Zaloguj się, aby obserwować  
Alexei_Kaumanavardze

Polskie (i dobre) gry

74 postów w tym temacie

EARTH 2160 to oficjalna kontynuacja niezwykle popularnej i wielokrotnie nagradzanej bestsellerowej serii EARTH, rozwijająca wątki gier Earth 2140 i Earth 2150.

Jedynie kilka tysięcy ludzi zdołało umknąć z Ziemi przed jej katastrofą w 2150 roku. Następne kilka lat spędzili na przekształcaniu Czerwonej Planety pod zamieszkanie, opracowywaniu nowych technologii i budowie nowych cywilizacji. Jakimś sposobem każda z trzech frakcji - "Dynastia Euroazjatycka", "Zjednoczenie Cywilizowanych Stanów " i "Korporacja Księżycowa" - zdołała dokonać tego samodzielnie, lecz w roku 2160 w nowym świecie następują dziwne wydarzenia. Czy ED, LC i UCS połączą swe siły, czy też będą pielęgnować starą wojnę? To zależy tylko od gracza.

Zwykłe obiekty Układu Słonecznego kryją w sobie dziwnie wyglądające miejsca: planety z ruchomą, odbijającą światło ciekłą powierzchnią. A poza standardową strategią czasu rzeczywistego - gromadzeniem surowców, budową baz i niszczeniem obiektów wroga - rok 2160 przyniesie graczom wiele zadań dla prawdziwego poszukiwacza przygód.

To txt z serwisu http://www.earth2160.pl a prawda?? Gra mnie nie poruszyła. Taki dość typowy RTS tyle, że z fajną grafiką i polski. Oczywiście są tu typowe jednostki ale i urozmaicenia typu budynków specjalnych. Ogólnie gdyby nie to, że to gra z polski pewnie bym nawet w nią nie zagrał. Mnie po dłuższym graniu znudziła ale mój kumpel do dziś pocina jednym słowem kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franko, Franko tę grę to się pamięta :D Szkoda, że juz takich nie robią.

>>> Sam w to na Amidze zagrywalem, ale z perspektywy czasu sam sie sobie dziwie - to byla strasznie prostacka gierka, pod kazdym wzgledem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co lepsze czy Xpand Rally czy Painkiller. Mam nadzieję, że po wydaniu Wiedźmina nie będę miał wątpliwości co do numeru jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 20:43, Jankiel34 napisał:

Sam w to na Amidze zagrywalem,
ale z perspektywy czasu sam sie sobie dziwie - to byla strasznie prostacka gierka, pod kazdym wzgledem.


Ja grywałem tylko na PC i przyznam, że na późniejszych etapach nie jest wcale taka prosta jakby się mogło wydawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 08:50, spider88 napisał:

Pamięta ktoś "Tajemnica Statuetki" to była dopiero w pełni wypasiona polska gra, i jak na tamte czasy nie odbiegała standardem
od produkcji zachodnich :-)

Nie pamiętam nie znam mógłbyś coś więcej napisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 09:20, Alexei Kaumanavardze napisał:

> Pamięta ktoś "Tajemnica Statuetki" to była dopiero w pełni wypasiona polska gra, i jak na tamte czasy nie odbiegała
standardem
> od produkcji zachodnich :-)
Nie pamiętam nie znam mógłbyś coś więcej napisać??

Jeśli się mylę to niech mnie sprosuję ale wydaje mi się że była to pierwsza profesjonalna gra na PC polskiej produkcji.Cała akcja działa się gdzieś na sycylii gra była zrobiona tak że lokacie były ze zdjęć i była to kryminalna przygodówka.W tamtych czasach wszystkie gry (100%) była w językach obcych.Grę napisła jeśli dobrze pamiętam firma Metropolis która później zrobiła grę TenAgent która była pierwszą polską grą na cd-rom.To były czasy ąz łezka się kręci w oku:-) i muszę dodać że był to pierwszy oryginał przeze mnie kupiony na usprawiedliwinie powiem że wtedy o wiele łatwiej było o piraty niż o oryginały powiedział bym że oryginałów nawet nie było.Gra była wydana na dwóch dyskietkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w zbyt wiele z nich, ale na pewno będzie to boska przygodówka Teenagent :D.

Mimo, że grafika to już nie ta epoka, w grach o charakterze komicznym, liczy się jedynie wyraźność, by oddać zabawność sytuacji (patrz Curse of the Monkey Island 1-3).

A gra jest zarówno wyraźna jak i trzyma wysoki poziom pod względem humoru jak i trudności zagadek.

Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wciąż się tu przewijają te same tytuły ;).
Myślę, że warto wspomnieć o przygodówce Skaut Kwatemaster. Cel był prosty - uwolnić harcerkę uwięzioną w czołgu, ale ile "ciekawostek" było po drodze - wizyta w "bimbrowni", łącznie z samodzielnym uruchamianiem "aparatury"; teleportowanie (!) maga (!!) za pośrednictwem przystanku PKSu (kto to wymyślił?); wybicie dziury w monitorze komputera, na którym się grało; kreto-bębenek; motyw za amorkiem, któremu trzeba było założyć węża ogrodowego na tego, no ..., sami wiecie ;).
I druga fajna przygodówka - Sołtys, której akcja toczyła się w Wąchocku (więcej chyba nie trzeba dodawać, na pewno każdy zna choć jeden dowcip o tej miejscowości, a autorzy miejsce akcji wybrali nieprzypadkowo :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa była gierka Teenagent (kilka lat na karku już ma). Przygodówka do przejścia co prawda w 2-3 godziny, ale gra się dość fajnie. Poza tym dość ciekawa fabuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm polskie i dobre to jak by to powiedzieć kłuci się ze sobą, a tak naprawde t jest kilka tytułów, które są zrobione dobrze: Painkiller, Chrome choć ma sporo bugów, Gorki wszystkie części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 18:36, Lumbago napisał:

Hmm polskie i dobre to jak by to powiedzieć kłuci się ze sobą, a tak naprawde t jest kilka tytułów, które są zrobione dobrze:
Painkiller, Chrome choć ma sporo bugów, Gorki wszystkie części


Wcale nie ... to ze zagraniczne, to tez nie znaczy, ze lepsze niz nasze krajowe ... wszystkim od czasu do czasu zdarzy sie gniot.
Generalnie nie mamy w polsce zbyt duzo doswiadczonych grup deweloperskich, ale programistow dobrych na szczescie namy. Poza tym, naszym grom brakuje glownie marketingu na zachodnim poziomie. Bo pomysly mamy dobre, tylko wlasnie tych dwoch rzeczy jeszcze nie dopracowalismy ...
Na szczescie powoli sie to zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem sobie cdactiona i patrze tytul Two Worlds no coz looknełem na screene i przeszedłem dalej. JAk jeszcze raz sobie czytalem to czasopismo przez przypadek zobaczylem na stronie poswieconej Two Worlds napis polska gra (czy cos w btym stylu). Zamurowało mnie:O Taka grafa, a jednak zrobiona przez Polaków! Ładnie się zdziwiłem, wtedy własnie postanowiłem wgłebic sie w ta recenzję, zapowiada się nieźle.


Ale chciałbym jeszcze ppowiedzieć o Wiedźminie! To będzie na 100%, na bank hit, w który każdy bedzie chciał pograć...mmh!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet bardzo dobry..... gralem w niego godzinami..... chociaz nie pszedlem go do konca... dwie plansze mi zostaly i mi sie znudzil...:-)

jak dla mnie na razie najlepsza polska gra to Two Worlds w ktora tez sobie gram.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować