Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Hej,
zakupiłem dzisiaj Arcanum na gog.com. Potrzebuję spolszczenia działającego razem z hi res patchem. Wiem że dało się tak zrobić, bo na starym komputerze coś takiego odpalałem(nie było to jednak wersja z gogo.com), ale teraz nie wiem w jakiej kolejności instalować patche, żeby całość zatrybiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za DP,
Poradziłem już sobie, trzeba zainstalować na początku spolszczenie(1070), potem uop, a na końcu hi res. Niestety na moim komputerze gra chodzi bardzo wolno(pewnie problemem jest za nowa karta graficzna, lub też system windows 8), na szczęście po przeczytaniu o moim problemie na forum gog.com znalazłem rozwiązanie - należy odpalić grę w oknie, wtedy wszystko działa jak powinno, tylko pasek na górze nieco przeszkadza. Myślałem jednak, że jak już kupię grę w serwisie zajmującym się sprzedażą starych tytułów, to gra będzie przystosowana do nowszych konfiguracji, więc tu lekkie rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za odkopywanie topicu, który umarł pół roku temu... Ale niestety nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.
Kupiłem dzisiaj Arcanum na GOGu ale nie mogę znaleźć spolszczenia (do żadnej wersji).
Ma ktoś może linka, albo mógłby wrzucić na jakiś hosting?

Angielski znam, ale że cRPG niosą za sobą dużo tekstu, wygodniej będzie pograć w wersję polską.

Z góry dziękuję! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego:
http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=1136
Głowy sobie uciąć nie dam bo bawiłem się z tym już dosyć dawno ale zainstalowanie tego patcha zmieni ci chyba od razu język na polski. Jeśli podczas instalacji będzie ci wywalać błędy że instalator znalazł nieznany plik to wejdź w folder gry, odnajdź plik powodujący błąd, wytnij go tymczasowo z folderu gry i zapisz gdzieś indziej, po czym kontynuuj instalację patcha. Podobny błąd wyskakuje jeszcze kilkakrotnie, za każdym razem robisz to samo aż patch zainstaluje się do końca. Na koniec przywracasz wycięte pliczki do folderu gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w google, na pewno jest na "gryzoniu". Ma ono numerek 1.0.7.0, potem jeszcze możesz zainstalować patch 1074, jest on co prawda w wersji z goga, ale w wersji angielskiej więc nie będzie działać dobrze z polską wersją.

Widzę, że iedy to pisałem już ktoś dał linka... Czuję się tak bardzo niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 17:13, Makowiec napisał:

Poszukaj w google, na pewno jest na "gryzoniu". Ma ono numerek 1.0.7.0, potem jeszcze
możesz zainstalować patch 1074, jest on co prawda w wersji z goga, ale w wersji angielskiej
więc nie będzie działać dobrze z polską wersją.

Widzę, że iedy to pisałem już ktoś dał linka... Czuję się tak bardzo niepotrzebny.



Gra gitara! O to chodziło. Tylko jedna rzecz: ten patch z Gry-Online nie działa jak powinien. On ma tylko 3 MB, a prawidłowy powinien mieć ponad 60 MB.
Na "gryzoniu" znalazłem :-)

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem że Arcanum to gra niemłoda ale próbuję ją odpalić, mam jakąś starą wersję pudełkową z polskim patchem. na 2 CD. Otóż gra ogólnie chodzi, ale jak ją odpalam to strasznie rwie. Ustawiam wtedy koligację na 1 procesor ale wtedy są problemy z grafiką - menu strasznie przejaskrawione, mapa jest czarna (wyklucza to więc podróżowanie po świecie). Jak ustawiam z powrotem koligację na 4 rdzenie to i tak nie pomaga - muszę restartować grę. Zgodności nie pomagają.
Specyfikacja:
Windows 8 z aktualizacją do 8.1 (oryginalny)
Laptop: Aspire E1-2571G
Intel Core i3-3210M (2,5GHz, 3MB L3 cache)
Nvidia GeForce 710M with 1GB deticated VRAM
15,6 HD LED LCD
4 GB DDR3 Memory
750 GB HD
Acer Nplify 802.11a/g/n + BT 4.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, pomaga odpalenie gry w oknie. Można też kombinować z zainstalowaniem UAP, i wpisaniem w skrócie, w miejscu docelowym komendy -no3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Trzeba bodajże dopisać w elemencie docelowym -window, ale nie jestem pewien czy ta komenda działa na normalnej wersji gry czy tylko na tej z UAP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Arcanum, wersja GOG z patchem UAP. Gra bardzo ścinała jednak, a jak minimalizowałem i włączałem jeszcze raz, to nie było widać mapy, a menu było jakieś dziwnie przejaskrawione. Chciałem włączyć tryb okienkowy, ale po dopisaniu do elementu docelowego komendy -window, nic się nie stało. Próbowałem jeszcze -w, -windowed, -windowedmode, -windowmode, ale gra dalej uruchamia się na pełnym ekranie. Jakieś propozycje, jak to rozwiązać? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dość stara gra, nie jestem pewien czy obsługuje tryb w oknie... Tym bardziej że w chwili swojej premiery solidnie obciążała przeciętny sprzęt więc jej twórcy raczej nie zakładali że ktoś chciałby pracować z Arcanum odpalonym w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 09:54, Karharot napisał:

To jest dość stara gra, nie jestem pewien czy obsługuje tryb w oknie... Tym bardziej
że w chwili swojej premiery solidnie obciążała przeciętny sprzęt więc jej twórcy raczej
nie zakładali że ktoś chciałby pracować z Arcanum odpalonym w tle.


Przecież napisał, że gra z UAP... To że nie udaje mu się odpalić jest po prostu dziwne.

Wiem że komenda powinna brzmieć -window. Pomiędzy nią a resztą tekstu w miejscu docelowym musi być dokładnie jedna spacja. Jeśli tak jest i gra nie odpala w oknie, to nie mam pomysłu. Można jeszcze próbować zaznaczyć uruchamianie jako administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować