Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2008 o 21:47, Abi Dalzim napisał:

Jak radzicie rozdać punkty przy tworzeniu takiego czystego krasnala technologa nastawionego
na pukawki?

1) Broń palna na max (zarówno budowa, jak walka) (już widzę jak pytasz "nie, naprawdę?" :)
2) Materiały wybuchowe na max i, co za tym idzie rzucanie - granaty bywają bardzo przydatne (poza dymnymi)
3) Oprócz tego percepcja, siła (żeby nosić ciężkie rzeczy, takie jak amunicja i ciężka zbroja, perswazja i uniki
4) Nie ładuj pktów w inteligencję i zręczność, na pierwsze są mikstury działające na technologów, a drugie technologom niepotrzebne.
Oczywiście reszta jak chcesz.
Takie ogólne zasady, myślę, że dla każdego technologa.
PS Tak, za każde trafienie są xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:04, Abi Dalzim napisał:

Na pewnej stronce o Arcanum przeczytałem żeby nic nie dawać, bo można na czas wykonywania
przedmiotów łyknąć miksturkę inteligencji i po kłopocie. Co sądzisz?

Można, ale ja z takich tricków nie lubię korzystać.

Dnia 04.11.2008 o 22:04, Abi Dalzim napisał:

Czy zręczność przydaje się tylko do uników czy czegoś jeszcze dla postaci walczącej raczej
na dystans?

Przede wszystkim zręczność odpowiada za ilość punktów akcji. Większa zręczność = więcej punktów akcji = więcej czynności/strzałów w ciągu tury. A jeśli grasz w trybie czasu rzeczywistego, to chyba można olać.

Dnia 04.11.2008 o 22:04, Abi Dalzim napisał:

To jest exp za ciosy i za zabicie osobno?

Owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2008 o 22:04, Abi Dalzim napisał:

Na pewnej stronce o Arcanum przeczytałem żeby nic nie dawać, bo można na czas wykonywania
przedmiotów łyknąć miksturkę inteligencji i po kłopocie. Co sądzisz?


Wysoki int pozwala w nawet poczatkowej fazie gry na tworzenie przedmiotow, ktorych normalnie nie moglibysmy tylko za pomoca podrecznikow. Np. chcesz zrobic przedmiot, ktory do zrobienia wymaga 100 znajomosci materialow wybuchowych, masz 20 inta, wiec kupujesz 5 ksiazek nt. materialow wybuchowych i masz 5x20=100. A kasa jest mniej wazna niz punkty umiejetnosc i;p

Dnia 04.11.2008 o 22:04, Abi Dalzim napisał:

Czy zręczność przydaje się tylko do uników czy czegoś jeszcze dla postaci walczącej raczej
na dystans?

Wszystkim sie przydaje, bo wplywa tez na szybkosc. A 20 zrecznosci (niezaleznie czy naturalnie czy z itemkow) daje duzego bonusa do szybkosci. No i wplywa tez na walke wrecz, uniki etc.

Dnia 04.11.2008 o 22:04, Abi Dalzim napisał:

To jest exp za ciosy i za zabicie osobno?

Cos takiego, ale ogolnie do zdobywania expa bardziej oplaca sie chyba miec szybka, slaba bron i czesto trafiac, niz bron ktora pozwala ci zabic na raz. Arcanum ma dziwny system expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że technolog z dobrą bronią i tak zbytnio nie potrzebuje zręczności. Można dodać ze 2 pkty, ale więcej się nie przydaje. Mój człowiek-technolog miał zostawioną bazową zręczność i jakoś nie było źle. Nie musiałem strzelać częściej, bo z wysoką percepcją i tak zabijałem wszystkich zanim zdążyli się zbliżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:23, Jestem_be napisał:

Ja tam uważam, że technolog z dobrą bronią i tak zbytnio nie potrzebuje zręczności. Można
dodać ze 2 pkty, ale więcej się nie przydaje. Mój człowiek-technolog miał zostawioną
bazową zręczność i jakoś nie było źle. Nie musiałem strzelać częściej, bo z wysoką percepcją
i tak zabijałem wszystkich zanim zdążyli się zbliżyć.

Zalezy czym chcesz walczyc. Jesli na odleglosc to mozna olac zrecznosc i isc w percepcje (+ do tego helm technologiczny, ktory daje +2 percepcji), ale mi zawsze wieksza frajde sprawiala walka wrecz. Pyrotechnic axe (a na poczatku balanced sword), charged ringi i wygrywasz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda punktów na rusznikarstwo jeśli gramy technologiem. Bronie palne generalnie są słabe, lepszą bronią dystansowa jest pręt tesli - zużywa niewiele amunicji i zadaje dużo obrażeń.
Ponadto praktycznie brak problemów z kasą jeśli gramy elektrykiem --> laska + kondensator= jakieś 2000 monet.

Chociaż oczywiście z broni dystansowych nic nie przebije gwiazdy azrama - tyle że to broń raczej dla postaci o skłonnościach magicznych.

Nie zgodzę się że nie warto marnować punktów na naprawę. Mając Eksperta można bez zmniejszenia max wytrzymałości przedmiotu naprawiać te które mają ją mniejszą niż 100. A w niektórych lokacjach (głębia w klanie koła) jest to bardzo ważne. Oczywiście lepiej mieć niezniszczalne bronie :) takiej jak topór pirotechniczny(dla technologów) , czy mistyczny topór(dla magików) albo pies ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 14:49, Lucek napisał:

Moim zdaniem szkoda punktów na rusznikarstwo jeśli gramy technologiem. Bronie palne generalnie
są słabe, lepszą bronią dystansowa jest pręt tesli - zużywa niewiele amunicji i zadaje
dużo obrażeń.


Jednak Karabin Tesli to już dość dobra broń, a Pistolet Drocha jeszcze lepsza... Zgadzam się jednak że rusznikarz jest słabszy od innych postaci które możemy stworzyć ale tak po prawdzie w Arcanum nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia - właściwie każda postać od pewnego momentu staje się niepokonana więc jedyne co się ilczy to to żeby gracz miał dobrą zabawę w jej prowadzeniu:)

Dnia 05.11.2008 o 14:49, Lucek napisał:

Nie zgodzę się że nie warto marnować punktów na naprawę. Mając Eksperta można bez zmniejszenia
max wytrzymałości przedmiotu naprawiać te które mają ją mniejszą niż 100. A w niektórych
lokacjach (głębia w klanie koła) jest to bardzo ważne. Oczywiście lepiej mieć niezniszczalne
bronie :) takiej jak topór pirotechniczny(dla technologów) , czy mistyczny topór(dla
magików) albo pies ;)


Przeciwko golemom automatonom i wszystkim innym opancerzonym paskudom na których można sobie pokruszyć broń doskonale spisują się bronie dystansowe używające amunicji (łuki, karabiny) lub magia ofensywna. A najlepszą metodą na te szkodniki jest stara dobra dezintegracja - jeden czar i już ich nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:42, Karharot napisał:

Jednak Karabin Tesli to już dość dobra broń, a Pistolet Drocha jeszcze lepsza... Zgadzam
się jednak że rusznikarz jest słabszy od innych postaci które możemy stworzyć ale tak
po prawdzie w Arcanum nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia - właściwie każda postać
od pewnego momentu staje się niepokonana więc jedyne co się ilczy to to żeby gracz miał
dobrą zabawę w jej prowadzeniu:)


Ma znaczenie o tyle że te bronie zużywają amunicję i to w sporych ilościach. Najlepsze nawet po 6 nabojów na strzał. Właśnie ze względu na ilość zużytej amunicji na jednego wroga uważam że pręt tesli jest najlepszy. Oczywiście żaden problem zrobić naboje albo kupić, ale te kilkaset nabojów swoją wagę ma, a mając karabin automatyczny przekonamy się że i 2000 nabojów to nie tak dużo.

Całkowicie się zgadzam że liczy się dobra zabawa :) Chociaż są postacie , profesje i przedmioty które bardzo bardzo bardzo ułatwiają grę i trochę psują zabawę.
Mam na myśli:
- szkołę przenoszenia i czar teleportacja
- Broń miotana - Gwiazda Azrama - Mając ją praktycznie nie dopuszczamy towarzyszy do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z Arcanum, że mam Viste 64bit Core2Duo E 8400, 4GB RAM, Radeon 4850 i jak próbuję odpalić to się nie dzieje nic, jak patrzyłem w menedżerze zadań to proces arcanum się pojawia i po chwili znika, ustawianie zgodności nic nie daje co najwyżej przy zgodności z Win 98/ME dostaje błąd Kernel32.dll. Może ktoś wie jak odpalić to na Viście, google niestety nie jest w stanie mi pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 22:25, Nufiko napisał:

Mam taki problem z Arcanum, że mam Viste 64bit Core2Duo E 8400, 4GB RAM, Radeon 4850


Słabo szukasz:
>Arcanum Of Steamworks & Magick Obscura
>Compatibility and Admin rights mode should solve any start-up issues

... i za słaby sprzęt masz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Wcześniej na ekranie mapy (powiedzmy, że w Tarancie) mogłem wyznaczać punkty i biegać po wyznaczonej trasie. Teraz jak wyznaczę trasę więcej niż jednopunktową to postać w ogóle się nie rusza. Jak wyznacze tylko jeden punkt, to biegnie normalnie. Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 14:12, Obi-wan Kenobii napisał:

Reset gry mi pomagał. Większość błędów po resecie znika.

Dzieje się tak za każdym razem jak włączam grę (ale od jakiegoś czasu, nie od początku), więc to nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 17:36, Abi Dalzim napisał:

Dzieje się tak za każdym razem jak włączam grę (ale od jakiegoś czasu, nie od początku),
więc to nie to...


A nie instalowałeś czasem któregoś z wynalazków znoszących level cap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 23:20, Fumiko napisał:

A nie instalowałeś czasem któregoś z wynalazków znoszących level cap?

Instalowałem, ale na samym początku. A wcześniej trackowanie trasy działało normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 15:36, Abi Dalzim napisał:

> A nie instalowałeś czasem któregoś z wynalazków znoszących level cap?
Instalowałem, ale na samym początku. A wcześniej trackowanie trasy działało normalnie.

Uzywasz ang czy pl wersji jezykowej Arcanum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować