Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2007 o 19:41, Triberdeye napisał:

Mam pytania
1) Jak z normalnego przedmiotu (np. magiczny miecz, dostępna moc magiczna np.100%) zrobić
magiczny miecz zadającey dodatkowe obrażenia lub dający tarczę ,itp
2) gdzie znajdę polską instrukcję obsługi edytora świata gry arcanum?

Polską instrukcje znajdziesz na http://www.arcanum.phx.pl/main.html w download

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi najbardziej przypominało niewiedzieć czemu Baldura. Ale nie zawachałbym użyć tu stwierdzenia że jest niepodobna do niczego po prostu cudo jedyne w swoim rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 08:27, Skarmory napisał:

do jakiej gry Arcanum jest podobne ???

Ja - może absurdalnie - będę się upierać przy Falloucie 2. Z uwagi na różne sposoby rozwiązywania zadań [czego w takim stopniu nie spotkałam w żadnej innej grze CRPG]. Ale wszystko zależy od przyjętych kryteriów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał ktoś zagadkę z Virgilem? Nie chce odpowiedzi z solucji ani info co z nim. Chce po prostu wiedzieć ilu osobom udało się rozwiązać tą zagadkę bez żadnych solucji itd bo to naprawdę psuje całe piękno gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozwiązanie jest tu dobrym określeniem, bo to do czego ja się dogrzebałam odnośnie Virgila wpływu żadnego na grę nie ma. Ot, pare informacji o jego przeszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 15:28, Fumiko napisał:

Nie wiem czy rozwiązanie jest tu dobrym określeniem, bo to do czego ja się dogrzebałam odnośnie
Virgila wpływu żadnego na grę nie ma. Ot, pare informacji o jego przeszłości.

hmm...Ja miałem tak samo, i wcale takie trudne to nie było :)
kumpel mówił że bez p0oradnika sobie nie poradze, a mnie jakoś nadzwyczaj dobrze wszystko wychodziło, po prostu to był ten gatunek gier w które najprzyjemniej mi się gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 12:12, pelo94 napisał:

Co ja mam robić gdy dochodzę do tego pierwszego miasta (nie pamiętam jak się nazywa)??

A konkretniej o co chodzi? W pierwszym mieście jest dużo questów z nim związanych... Najlepiej jak przejrzysz dziennik zadań, tam wszystko będzie opisane ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to zajrzeć do karczmy w poszukiwaniu Joachima, wypytać się Ristezze (jeden z handlarzy) o pierścień który dał Ci gnom oraz oczywiście załatwić sobie żebyś mógł przejść przez most - to ostatnie może wymagać od Ciebie walki z trzema bandytami (w tym dwoma półogrami), dlatego dobrze by było gdybyś najpierw zwiedził całe miasteczko i wykonał wszystkie questy poboczne żeby zdobyć jak najwyższy poziom. W razie czego w karczmie przesiaduje półogr o imieniu Sogg Kufel, jeśli masz wystarczająco wysoką charyzmę i odpowiednio do niego zagadasz to przyłączy się on do twojej drużyny - powinien być nieocenioną pomocą w walkach i przy tachaniu twojego bagażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna. Nie wiem dlaczego "większej rzeszy fanów gra do gustu nie przypadła". Doszedłem kiedyś do miejsca z dziennikiem w takim "bunkrze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 12:55, UJack napisał:

Gra jest świetna. Nie wiem dlaczego "większej rzeszy fanów gra do gustu nie przypadła".


Też tego nie rozumiem, dla mnie Arcanum to jeden z najlepszych cRPG jakie powstały, zaraz po tytułach takich jak Baldur''s Gate, Fallout czy Planescape Torment.

Dnia 29.07.2007 o 12:55, UJack napisał:

Doszedłem kiedyś do miejsca z dziennikiem w takim "bunkrze".


Hmm. Trochę mało informacji:) Chodzi Ci o miejsce medytacji w Roseboroughu czy też o pozostałości po sierocińcu półogrów? Swoją drogą twój post sugeruje że nie ukończyłeś gry, czy tak jest w istocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 12:55, UJack napisał:

Gra jest świetna. Nie wiem dlaczego "większej rzeszy fanów gra do gustu nie przypadła". Doszedłem
kiedyś do miejsca z dziennikiem w takim "bunkrze".


Gra ma swój specyficzny klimat, który może nie każdemu przypaść do gustu.
Mi osobiście ten klimat zupełnie nie przeszkadza i uważam Arcanum za jedną z najlepszych gier cRPG ever, stawiając ją tuż obok m.in. Falloutów, Baldurów i Tormenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, byłem wciągnięty w tą grę do cholerki ale już zapomniałem trochę... Chyba niedaleko Kaladonu były takie metalowe... coś w ziemi. W środku był dziennik (jak dowiedziałem się z poradnika, miałem dać go do Świątyni w Kaladonie i otrzymam trzy relikwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 13:18, UJack napisał:

Heh, byłem wciągnięty w tą grę do cholerki ale już zapomniałem trochę...


To dobrze:) Dzięki temu możesz zacząć gierkę od nowa i i mieć z niej pełną frajdę:)

Dnia 29.07.2007 o 13:18, UJack napisał:

Chyba niedaleko Kaladonu były takie metalowe... coś w ziemi. W środku był dziennik (jak dowiedziałem się z
poradnika, miałem dać go do Świątyni w Kaladonie i otrzymam trzy relikwie).


W takim razie to miejsce medytacji przy Roseboroughu (to takie małe miasteczko kawałek na północ od Kaladonu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem :) Byłem tam rozkopać groby :) Niestety - nie mam Arcanum już. Przesiadka z M.E.ga rzęcha na Vidocznie lepszego superkomputera marzeń.
P.S. gdzie można zakupić okazyjnie Arcanum pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 13:49, UJack napisał:

gdzie można zakupić okazyjnie Arcanum pl?


Chyba jedynie na Allegro. Jest tam obecnie jedna aukcja (spradziłem przed chwilą).
Na kupno gry w sklepie większych szans nie masz bo dystrybutor (Play-It) zawiesił działalność:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 13:34, Karharot napisał:

To dobrze:) Dzięki temu możesz zacząć gierkę od nowa i i mieć z niej pełną frajdę:)

Też bym tak chciał.. Zbyt wiele razy przeszedłem grę, za bardzo fabuła wbiła mi się w pamięć aby zagrać tak jak za pierwszym razem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę miałem pożycząną od kolegi który dostał ją na urodziny od kolegi który zakupił ją tanio w kiosku z grami w wydaniu pl. I jeszcze inny kolega to ma ale to już inna historia...
Podobno gdy ma się wersję pl to coś nie działa (ale to chyba chodziło o moda podwyższającego max. lvl.).
Z innej beki: w.g. mnie jedną z jakże nielicznych wad tej gry było to, że "losowe" ataki na ciebie po prostu nużyły (ileż razy można rozłupywać gromady łupieżców????)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować