Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Na szczęście w Arcanum jest tylw ciekawych zagrzebanych gdzieś misji i tajemnic że niemal za każdym razem znajdzie się coś nowego, albo chociaż alternatywny sposób na rozwiązanie jakiegoś questa. Ja wracam do tej gry co rok lub dwa i za każdym razem sprawia mi ona przyjemność.

-> UJack
Wystarczy zmontować w miarę silną drużynę (np. Chuka, Sogg, Pies i parę innych postaci) i w momencie jak wpadasz na gromadkę cieniasów (bandę łupieżców, sforę wilków czy coś w tym stylu) to po prostu przełączasz walkę z trybu turowego na czas rzeczywisty i w 2-3 sekundy walka jest skończona i można kontynuować podróż. A na późniejszym etapie warto poznać zaklęcie teleportacji (zwłaszcza jeśli się gra magiem), można się dzięki niemu natychmiast przenosić między lokacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, panie Janie, ja ich rozgramiałem w sekundę jak nie prędzej! Chodziło tylko o to, że jak muszę z Vendigroth do Czarnokorzenia popylać to trochę to wkurza ;)
P.S. Zainwestowałem w charyzmę na maxa i w teamie miałem:
Sogga, Chukę, Psa, Virgila, Magnusa, Tego oncia czarodzieja co wychodził z domu tego gościa który robił mi zadanie na mistrza charyzmy (sorry za tak dokładny opis) i jeszcze tam kogoś. A wy, jaki team mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj miałem Virgila, Magnusa, Gara, Loghaira i Raven (bo wygłaszali część swoich kwestii na głos a nie tylko jako tekst, po za tym mieli więcej do powiedzenia niż pozostałe postacie i można ich było wypytywać na temat lokacji w których się przebywa), do tego dochodzili Chuka i Sogg (zwłaszcza kiedy chodziłem technologiem i mogłem im zmontować mechaniczne zbroja płytowe) jako tragarze i główni wojownicy no i oczywiście Pies który jest całkiem niezły w walce i do tego nie liczy się w limicie towarzyszy jakich można mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie - czy wiecie może kto ma teraz prawa do wydania Arcanum ? Bo aż wstyd nie mieć pudełeczka z tą grą na półce, a jest świetna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz grę widziałem w jakimś magazynie z 1-2 lata temu. Nabyłem i przeszedłem. Polecam.
Jeżeli chcesz ją nabyć to poszukaj na allegro. Powinno tam być kilka egzemplarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: jak wyglądała EK Arcanum? Ja ostatnio zakupiłem na Allegro wydanie premierowe - dwujęzyczna, 5 CD w boxie (w tym jedna z patchem PL, druga Bonus CD i trzecia Audio CD, pozostałe to angielskie install/play CD), instrukcja, mapa (po polsku) i Opowieści Arcanum. I właśnie nie wiem, czy to zwykła edycją, bo oryginalnego pudełka nie ma, więc nie mogę sprawdzić.

I drugie pytanie. Opłaca się zacząć magiem? Nie jest zbyt trudno? Zaznaczam, że będę grał bardziej dyplomatą niż postacią walczącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 10:54, Łowca Gier napisał:

I drugie pytanie. Opłaca się zacząć magiem? Nie jest zbyt trudno? Zaznaczam, że będę grał bardziej
dyplomatą niż postacią walczącą.


Mag może stać się potężną postacią chociaż (nie biorąc pod uwagę dezintegracji) nie posiada takiego potencjału bojowego jak wojownik. Polecałbym rozwinięcie magii mocy, czasu, przenoszenia i ewentualnie białej nekromancji. Czar dezintegracji automatycznie unicestwia (bez żadnej możliwości obrony) każdego przeciwnika jest więc idealny na wszystkiego rodzaju golemy i automatony i potężniejsze zwierzęta, niestety unicestwia on przeciwników razem z ich przedmiotami, dlatego gdy walczysz z ludźmi (lub innymi przedstawicielami ras inteligentnych) lepiej jest używać błyskawicy. Z magii przenoszenia przydaje się przede wszystkim ostatni czar czyli teleportacja który pozwala natychmiast przenosić się pomiędzy już odwiedzonymi lokacjami - jest on jednym z największych atutów maga gdyż inne postacie muszą tracić sporo czasu na wędrówki po mapie.
Głównym problemem maga jest zmęczenie - zawsze jest go za mało, mag potrzebuje go do rzucania zaklęć i w efekcie często (zwłaszcza na początku) jego wskaźnik spada niebezpiecznie blisko zera co powoduje że jeden cios może takiego czarodzieja posłać nieprzytomnego na ziemię. Zawsze musisz mieć przy sobie duży zapas mikstur odnawiających zmęczenie zwłaszcza gdy wypuszczasz się na potencjalne dłuższe wyprawy do jakiś lochów.
Jeszcze jedna uwaga: Skoro zamierzasz grać dyplomatą to ze względu na wysoką charyzmę i perswazję nie powinieneś mieć problemów ze zmontowaniem licznej i silnej drużyny, od pewnego momentu będziesz mógł sobie pozwolić na nieuczestniczenie w większości starć i zdawanie się na swoich towarzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli moi partnerzy awansują na kolejne poziomy doświadczenia to automatycznie rozdzielają punkty czy to ja mam jakoś zrobić? To samo dotyczy nauki na ucznia i mistrza. I ostatnie pytanie- co mi daje nauka na ucznia i mistrza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoi towarzysze sami rozdzielają sobie punkty nauki, o ile pamiętam w grze był pewien błąd który powodował że NPC przy awansie zwiększali swoje cechy a jednocześnie w polu z z punktami do rozdysponowania pojawiały się dodatkowe punkty(czyli twoi towarzysze otrzymują 2x więcej punktów nauki niż ty ale rozdysponowują tylko połowę z nich), ten błąd jednak nie przeszkadza w grze.
Przy niektórych ze swoich umiejętności NPC sami się szkolą na ucznia, eksperta i mistrza przy innych można ich podszkolić pod warunkiem że mają odpowiednio rozwiniętą daną umiejętność i przy kreowaniu swojej postaci wybierzesz życiorys "nauczyciel" - w takim wypadku jeśli będziesz ekspertem w danej umiejętności szkolisz NPC na ucznia, a jeśli będziesz mistrzem to na eksperta.
W instrukcji do gry masz dokładnie opisane jakie bonusy daje Ci wyszkolenie się na ucznia, eksperta i mistrza w danej umiejętności - zajrzyj tam i przejrzyj sobie te opisy bo naprawdę warto się szkolić. Znajdziesz tam również opis jakie bonusy otrzymasz jeśli rozwiniesz jeden ze swoich głównych atrybutów (siła, charyzma, percepcja itd.) do 20 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do Polany Sokolicy, mam przepędzić geodetów ale ich nie zabijając. Jak to zrobić, w solucji pisze że mam się podać za pracownika Gates''a, jednak nie mam takiej opcji dialogowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może do takiego rozwiązania jest potrzebna rozwinięta Perswazja.
Można się ich również pozbyć prowokując ich żeby to oni zaatakowali Ciebie, nie broń się wtedy tylko poczekaj aż będzie po nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Czy tam nie ma jakiegoś nieżywego gościa, z którym można porozmawiać przy użyciu magii? Oj, jak dawno w to grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 05:31, Pizduszek napisał:

Arcanum jest fajne bo jest dużo zadań ale jest też głupie bo nie wiadomo co robić by wygrać.

Hym. Nie rozumiem :) Wygrać co? Dany pojedynek czy całą gre? Zresztą nie ważne bo to i to nie sprawia więszych problemów dla gracza mającego jako takie doświadczenie w grach rpg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tą gre, ale nie wiem czy ją instalowac...gram we wszystkie najlepsze rpg ale coś do arcanum nie moge sie skusić. Czy gra jest warta świeczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak! Tą grę robili ci sami ludzie którzy stworzyli Fallouta (można zresztą zauważyć wiele podobieństw). Jeśli chodzi o grafikę to gra faktycznie może nie wyglądać zbyt zachęcająco bo pod tym względem była przestarzała już w chwili premiery, jednak jeśli idzie o fabułę, wielkość świata, ilość questów (tak głównych jak i pobocznych) oraz ilość możliwych rozwiązań dla tych questów gra nie ma sobie równych. I jeszcze jedno - po tym jak zainstalujesz sobie tą gierkę nie zniechęcaj się pierwszym obszarem (miejsce katastrofy sterowca), ta lokacja jest rzeczywiście mało interesująca jednak kiedy już dotrzesz do Zamglonych Wzgórz a potem do Tarantu gra pokaże na co ją stać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 09:48, Długi18 napisał:

mam tą gre, ale nie wiem czy ją instalowac...gram we wszystkie najlepsze rpg ale coś do arcanum
nie moge sie skusić. Czy gra jest warta świeczki??


Naprawde fajny RPG z kilkoma możliwościami zakończenia (jak na czasy w których ta gra się pojawiła, to wielki plus), teraz to standard w wielu grach RPG. Pod względem graficznym fakt dwuwymiarka nie robi wrażenia, ale to nie grafika jest tu najważniejsza tylko klimat i grywalność, które są na bardzo wysokim poziomie. Wyjątkowość klimatu polega na ciekawym połączeniu świata magii i technologi, które nawzajem się zwalczają i wykluczają. Do tego decyzje podjete już na począdku gry mają wpływ na jej zakończenie więc trzeba sie dobrze niekiedy zastanowić czy podjąć się jakiegoś zadania. Ogólnie w Arcanum na pewno warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam taki problem.. kupiłem gre juz nie pamiętam kiedy w gamestarze, i jak juz zainstaluje, chce włączyc a wyskakuje mi wrong disc inserted, a przeciez mam oryginał, mam na dwóch płytkach i na zadnej nie chce odpalic!! czy moze tobyc wina windowsa?? działa to pod XP ?? napewno mam oryginał!! prosze o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować