Zaloguj się, aby obserwować  
Hojrak77

Masterlink i ich lekceważenie klienta...

1042 postów w tym temacie

Do mnie też nie dzwonił, sam zadzwoniłem. Najpierw do lokalnej sortowni wyjaśnić dlaczego wycofali wszystkie paczki i wczoraj nie mogła przybyć. Wtedy miła pani zapytała o numer i ładnie powiedziała, że nie wywiązali się z dostawą w 24h i już dzwoni do kuriera, żeby razem z paczką oddał pieniądze za przesyłkę. Dostałem numer do kuriera, nie odbiera. Po 5 minutach mam dzwonić ponownie i "o dzwoni kurier".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 13:37, Be-Yacz napisał:

No właśnie, do niektórych kurierzy dzwonią, a do niektórych, ani "be", ani "me". Przez to się
denerwuje, że nie dostane ;/


Wczoraj do mnie nie dzwonił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 13:40, firehunter napisał:

Do mnie też nie dzwonił, sam zadzwoniłem. Najpierw do lokalnej sortowni wyjaśnić dlaczego wycofali
wszystkie paczki i wczoraj nie mogła przybyć. Wtedy miła pani zapytała o numer i ładnie powiedziała,
że nie wywiązali się z dostawą w 24h i już dzwoni do kuriera, żeby razem z paczką oddał pieniądze
za przesyłkę. Dostałem numer do kuriera, nie odbiera. Po 5 minutach mam dzwonić ponownie i
"o dzwoni kurier".


Mi nawet nie zaproponowali, że zwrócą koszty przesyłki, wtedy może bym się zastanowił. Niestety kobieta w sortowni powiedziała, że kurier sobie pojechał na teren, a paczka leży i dziś jej nie dostane. W takim razie uznałem za słuszne by podziękować za usługi i zapatrzeć sie w grę z innego źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, podsumujmy.

CDProjekt wysłał pewną ilość paczek z nieprawidłową numeracją - o czym wiemy głównie od Masterlinka. Wszyscy, którzy napisali w tym wątku, że zadzwonili do CDProjekt, otrzymali odpowiedź, że z ich paczką jest wszystko OK.

Masterlink albo nie odpowiada, albo odpowiada, że CDProjekt kazał im wycofać wszystkie paczki, albo też, że wstrzymali do wyjaśnienia i będą rozwozić prawdopodobnie następnego dnia. CD Projekt twierdzi, że problem dotyczy pewnej liczby paczek (padają liczby od kilkunastu do kilkudziesięciu) w Warszawie i Krakowie.

Kłopot w tym, że ani Masterlink nie śledzi tych paczek (tracking informuje tylko o przejściu paczki przez bramkę w magazynie), ani CD Projekt (wysłali, wiec wszystko jest w porządku). Dla jednych i drugich system działa sprawnie. A ty się, zwykły użytkowniku, martw.

Nasze problemy nie są warte ani oficjalnej odpowiedzi firmy, ani tym bardziej wzmianki na głównej stronie: wszędzie tylko radosne recenzje, jak to dobrze Wiedźmin został przyjęty tu czy tam. (Kuźwa, normalnie jakbym czytał o radosnej wizycie Pierwszego Sekretarza bratniej KPZR dwadzieścia lat temu - czy Ojca Dyrektora obecnie).

Ktoś słusznie zauważył, że dla firm kurierskich drobny prywatny odbiorca nie istnieje - liczą się tylko duże firmy, przyjmujące lub odbierające dziesiątki paczek dziennie. Kłopot w tym, ze z Pocztą Polską jest to samo - listonosze chodzą w godzinach pracy, potrafią awizować przesyłkę po kilku dniach wpisując wsteczną datę, a wszelkie reklamacje są zlewane ciepłym moczem.

Brakuje firmy, która zagwarantowałaby jakość - tyle że jakość kosztuje. Ciekawe, kto zgodziłby się płacić 50 zł tylko po to, zeby mieć pewność, ze przesyłka zostanie dostarczona dokładnie na czas? W tej sytuacji chyba dużo prościej dać sobie spokój z takimi akcjami, jak przedsprzedaż wysyłkowa, i kupować towar w zwykłym sklepie, fizycznie ładując fizyczne pudełko do fizycznego koszyka.

Krótko mówiąc - albo zamawiamy wysyłkowo i liczymy się ze wszystkimi niedogodnościami faktu, że sprzedawca i spedytor mają nas w dupie, ale za to towar dochodzi do nas w pierwszej kolejności (no, statystycznie rzecz biorąc...), albo idziemy do zwykłego sklepu parę dni po premierze i kupujemy bez nerwów i stresu...


Moim zdaniem CD Projekt i Masterlink są nam winne co najmniej zwrot różnicy między ceną wysyłki przez kuriera a wysyłki zwykłą pocztą. Nie wiem, kto konkretnie zawinił i mało mnie to interesuje - niech to rozliczą między sobą.

Pozostaje kwestia straconego czasu. Jest duża różnica między odbiorem awizowanej paczki na poczcie (zwykle wystarczy parominutowy spacer) a odbiorem z magazynu firmy kurierskiej (zwykle na totalnym zadupiu - w Warszawie to dwie godziny w plecy najmarniej). I trzeba jeszcze doliczyć fakt, że człowiek czekający na kuriera nie bardzo może nawet do kibla na dłużej iść, a co dopiero normalnie funkcjonować. Owszem, mogę tak przeżyć dzień, ale nie trzy (wczoraj, dziś i najwyraźniej jeszcze jutro). Pół biedy, jak ktoś mieszka z rodziną, ale jeśli sam, to ma przerąbane.

Ciekawe, czy CD Projekt zamierza nam ten czas jakoś zrekompensować.

Chciałbym, żeby firma się do oficjalnie ustosunkowała do tych dwóch pytań: czy możemy liczyć na zwrot różnicy w kosztach wysyłki i co dostaniemy w zamian za czas stracony w oczekiwaniu na kuriera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 13:40, firehunter napisał:

Do mnie też nie dzwonił, sam zadzwoniłem. Najpierw do lokalnej sortowni wyjaśnić dlaczego wycofali
wszystkie paczki i wczoraj nie mogła przybyć. Wtedy miła pani zapytała o numer i ładnie powiedziała,
że nie wywiązali się z dostawą w 24h i już dzwoni do kuriera, żeby razem z paczką oddał pieniądze
za przesyłkę. Dostałem numer do kuriera, nie odbiera. Po 5 minutach mam dzwonić ponownie i
"o dzwoni kurier".

Koszt przesyłki odda ci kurier? Czyli ile ;]??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem zamówioną przesyłkę od DBD/Masterlink, oczywiście spóźnioną i nie odbyło się bez problemów. Wracając z pracy moja Matka spotkała kuriera na dole, była to przesyłka od TP(livebox) umówiona zresztą na konkretną godzinę, nie było problemów z dostarczeniem, zdziwiłem się że przesyłka była od DBD, a nie było mojego zamówienia, z biegłem na dół(IV pietro), zdążyłem w ostatniej chwili, widać zapomniał o mnie, lub TP ma lepszą umowę, a o przesyłkach z Gramu kurierzy olewają.
Uważam że współwinę ponosi również Gram, za wybranie tylko jednej firmy kurierskiej, przy dużych wysyłkach takich jak Wiedźmin taka mała firma nie jest wstanie dostarczyć tylu przesyłek naraz.

Pracuję w UPS(dawna Stolica) od ponad 4 lat i na co dzień mam do czynienia z kurierami, tym dziwniejsze są dla mnie problemy DBD. Gram powinno przy dużych zamówieniach rozdzielać swoje zamówienia na kilka firm kurierskich, a klient powinien mieć prawo wyboru firmy, osobiście wybrał bym droższą firmę, UPS w samej Wawie ma 5 magazynów. Zbliża sie sezon paczkowy dla firm kurierskch, do końca roku będzie coraz gorzej z dostarczaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 13:49, Be-Yacz napisał:

> Do mnie też nie dzwonił, sam zadzwoniłem. Najpierw do lokalnej sortowni wyjaśnić dlaczego
wycofali
> wszystkie paczki i wczoraj nie mogła przybyć. Wtedy miła pani zapytała o numer i ładnie
powiedziała,
> że nie wywiązali się z dostawą w 24h i już dzwoni do kuriera, żeby razem z paczką oddał
pieniądze
> za przesyłkę. Dostałem numer do kuriera, nie odbiera. Po 5 minutach mam dzwonić ponownie
i
> "o dzwoni kurier".
Koszt przesyłki odda ci kurier? Czyli ile ;]??


A bo ja wiem :) grunt, że coś ma oddać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 13:29, the3ye napisał:

> Mam pytanko: czy w ogóle ktoś z Krakowa dostał wczoraj albo dzisiaj wiedźmina? I czy komus

> udało się dodzwoni do DPD?
nie dostałem, na żaden numer dodzwonić się nie mogę...
nie chcę nic mówić, żeby nie dostać bananem...ale gra pojawiła w innym kanale dystrybucji....
później developerzy, dystrybutorzy przeklinają na piractwo... z takim podejściem do ludzi to
ja dziękuję... dzwonię dalej


Normanie zaraz mnie coś tu trafi albo cały czas zajęte albo bezczelnie odrzucają połączenie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:16, Miśkov napisał:

Normanie zaraz mnie coś tu trafi albo cały czas zajęte albo bezczelnie odrzucają połączenie!!!!


Ja się dzodzwoniłem po 3 minutach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:18, Be-Yacz napisał:

> Normanie zaraz mnie coś tu trafi albo cały czas zajęte albo bezczelnie odrzucają połączenie!!!!

>
>
Ja się dzodzwoniłem po 3 minutach :)


do krakowskiego oddziału?
mi w centrali powiedzieli bym dzwnił do oddziału regionalnego i się u nich dowiadywał...
o 16 wybiorę się tam osobiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, załatwiłem.

Ci co chcą dzisiaj mieć gre.

Musicie dodzwonić się do Mastera, poprosić o numer kuriera który ma waszą paczke i do niego zadzwonić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:26, Be-Yacz napisał:

OK, załatwiłem.

Ci co chcą dzisiaj mieć gre.

Musicie dodzwonić się do Mastera, poprosić o numer kuriera który ma waszą paczke i do niego
zadzwonić ;).


Łatwo Ci mówić, mój kurier olał moją paczkę i leży sobie w sortowni (paczka, nie kurier :P), więc miło podziękowałem komu trzeba i będzie zwrot do CDP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:26, Be-Yacz napisał:

OK, załatwiłem.

Ci co chcą dzisiaj mieć gre.

Musicie dodzwonić się do Mastera, poprosić o numer kuriera który ma waszą paczke i do niego
zadzwonić ;).


co mi da numer kuriera jak paczk leży w sortowni/magazynie czy bóg raczy wiedzieć gdzie ;)
jedynie to dostane numer magazyniera :P

edit:

i się dodzwoniłem, milutka pani powiedziała, że WSZYSTKIE paczki od CDP zostały wstrzymane ze względu na problemy z numerowaniem przesyłek przez CDP, dublowanie, błędne kwoty pobraniowe.
Ja na to, że dlaczego w takim razie część przesyłek zostaje dostarczona? Ona, że nie posiada na ten temat wiedzy, gdyż jak wspomniała WSZYSTKIE paczki od CDP zostały wstrzymane i nie ma opcji by były one przekazywane do odbiorców (lol totalny) Proszę dzwonić jutro, może coś się ruszy... jutro to ja jadę do empiku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 14:26, Be-Yacz napisał:

OK, załatwiłem.

Ci co chcą dzisiaj mieć gre.

Musicie dodzwonić się do Mastera, poprosić o numer kuriera który ma waszą paczke i do niego
zadzwonić ;).


A skąd jesteś ? Be-Yacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować