Zaloguj się, aby obserwować  
Domczak

Heroes of might and magic IV - temat ogólny

40 postów w tym temacie

Sory, ale w Herosa grałem ot tak, dla przyjemności, i nie byłem w tą grę zbyt dobry. Także nie bardzo mogę Ci pomóc.
W H3 grałem długo, ale ostatnio odpalałem tą grę w maju, tego roku. Może ktoś inny będzie Ci w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co stosunkowo niedawno grali w kampanie H 4 i jeszcze coś pamiętają.
Otóż w Kampanii Winds of War, pierwsza kampania, druga mapa, król demosmoków (ogromne bydlęta o 1000 punktach życia) domaga się aby mu dostarczyć Zbroję i Tarczę ze smoczej łuski, oraz 100 jednostek siarki, a za to ma mi oddać jedno ze swoich bydląt.
Bez tego smoka na pewno nie pokonam komputerowego przeciwnika (już próbowałem), który jest b. silny. Ma level wyższy od mojego, a ja już osiągnąłem max. na tej mapie, a ponadto ma b. silne wojsko (m. in. ponad setkę wampirów). Nie wiem zresztą czy nawet z tym demosmokiem da się to wygrać :-)

Otóż przebiegłem całą mapę wzdłuż i wszerz, spenetrowałem wszystkie skrytki i piramidy i nigdzie nie ma wspomnianej Tarczy i Zbroi.
Czy ktoś wie gdzie to jest? Czy to jest może jakiś bug?
Pomóżcie, bo stanąłem w miejscu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt mi nie pomógł (ciekawe czy dlatego, że nikt nie grał w tą misję, czy może już nie pamięta) ale poradziłem sobie jakoś sam.
Gdyby ktoś potrzebował podpowiedzi (bo IMHO misja wcale nie jest taka łatwa), to służę pomocą. :-)
Generalnie wydaje mi się, że kampanie w dodatkach są sporo trudniejsze niż w podstawce. Nieraz trzeba się trochę nagłówkować jak się dobrać do przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 09:09, matew567 napisał:

ja przeszedłem herosa 5 ze wszystkimi dodatkami

Ten wątek dotyczy Heroes 4 a nie 5 !!
Rada na przyszłość. Lepiej czytaj dokładnie tytuły wątków, bo tu moderatorzy nie żartują i za spam łatwo się możesz narazić na karę w postaci obniżenia rangi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 13:39, Budo napisał:

Taki stary, a nie wie że ma poradnik na płycie? :)

Przejrzałem ten poradnik. Niestety on dotyczy tylko kampanii do wersji podstawowej. O dodatkach nawet się nie zająknie, więc i tak trzeba sobie radzić samemu.
Inna sprawa, że niestety nie przyszło mi wcześniej do głowy aby przejrzeć zawartość płytki i gdyby tam jednak był poradnik dla mojej kampanii, to plułbym sobie w brodę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram właśnie w kampanię z królową Emilią i jestem na ostatniej planszy i nie mogę znaleźć tego Magusa czy jak mu tam. Pokonałem wszystkich wrogów i podbiłem wszystko na mapie możliwe do podbicia ale jego nie znalazłem. Gdzie on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 15:55, Thalanthas napisał:

Gram właśnie w kampanię z królową Emilią i jestem na ostatniej planszy i nie mogę znaleźć tego Magusa czy jak mu tam.

Ale która to kampania? Wersji podstawowej czy któregoś dodatku bo nie kojarzę.
Kampanię podstawki grałem dość dawno i już mi się trochę zatarła w pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 19:12, A-cis napisał:

> Gram właśnie w kampanię z królową Emilią i jestem na ostatniej planszy i nie mogę
znaleźć tego Magusa czy jak mu tam.
Ale która to kampania? Wersji podstawowej czy któregoś dodatku bo nie kojarzę.
Kampanię podstawki grałem dość dawno i już mi się trochę zatarła w pamięci.


Chodzi o podstawkę. Ale już to rozwiązałem. Po półgodzinie szukania w googlach znalazłem w końcu na angielskim forum że to jakiś bug powodowany obecnością dodatku Wings of War, polegający na tym że mój sojusznik zabijał tego Magusa kiedy to ja miałem to zrobić osobiście. Ale rozpoczęcie misji od początku już to naprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 22:30, Thalanthas napisał:

Chodzi o podstawkę. Ale już to rozwiązałem. Po półgodzinie szukania w googlach znalazłem
w końcu na angielskim forum że to jakiś bug powodowany obecnością dodatku Wings of War,

Ciekawe. Ja tego problemu nie miałem, ale to dlatego, że kampanię podstawki przeszedłem nie mając jeszcze zainstalowanych dodatków (dokupiłem je później). Dlatego w podstawce żadnych problemów sobie nie przypominam.
IMHO kampanie w dodatkach są nieco trudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 00:58, A-cis napisał:

Ciekawe. Ja tego problemu nie miałem, ale to dlatego, że kampanię podstawki przeszedłem
nie mając jeszcze zainstalowanych dodatków (dokupiłem je później). Dlatego w podstawce
żadnych problemów sobie nie przypominam.
IMHO kampanie w dodatkach są nieco trudniejsze.



Ale w jaki sposób trudniejsze? Lepsze SI komputera czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 09:47, Thalanthas napisał:

Ale w jaki sposób trudniejsze? Lepsze SI komputera czy coś jeszcze?

SI to raczej nie. Zresztą tego nie widać :-)
Niemniej jednak przeciwnicy komputerowi mają wyższe lewele (np. na tej mapie na której ostatnio grałem ja mogłem osiągnąć maksymalnie 22 level, tymczasem mój najgroźniejszy przeciwnik miał 30 level a poza tym widziałem kilku herosów z 16 levelami) i są wyposażeni na starcie w silne armie. Jeżeli z takim gościem zetrzesz się w pierwszej fazie gry, to umarł w butach. Żadnych szans na zwycięstwo. :-)
Trzeba nieraz kombinować jak go załatwić. W podstawce po prostu zbierałem armię i eliminowałem po kolei przeciwników.
Acha. Silniejsze są też na ogół neutralne grupy broniące artefaktów czy kopalń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak przestawic warunki zwyciestwa w edytorze kampanii heroes 4 tak zeby zwyciezyc po pokonaniu danej armii/bohatera?
prosze lłopatologicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować