Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sześć wersji Visty - jedna płyta

75 postów w tym temacie

<b>Mam nadzieje ze ten system bedzie stabilny z dobrym firewallem bo obecnie nie mam zadnego, a powiedzcie mi czym bedzie sie roznic ta do uzytku domowego do tej najlepszej????</b>

Buhahahaha (muzyka Bethowena a tle) [pioruny w tle] {deszcz za oknem} wreszcie, nadszedl moment w ktorym to dowiedzialem sie ze System trzeba obejsc. Vista musi odejsc !

Po pierwsze Kajetan Chrumps dobrze prawi i tylko małolaty podniecają się "łamaniem" Windy.

Po drugie....wy kupujecie nośnik, czy licencję na użytkowanie programu (OS w tym wypadku) ? Bo z tego co czytam to 90% z was kupuje płytkę. Liczy się licencja i płytka jest o tyle ważna, że jest jednym z "dokumentów" potwierdzających autentyczność zakupionej licencji (dotego dochodzą certyfikat ,papierek z licencją w przypadku BOX''a itd.). Natomiast ważny jest właśnie CDkey i wy tak naprawdę kupujecie autentyczny, legalny CDkey. Jeżeli macie licencje wykupioną przez uczelnię, to z uczelni dostaniecie CDkey''a ,a płytkę możecie zgrać od kumpla, bo liczy się klucz, a nie płytka. Tak więc MS równie dobrze mógłby rozprowadzać OS przez neta.

Będzie to ciekawie wyglądać, bo polskie prawodawstwo raczej nie przewiduje sytuacji, iż klient może korzystać tylko z części możliwości produktu. Zakupiono przecież możliwość korzystania z oprogramowania znajdującego się na płycie a nie cykl kilkunastu znaków, który w żadem sposób nie można uznać za program. Czy ktoś słyszał aby korzystanie z innego CDkeya na zakupionym legalnie programie zakończyło się wyrokiem skazującym?

Dla użytkownika legalnego systemu będzie to bardzo wygodne i bardzo mi się podoba. Firmy produkujące np. oprogramowanie powinny skupiac się na wygodzie ludzi płacących im za ich pracę a nie na tym, co zrobią złodzieje...
Piraty były, są i będą dopóki będzie na nie zapotrzebowanie (jak widać po wielu powyższych wypowiedziach to dłuuugo jeszcze :( ).

Dnia 25.09.2006 o 09:56, ktosik napisał:

Zakupiono przecież możliwość korzystania
z oprogramowania znajdującego się na płycie

"Zakupiono możliwość korzystania z oprogramowania", tyle. Vistę RC też teoretycznie później można zarejestrować. Tyle, że płytkę nagrywasz sobie sam.

na piraty nie da rady zawsze znajdzie sie jeden który wynajdzie sposób na włam...co do samego windowsa to chyba (ale nie jestem pewien na 100% czy to to czasopismo) w Komputer świat była beta versja windows vista...nawet miałem ją na kompie :)

Potem, że piractwo sie szerzy. Niech jak chca to zrobic to na wielu CD, a i to nie pomoze jak juz teaz mozna sciagnac V.Beta. Skoro sie bunkruja tak przed piratami to niech zejda z cen a nie potem ze piractwo!! Ludzie na jakim świecie my żyjemy??

Nie od dawna wiadomo, że MS zababie głównie na oprogramowaniu dołączanym do gotowych komputerów. Jeśli ktoś ma zamiar mieć piracką wersje to ją będzie miał. Tylko dziwią mnie komentarze typu "kupie sobie najtańszą wersje zapodam cracka i będe miał najlepszą" to i tak jest piracstwo. Więc po co kupować orginała żeby mieć pirata. To tylko marnowanie pieniędzy. Na pewno MS da jakieś blokady na aktualizacje taka jak w xp gdzie była taka która wyświetlała że to pirackie oprogramowanie. Nie wiem po co to było skoro wystarczyło zaznaczyć w tym ich downloaderze żeby nie pobieral tej aktualizacji i już jej nigdy nie wyświetlał, że trzeba pobrać. Zawsze będą pirackie wersje bo taki jest świat komputerów i nie ma oprogramowania do shakowania,jest to tylko kwestia czasu.

Nie rozumiem dlaczego tyle osob twierdzi, ze Microsoft straci na tym wynalazku przez piratow. A pomysleliscie czemu na oko 70% uzytkownikow komputerow na swiecie ma Windows w domu ? Czemu plyty z tym systemem nie maja zadnego zabezpieczenia oprocz seriala ? Microsoft zarabia na piratach wiecej niz wam sie wydaje. To nie dzieki kampani reklamowej a prostocie systemu, w dodatku rozprowadzanego przez zrodla takie jak strony pirackie oraz piraci. Skoro taka prosta pani Kasia sekretarka w domu odkad ma komputer pracowala na pirackim Windowsie, z pirackim Officem to teraz jak pojdzie do pracy taniej wyjdzie szefowi kupic oryginalnego Windowsa z Officem dla firm niz uczyc ja obsluge Linuxa, Debiana czy Novella i do tego jakichs edytorow tekstu. To wlasnie przez to, ze Windows jest szeroko dostepny z nielegalnych zrodel Microsoft zarabia na firmach itp.

Ludzie, nie rozkręcajcie się tak :) Microsoft tym razem zagrywa inaczej - każdy może przecież zdobyć klucz wraz z aktywacją - żaden problem. Ale istnieje druga strona. Aktualizacje - a te będą napradę wartościowe i pożądane zapewne przez większość użytkowników Visty. Podmiana DLLi jak w XPku nic nie da bo Vista automatycznie pociąga najnowszą wersję małego pliczku. Na pewno sposób jakiś się znajdzie, ale trochę to potrwa. Jak narazie to Vista trochę zamula i minie z rok zanim wejdzie jak XP. Jak chcecie to obejrzyjcie sobie SLC.dll - jak dla mnie bardzo trudne zabezpieczenie procesów z service''ami splątanymi.

Pytacie się dlaczego Micrisoft nie wrzuca zabezpieczeń na swoje płytki?? A co by to dało?? Po pierwsze zcrackowało by się:-) PO DruGIE płytki z instalką Windy mają być kompatybilne ze wszystkimi napędami, a zabezpeczenia typu jebnięte sektory, czy RMPS nie sprawdzają się zbyt dobrze:)

Niech kombinuja co chca byle system byl na prawde dobry, bo kupuje oryginal. Jak bedzie crap to pojade do tego calego Billa i zrobie mu z d. jesien sredniowiecza chyba :-)

Koleś z pracy instalował betę na athlonie 2800+ z gigabajtem RAMu i mówił że ledwo chodziła, poza tym procedury autoryzacyjne są tak zamieszanie że żeby cokolwiek uruchomić trzeba się nieźle napocić. Niedługo dojdzie do tego że system sam z siebie będzie potrzebował dwóch procków żeby odpalić swoje żenująco niezoptymalizowane biblioteki.

RC1 działa całkiem sprawnie. Z Athlonem 64 3000+ i 1 GB RAM na pokładzie chodzi w podstawowych aplikacjach nawet szybciej niż XP. Wbrew obiegowym opiniom, do gier chyba dodatkowy moduł pamięci nie będzie potrzebny - taki F.E.A.R. całkiem przyjemnie chodzi. A kod zostanie na pewno zoptymalizowany... Co do aktywacji - automatyczna jest sprawna, szybka i praktycznie niezauważalna.
A teraz łyżka dziegciu, a może nawet i słoik - zabezpieczenia są przedobrzone - w dodatku możliwe do ominięcia.
poza tym możliwe do ominięcia. Wersja 64-bitowa gryzie się nawet z niektórymi wykorzystującymi jej możliwości aplikacjami.
Prawdopodobnie przyszły użytkownik będzie musiał zapłacić najpierw za wersje 32-bitową (bo ta będzie kompatybilna ze starszymi aplikacjami i grami), a później za 64-bitową. A co do tych, co zarzekają się, że poczekają rok na przesiadkę na Vistę, to niestety pierwsze gry wymagające DirectX 10 zweryfikują ich wypowiedzi.

naprawde nie rozumiem czemu wielu domoroslych piratow podnieca sie tak podnieca, w redmond naprawde im zwisa czy sobie sciagniesz z netu czy nie, wiekszosc hajsu MS trzepie na rozwiazaniach biznesowych i OEM.
osobiscie nie widze sensu przesiadania sie na viste (pirate edition) zaraz bo premierze bo pewnie bedzie zabugowana a bez aktualizacji moze byc nie wesolo.
Ktos wspominal o tym piratwo jest wliczone w koszty, pewnie jest, a co pewniejsze jest wliczone w niemała cenę którą płacą ci którzy chcą być fair(w tym ja). Od siebie dodam że na oryginalnym xp znacznie lepiej mi sie pracuje niz na piracie(ale to tylko moja subiektywna opinia)

Według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Może dać użytkownikom wiele korzyści, bo:

-nie będą musieli wychodzić z domu po inną wersję visty niż posiadaną dotychczas
-microsoft dużo zaoszczędzi więc prawdopodobnie ceny visty dzięki temu będą niższe
-dzięki tym dodatkowym oszczędnością B.Gates wspomorze więcej ludzi w Afryce

nice work MS

Hehe a mi tam się lepiej pracuje na moim orginalnym Windowsie XP i nie widze sensu przesiadania się na Vistę...jak dla mnie nie oferuje nic rewolucyjnego i ma za duże wymagania sprzętowe.
Co do zabezpieczeń to bedzie je można przecież wyłączyć :P.Nie ma się tu co podniecać gdyż ta sama możliwość była w XP...wystarczyło uruchomić Windę w tybie awaryjnym i można było podmieniać dlle jakie się tylko zapragneło :P.

Co do pomysłu umieszczenia różnych wersji na 1 płycie to całkiem nie głupi pomysł.W końcu wszyscy na tym zyskamy (poza Microsoftem jak zwykle).Wszyscy będą szczęśliwi - my użytkownicy że mamy łatwym kosztem droższą wersje windows a microsoft że Vista jest na większości PCów.

Dnia 29.09.2006 o 10:06, nephertill napisał:

-dzięki tym dodatkowym oszczędnością B.Gates wspomorze więcej ludzi w Afryce

akurat do tego punktu nie jestem do końca przekonany

Zaloguj się, aby obserwować