Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hiszpański World of Warcraft

55 postów w tym temacie

[...]I błagam miałem ciężki dzień w pracy i bradzo prosze bez przesady z patryjotyzmem,

Dnia 25.09.2006 o 21:56, L33T napisał:

a znajomość języka obcego to podstawa jak chcesz mieć jakąś przyszłość. [...]


Nikt tu z patriotyzmem nie przesadził. Po prostu w Tobie jest coś nie tak. A kłopoty w pracy nie przeżucaj na ludzi na Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to było miło teraz bęndą fakty
Nie jesteśmy opłacalni dla blizza czemu? Jest to bardzo proste nie wystarczy otwożyć jednego serwa, trzeba odrazu 2 lub 3 bo: część siedzi w piaskownicy zwanej normal, część lubi RPG więc idzie na RP a jeszcze inni idą na PvP to trzy serwy na początek. A teraz przelicz ilu polaków gra w WoW-a? Poza tym trzeba by było wszystkie wytyczki przepisać pod naszego klijenta. Jest zbyt mało żebyśmy sie liczyli taka prawda smutna niestety. Stawki opłat za WoW-a są dla nas za wysokie i tyla.
I gdzie ja napisałem że mam kłopoty w pracy? Poprostu małe urwanie głowy w biuże. A może to ty nie przelewaj swoich problemów z językami obcymi na forumowiczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z małą ilością graczy w Polsce w WOW to właśnie to że brakuje polskiej wersji językowej , taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 09:02, L33T napisał:

No to było miło teraz bęndą fakty
Nie jesteśmy opłacalni dla blizza czemu? Jest to bardzo proste nie wystarczy otwożyć jednego
serwa, trzeba odrazu 2 lub 3 bo: część siedzi w piaskownicy zwanej normal, część lubi RPG więc
idzie na RP a jeszcze inni idą na PvP to trzy serwy na początek. A teraz przelicz ilu polaków
gra w WoW-a? Poza tym trzeba by było wszystkie wytyczki przepisać pod naszego klijenta. Jest
zbyt mało żebyśmy sie liczyli taka prawda smutna niestety. Stawki opłat za WoW-a są dla nas
za wysokie i tyla.
I gdzie ja napisałem że mam kłopoty w pracy? Poprostu małe urwanie głowy w biuże. A może to
ty nie przelewaj swoich problemów z językami obcymi na forumowiczów?


Chodziło mi o patriotyzm a nie wywody na temat serwerwów i gry w języku polskim. W WoW obecnie nie gram. Chodziło mi o coś całkiem innego. Na nikogo nie przeżucam swoich problemów językowych bo ich nie mam i niby dlaczego. A jeżeli chodzi o przeżucanie to chyba coś o tym musisz wiedzieć bo dla mnie ten termin jest obcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 11:54, tosz napisał:

problem z małą ilością graczy w Polsce w WOW to właśnie to że brakuje polskiej wersji językowej
, taka jest prawda

nie tylko abonament jest czasem sprawą zasadniczą dla nas 50 zł to jednak kawałek grosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko obawiam, że jeśli Blizzard wpadnie na głupi pomysł polonizacji to zrobi to tak jak z Warcraftem 3. Aby kupić lepszą oryginalną wersję angielską musisz ją kupować przez Internet z zagranicy :(. Wersja angielska przypominam zawiera oryginalny "voice acting" - w W3 porównanie obu wersji wypadało fatalnie. Gra aktorska na poziomie co najmniej średnim, kompletnie bez żadnego zaangażowania. A ja właśnie serię Warcraft kocham dla tego voice acting-u. No pewnie możnaby zatrudnić Bartosza Wierzbiętę to tłumaczenia, ale to chyba nierealne ...
Zupełnie inna sprawa, to to, że jeśli już słyszę polską mowę w WoW-ie to są to zwykle wyzwiska pod adresem graczy, którzy polskiego nie rozumieją lub zwykłe wiązanki niecenzuralnych słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrozumcie wreszcie zatwardziali anglicy że żyjemy w Polsce i gry powinny ukazywać się na naszym rynku także w języku polskim ( nie wszyscy są takimi poliglotami jak niektórzy )
dlaczego w Niemczech , Francji itp. państwach gry ukazują się w kilku wersjach językowych ? a to dlatego że ich nie olewają tak jak nas , chyba to jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOSZ - masz rację.

Zgadzam się z Tobą w pełni. Chociaż gram w gry w języku angielskim i radzę sobie z tym dobrze (ale nie najlepiej) to naprawdę sprawia więcej frajdy granie w gry w języku ojczystym. Nawet znając dobrze angielski nie jesteśmy w stanie myśleć po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Greater sword of moneky" brzmi tak samo glupio jak "Większy miecz małpy"
... "większy miecz małpiej zwinności" raczej. To akurat naprawdę nie brzmi głupio. Ale rozumiem o co Ci chodzi. Chociaż Twój przykład bardziej pokazuje jak łatwo skopać tłumaczenie =)
Ale to jest raczej tak jak z filmami. Niektóre kraje preferują filmy z lektorem, inne wolą tylko napisy, a niektóre kraje nie chcą oglądać filmu jeśli nie ma zlokalizowango dubbingu. Te ostatnie dostają swoje wersje językowe wszystkich produktów - Francja, Hiszpania, Niemcy. Następni w kolejce będą prawdopodobnie Rosjanie.
My raczej nie dostaniemy swojej wersji, tak jak wielu innych - Dunczycy, Szwedzi, Holendrzy itd.
Dlaczego ? Bo my generalnie nie sprawiamy kłopotów innym, starając się przejąć serwery na własność "bo nas jest więcej". A jeśli ktoś pamięta, jak wyglądały wątki na forum dotyczące nieoficjalnych "hiszpańskich" serwerów, to łatwo zrozumieć dlaczego Blizzard się zdecydował na wersję hiszpańską.
Ja wolałbym rzeczywiście, żeby w miarę szybko pojawiła się raczej wersja rosyjska WoWa niż polska. (RP PvP server - DB -> tu jest nawet cała gildia Taiga Clan ... :S )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 12:37, Festin napisał:

> "Greater sword of moneky" brzmi tak samo glupio jak "Większy miecz małpy"
... "większy miecz małpiej zwinności" raczej. To akurat naprawdę nie brzmi głupio. Ale rozumiem
o co Ci chodzi. Chociaż Twój przykład bardziej pokazuje jak łatwo skopać tłumaczenie =)
Ale to jest raczej tak jak z filmami. Niektóre kraje preferują filmy z lektorem, inne wolą
tylko napisy, a niektóre kraje nie chcą oglądać filmu jeśli nie ma zlokalizowango dubbingu.
Te ostatnie dostają swoje wersje językowe wszystkich produktów - Francja, Hiszpania, Niemcy.
Następni w kolejce będą prawdopodobnie Rosjanie.
My raczej nie dostaniemy swojej wersji, tak jak wielu innych - Dunczycy, Szwedzi, Holendrzy
itd.
Dlaczego ? Bo my generalnie nie sprawiamy kłopotów innym, starając się przejąć serwery na własność
"bo nas jest więcej". A jeśli ktoś pamięta, jak wyglądały wątki na forum dotyczące nieoficjalnych
"hiszpańskich" serwerów, to łatwo zrozumieć dlaczego Blizzard się zdecydował na wersję hiszpańską.
Ja wolałbym rzeczywiście, żeby w miarę szybko pojawiła się raczej wersja rosyjska WoWa niż
polska. (RP PvP server - DB -> tu jest nawet cała gildia Taiga Clan ... :S )


miecz małpy czy miecz małpiej zwinności - jedno licho, nie powinno to stanowić zadnego problemu jak go zwał tak go zwał
jeżeli będziemy się czepiali takich błędów to w gruncie rzeczy żadna gra nie powinna być tłumaczona na polski
chodzi przede wszystkim o to aby grając było wiadomo o co generalnie w grze chodzi , nieprawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym tylko dodał że mieszkam za granicą i powiem szczerze ze jestem strasznie zmęczony graniem w gierki w języku hiszpańskim lub angielskim [akurat te dwa znam] hehe. I powiem szczerze ze jak zagrałem w nwn w wersji polskojęzycznej to sie cieszyłem jak małe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja płakałem z rozpaczy grając w polską wersję Warcrafta 3 albo oglądając dubbingowane Gwiezdne Wojny.

Jeśli tylko ja nadal będę mógł normalnie grać z ludźmi z całej Europy a nie tylko z rodakami, to mozecie mieć nawet wersję w suahili. Naprawdę nic nie przebije doświadczenia z gry z ludźmi z najodleglejszych zakątków Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 13:27, Festin napisał:

A ja płakałem z rozpaczy grając w polską wersję Warcrafta 3 albo oglądając dubbingowane Gwiezdne
Wojny.

Jeśli tylko ja nadal będę mógł normalnie grać z ludźmi z całej Europy a nie tylko z rodakami,
to mozecie mieć nawet wersję w suahili. Naprawdę nic nie przebije doświadczenia z gry z ludźmi
z najodleglejszych zakątków Europy.


po pierwsze myślisz że oni są inteligentniejsi od nas
po drugie jest rozwiazanie co do tłumaczenia - wersja kinowa ( napisy ) i problem z głowy chcesz po angielsku masz po angielsku , a ja chcę po polsku i mam po polsku
uwżam że powinna być możliwość wyboru języka jak to jest w innych krajach europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do gildi to nie masz racji jestem w polskiej i szczeże mam jej dość, owszem fajnie pogadać po polsku ale geezz zero wypadów, zero inicjatyw. Dla porównania Angole robią 1,2 wypady do instancji dzieńnie a nie tygodniowo. I super możesz wybierać ale my jesteśmy małym rynkiem zbytu. Pozatym poczekajmy może sie doczekamy. I niech zaczną sie wypowiadać ludzie któży grają a nie ci co chcą ale mają awersje do innych języków tudzież abonametu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować