Zaloguj się, aby obserwować  
hg13

Autobusy...

125 postów w tym temacie

Ja szczerze nienawidzę autobusów. Niewygoda, dyskomfort i wszechobecny smród benzyny doprowadzają mnie do mdłości. Skutkuje to pogorszeniem humoru i nieprzyjemnym posmakiem w ustach przez cały dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:17, JogaTv napisał:

Zapomnieales dodac ze łatwo sotac okradzionym ;)


W autobusie się zdarza, ale dużo łatwiej w pociągu czy na ulicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:00, Graszczur napisał:

Ja szczerze nienawidzę autobusów. Niewygoda, dyskomfort i wszechobecny smród benzyny doprowadzają
mnie do mdłości. Skutkuje to pogorszeniem humoru i nieprzyjemnym posmakiem w ustach przez cały
dzień :(


To bardzo ciekawe jakie masz tam u siebie autobusy... Ja takie objawy zwykle mam po jeździe SKMką-ten zapach w nosie tego żelaza jest po prostu wykańczający:\ Na szczęście do szkoły jeżdżę nowiutkimi gdyńskimi trolejbusikami:) Naprawdę na komunikację miejską w Gdyni nie można narzekać-jedna z najlepszych w Polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy naprawdę tak trudno robić plastikowe otoczki na poręcze w autobusach, że tylko Volvo na to wpadło (i chyba Jelcz też, ale głowy nie dam), a we wszyskich innych (w tym renomowanych marek: Solaris, Mercedes) uchwyty ziębią jak cholera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 14:09, Clawpek napisał:

To bardzo ciekawe jakie masz tam u siebie autobusy... Ja takie objawy zwykle mam po jeździe
SKMką-ten zapach w nosie tego żelaza jest po prostu wykańczający:\ Na szczęście do szkoły jeżdżę
nowiutkimi gdyńskimi trolejbusikami:) Naprawdę na komunikację miejską w Gdyni nie można narzekać-jedna
z najlepszych w Polsce:)


Jeżeli chodzi o mnie, to ja mam po prostu chorobę lokomocyjną. Bez względu na luksus, ja i tak mam mdłości po dłuższej jeździe, która nawet krótka jest dla mnie katorgą. Dlatego zawsze unikam autobusów. Wolę pociągi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od pary dni w moim mieście są nowe autobusy: Scanie Omnicity :) Są to pierwsze w Polsce miejskie Scanie po face liftingu. Moim zdaniem wyglądają b. ładnie. :)

Musiałem się pochawlić :P
Poniżej linki do zdjęć:

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobusy....4&nr=126907
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-126969.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja parę razy spotykałem ich przed godziną 7.00. Chyba zależy od dnia. Osobiście jazdy autobusem też nie trawię, ale mam swojego ulubionego kierowcę - Romana, który jest o tyle dobry (zły), że zamiast zajeżdżać do każdej miejscowości to pyta się "Kto jedzie na osiedle jakieś tam?". Jeśli nikt, to pruje dalej prosto i nie skręca. Poza tym można z nim pogadać o sporcie, a i prywatny przystanek, dużo bliżej mojego domu też się znajdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 23:27, Seqiu napisał:

Wiecie może od której godziny zaczyna swoją pracę kanar?

Mnie kanar dopadł w trojelbusie około 5.20 rano :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie się nie otwiera, ale na drugim ewidentnie widać, że to ulica Szczecińska w Słupsku :D Ja od sierpnia nie mieszkam już tam, przeprowadziłem się do Edynburga, ale fajnie wiedzieć, że jesteśmy pionierem w nowym modelu. Tylko data dodania zdjęcia jest z przed czterech lat. W sumie to podobne do tych niedawnych żółto-niebieskich. Takie coś również w innych kolorach czasami można było spotkać na mieście w jakiś jazdach testowych czy coś od kilku lat, ale tamte na tablicach docelowych miały np Hamburg czy London, a obecna ma Koszalin więc widać, że już oficjalnie jeździ :) Ale co się dziwić. W końcu fabryka (?) Scanii w mieście do czegoś zobowiązuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 23:27, Seqiu napisał:

Wiecie może od której godziny zaczyna swoją pracę kanar?


zawsze pracuja :D spotykam ich o 11 jak wracam z uczelni i spotykam o 3 rano w nocym jak wracam z imprezy... kontrole poranne (7-8) to klasyka :]

Osobiscie zdecydowanie wole jezdzic autobusem niz tramwajem - jest przyjemniej, podroz bardziej "gladka". W tramwajach (jezdze codziennie) strasznie szarpie i trafic na dobrego motorniczego to cud... no i stare tramwaje ktorych jest sporo w moim miescie sa baardzo glosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jazda autobusem miejskim to koszmar...kilka lat temu to byl moj glowny srodek transportu,dojazdy do szkoly,poruszanie sie po miescie itp...dzisiaj nie kozystam na szczescie z tego wynalazku i ciesze sie niezmiernie z tego.
Wspomnienia z autobusow:przystanki pomazane,powybijane szyby,kosze przepelnione az sie wywala na chodnik,petow z 10 paczek,serwetki z hot-dogow,rozctapane salatki,naplute gdzie sie da,smrod.

Wspomnienia z jazdy autobusem miejskim:W zaleznosci od pory ale czesto tlok,scisk,niemoznosc normalnego skasowania biletu,chamstwo,czesto pojawiajacy sie zapach potu lub niemytego ciala,smierdzace ubrania,pelno piachu na podlodze,durne komenty,pogadanki pasazerow ponizej poziomu morza,wszechobecne(kazda linia)wymuszanie ustapienia miejsca(mlody musi stac),kierowca wziety z Zuka od przewozu wegla,zima zimno jak w psiarni,latem duchota i smrod,znalezienie odpowiedniego miejsca zeby nie stac sie potencjalnym"zagrozeniem"(czyt. zlodziejem) graniczy z cudem,strach w oczach"mocherow"kiedy wsiadasz z kumplem(zlodziej!),ogolny klimat ponizej dechy klozetowej.
Dzisiaj baardzo sporadycznie jezdze MPK i wcale mi tego nie brakuje...wrecz przeciwnie bardzo mnie to cieszy ze juz nie musze sie meczyc tymi wstretnymi brudasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się z @Marked_One zgodzić. Brud, smród, i totalny syf to standard jaki panuje w komunikacji miejskiej.
Muszę pochwalić Warszawę i tutejszą komunikację - w porównaniu z resztą Polski trzyma jako taki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować