Zaloguj się, aby obserwować  
hg13

Autobusy...

125 postów w tym temacie

A moje miasto Koszalin posiada jeden z najnowocześniejszych taborów w Polsce :) I musze powiedziec, ze to jest prawda. Wiekszosc to niskopodlogowce z klimatyzacja. Maja duzo miejsca i nie smierdzi w nich. Gdyby jeszcze te koszalinskie drogi byly tak dobre jak te autobusy to byloby naprawde extra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od dziś będę codziennie na uczelnie autobusem dojeżdżać..
I cieszę się, że jeżdżę na linii Bytom-Katowice - bo połączenie mam niezłe.. 2 autousy na zmianę, średnio co 10-15 minut. Nabite zawsze ale nie jest najgorzej..
Niemniej połączenie Bytom-Gliwice to TOTALNA porażka.. 1 autobus na godzinę.. Jest pośpieszny - to znaczy trasę którą samochodem robi się w 15 minut, busikiem w 20, autobus robi w 50! O_O
Po prostu zamiast jechać prosto do gliwic - zachacza o Miechowice (10 min w plecy) i 2 markety (Plejada i M1) o_O
Do tego dla tego, że jest 1 na godzinę autobus jest zawsze tak nabity, że masz szczęście jak wejdziesz do środka..
Alternatywa?
- Inny autobus który jedzie przez Zabrze (ostatnio na tej linii kursował !Autokar!(SIC!) bo autobusów nam brakuje). Jedzie jeszcze dłużej.
- Tramwaj - z przesiadką w Zabrzu.. Nie testowane ale jeszcze dłuzej.
- Busik - 3.5 zł w jedną stronę ale dojaz mega komfortowy. Niemniej studentów na to nie stać :/

Do tego do niedawna autobusy linni bytomskich kursowały z konduktorami (SIC!) Kolejny bezsens.. konduktorzy mieli własne bilety - a właściwie paragoniki.. NA sczęście można było tradycyjny bilet na paragonik wymienić :/ Spółka upadła, bo zażąd chciał (między innymi, poza machlojami finansowymi) wprowadzić oddzielne bilety na linie bytomskie i inne na linie nie obsługiwane przez Bytom...
Ogólnie - nie lubie autobusów.. Ale wolę je od tramwajów (jednak szybsze).. I do katowic na 8 rano na wykłady nie będę jeździć rowerem.. Jak się postaram to w godzinę jestem na miejscu ale nie ma sensu się tak męczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Bytomiu jeździ taki super autobus na linii zdaje się 820 (bytom dworzec autobusowy-katowice stawowa) z numerem taborowym #0503. Uwielbiam go. Tak super trzęsie... i ma cechy które wypisałem kilka stron wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:58, Neo97 napisał:

w mojej pięknej Częstochowie zakupiono ostatnio 17 taki mercedesików


Mercedes Connecto? A czy przy otwieraniu drzwi też jest taki denerwujący sygnał jak w tych autobusach w Łodzi? (ostry, przerywany dźwięk - przyjemniejsze dla ucha były dzwonki w ikarusach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości na np.zawody w biegach(czyli specjalne rzeczy) jeździ taki pomarańczowy Renault jednopiętrowy,ale jaki wypas.Nie mam zdjęcia,ale o nim powiem.Ma dwa telewizory Blaupunkt.Można w nim jeść kawę,lody i coś jeszcze-bo jet automat do tego.I wiele innych fajnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 14:29, Probos napisał:

Tu masz rację, przyznam bo mój tata przez jakiś czas był kierowcą i zachwalał Koszlińskie :)
Jeszcze Kraków ma zadbane autobusy...


Poznań ma chyba same niskopodłogowce, a Łódź zakupiła w tym roku ponad 80 nowych autobusów. A już od jakiegoś czasu w volvo 7000 (w Łodzi jest chyba 30 autobusów tego typu) zamontowano ekrany. Oczywiście, nadają cały czas reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 14:24, Barklu napisał:

> w mojej pięknej Częstochowie zakupiono ostatnio 17 taki mercedesików

Mercedes Connecto? A czy przy otwieraniu drzwi też jest taki denerwujący sygnał jak w tych
autobusach w Łodzi? (ostry, przerywany dźwięk - przyjemniejsze dla ucha były dzwonki w ikarusach)

No niestety jest ten dzwięk strasznie denerwujący ale autobus ogłonie jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 13:51, Neo97 napisał:

No niestety jest ten dzwięk strasznie denerwujący ale autobus ogłonie jest spoko


Te autobusy są beznadziejne, tanie, składane gdzieś na bliskim wschodzie, nie są niskopodłogowe ani nie mają obniżanego zawieszenia. W dodatku ten dźwięk przy otwieraniu drzwi dobija.. Mnie tam wkurzają, są tylko jedno oczko nad ikarusami w kolekcji w moim mieście, tak imo. Niestety jest ich masa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam szczęście, bo z autobusów nie korzystam zbyt często ;P Ale moja siostr, która dojeżdża z Mińska Mazowieckiego do Wa-Wy jest załamana stanem Polskich autobusów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poznańskich Manach, Solarisach i Neoplanach jeździ się całkiem miło. Najgorsze sa babcie, które zazwyczaj wyglądają na schorowane i niedołężne, ale jak podjeżdża autobus, to nic nie jest w stanie ich powstrzymać, idą jak taran wymachując przy tym siatkami z zakupami. Jak się stoi z boku to piękny widok ;], ale jak się stanie takiej na drodze to nie ma przebacz ^^. Najlepsza jest linia 98 około 8 rano, gdy studenci jadą na kampus. Wtedy bardzo dobrze widać teorię L-przestrzeni. Do przegubowego Ikarusa wsiadają studenci z 3 tramwaji. A jak się trafi kierowca z zacięciem rajdowym, to stojąc z tyłu ma się wrażenie jazdy na rollercoasterze.

Za to w Kaliskim KLA królują Volvo i Scanie. Te autobusy to jakaś porażka. W środku ergonomii żadnej. Już przy srenim tłoku jest o wiele tłoczniej niż w autobusach w poznaniu, pełnio jakichś rurek, rozkładanych siedzeń w środkowej części, a w niektórych sa nawet schody. Dla mnie stanowią niemały problem (przy stylu jazdy, jaki prezentują kierowcy MPK), a co dopiero dla osób starszych. Że o tym, iż w tych autobusach okien wogóle nie da się otworzyć nie wspomnę. Latem te małe lufciki na dachu raczej niewiele dają. :/ A za bilet wołają 1,10 od studenta (u kierowcy nawet 1,60).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 14:02, Budo napisał:


Te autobusy są beznadziejne, tanie, składane gdzieś na bliskim wschodzie, nie są niskopodłogowe
ani nie mają obniżanego zawieszenia. W dodatku ten dźwięk przy otwieraniu drzwi dobija.. Mnie
tam wkurzają, są tylko jedno oczko nad ikarusami w kolekcji w moim mieście, tak imo. Niestety
jest ich masa ;]


Za to okna normalnie się ogsuwają, latem jest przewiew, w przeciwieństwie do Volvo, gdzie jest duszno, i do Ikarusów, gdie przewiew jest i zimą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 09:08, Barklu napisał:

Za to okna normalnie się ogsuwają, latem jest przewiew, w przeciwieństwie do Volvo, gdzie jest
duszno, i do Ikarusów, gdie przewiew jest i zimą ;-)


Tych okien też nie lubię, Volvo mają lepszy patent ;]
A Ikarusy to przemilczę, zimą tam jest zimniej niż na zewnątrz :D
Co do biletów, u nas 1,10 za ulgowy, nocny tez 1,10 pod warunkiem że sie ma sieciówke (jak sie nie ma, jak sie ma :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować