Zaloguj się, aby obserwować  
Michu94x

N - Telewizja nowej generacji

195 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2009 o 00:41, I_dont_know napisał:

Jaka jest różnica w obrazie jak kanał jest w hd?


Żeby to jak najprościej wytłumaczyć to obraz jest po prostu "ładniejszy", bardziej wyrazisty, pełniejszy. Bardziej szczegółowo :
1. Obraz w HD ma większą rozdzielczość (zwiększoną liczbę pikseli) co sprawia, że obraz jest bardziej szczegółowy.
2. Obraz jest transmitowany w formacie 16:9 w ten sposób wykorzystując w pełni ekrany panoramiczne.

(wspomaganie Wikipedia.pl) ;]

Dnia 28.07.2009 o 00:41, I_dont_know napisał:

i czy to prawda co mówią niektórzy że wystarcz lekki wiatr i odrazu są zakłócenia w odbiorze
sygnału?


Lekki wiatr to trochę przesada. U mnie przy dużych wichurach zaczyna się dopiero coś dziać, więc to nie powinno stanowić problemu, ale jakby co to reklamacji nie przyjmuję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli gites. :) A jakimi kablami podłącza się dekoder z TV ? Wystarczy np: zwykły kabel od anteny do dekodera, a z niego kabel HDMI do TV ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 00:57, Albii napisał:

Czyli gites. :) A jakimi kablami podłącza się dekoder z TV ? Wystarczy np: zwykły kabel
od anteny do dekodera, a z niego kabel HDMI do TV ?


Wiesz co tego ci już nie powiem. Wiem tylko, że da się to zrobić bo mi kiedyś rodziciel mówił, ale jak to nie mam już bladego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 18:11, Akoss-94 napisał:

Nie. Nawet jeśli mam to nie wiem na którym kanale...


Jeżeli masz to chyba na 20. Ja miałem kiedyś jak była promocja i były za darmo wszystkie kanały. To tak zawsze na początek na zachętę bodajże dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 00:57, Albii napisał:

Czyli gites. :) A jakimi kablami podłącza się dekoder z TV ? Wystarczy np: zwykły kabel
od anteny do dekodera, a z niego kabel HDMI do TV ?


W przypadku N-ki antena może być dowolna, a więc i sam kabel jest standardowy. Dekoder podepniesz do telewizora na kilka sposobów - euro, hdmi, chyba nawet componentem (w pudełku znajdziesz tylko euro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZyli tylko umowa, dekoder i po problemie, tak ? Żadnych dodatkowych kosztów ? ;] Kabel wpływa na jakość obrazu, czy obojętnie jakim podłączyć można ? Chodzi mi o dekoder z dyskiem twardym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 00:38, Albii napisał:

CZyli tylko umowa, dekoder i po problemie, tak ? Żadnych dodatkowych kosztów ? ;]


No i sama antena oczywiście (chyba że już jakąś masz, to wykorzystasz starą). Później tylko aktywacja telefoniczna i tyle.

Dnia 29.07.2009 o 00:38, Albii napisał:

Kabel wpływa na jakość obrazu, czy obojętnie jakim podłączyć można ? Chodzi mi o
dekoder z dyskiem twardym. ;)


Wpływa, oczywiście! Jeżeli podpinasz dekoder do telewizora SD - euro będzie najlepsze; jeśli do HD - tylko i wyłącznie HDMI (euro nie przesyła sygnału HD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey mam małe pytanie... Jaką piosenkę użyła nka w zapowiedzi: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona? Trailer można znaleźć w Premierach VOD - filmy sensacyjne obyczajowe... Proszę o szybką odp i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Otóż moja znajoma ma telewizję N. Dekoder jest podłączony do telewizora kablem HDMI. Jednakże obraz z kanałów HD jest wyświetlany spłaszczony, z czarnymi paskami od góry i dołu. Dopiero ustawienie w telewizorze (Samsung LCD) rozszerzenie obrazu jest dobrze. Czy może jest coś źle ustawione w dekoderze? Bo to chore, żeby obraz w HD trzeba było rozciągać. Tak, to ja mam w kablówce, gdzie wszystkie kanały są w 4:3 z czarnymi paskami (analogowa). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:30, Virganius napisał:

Mam takie pytanie. Otóż moja znajoma ma telewizję N. Dekoder jest podłączony do telewizora
kablem HDMI. Jednakże obraz z kanałów HD jest wyświetlany spłaszczony, z czarnymi paskami
od góry i dołu. Dopiero ustawienie w telewizorze (Samsung LCD) rozszerzenie obrazu jest
dobrze. Czy może jest coś źle ustawione w dekoderze? Bo to chore, żeby obraz w HD trzeba
było rozciągać. Tak, to ja mam w kablówce, gdzie wszystkie kanały są w 4:3 z czarnymi
paskami (analogowa). ;)

Na dzień dzisiejszy nie istnieje (przynajmniej w Polsce) standard przesyłu telewizji w formacie 1080p. Max to 1080i, a najczęściej stosuje się 720p, bo realna rozdzielczość jest wyższa niż w 1080i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2009 o 22:39, hans_olo napisał:

Na dzień dzisiejszy nie istnieje (przynajmniej w Polsce) standard przesyłu telewizji
w formacie 1080p. Max to 1080i, a najczęściej stosuje się 720p, bo realna rozdzielczość
jest wyższa niż w 1080i.


Ale w jaki sposób to odpowiada na moje pytanie? xD

Ja wiem, że w n maksymalna rozdzielczość to nie 1080p, ale chodzi o to, czy w dekoderze są jakieś ustawienia, które sprawiają, że obraz w HD jest wyświetlany jak 4:3 z czarnymi paskami od góry i od dołu, a przecież powinien być normalnie, bez rozciągania w ustawieniach telewizora jako 16:9? Moja kablówka to był tylko przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:02, Virganius napisał:

Ale w jaki sposób to odpowiada na moje pytanie? xD

Normalnie. Ekran ma 1080p, sygnał ma 720p, więc ląduje na środku bez rozciągania. Nie miałem okazji bawić się w ustawienia nki, więc nie wiem jak to ustawić na stałe, ale tak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 23:09, hans_olo napisał:

> Ale w jaki sposób to odpowiada na moje pytanie? xD
Normalnie. Ekran ma 1080p, sygnał ma 720p, więc ląduje na środku bez rozciągania. Nie
miałem okazji bawić się w ustawienia nki, więc nie wiem jak to ustawić na stałe, ale
tak to działa.


Aha, chyba że tak. Zwracam honor. :)

Nie wpadłem na taki pomysł, przecież to jest w sumie niedorzeczność. Powinno być jakoś skalowane, bez rozciągania w telewizorze. To tak jakby mieć HD, a jednocześnie go nie mieć. Bez sensu. Może jest tu ktoś, kto ma N i mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:
Da się rozdzielić sygnał HD na 2 telewizory (1 to LCD, a drugi kineskopowy)?
Miałem takie urządzonko lecz nie przesyła obrazu HD. Nie, wcale nie myślę o oglądniu HD na kineskopie tylko czy obraz się nie "zmieni" na normalny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować