Zaloguj się, aby obserwować  
Backside

La Jazz Cafe

6 postów w tym temacie

Zdąrzyłem na razie odnotować temat o metalu i hip-hopie - ale czy znajdą się tu również fani tej jednej z największych gałęzi muzyki?

Od klasycznego jaSSu do współczesnych kompozycji, przez funk, blues''a i fusion.

Zapraszam wszytskich do rozmowy. Zachęcam również osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z jazz''em, który jest z pewnością najobszerniejszym, pod względem różnorodności, typem muzyki - z chęcią doradzę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będe oryginalny... Miles.. (generalnie prawie całość zdecydowanie prócz Bee-Bop - czy jakoś tak).. no i jakieś tam umykające nazwiska i umykające kawałki w Jazz Radio w aucie.. Ja to tak bardzie Blues''a preferuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że tak naprawdę Jazz i Bluesa "odkryłem" niedawno, więc jestem w temacie jeszcze dość zielony. Jeżeli moglibyście polecić jakieś naprawdę fajne płyty byłbym wdzięczny.

Może ktoś zna też jakiś fajny lokal w Warszawie, gdzie Jazzu można posłuchać na żywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:08, Koleś napisał:

Przyznam się bez bicia, że tak naprawdę Jazz i Bluesa "odkryłem" niedawno, więc jestem w temacie jeszcze dość zielony. Jeżeli
moglibyście polecić jakieś naprawdę fajne płyty byłbym wdzięczny.

Może ktoś zna też jakiś fajny lokal w Warszawie, gdzie
Jazzu można posłuchać na żywo :)


Z płytami to musisz jeszcze sprecyzować - czy jazz spokojny czy żywy, nowoczesny czy tradycyjne, z elemtami wokalu, z przewagę instrumnetów (sekcja dęta, gitara, pianino ?).

A co do klubu - Tygmont !!!
http://www.tygmont.com.pl/

Mają kilka koncertwó w tygodniu, wszystkie za darmo, a grają z reguł bardziej znani na polskiej scenie jazzowej muzycy.
Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 16:38, Backside napisał:

Zdąrzyłem na razie odnotować temat o metalu i hip-hopie - ale czy znajdą się tu również fani tej jednej z największych gałęzi
muzyki?

Od klasycznego jaSSu do współczesnych kompozycji, przez funk, blues''a i fusion.

Zapraszam wszytskich do rozmowy.
Zachęcam również osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z jazz''em, który jest z pewnością najobszerniejszym, pod względem
różnorodności, typem muzyki - z chęcią doradzę co i jak.

Jazz nie jest największą potęgą muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:30, Ponury rzniwiaż napisał:

Jazz nie jest
największą potęgą muzyki.


Zależy co rozumiesz przez potęgę - jeśli jakość to jest to rzecz jak najbardziej subiektywna, a jeśli chodzi o ilość różnych typów, wykonawców itd - z pewnością jest.

Wystarczy iść do większego sklepu z muzyką i zobaczyć ilość zalegających tam płyt (takiego jednego Milesa Davisa to widziałem coś ok 75-100)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować