Zaloguj się, aby obserwować  
SiDi

Kabarety - temat ogólny

324 postów w tym temacie

Ja pochodze z polskiego zagłębia kabaretowego, czyli Zielonej Góry i muszę stwierdzic, że mnie jak na razie najbardziej bawił kabaret OTTO który niestety z mojego miasta nie pochodzi. Halama i pan Józek mnie już męczą, a o innych jakośostatnio nie słychać za to "Droga pani sąsiadko" mogę słuchac godzinami. Co jets w tym wszystkim najgorsze. Że kabareciarze z mista bahusa zamiast bawic miejscową publiczność jeżdżą po polsce zdobywając swoich zwolenników. A tak po naszym spadku z ekstraligo Żużlowej i kolejnych przykrych aferach wobec pani prezydent dawka humory wiele by pomogła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:11, Budo napisał:


Najbardziej lubię Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy kropka B, Grzegorza Halamę i tego mima [...]


Znam dwóch znanych mimów: Jeden to jak już wspomniałem Ireneusz Krosny i drugi z Kabaretu Ani Mru Mru Michał Wójcik - on też jest mimem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych kaberetów dorzuciłbym jeszcze Dudka. Kilka niezapomnianych skeczy: "Kuba", "Waldek Kocibrzycki", "A kordły nie ma!", "książka skarg i wniosków" czy "pociąg do Koluszek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 20:47, Tessio napisał:

jeszcze Dudka. Kilka niezapomnianych skeczy: "Kuba", "Waldek Kocibrzycki", "A kordły nie ma!"

"A kordły nie ma!", to jest skecz Dudka? Jesteś pewien?
Byłem przekonany, że słyszałem to w wykonaniu Gajosa, a Gajos - o ile wiem - nigdy nie występował w Dudku.
BTW. Szukam tego tekstu ale nigdzie go nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 09:19, A-cis napisał:

> jeszcze Dudka. Kilka niezapomnianych skeczy: "Kuba", "Waldek Kocibrzycki", "A kordły nie ma!"
"A kordły nie ma!", to
jest skecz Dudka? Jesteś pewien?
Byłem przekonany, że słyszałem to w wykonaniu Gajosa, a Gajos - o ile wiem - nigdy nie
występował w Dudku.

Gajos na 99,9% występował w Dudku.

Dnia 09.11.2005 o 09:19, A-cis napisał:

BTW. Szukam tego tekstu ale nigdzie go nie widziałem.

Tekstu faktycznie nie można znaleźć w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:41, Grizzly. napisał:

Fajnie że założyłeś taki temacik. Ja też najbardziej lubie Ani mru mru. Mieszkam w Toruniu i chłopaki tzn. Michał Wójcik

(...)
no to się dołanczam Ani mru mru jest the best. Podoba mi się też kabaret moralnego niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 15:46, Tessio napisał:

Gajos na 99,9% występował w Dudku.

Wygląda na to że jednak nie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kabaret_Dudek
Przy czym trzeba jeszcze rozróżnić stałych członków Kabaretu od - zaproszonych do doraźnego występu - gości.

Dnia 09.11.2005 o 15:46, Tessio napisał:

Tekstu faktycznie nie można znaleźć w internecie.

Gdyby się udało znaleźć tekst, to można by rozstrzygnąć jednoznacznie kto to napisał i dla kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 18:58, A-cis napisał:

> Gajos na 99,9% występował w Dudku.
Wygląda na to że jednak nie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kabaret_Dudek
Przy czym
trzeba jeszcze rozróżnić stałych członków Kabaretu od - zaproszonych do doraźnego występu - gości.


On prawdopodobnie występował jako gość. Vide poniższa oferta:

Tvp - KABARET DUDEK (DVD)
65,00 PLN - TwojeFilmy
Reżyseria: Edward DziewońskiWystępują: Anita Dymszówna, Irena Kwiatkowska, Magdalena Zawadzka, Wiesław Michnikowski, Janusz Gajos, Wiesław Gołas, Jan Kobuszewski, Edward Dziewoński

http://www.burak.pl/produkt/kabaret/dudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 20:23, Tessio napisał:

65,00 PLN - TwojeFilmy

Łomatko! Tyle pieniedzy za 1 płytę. Ale TVP teraz zdziera, wykorzystując sytuację że była utrzymywana za nasze pieniądze.
Szkoda, że nie ma podanego spisu treści :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś z was oglądał choć jeden skecz z POTEMów?? Bo widzę kompletną niewiedzę na forum na ich temat :) A szkoda szkoda ...
Np. słynne motto Sikory:
"Mówi się, że prawdziwa sztuka obroni się sama,
ale nie przede mną..."
albo to sobie poczytajcie:
http://www.kabaretpotem.art.pl/programy/skecze/samobojcy.html
chociaż czytane a nie oglądane odarte jest z emocji i emfazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 19:04, skyler napisał:

Widzieliście może skecze kabaretu MADE IN CHINA pt.nauka jazdy oraz russian idol2003?? moim
zdaniem wymiatają.


Widziałem chyba oba (na pewno russian idol :) ), ale to było całkiem dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się ktos pośmiać to zobaczcie to: http://www.maxior.pl/?p=index&id=989&8
Nadaje się do Kwasów, ale skoro to temat o kabaretach to można zamieścić tutaj. Faceci sa niesamowici, jak zobaczyłem to prawie się ze śmiechu posikałem. ;-D
A z polskich kabaretów najlepszy jest oczywiscie Ani Mru Mru. Mogę oglądać ich skecze po kilka razy. Nie nudza się. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem sobie kabaret TEY i muszę powiedzieć, że mało jest skeczy, które rpzebiją monolog Smolenia na łóżku szpitalnym "A tam ,cicho być". Zawsze pękam ze śmiechu jak to słyszę i oglądam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ani mru mru oraz kabaret moralnego niepokoju :D imprezka u bogdana, wycieczka lub tez biblioteka poprostu rzadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować