Zaloguj się, aby obserwować  
SiDi

Kabarety - temat ogólny

324 postów w tym temacie

Witam!
Chciałem założyć ten temat, gdyż ostatnio co raz bardziej mnie interesują polskie kabarety, np. Ani mru-mru, Kabaret moralnego niepokoju, Kabaret mumio, Grzegorz Halama, Jachims Presents czy mniej znany Made in China :)
Ten pierwszy nie dość, że jest moim ulubionym, to na dodatek niedługo, tj. za dwa tygodnie, będzie u nas :D Tak! Pierwszy raz pojawi się w Jarocinie! W telewizji niestety przeważnie lecą powtórki z ich jakże wspaniałych skeczy, ale zobaczyć na żywo to ich muszę. Bilet będzie kosztować chyba 20zł.
I tu chciałbym rozpocząć dyskusję na temat kabaretów. Czasami myślę czy samemu nie założył tego kabaretu, gdyż na lekcjach takiego "kabaretu" zobaczyć się po prostu nie da! Trzeba być na tej lekcji, gdyż jak ktoś Ci to opowie to mało z tego pojmiesz :)
Moje pytanie brzmi, jakie są Twoje ulubione (lub ulubiony) kabarety, jak Ci się podobają ich skecze etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwielbiam Mumio i Łowcy Kropka B. Tak absurdalny humor najbardziej do mnie przemawai. Poza tym Kabaret Moralnego Niepokoju jest bardzo dobry. Z politycznych bardzo lubię Daukszewicza i Kryszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubiłem stary duet ( kurcze, zapomniałem ich nazwiska, ale jedne to Edzio listonosz z Kiepskich i drugi Pan )
Jedyny który mnie tak naprawde bawił :)

A drugi to lubię tych Panów z reklamy Plus GSM bo oni też są z jakiegoś kabaretu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:36, Modest-Vermin napisał:

Ja lubiłem stary duet ( kurcze, zapomniałem ich nazwiska, ale jedne to Edzio listonosz z Kiepskich i drugi Pan )
Jedyny który mnie tak naprawde bawił :)


Kabaret TEY - też go pamiętam :) Laskowik i Smoleń

Dnia 07.11.2005 o 17:36, Modest-Vermin napisał:

A drugi to lubię tych Panów z reklamy Plus GSM bo oni też są z jakiegoś kabaretu :P


To jest kabaret Mumio :) Też jest niezły. Bardzo lubię ich skecze, szczególnie te troszkę starsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że założyłeś taki temacik. Ja też najbardziej lubie Ani mru mru. Mieszkam w Toruniu i chłopaki tzn. Michał Wójcik i Maciej Wójcik byli u nas i ja byłem na Ani mru mru. Jak byli w Toruniu to były wogóle inne skecze niż te które ciągle pokazują w telewizji, kiedyś się bałem że oni już nie mają innych skeczów ale oni mają ich pełno tylko ich wszystkich nie pokazują w telewizji. Bilet u nas kosztował ok 40 zł, gdyby mieli przyjechać jeszcze raz to napewno bym poszedł. Gorąco Ci polecam pójście na kabaret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w Trounia mial byc niedawno Mumi tak sie cieszylem a tu sie okazalo ze odwolali. Mam nadzieje ze jak teraz beda przyjezdzac to w takim czasiekiedy bede mial czas i pieniadze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:41, Grizzly. napisał:

/.../Bilet u nas kosztował ok 40 zł, gdyby mieli przyjechać jeszcze raz to napewno bym poszedł. Gorąco
Ci polecam pójście na kabaret.


To chyba zalezy od miejscowości ile kosztuje bilet. U mnie 20 zł, bo miasto liczy prawie 30 tys. mieszkańców... Ale na pewno pójdę. A jak się nazywał ten Polski wielki mim, bo zapomniałem, a on podobno niedługo ma być w Poznaniu jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:49, Grizzly. napisał:

Napewno był w Toruniu bo widziałem reklame w szkole. Jakoś na K...
Lubie też grupe Mozarta, ale to chyba też jest kabaret
?


Mial byc, byly reklamy itd i na dwa czy trzy dni przed wystepem okazalo sie ze sie nie odbedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:29, DEViANCE napisał:

Witam!
Chciałem założyć ten temat, gdyż ostatnio co raz bardziej mnie interesują polskie kabarety, np. Ani mru-mru,


Na początku mnie śmieszyli (np. Małysz, otwarcie sklepu), ale tak często puszczali te same skecze, że przepraszam ale rzygam nimi. A z nowych niczego godnego uwagi nie stworzyli. Gwiazda jednego sezonu.

Dnia 07.11.2005 o 17:29, DEViANCE napisał:

Kabaret mumio,


Mój ulubiony ostatnio.

>Grzegorz Halama,

Te skecze o kurczaczkach stały się żałosne. Kolejny, który jedzie na garści udanych wystąpień.

>Jachims Presents czy mniej znany Made in China :)

Nie znam chyba, napisz jak będą w Tv.

Dnia 07.11.2005 o 17:29, DEViANCE napisał:

I tu chciałbym rozpocząć dyskusję na temat kabaretów. Czasami myślę czy samemu nie założył
tego kabaretu, gdyż na lekcjach takiego "kabaretu" zobaczyć się po prostu nie da! Trzeba być na tej lekcji, gdyż jak ktoś
Ci to opowie to mało z tego pojmiesz :)
Moje pytanie brzmi, jakie są Twoje ulubione (lub ulubiony) kabarety, jak Ci się
podobają ich skecze etc.


Jak byłem młodszy to lubiłem oglądać całe mnóstwo tego. Jednak z dzisiejszej prespektywy sensownie wypada tylko klasyka PRLu jak Tey i świeżość abstrakcyjna jak Mumio.

Na resztę trwale nie mogę patrzeć. Marne Błazny.

Może mi ktoś coś poleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2005 o 17:56, Todryk napisał:

>Jachims Presents
czy mniej znany Made in China :)

Nie znam chyba, napisz jak będą w Tv.


To żałuj że nie wiesz kto jest Jachim Presents, może wydawać się głupi ale ten skecz gdzie mówił ZŁO ! to moim zdaniem wymiatał. Ten koleś ma takie dziwne zęby :D i okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Todryk -->
No to widać, że się nie znasz jeśli tak sądzisz. Jak widzisz w telewizji lecą powtórki, a kabarety występując na żywo, grają już zupełnie inne skecze.
Jachim Presents - jednosobowy kabaret. Bardzo mi się podoba, a szczególnie piosenka ZŁO i pamiętnik piłkarza :)
Kabaret Made in China - ostatnio często w Poznaniu. W telewizji leci na kanale regionalnych, u mnie na "TVP Poznań".

Grizzly -->
Tak. Grupa Mozarta to też kabaret. Bardzo mi się podoba jak grają na skrzypcach i zaraz rozbawiają publikę :)
Moja siostra była kilka miechów temu na tym mimie :) I mi powiedziała tylko nazwisko, a imię już się domyśliłem: Ireneusz Krosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:56, Todryk napisał:

(np. Małysz, otwarcie sklepu), ale tak często puszczali te same skecze, że przepraszam ale rzygam
nimi. A z nowych niczego godnego uwagi nie stworzyli. Gwiazda jednego sezonu.


O z całą pewnościa nie można o nich powiedzieć, że to gwiazda jednego sezonu, bo utrzymują się w ścisłej czołówce już od kilku sezonów. Fakt, zbyt rzadko mają nowe skecze, ale jak już coś wypuszczą to jest to perełka dopieszczona w każdym słowie i geście.
Co jednak nie przeszkadza, że za najlepszy obecnie zespół uważam Kabaret Moralnego Niepokoju (mają ciągle masę nowych, aktualnych tekstów) a za najlepsze kabarety w histori: Tey i Pod Egidą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym i jedynie słusznym jest (nieistniejący już) kabaret POTEM. Skoro nie istnieje to po co o nim pisać? Bo moim zdaniem to grupa kultowa, przed którą i po której już drugiej takiej nie będzie. Na szczęście pozostał po nich dorobek prawie 10 lat twórczości, a od roku wydają na kolejnych DVD swoje programy. Część z nich tworzy teraz inny świetny kabaret HRABI.
Wogóle Zielona Góra to było prawdziwe zagłębie kabaretowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Najbardziej lubię Kabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy kropka B, Grzegorza Halamę i tego mima (zapomniałem jak on miał). Spoko też są Ani mru mru, pierwszy raz wymiata. Halama to nawet nic nie musi mówić wystarczy że wyjdzie na scenę już jest brecha. A Łowcy mają tak absurdalne numery że szkoda gadać! I to lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry temacik :)) Ja uwielbiam monologi Pazury - strasznie mnie smiesza.13 listopada wystepuje Pazura u mnie we Wrocku :) Razem z nim jest mim,o ktorego nazwisko ktos pytal - Ireneusz Krosny :-)) Jednym z moich ulubionych skeczy-monologow jest takowy Andrzeja Grabowskiego o jego kandydowaniu na prezydenta :D Przykladowy tekst [z Sopotu] : Urodzilem sie w Chrzanowie,mieszkam w Krakowie,pracuje w Warszawie,dlatego problemy Sopotu sa tak bliskie memu sercu :D:D Polewka straszna :D Procz tego wiadomo: Ani Mru Mru,KMN czy Jachimek :-)) Nie trawie np Lowcow.B - nie smiesza mnie oni,a raczej irytuja :) Ale co ktor lubi :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was już oglądał ,,Aj Waj! Czyli historie z cynamonem'''' wystawianą przez kabaretową grupę Rafała Kmity? Bo w piątek mam zamiar się na to wybrać, chętnie posłuchałbym waszych opinii- warto iść czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować