Zaloguj się, aby obserwować  
SiDi

Kabarety - temat ogólny

324 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2007 o 17:39, Roberto 7 napisał:

> to dobrze, że się ze mną zgadzasz. pozdrowionko
Ja też się cieszę Pozdro. ;)
PS: I przyszedł wreszcie upragniony awansik. ;P

gratulacje, robo.. przepraszam, Przodowniku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie sądziłem, że istnieje tu nawet temat o kabaretach :-P, ale postanowiłem poszukać i proszę bardzo. :-)
A postanowiłem, ponieważ ostatnimi czasy odświeżyłem sobie mój ulubiony skecz ze wszystkich, jakie dotychczas w życiu widziałem. A dokładniej : "Z tyłu sklepu" kabaretu Tey. :-D
Powiem tak. Minęło już tyle lat, a mimo to IMO jak na razie żaden inny kabaret ze swoimi skeczami nawet do pięt nie dorasta temu, co działo się wtedy w Opolu.
Może to tylko moje odczucie, ale według mnie obecnie polska scena kabaretowa to istne dno. Ani się z tego śmiać, ani płakać. Jeszcze lata 90-te były momentami dobre, ale teraz jest po prostu Tra-gicz-nie.
Tak jak pisałem, jest to tylko IMO ... nikt nie musi się z tym zgadzać.
Na koniec jeden z lepszych tekstów z mojego ulubionego skeczu :

- Bo wiecie, żył sobie kiedyś w Egipcie Ramzes. I on miał brata ...
- Tak, nazywał się Kryzys.
- No i Ramzes umarł ....
- A Kryzys żyje !

:-D :-D

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 00:16, Dann napisał:

A postanowiłem, ponieważ ostatnimi czasy odświeżyłem sobie mój ulubiony skecz ze wszystkich,
jakie dotychczas w życiu widziałem. A dokładniej : "Z tyłu sklepu" kabaretu Tey. :-D

Ależ zdegradowałeś ich występ :-)
To nie był jeden skecz, ale cały kilkugodzinny program nocnego kabaretonu w Opolu. I składał się z szeregu skeczy. Nie wiem czy w ogóle istnieje pełny zapis tego kabaretonu, jako że było to za czasów PRL-u i pewnie cenzura sporo zniszczyła.

Dnia 20.01.2008 o 00:16, Dann napisał:

Może to tylko moje odczucie, ale według mnie obecnie polska scena kabaretowa to istne dno.

Korzystnie na tym tle wypada IMHO jedynie kabaret Moralnego Niepokoju, choć na nich też telewizja - z tym swoim wymuszaniem "taśmowej produkcji" - wywiera niekorzystny wpływ.
BTW. Dziś byłem na występie Kryszaka ale wyszedłem zniesmaczony poziomem akustycznym spektaklu. Znaczna część jego wypowiedzi była kompletnie niezrozumiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 01:41, A-cis napisał:

Ależ zdegradowałeś ich występ :-)
To nie był jeden skecz, ale cały kilkugodzinny program nocnego kabaretonu w Opolu. I składał
się z szeregu skeczy. Nie wiem czy w ogóle istnieje pełny zapis tego kabaretonu, jako że było
to za czasów PRL-u i pewnie cenzura sporo zniszczyła.


Tak wiem.
Aczkolwiek nie byłem do końca pewien, jak to ująć słowami. :-? W każdym razie chodzi mi właśnie o cały ten "kilkugodzinny program", a to co zostało z niego zachowane IMO po prostu nie ma słabych stron. :-)

Dnia 20.01.2008 o 01:41, A-cis napisał:

Korzystnie na tym tle wypada IMHO jedynie kabaret Moralnego Niepokoju, choć na nich też telewizja
- z tym swoim wymuszaniem "taśmowej produkcji" - wywiera niekorzystny wpływ.


Co do tego kabaretu, to rzeczywiście niektóre odcinki ich emitowanego co jakiś czas w TV programu były w miarę znośne. :-)

Dnia 20.01.2008 o 01:41, A-cis napisał:

BTW. Dziś byłem na występie Kryszaka ale wyszedłem zniesmaczony poziomem akustycznym spektaklu.
Znaczna część jego wypowiedzi była kompletnie niezrozumiała.


Kryszaka kojarzę dość pozytywnie tylko z fragmentów, kiedy to "udawał" Wałęsę i kilku innych znanych. Ale kiedy to już było ? Lata temu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 02:03, Dann napisał:

W każdym razie chodzi mi właśnie o cały ten "kilkugodzinny program", a to co zostało z niego zachowane IMO po
prostu nie ma słabych stron. :-)

Co do tego, to pełna zgoda :-)
Dla mnie jest to również najlepszy program rozrywkowy w historii. Był bezbłędnie zrealizowany. Oglądałem go wtedy w telewizji na żywo i płakałem ze śmiechu.
Wiele powiedzonek z tego programu weszło do języka potocznego i jest stosowane do dziś, choćby "Hooooo ... a może i dłużej." :-)

Dnia 20.01.2008 o 02:03, Dann napisał:

Kryszaka kojarzę dość pozytywnie tylko z fragmentów, kiedy to "udawał" Wałęsę i kilku innych znanych.

Bardzo dobrze tez wychodziła mu parodia Leppera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kabaret "Ani Mru Mru" śpiewa utwór "Na wyspy wiej" na melodię pewnej szkockiej piosenki (wykonują ją ubrani w sukienki w kratkę).
Otóż czy ktoś zna tytuł tej piosenki i nazwę zespołu który ją wykonuje? Pamiętam, że kiedyś leciał w telewizji klip, w którym zespół szkockich kobziarzy (czy dudziarzy) maszerował w takt tego utworu, a potem Szkoci w narodowych strojach zabawiali się przerzucaniem wielkich kłód drewnianych. Ale żadnych nazw ani tytułów nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 00:44, A-cis napisał:

Ostatnio kabaret "Ani Mru Mru" śpiewa utwór "Na wyspy wiej" na melodię pewnej szkockiej
piosenki (wykonują ją ubrani w sukienki w kratkę).
Otóż czy ktoś zna tytuł tej piosenki i nazwę zespołu który ją wykonuje? Pamiętam,
że kiedyś leciał w telewizji klip, w którym zespół szkockich kobziarzy (czy dudziarzy)
maszerował w takt tego utworu, a potem Szkoci w narodowych strojach zabawiali się przerzucaniem
wielkich kłód drewnianych. Ale żadnych nazw ani tytułów nie pamiętam.

Slade-Run Runaway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 01:01, prf napisał:

Slade-Run Runaway

Niech Ci to Bozia w dzieciach wynagrodzi Dobry Człowieku. To jest właśnie ten utwór :-)
A kręciły się koło mnie tytuły związane jakoś z Braveheartem. Co do zespołu, to nie miałem najmniejszego pojęcia jaka jest ich nazwa. A tu chyba nawet klip jest ten sam co leciał w telewizji. Jeszcze raz dziękuję :-)
Będę wiedział przynajmniej czego szukać w sklepach muzycznych, bo nikt mi tam nie umiał pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:57, W.S.A.D napisał:

A ja najlepiej wspominam "Chińska restauracja", "Czerwony Kapturek", "Tofik" :) To były
skecze:)

Racja bardzo udane na prawdę czasem jak widzę inne to mnie nie za bardzo potrafią rozśmieszyć a te co są tutaj podane i chyba je oglądałem już z 30 razy :P i dalej mnie rozśmieszają naprawdę super !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:52, A-cis napisał:

> Slade-Run Runaway
Niech Ci to Bozia w dzieciach wynagrodzi Dobry Człowieku. To jest właśnie ten utwór :-)
A kręciły się koło mnie tytuły związane jakoś z Braveheartem. Co do zespołu, to nie miałem
najmniejszego pojęcia jaka jest ich nazwa. A tu chyba nawet klip jest ten sam co leciał
w telewizji. Jeszcze raz dziękuję :-)
Będę wiedział przynajmniej czego szukać w sklepach muzycznych, bo nikt mi tam nie umiał
pomóc.

Płyta na której jest ten kawałek to "Keep Your Hands Off Power Supply",rok nagrania 1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 11:57, W.S.A.D napisał:

A ja najlepiej wspominam "Chińska restauracja", "Czerwony Kapturek", "Tofik" :) To były
skecze:)

Zgadzam się, ale wymieniłeś tylko dzieła Ani Mru Mru, do których bym dodał również Macieja i smoka. A ja bardzo lubię jeszcze np klasyki Teya, chociażby "Z tyłu sklepu". Oprócz tego najlepsze wg mnie są "Między Bugiem a prawdą" Kabaretu pod Wyrwigroszem i "Wizyta Księdza" KMN - te skecze są rozbrajające:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to najlepsi są Łowcy . B, Halama też jest swój ziomek :)
Ani mru mru zeszło na psy, a Kabaret Moralnego Niepokoju jedzie w ilość skeczy a nie w jakość... powtarzają się. Za to Łowcy są świetni, mogę kilka razy oglądać ten sam ich skecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łowcy faktycznie wyrobili sobie specyficzny styl, osobiście jakoś
go nie trawię;) Co do AMM - to prędzej ich bym oskarżał o walenie w ilość.
Mimo braku pomysłów trzaskają kolejne skecze, którym daleko do
ich najlepszych lat. A KMN idzie IMO dobrym torem, stali się o wiele bardziej
wyraziści niż AMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 18:58, prf napisał:

Płyta na której jest ten kawałek to "Keep Your Hands Off Power Supply",rok nagrania 1984

Acha. Jeszcze raz dzięki. Oczywiście to jest płyta wyłącznie z kawałkami dźwiękowymi?
Bo chyba w 1984 r. jeszcze obrazu na płytach nie nagrywano? :-)

===> struksik
Nie uważam, że Kabaret Moralnego Niepokoju się powtarza. Ilość nowego materiału jest u nich chyba największa ze wszystkich aktualnych kabaretów w Polsce.
To raczej telewizja bez przerwy powtarza wciąż te same skecze i stąd to wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:25, A-cis napisał:

Nie uważam, że Kabaret Moralnego Niepokoju się powtarza. Ilość nowego materiału jest
u nich chyba największa ze wszystkich aktualnych kabaretów w Polsce.
To raczej telewizja bez przerwy powtarza wciąż te same skecze i stąd to wrażenie.

No możliwe, ale było coś takiego w TV nie wiem może jeszcze jest jak Tygodnik Moralnego Niepokoju
Powiem że początkowe odcinki były genialne potem jakoś zeszło na psy... ja i tak uważam i podtrzymuję to że KMN jest o niebo lepszy niż ostatnie skecze Ani Mru Mru
Może faktycznie mam takie wrażenie bo powtórki lecą często, co nie znaczy że niektóre skecze są nudne. A wkurza mnie lekko śmiech tej gościówki :)
Nie wiem czy ona tak specjalnie czy tak ma wrodzone ale jak ona się śmieje to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać ;P jeszcze jak sobie rozkręcę telewizor to mi daje po uszach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 00:04, struksik napisał:

A wkurza mnie lekko śmiech tej gościówki :)

To chyba należysz jednak do wyjątków. Większości osób chyba się śmiech Pakosińskiej podoba. Dla mnie jest on bardzo zaraźliwy i sam się wtedy śmieję, nawet nie tyle z samego dowcipu ile z jej śmiechu :-)

Dnia 29.04.2008 o 00:04, struksik napisał:

Nie wiem czy ona tak specjalnie czy tak ma wrodzone ale jak ona się śmieje to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać ;P

Chyba ma taki talent, bo to nie każdy tak potrafi. Mnie się spodobał jej śmiech po raz pierwszy w pewnych nietypowych scenkach, gdy kapitalnie odgrywała molestowaną seksualnie (klepnięciem po tyłku) sekretarkę.
Śmiała się wówczas bardzo specyficznie. Nieźle to musiała podejrzeć w jakimś sekretariacie ;-)
Jak dla mnie to ona, Górski i Cieślak to najlepsi wykonawcy z tego kabaretu.
Zresztą ta trójka odgrywa najwięcej scenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 01:09, A-cis napisał:

To chyba należysz jednak do wyjątków. Większości osób chyba się śmiech Pakosińskiej podoba.

Nie no ja nie mówię że nie idzie się z tego pośmiać, bo to normalne jak się człowiek śmieje to drugi się "zaraża" i tym sposobem śmieją się wszyscy :P Ale ona bo uszach daje i to ostro :]

Dnia 29.04.2008 o 01:09, A-cis napisał:

Chyba ma taki talent, bo to nie każdy tak potrafi.

Nie słyszałeś mojej koleżanki z klasy :D I nie życzę ci tego :P

Dnia 29.04.2008 o 01:09, A-cis napisał:

Mnie się spodobał jej śmiech po raz pierwszy w pewnych nietypowych scenkach, gdy kapitalnie odgrywała molestowaną seksualnie (klepnięciem po tyłku) sekretarkę.

O tak ten skecz był genialny!

Mi najbardziej podobają się skecze miejscowych żuli :) a największe rotfle lecą jak widzę to w tej fabryce jak jest scenka, jest tam pokazane jak szef woła podwładnego i wiecznie ma jakieś haki na wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobał dzisiejszy występ kabretu "NeoNówka" .
Wywiad z zawodnikiem Polskiem po meczu finałowym EURO 2012 Polska : Niemcy 1:0.
K(omentator)"Skład Polski po ostatnim Euro bardzo się zmienił"
Z(awodnik) "Tak, oprócz mnie, Smolarka, xxxx(kogostam) i trenera nie ma zadnego polaka w druzynie"
K : "Wróćmy do 82` kiedy to padł jedyny gol dla Polski. Jak to się stało?"
Z "No ja chciałem sprawdzic czy ten Podolski to taki Polak. To mu powiedziałem: Te Łukasz, a do swojej bramki to byś nie strzelił..." hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować