Zaloguj się, aby obserwować  
Wynmacher

HALO WARS - upadek strategi na PC?

11 postów w tym temacie

Właśnie dowiedziałem się o Spin-Offie HALO. HALO WARS ma być to RTS w świecie HALO dziejący się przed pierwszą cęścią. Jest robiony przez ludzi odpowiedzialnych za serie Age OF Empires, jest też exclusivem dla X oczywiście. I tutaj rodzi się moje pytanie, czy upadnie ostatni "bastion" gier PC, gry strategiczne i czy upowszechni się na konsolach [wiem na kosnsole RTS były zawsze ale nieoszukujmy sie prym wiodą na PC]. Zapraszam do dyskusji.

Dla zainteresowanych
http://www.gamespot.com/events/x06/story.html?sid=6158816&pid=935835&tag=topslot;action;2&om_act=convert&click=topslot

http://www.halowars.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 22:33, Volvox napisał:

Troszke sie zapedziles z tematem. Zeby odrazu upadek? :)


No nieodrazu upadek ale na konsole RTS to takie można powiedzieć "wybryki były" i to PC był "doceniany" za strategie a teraz i to może zniknąć. Choć myśle że po akcji "GAMES FOR WINDOWS" można się spodziewać że i Halo Wars wyjdzie za 2 lata gdzieś na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak : po konferencji X06 spodziewałem się nowego trailera Halo3, a tu proszę - zaskoczyli mnie. Jeśli autorom uda się zachować klimat i współczynnik replayability charakteryzujący produkt Bungie i fabułę to z pewnością mamy świetny tytuł, który do tego jest RTSem i z pewnością będzie na językach zazdrosnych blacharzy, którzy będą musieli bardzo długo czekać nim Blizzard "łaskawie" zabierze się za drugiego Starcrafta...
Pełnokrwisty RTS na konsoli ? Do czego to doszło - brawa dla microsoftu za łamanie konwencji;) Trailer tej produkcji jest ciekawy i do tego stopnia mi się spodobał, że widząc oddział Spartan i Scorpionów chwilowo zmieniam awatar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry strategiczne od czasu do czasu gościły na konsolach. Sam za czasów pierwszego Playstation zagrywałem się w Warcrafta 2 a pamiętam, że chyba Command & Conquer jeszcze był. Jak to mawiają "jedna jaskółka wiosny nie czyni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 22:56, nievil napisał:

Ja powiem tak : po konferencji X06 spodziewałem się nowego trailera Halo3, a tu proszę - zaskoczyli
mnie. Jeśli autorom uda się zachować klimat i współczynnik replayability charakteryzujący produkt
Bungie i fabułę to z pewnością mamy świetny tytuł, który do tego jest RTSem i z pewnością będzie
na językach zazdrosnych blacharzy, którzy będą musieli bardzo długo czekać nim Blizzard "łaskawie"
zabierze się za drugiego Starcrafta...
Pełnokrwisty RTS na konsoli ? Do czego to doszło - brawa dla microsoftu za łamanie konwencji;)
Trailer tej produkcji jest ciekawy i do tego stopnia mi się spodobał, że widząc oddział Spartan
i Scorpionów chwilowo zmieniam awatar:)


Spójrz na oceny jakie dostaje Company of Heroes :P Akurat w kwestii strategi i RTS''ów ci "blacharze" nie mają konsolom czego zazdrościć. Juz nie mówię o kolejnym Total War czy Warhammer: Mark of Chaos. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yep. Dobrze, ze zdecydowali sie wydac Assassin''s Creed na PC, bo juz bylem gotow kupic ponownie X360.
A Halo Wars... jestem fanem Halo, ale jakos RTS na konsolach mnie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 23:20, m1szer napisał:

A Halo Wars... jestem fanem Halo, ale jakos RTS na konsolach mnie nie rusza.


Ja jakoś nie mogłem przeemóc się do FPSów za czasów mojego PSXa. Sam miałem dwie części Medal of Honor, kumpel miał Quake''a i sterowanie padem zupełnie do mnie nie przemawiało. Zawsze brakowało mi myszki i klawiszy W, S, A, D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2006 o 23:18, Bambusek napisał:

Spójrz na oceny jakie dostaje Company of Heroes :P Akurat w kwestii strategi i RTS''ów ci "blacharze"
nie mają konsolom czego zazdrościć. Juz nie mówię o kolejnym Total War czy Warhammer: Mark
of Chaos. ;]


Rzeczywiście, CoH zbiera b. dobre oceny, głównie u amerykanów, którzy mają niezłego hopla jeśli chodzi o uniwersum Halo :P
Ale ja tu mówię o futurystycznej strategii, w którą będzie się grało latami - na sequel będącego już legendą Starcrafta przyjdzie długo czekać a halo wars ma wszystko by stać się takim "konsolowym starcraftem", który rozrusza w b. dużym stopniu całą strukturę LIVE i sprzeda się w nakładzie wielokrotnie przekracającym te tytuły co wymieniłeś (sam czekam na nowego Warhammera, ale głównie przez sentyment do shadows of the hornet rat;) Zapomniałeś, że nad tym tytułem siedzą nie tylko ludzie z ensemble studios ale też z Bungie, którzy stworzyli nie mniej kultowe niż starcraft dwie części Myth''a - zresztą zobaczysz, jeszcze zapragniesz X0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 23:24, Klimos napisał:

> A Halo Wars... jestem fanem Halo, ale jakos RTS na konsolach mnie nie rusza.

Ja jakoś nie mogłem przeemóc się do FPSów za czasów mojego PSXa. Sam miałem dwie części Medal
of Honor, kumpel miał Quake''a i sterowanie padem zupełnie do mnie nie przemawiało. Zawsze
brakowało mi myszki i klawiszy W, S, A, D.


Wiesz, to kwestia przyzwyczajenia + tego,czy gra jest pisana "pod" pada, czy nie. Np w takie Red Faction sie nie dalo grac na konsoli a w Halo... grasz jakby to bylo cos normalnego. Niemoznosc grania padem w FPSy jest przez wiele osob demonizowana, wystarczy posciagac sobie filmiki multiplayer z Halo, zeby zobaczyc co ludzie tam wyprawiaja, zupelny skillzor jak na myszkach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 23:33, nievil napisał:

Rzeczywiście, CoH zbiera b. dobre oceny, głównie u amerykanów, którzy mają niezłego hopla jeśli
chodzi o uniwersum Halo :P
Ale ja tu mówię o futurystycznej strategii, w którą będzie się grało latami - na sequel będącego
już legendą Starcrafta przyjdzie długo czekać a halo wars ma wszystko by stać się takim "konsolowym
starcraftem", który rozrusza w b. dużym stopniu całą strukturę LIVE i sprzeda się w nakładzie
wielokrotnie przekracającym te tytuły co wymieniłeś (sam czekam na nowego Warhammera, ale głównie
przez sentyment do shadows of the hornet rat;) Zapomniałeś, że nad tym tytułem siedzą nie tylko
ludzie z ensemble studios ale też z Bungie, którzy stworzyli nie mniej kultowe niż starcraft
dwie części Myth''a - zresztą zobaczysz, jeszcze zapragniesz X0 :)


Czyli Polska leży w Ameryce? :P O, nowa geografia świata. A od futurystycznej strategii, która się sprzeda w milionowym nakładzie to na PC będzie Supreme Commander, dzieło twórcy niemniej jak Starcraft legendarnego Total Annihilation. Bungie owszem, stworzył dwa Mythy, ale śmiem twierdzić, że taki Relic w kwestii RTS''ów ma jednak sporo większe doświadczenie. Już nie mówię o Dawn of War, o którym właściwie od premiery krąży opinia jako o Stracrafcie w realiach "czterdziestki". Na PC spokojnie wyjdzie tyle RTS''ów i na takim poziomie, że nikt nie bedzie musiał o żadnym Halo Wars marzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować