Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Misja KEO - zostaw czastke siebie... przyszlym pokoleniom...

23 postów w tym temacie

50 tysiecy lat. Okres niemozliwy do wyobrazenia dla zwyklego czlowieka... Czy zastanawiales sie co bys napisal jakbys mial okazje wyslania wiadomosci w przyszlosc? W daleka przyszlosc... Czy opisalbys jak wyobrazasz sobie nadchodzace lata? A moze zajabys sie sfera doczesnosci? Lub opisalbys wszystko to co masz w sobie? Leki... Pragnienia... Emocje... Uczucia... Skoro wiesz, ze NIKT z Twoich bliskich czy znajomych NIGDY nie dowie sie co napisales, moglbys sie otworzyc jak nigdy dotad. A moze... po prostu napisalbys ''czesc'', bo uwazasz, ze to wystarczy...
Dlaczego taki wstep? Pare dni temu natrafilem na strone misji Keo ==>> http://www.keo.org/uk/pages/default.html . Daje Ci ona wlasnie taka mozliwosc. Kazdy z nas ma do dyspozycji 6 tys znakow (ekwiwalent ok. 4 stron A4), ktore mozecie zapisac czymkolwiek chcecie. Kazda wiadomosc, bez jakiejkolwiek cenzury, zostanie zapisana na szklanych dyskach, a nastepnie, calosc zostanie wystrzelona w Kosmos. Przy odrobinie szczescia misja zakonczy sie sukcesem, a satelita powroci na Ziemie za ok. 50 tys lat. A moze nawet zostanie przechwycona przez... ''innych'' ;), kiedy NAS juz nie bedzie

A wiec do dziela ... pisarze ludzkich historii - kapsula czasu czeka :). I wy miejcie wklad w to przedsiewziecie.

PS. Jasne, ze ja tez cos napisze... Mam tylko nadzieje, ze to co chce ;)...
PS. Po wystrzeleniu satelity wszystkie wiadomosci zostana umieszczone na stronie misji - rzecz jasna anonimowo.
PS3. Blagam o WYBACZENIE Drogie Forumowiczki, ze wstep napisany jest w formie meskiej. Tekst wygladal co najmniej dziwnie, gdy co drugie slowo bylo w formie ''napisalbys/-labys'' i po prostu trudniej sie go czytalo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:58, Piotrek K. napisał:

PS3. Blagam o WYBACZENIE Drogie Forumowiczki,

nie ma litości!

a jak ta akcja ma się do tego co było ogłaszane już dość dawno na starym forum?
o ile mnie pamięć nie myli, wtedy można było wysłać imię i nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Napiszę: Przepraszam że tak Wam zdemolowaliśmy planetę!!
Fajna sprawa może coś bazgrnę. Tak w ogóle to ile tych listów poleci w kosmos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:01, TYHE napisał:

nie ma litości!

Wiec jestem skonczony na tym Forum ;(. Moje zycie dobieglo konca ;(...

Dnia 07.11.2005 o 18:01, TYHE napisał:

a jak ta akcja ma się do tego co było ogłaszane już dość dawno na starym forum?

Yyyy, a co bylo oglaszane na starym forum ;P, bo nie mam pojecia o czym mowisz/piszesz (Kurde, to juz drugi minus dzis :()

Dnia 07.11.2005 o 18:01, TYHE napisał:

wtedy można było wysłać imię i nazwisko?

Tutaj obowiazkowe jest tylko wypelnienie pola o plci,dacie urodzenia, miejscu zamieszkania, narodowsci oraz tych pol dotyczacych jezyka (tak tego w waidomosci jak i ojczystego). Reszta jest opcjonalna, ale jak ktos wpisze to tez sotanie wyslane :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze nawet zostanie przechwycona przez... ''innych'' ;)

ha, możliwe ! ale czy inni mają odtwarzacze CD/DVD ?? Swoją drogą pomysł niezły, ale kto doczeka powrotu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:04, Budo napisał:

Tak w ogóle to ile tych listów poleci w kosmos??

KAZDY czlowiek zyjacy na Ziemi moze wyslac jedna 6000 znakowa wiadomosc (plus minus 6 mld, jak ine wiecej ;P). Zawsze tez mozna sie podszyc pod swojego krewnego, ktory nie wie o tej akcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:07, DevilFish napisał:

ale czy inni mają odtwarzacze CD/DVD ??

Dlatego tez zostana umieszczone proste schematy umozliwiajace zbudowanie takiego odtwarzacza: mam tylko nadzieje, ze nie na tym dysku optycznym tylko jakos inaczej :D...

Dnia 07.11.2005 o 18:07, DevilFish napisał:

Swoją drogą pomysł niezły, ale kto doczeka powrotu ??

Ja nie. Ty nie. To beda wiedziec tylko Ci, ktorzy przyjda po nas. No chyba, ze doprowadzimy do jakiejs katastrofy na skale swiatowa i wszystki pojdzie... do domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze doprowadzimy do jakiejs katastrofy na skale swiatowa i wszystki pojdzie... do domu ;)

to mamy zapewnione jak w banku. Ludzie mają wrodzony talent do niszczenia wszystkiego i wszędzie. Ziemie w końcu szlag trafi, może osiedlimy się na jakiejś innej planecie ?? Ale jak zwykle MY tego nie doczekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w jendej z piosenek Pain of Salvation były fragmenty wiadomości do Boga zostawionych na automatycznej sekretarce telefonu. Ciekawy eksperyment.

Nie wiem czy warto coś pisać, bo moim skromnym zdaniem za 50 tys. lat nie będziemy istnieć. Od wynalezienia pierwszej broni mogącej dokonać eksterminacji ludzkości nie minęło nawet 100 lat, a wy już wybiegacie na okres 500 razy dalszy...

Możemy zawsze napisać, że byliśmy rakiem trawiącym trzecią planetę od Słońca i dobrze, że już nas nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:12, Piotrek K. napisał:

> ale czy inni mają odtwarzacze CD/DVD ??
Dlatego tez zostana umieszczone proste schematy umozliwiajace zbudowanie
takiego odtwarzacza: mam tylko nadzieje, ze nie na tym dysku optycznym tylko jakos inaczej :D...


I lepiej niech nie piszą, ze w odczytaniu tych wiadomosci pomoze im w tym system windows bo jeszcze wykorzystaja go do swoich reaktorow jadrowych. Wyskoczy blue screen of death no i ... booom ... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 22:29, BaRt3k. napisał:

NO i wrzuciłem swoje 5 groszy na pokład??Myslicie ze to prawda??ze naprawde chca wysłac te wiadomosci?


oczywiscie ze nie, to tylko rząd amerykanski chce poznac twoje sekrety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 23:52, WąChU napisał:

Bo watpie ze tylko po to zeby przeslac te wiadomosci...

No wlasnie tylko po to :). Satelita sama w sobie nie bedzie posiadala NICZEGO innego. Do tego brak jakichkolwiek zrodel zasilania, baterii, czy innych instrumentow pokladowychi (oprocz ''skrzydel'' ktore pod wplywem roznych temperatur beda przyjmowac rozne ksztalty), ktore moglby sie zuzyc lub podlegalyby okresowym wymianom. Jest to tzw. satelita pasywny. Po wystrzeleniu bedzie zdany tylko na siebie, wiec kontrola jak i komunakacja z nim bedzie niemozliwa..

Przy czym wazne jest, ze to nie bedzie samodzielna misja, tzn. ze rakieta Ariane mogaca wyniesc na orbite x ton rzeczy, bedzie miala na pokladzie tylko ta satelite. Bedzie to tak naprawde dodatek do wlasciwego ladunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 18:24, Todryk napisał:

Nie wiem czy warto coś pisać, bo moim skromnym zdaniem za 50 tys. lat nie będziemy istnieć.
Od wynalezienia pierwszej broni mogącej dokonać eksterminacji ludzkości nie minęło nawet 100 lat, a wy już wybiegacie na
okres 500 razy dalszy...


Nie bądź taki pewny. Już dawno temu zakładano, że nas nie będzie (koniec świata przewidziany przez Nostradamusa), a jakoś do tej pory jesteśmy i w sumie jest nienajgorzej. Poza tym jak USA zjednoczy świat pod swoim panowaniem, to nie będzie żadnych wojen i bez problemu ludzkość doczeka tego okresu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:24, Sarafan_Knight napisał:

koniec świata przewidziany przez Nostradamusa),

Niestety, z przepowiedniami Nostradamusa jest tak, ze jak narazie o ZADNEJ nie slyszalem PRZED jakims zdarzeniem. Zawsze to bylo dopiero pozniej po dokladnym przeanalizowaniu (a jakze ;)) tresci jego wypocin. I nagle oswiecenie!! To pasuje! Wiec od razu mozna to opisac ;P. Ale moja ''personal best'' przepowiednia, ze w 2012 roku (z dokladnym dniem, niestety nie pamietam :/) dojdzie do przebiegunowania Ziemi, a wiec wiadomo... koniec swiata i te sprawy ;). Pomijajac juz fakt przepowiedni, to jednak procesy geologiczne nie sa strasznie dokladne i nawet jesli ktos przeprowadzil badania to margines bledu moze wyniesc plus minus kilka dobrych tysiecy lat ^^

Dnia 08.11.2005 o 17:24, Sarafan_Knight napisał:

Poza tym jak USA zjednoczy świat pod swoim panowaniem

Nie widze potrzeby, w koncu niektore panstwa swiata nie maja jakichkolwiek waznych strategicznie surowcow (lub ich odpowiedniej ilosci), wiec USA nie ma potrzeby atakowania lub ''wyzwalania'' wszystkich jak leci...

Dnia 08.11.2005 o 17:24, Sarafan_Knight napisał:

bez problemu ludzkość doczeka tego okresu. ;)

No coz. Tak naprawde niczego nie mozemy byc pewni. Nie mozna dostrzec wszystkich mozliwosci zaglady, a noz zdarzy sie cos nieprzewidzianego jak asteroida robiaca male bum na Oceanie Spokojnym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:37, Piotrek K. napisał:

Nie widze potrzeby, w koncu niektore panstwa swiata nie maja jakichkolwiek waznych
strategicznie surowcow (lub ich odpowiedniej ilosci), wiec USA nie ma potrzeby atakowania lub ''wyzwalania'' wszystkich
jak leci...


W przyszłości może im zależeć np. na czystej wodzie, a sporo krajów ma pod dostatkiem tego "surowca". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:24, Sarafan_Knight napisał:

Nie
bądź taki pewny. Już dawno temu zakładano, że nas nie będzie (koniec świata przewidziany przez Nostradamusa),


Taa, nie zaniżajmy poziomu debaty ;) Ja czytałem przepowiednie w której Polska będzie światową potęgą ;)

>a jakoś do

Dnia 08.11.2005 o 17:24, Sarafan_Knight napisał:

tej pory jesteśmy i w sumie jest nienajgorzej.


Kwestia gustu. Wszystko w ryzach trzyma globalny rynek. Pieniądz i broń masowego rażenia. Wystarczy jednak, że jeden zwariowany kraik się wyłamie i rownowaga może zostać zaburzona. Nie twierdzę, ze za rok za dwa. Jednak 50 tys. to kupa czasu.

>Poza tym jak USA zjednoczy świat pod swoim panowaniem, to nie będzie żadnych

Dnia 08.11.2005 o 17:24, Sarafan_Knight napisał:

wojen i bez problemu ludzkość doczeka tego okresu. ;)


Ciekaw jestem jaki pretekst wymyślą żeby zająć Polskę. Wojna z terrorem ojca dyrektora? ;) A poważnie: Wątpie. Myśle, że jednobiegunowy świat powoli przechodzi do historii.

Zamiast projektów w stylu "co możemy przekazać ludziom za 50 tys. lat", proponuje zrobienie czegoś czym warto będzie się pochwalić naszym przodkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować