Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Dungeons & Dragons

155 postów w tym temacie

Jeśli korzystacie często z materiałów z takich dodatków jak "Sword and Fist", to przestawienie się na 3.5 rzeczywiście mogłoby być bolesne. Niektórych klas stamtąd w ogóle nie ma (np. Weaponmastera). Za to część klas prestiżowych z wcześniejszych dodatków pojawiła się w SRD (np. Arcymag, wcześniej występujący w Forgotten Realms Capmaign Setting).
Jeśli nie korzystacie aż tak bardzo z mechanicznych rzeczy z dodatków do 3.0, a korzystacie z nich raczej dla wiedzy, spokojnie możecie przestawić się na 3.5. Po prostu weźcie SRD dla zasad, a historię, opisy polityczne czy geograficzne nadal możecie brać z dodatków do 3.0. Możecie też zobaczyć jak skonwertowano te klasy, które są w 3.5 opublikowane i po prostu wprowadzić pewne poprawki u siebie.
3.5 IMO trochę naprawia magię. W 3.0 Przyspieszenie to naprawdę potężny czar, teraz trochę słabnie (nie daje już dodatkowej akcji typu partial, a jedynie ewentualny dodatkowy atak. Ale i tak trzeba wykonać Full Attack, żeby go wykorzystać).
Nie łączą się też już atut Improved Critical z zaklęciem Keen (ani zdolnością broni o tej samej nazwie), ani umagicznienie strzał i łuku (co akurat IMO jest zmianą na gorsze). Polecam przejrzenie SRD w wolnej chwili, zwłaszcza tych zasad, które uznajecie za niewygodne albo zbyt mocne. Może akurat zostały zmienione i spodoba wam się nowe rozwiązanie? Ja władowałem sporo pieniędzy w podręczniki do 3.0, a do 3.5 kupiłem tylko jeden i nie miałem większych problemów z przestawieniem się, chociaż muszę też przyznać, że na 3.5 dużo już nie graliśmy. Dopadło nas życie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Chętnie zagrałbym w D&D ale niestety nie bardzo mam z kim... Mieszkam w pobliżu Bochni (małopolskie) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Ludźmierzu też w małopolskim, lecz niestety od bochni trochę daleko. może w wakacje :)
Gramy z kumplami w miare często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 19:25, visss napisał:

Ja mieszkam w Ludźmierzu też w małopolskim, lecz niestety od bochni trochę daleko. może w wakacje
:)
Gramy z kumplami w miare często...


-_-'' No... tylko trochę ponad 80km.... :p Ale dzięki wielkie za propzycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero niedawno zakupiłem podręczniki w wersji 3,5. Gra wymaga dużo czasu i trzeba przyswoić zasady, ale jak spełnimy te 2 warunki otrzymamy nieskończoną rozgrywkę. Możemy nawet stworzyć swoje BG III;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:44, Matias20 napisał:

Ja dopiero niedawno zakupiłem podręczniki w wersji 3,5. Gra wymaga dużo czasu i trzeba przyswoić
zasady, ale jak spełnimy te 2 warunki otrzymamy nieskończoną rozgrywkę. Możemy nawet stworzyć
swoje BG III;)


Hehe - dokładnie tak! Ja ostatnio kupiłem trzy podręczniki do edycji 3.0 i ze 2 tygodnie studiowałem, żeby móc zacząć prowadzić sesje... Ale jak już się zaczęło - to myślę, że nigdy się nie skończy! To gra na lata, dekady... A co tam NA WIEKI :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:56, Naymar napisał:

co tam NA WIEKI :P


otóż to.
niestety, po tym jak bohaterowie osiągną wysokie poziomy, będą latać z mieczami +5 a smoki zjadać na śniadanie, odkryjecie, że rzucanie dziesięcioma kośćmi i obliczanie obrażeń (trudna matematyka, wierz mi ;)) to żadna frajda. konieczna więc będzie zmiana stylu gry na bardziej ''fabularny'' (storytelling) - minimum mechaniki i rzucania kośćmi, maksimum fabuły, zagadek i interakcji z NPCami ;]
jedna rada - NIGDY nie dawaj graczom do ręki innych podręczników niż Podręcznika Gracza ;] ot, taka rada ode mnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 10:52, Matias20 napisał:

Jak myślicie, czy 4 edycja wprowadzi jakieś istotne zmiany?


Na oficjalnych message boardach pisze, że nawet dość spore. Będzie tylko 8 klas w Podręczniku Gracza (nowe będą dochodzić w dodatkach). Nie będzie bazowego opisu świata (w 3 edycji był to Greyhawk). Co roku ma wychodzić nowy Campaign Setting, a pierwszym jest Forgotten Realms (jest nadzieja, że będą to nowe edycje światów z drugiej edycji. Greyhawk, Ravenloft, Dark Sun, dla mnie bomba. :D ). Zasugerowano, że wojownik walczący toporem będzie znacznie się różnił od wojownika walczącego korbaczem (co może sugerować istnienie drzewek rozwojowych jak w hack''n''slashach, czy grach MMO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 12:01, Azuredragon napisał:

> Jak myślicie, czy 4 edycja wprowadzi jakieś istotne zmiany?

Na oficjalnych message boardach pisze, że nawet dość spore. Będzie tylko 8 klas w Podręczniku
Gracza (nowe będą dochodzić w dodatkach). Nie będzie bazowego opisu świata (w 3 edycji był
to Greyhawk). Co roku ma wychodzić nowy Campaign Setting, a pierwszym jest Forgotten Realms
(jest nadzieja, że będą to nowe edycje światów z drugiej edycji. Greyhawk, Ravenloft, Dark
Sun, dla mnie bomba. :D ). Zasugerowano, że wojownik walczący toporem będzie znacznie się różnił
od wojownika walczącego korbaczem (co może sugerować istnienie drzewek rozwojowych jak w hack''n''slashach,
czy grach MMO).

Super. Chyba będe musiał kupić, mimo, że nabyłem niedawno wersję 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Super. Chyba będe musiał kupić, mimo, że nabyłem niedawno wersję 3,5

To sobie poczekasz, bo 4. edycja wychodzi dopiero za rok w USA, więc na polskim rynku zadebiutuje dużo później. Chyba, że zamówisz angielską wersję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ostatnio zastanawiałem sie nad kupnem D&D możecie podać stronę z ta gra szukałem na isa.pl ale mam wrażenie ze tam jakoś nie wszystkie są, czym różni sie d&D 3.5 od 3.0 czy można to łączyć i która jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ostatnio zastanawiałem sie nad kupnem D&D możecie podać stronę z ta gra szukałem na isa.pl ale mam wrażenie ze tam jakoś nie wszystkie są, czym różni sie d&D 3.5 od 3.0 czy można to łączyć i która jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 22:02, WojtekLato napisał:

Cześć ostatnio zastanawiałem sie nad kupnem D&D możecie podać stronę z ta gra szukałem na isa.pl
ale mam wrażenie ze tam jakoś nie wszystkie są, czym różni sie d&D 3.5 od 3.0 czy można to
łączyć i która jest lepsze?


Wersja 3.5 jest nowsza, jesli chcesz dopiero zaczac gre to kup podreczniki w tej wersji. W sklepie isy czasami sa promocje np. trzy podreczniki żródłowe za 180 zl. Oplaca sie. Ogolnie miedzy 3.0 a 3.5 roznice nie sa wielkie, na pierwszy rzut oka to jedynie inna szata graficzna. A zanim na dobre wejdziesz w swiat gry to moze juz sie pojawi kolejna edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 09:43, dominikańczyk napisał:

Mam pytanie. Czy D&D to tylko uniwersum? Bo kiedyś myślałem że to gra.


Dungeon & Dragons, to tylko system (podręczniki opisują zasady gry).
W ramach systemu (konkretnie D20) istnieje całe multum "światów" począwszy od klasycznego Fantasy, a na Space Opera skończywszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie kompletu podręczników do gry D&D z przykrością stwierdzam, że nie jest on napisany prostym językiem. Możliwe, że to kwestia tłumaczenia, ale według mnie nie wszystko jest, niestety, jasne. Największym problemem dla mnie, jako MP, jest prowadzenie walk. Czy mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak należy przeprowadzić walkę w systemie D&D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować