Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: książki

22 postów w tym temacie

Lucas the Great

Nastał piątkowy wieczór, pora więc na cotygodniową porcję rozrywki spod znaku unplugged. Korzystając z weekendowego spokoju warto zagłębić się w lekturze i zrelaksować. Mamy nadzieję, że nasze piątkowe recenzje pomogą Wam w wyborze czegoś smakowitego.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: książki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem co nieco.

Przede wszystkim uważam, że Grzędowicz to w tej chwili najlepszy polski pisarz fantastyczny,który z niesamowitą płynnością operuje językiem jako narzędziem. Zachwycałem się tym autorem począwszy od "Księgi jesiennych demonów" przez "Pana Lodowego Ogrodu"...ale niestety euforia skończyła się wraz z mijającymi stronami "Popiołu i kurzu". Książka mnie zwyczajnie rozczarowała. Owszem, język w dalszym ciągu stoi na bardzo wysokim poziomie, styl jest niesamowity, ale za to potwornie kuleje fabuła. Mam wrażenie, że gdzieś mi umnkęło jakieś 200 stron, który w sposób jasny i spójny wyjaśniły całą zawiła historię. Niestety, zamiast tego otrzymałem zakręcony opis przygód w świecie Pomiędzy, nie trzymających się niemal kupy. Po Grzędowiczu oczekiwałem dużo, dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też podoba sie "Poza firewallem". Zawsze oderwiesz się od gier i innych rzeczy. A tak to ciekawy tytuł książki; "Popiół i kurz..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Aczkolwiek... "pozycja, za to zacna i spod pióra świetnego autora" zabrzmiało mi jakoś, wybaczcie, nie wiem czemu, śmiesznie :) .

Zachęcająca recka, aczkolwiek w chwili obecnej mam do dokończenia "Całą kupę wielkich braci" a do tego Necrosis: Przebudzenie, "Nową Fantastykę" z września i najprawdopodobniej-również z października. A w szkole tzw. "huk roboty". Muszę przez to czytać, acz nie to, co bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj coś ten tydzień musiał być dla recenzentów wyjątkowo czasożerny. Nie dość, że recenzja tylko jedna to w dodatku mam wrażenie, że pisana w pośpiechu. Plus to sztuczne rozbicie recenzji na dwie strony. Przecież ta recka spokojnie zmieściłaby się na jednej. Artykuł może przekonać do zakupu książki tylko tych, którzy już są przekonani a w tej recenzji szukają jedynie potwierdzenia.
I na koniec mały apel: JeRzy bez urazy,ale ja wolę czytać recki napisane przez Traszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 21:35, Sephirath napisał:

A czy mogę wiedzieć, czy spodobały się red. gram.pl moje recki? Bo 2 podesłałem :)

Kilka dni temu, tak. Nie przejrzeliśmy nawet jeszcze wszystkich nadesłanych tekstów z lipca i sierpnia. Jest nas tylko dwóch, na dodatek nieźle zapracowanych... a chętnych autorów na pęczki. Staramy się dokładnie analizować nadsyłane teksty i odpisywać szczegółowo - to niestety jest czasochłonne i nieodpłatne.
Tak więc niestety musisz się wykazać cierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 21:51, Lucas the Great napisał:

> A czy mogę wiedzieć, czy spodobały się red. gram.pl moje recki? Bo 2 podesłałem :)
Kilka dni temu, tak. Nie przejrzeliśmy nawet jeszcze wszystkich nadesłanych tekstów z lipca
i sierpnia. Jest nas tylko dwóch, na dodatek nieźle zapracowanych... a chętnych autorów na
pęczki. Staramy się dokładnie analizować nadsyłane teksty i odpisywać szczegółowo - to niestety
jest czasochłonne i nieodpłatne.
Tak więc niestety musisz się wykazać cierpliwością.


Ależ oczywiście Was nie poganiam :) Wyraziłem jedynie w sposób zgoła dyplomatyczny ciekawość, czy w ogóle dotarło ^^

No to zamieniam się w cierpliwość ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta książka jest zdecydowanie na mojej liście do przeczytania. Raz, że kolega szczerze polecał, a dwa to Grzędowicz nie od dziś jeden z lepszych polskich autorów grozy.

I jeszcze powiem, że przestraszyłem się, gdy po pierwszym rzucie oka, dostrzegłem jedynie jedną recenzję. Już myślałem, że dział zaczął podupadać... Mam nadzieję, że rekompensata będzie na poziomie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

książka z cyklu "must have" ;] jak tylko skończe "Piekło i Szpade" to zabieram sie za to a tak w ogóle to polecam w/w książke ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować