Zaloguj się, aby obserwować  
Pshemo

Dungeon Keeper 1 - Nie działa obraz. Potrzebna pomoc.

10 postów w tym temacie

Witam

Zainstalowałem sobie wlasnie Dungeon Keeper 1 żeby przypomniec sobie stare dobre czasy.
Ale niestety jest jakis problemik.
Gra się włącza, jest logo firmy ale gry sie zaczyna filmik to monitor sie wyłącza. Ciagle słychać dzwięk. Naciskam muszka, demko sie przerywa i monitor się włącza. Menu i opcje działaja wporzadku. Ale jak daje Single player i wlacza sie pierwsza plansza to znow monitor odmawia posłuszeństwa a głos i gra działaja jak najlepiej bo słysze jak na ślepo trącam impy ;)

Czym może być to spowodowane bo naprawde chciałbym sobie pograc w DK1.
Osprzet: WinXP, GeForce, Celeron 1,7GHz, 640DDR.

Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 21:36, Albatross napisał:

1. Zainstaluj 3D Acceleration Upgrade.
2. Zrób tryb zgodności ze starszym systemem.


Ściągnołem ten programik o ktorym napisałeś ale nadal wystepuj ten sam problem.
Nie zrobiłem tego testu zgodnosci bo nigdzie nie bylo takiej opcji.
Mogłbyś pomoc i napisać jak zrobic taki test zgodnosci ?

Pshemmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik keeper.exe (a jeśli jesteś po instalacji 3D Acceleration Upgrade to bodajże keepd3d.exe). Klikasz właściwości i przechodzisz do zakładki "zgodność". Tam masz możliwość ustawienia trybu zgodności ze starszym system, zrób najpierw z win98, a jak nie pomoże to z win95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na problemy ze sterami grafiki ... prawdopodobnie gra chce zainicjowac tryb graficzny w ktorym, Twoj sterownik dostaje jak to sie mowi "malpiego mozgu" i podaje na monitor niedozwolona wartosc odswierzania, co daje efekt wylaczenia sie monitora w odruchu obronnym... (sygnal typu out of range)
Sprawdz, jak sie zachowa gra na najstarszym sterowniku jaki bedzie dostepny, lub pokop w plikach konfiguracyjnych czy nie da sie odpalic gry w narzuconym przez Ciebie trybie graficznym. Czasem mozna zrobic to wywolujac glownego exe-ka z lini polecen z odpowiednimi swichami. No a napewno sprawdzenie trybu zgodnosci nic nie zaszkodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam dokladnie, ale Dungeon Keeper 1 mogl pracowac w 2 trybach - tzn. z wykorzystaniem Direct3D lub bez (jesli masz wersje bez - to warto sciagnac patcha i bedziesz mial Direct3D - bo wtedy gra sie o niebo lepiej).

i wlasnie w d3D mialem podobny problem i wystarczylo wlaczyc w opcjach karty grafiki SYNCHRONICACJE PIONOWA (lub pozioma - dawno to bylo i nie pamietam dokladnie) bo mialem ustawione automatyczne rozpoznawanie - jak zmienilem to wszystko smigalo elegancko

aha, karta grafiki z opisywanym przypadkiem to Ati Radeon 7000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 09:06, buras napisał:

Albatross
Klikasz właściwości i przechodzisz do zakładki "zgodność".


Probowałem ze wszystimi mozliwymi kombinacjami w trybie zgodnosci ale nadal monitor się wyłącza ;/

Dnia 08.11.2005 o 09:06, buras napisał:

buras
Mi to wyglada na problemy ze sterami grafiki ... prawdopodobnie gra chce zainicjowac tryb graficzny w ktorym,
Twoj sterownik dostaje jak to sie mowi "malpiego mozgu" i podaje na monitor niedozwolona wartosc
odswierzania, co daje efekt wylaczenia sie monitora w odruchu obronnym... (sygnal typu out of range)
Sprawdz, jak sie zachowa gra na najstarszym sterowniku jaki bedzie dostepny, lub pokop w plikach
konfiguracyjnych czy nie da sie odpalic gry w narzuconym przez Ciebie trybie graficznym. Czasem mozna zrobic
to wywolujac glownego exe-ka z lini polecen z odpowiednimi swichami. No a napewno sprawdzenie trybu
zgodnosci nic nie zaszkodzi ...


Mała podpowiedz może... gdzie zamienic wykorzystywany sterownik na najstarszy bo jakoś nie moge tego znalesc ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, mozna to zrobic z panelu sterownia z opcji "Dodaj Usun programy". Powinien byc tam wpis NVidia display Driver, albo cos takiego tylko po polsku. Dajesz odinstaluj, i po sprawie.
Moze sie zdarzyc ze windows sam odnajdzie sterownik referencyjny... na nim tez mozesz sprawdzic. A i jeszcze jedno, nie wiem jaka masz karte, oprocz tego ze jest to geforce... jak bym znal model, napisal bym jakie stery sie najlepiej do niej dopasuja... nie zawsze najnowsze = najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:21, buras napisał:

Generalnie, mozna to zrobic z panelu sterownia z opcji "Dodaj Usun programy". Powinien byc tam wpis NVidia display Driver,
albo cos takiego tylko po polsku. Dajesz odinstaluj, i po sprawie.
Moze sie zdarzyc ze windows sam odnajdzie sterownik referencyjny...
na nim tez mozesz sprawdzic. A i jeszcze jedno, nie wiem jaka masz karte, oprocz tego ze jest to geforce... jak bym znal
model, napisal bym jakie stery sie najlepiej do niej dopasuja... nie zawsze najnowsze = najlepsze...


To ty mowiłes o zmienie serowników karty graficznej ?? No to sie nie zrozumielismy ;)
A karte mam GeForce FX5700LE 256MB

Ale nie uwazasz ze zmiana sterowników na starsze nie jest rozsądna ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi hi ... nie jest to najlepsze wyjscie, ale mozna sprobowac...
Problemem moze byc to, ze sterownik jest za nowy do danej gry, i wtedy moga sie robic jajka... i odwrotnie.
Ta gra jest dosyc stara, wiec nie wiadomo jak bedzie probowala wywolac tryb grafiki i jak na to zareaguje sterownik. Albo directx ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować