Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ken Kutaragi pewien sukcesu PS3

89 postów w tym temacie

Jing:
http://www.gamespot.com/pages/profile/show_blog_entry.php?topic_id=23916169&user=skektek

Blu-ray 2x: 72Mbp / 8MBps
12x DVD: 66 - 132Mbps / 8.2 - 16.5MBps

Taki BR ma ps3.
Mowimy o predkosciach max, mimo wszystko, roznica jest DUUUZA.

Co do filmow na plytkach a reszcie na dysku. Cóz, widzisz, ja watpie aby problemem braku miejsca na nosnikach byly filmy, a wielkosc tekstur/objetosc silnika.

Caly czas sie trzymasz przy "jest mozliwosc rozbudowania". Jaka mozliwosc? Co tam mozna rozbudowac? Dysk twardy wsadzic, to jest rozbudowa wielka wg Ciebie? :P Pomysl wkladaniem do konsoli "czegos" jest w ogole bledem z zalozenia. Konsola to komputer o scisle zamknietej specyfikacji, posiadajacy jedno zadanie (to regulka techniczna).

PSP nie jest konsola do masowego uzytku, co zreszta widac po tym jak sie sprzedaje, popyt byl na nia mialy, p opremierze, w polsce znikomy. Powod? Brak fajnych gier na starcie. PS3 za to to konsola "dla kazdego" i inaczej powinnismy patrzec na ich dostepnosc i popularnosc. Wieksza ilosc graczy interesowala sie konsolami stacionarnymi, co troszke zachwial DS zreszta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 22:22, shinian napisał:

Odwołujesz się do faktu, że pierwszy Xkloc został uśmiercony? Microsoft nie miał innego wyboru,
PS3 zrównałaby starego kloca z ziemią i firma straciłaby kolejnych klientów. A tak ludzie bawią
się już w next gen od prawie roku a Ken może sobie dalej mówić co chce.

Myślę raczej o tym że w planach X360 też odejdzie na wcześniejszą emeryturę. Gdzieś za 3 lata. Tak aby wydali nową konsolę z 2 lata przed Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 23:27, Selv napisał:

Blu-ray 2x: 72Mbp / 8MBps
12x DVD: 66 - 132Mbps / 8.2 - 16.5MBps
Taki BR ma ps3.
Mowimy o predkosciach max, mimo wszystko, roznica jest DUUUZA.

Przez ile czasu płyty masz prędkość MAX? Ile danych będzie wczytywanych z prędkościa 2x,4x,8x przy okazji jeżeli jest 16x tak jak piszesz no to musi już zaczynać trochę wyć płyta :(

Dnia 02.10.2006 o 23:27, Selv napisał:

Co do filmow na plytkach a reszcie na dysku. Cóz, widzisz, ja watpie aby problemem braku miejsca
na nosnikach byly filmy, a wielkosc tekstur/objetosc silnika.

Hm. Zobacz Grandia 3, Final Fantasy, God of War, tam większą część płyty zajmują filmy oraz dodatki. Oczywiście są gry które mają filmy na silniku gry, ale na konsole są one w miejszości. A jeżeli dalej mi nie wierzysz to zobacz World of Warcraft. Silnik i potężne lokacje ( praktycznie cały wielki świat ) 5G. Grandia 3 2 płyty razem 7,3 G.

Dnia 02.10.2006 o 23:27, Selv napisał:

PSP nie jest konsola do masowego uzytku, co zreszta widac po tym jak sie sprzedaje, popyt byl
na nia mialy, p opremierze, w polsce znikomy. Powod? Brak fajnych gier na starcie. PS3 za to
to konsola "dla kazdego" i inaczej powinnismy patrzec na ich dostepnosc i popularnosc. Wieksza
ilosc graczy interesowala sie konsolami stacionarnymi, co troszke zachwial DS zreszta ;)

Czy ja wiem moim zdaniem jest kilka niezłych gier. No i sprzedarz cały czas rośnie. Zresztą zobacz nawet na allegro 10.10 03.10.2006:
Xbox - 529 pozycji
Xbox 360 - 232 pozycje
Nintendo DS - 225 pozycji
PSP - 740 pozycji
Moim zdaniem liczby mówią same za siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 23:27, Selv napisał:

Caly czas sie trzymasz przy "jest mozliwosc rozbudowania". Jaka mozliwosc? Co tam mozna rozbudowac?
Dysk twardy wsadzic, to jest rozbudowa wielka wg Ciebie? :P Pomysl wkladaniem do konsoli "czegos"
jest w ogole bledem z zalozenia. Konsola to komputer o scisle zamknietej specyfikacji, posiadajacy
jedno zadanie (to regulka techniczna).

Czy Ty czytasz uważnie piszę że rozbudowa konsoli jest moim zdaniem pomysłem złym. Dobrym pomysłem są akcesoria. Zmiana sprzętu ramu dokupywanie dysków czy napędów nowej generacji jest moim zdaniem pomysłem nawet chorym bo zaczyna się robić jak na rynku PC. Np. za 1-2 lata (Aby zagrać w tą grę potrzebne min jest X360 Core + HD + HD-DVD lub X360 Premium(hehe) + HD-DVD). Czy to uważam za dobry pomysł. NIE. Dlatego też twierdze że MS sporo przed wypuszczeniem nowej konsoli Sony wypuści kolejną swoją, czyli skróci długość życia X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 23:27, Selv napisał:

PSP nie jest konsola do masowego uzytku, co zreszta widac po tym jak sie sprzedaje, popyt byl
na nia mialy, p opremierze, w polsce znikomy. Powod? Brak fajnych gier na starcie. PS3 za to
to konsola "dla kazdego" i inaczej powinnismy patrzec na ich dostepnosc i popularnosc. Wieksza
ilosc graczy interesowala sie konsolami stacionarnymi, co troszke zachwial DS zreszta ;)


Hmm.. zakladam, ze mowisz tutaj tylko o rynku polskim? Bo za granica (vide UK, Japanezja, etc) PSP sprzedawalo sie calkiem niezle, w niektorych miesiacach podobnie do Nintendo DS (vide styczen 06). Jak na moje oko 130k konsol sprzedanych w ciagu tygodnia w Japonii, to jest niezly wynik, czy 185k w jeden tydzien w UK na otwarcie... W Polsce dostaje po nerkach z powodu swojej ceny vs srednie zarobki, jednak paru moich kolegow i tak ja sobie kupilo zeby sie nie nudzic w trakcie dlugich podrozy samolotem i glownie na niej graja, a nie ogladaja filmy, czy sluchaja muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xnts: sa rozne miesiace, popatrz na sprzedaz konsolek OGOLNIE na calym swiecie. Poza tym, taki szczegol. W styczniu 2006 zabraklo DS na terenie japoni. Nie wierzysz? Sprawdz.
Ja nie mowie ze to jest zla konsolka, ale musze przyznac ze gry ktore sie na niej ukazuja, dosyc mozna sa powiazane z PS2 i uwazam, ze szkoda, fajnie bylo by pograc w cos innego.

Jing" ja to rozumiem, jednak padlo Twoje zdanie ze "ps2 DA SIE ROZBUDOWAC" a ja powiedzialem, ze NIE i dlatego sie tego trzymam. Tez sie boje roszke o ps3 i te zapowiedzi Kena ze to jest PC. FF13 napewno zagram, tylko kiedy? ;) Poki co zostalo mi FF10-2 i FF12 za jakis czas. Czy HDDVD bedzie potrzebne do grania? Tego jeszcze nie wiemy, rownie dobrze mozna sie przyczepic ze sony nie dodaje kabla do ogladania filmow w rozdzielczosci HD ktory jest wart polowe dysku twardego do Xboxa, wiec wcale to az tak zle nie wyglada...

Nie wiemy tez, na ile predkosc x2 bedzie wykozystana w PS3. Mimo wszystko to jest nowy sprzed i niewiemy w jakich warunkach bedzie zmuszony pracowac.
W grandie 3 nie gralem, tylko jak pamietam, to tam sa dialogi PODKLADANE POD POSTAC. Tak samo w Final Fanatasy 10, Star Ocean 2 itp. Dubling naprawde zajmuje sporo miejsca. Co God of War - nie wiem, nie gralem ale jesli jest tam duzo FMV w duzej rozdzielczosci to MOZE, poza tym, skad wiesz ile gra naprawde zajmuje miejsca na plycie? Obecnie panuje moda na wstawki na silniku z gry, powod? Kiedys nie bylo mozliwe wykonanie ich na engine gry (wczesniej 2d, potem sprity) a dopiero teraz stosonkowo od niedawna mozliwe sa pelne gesty postaci. Dla podparcia mojej teori, popatrz na ilosc filmikow w FF7, FF8, FF9 i porownaj je z iloscia w FF10 i FF10-2. Roznica w ilosci i dlugosci filmikow jest bardzo widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 10:22, xnts napisał:

Hmm.. zakladam, ze mowisz tutaj tylko o rynku polskim? Bo za granica (vide UK, Japanezja, etc)
PSP sprzedawalo sie calkiem niezle, w niektorych miesiacach podobnie do Nintendo DS (vide styczen
06). Jak na moje oko 130k konsol sprzedanych w ciagu tygodnia w Japonii, to jest niezly wynik,
czy 185k w jeden tydzien w UK na otwarcie... W Polsce dostaje po nerkach z powodu swojej ceny
vs srednie zarobki, jednak paru moich kolegow i tak ja sobie kupilo zeby sie nie nudzic w trakcie
dlugich podrozy samolotem i glownie na niej graja, a nie ogladaja filmy, czy sluchaja muzyki.

Oczywiście też gram. Do tego konsola została stworzona. Mam już 4 gierki i czekam na następne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 11:26, Selv napisał:

Jing" ja to rozumiem, jednak padlo Twoje zdanie ze "ps2 DA SIE ROZBUDOWAC" a ja powiedzialem,
ze NIE i dlatego sie tego trzymam. Tez sie boje roszke o ps3 i te zapowiedzi Kena ze to jest
PC. FF13 napewno zagram, tylko kiedy? ;) Poki co zostalo mi FF10-2 i FF12 za jakis czas. Czy
HDDVD bedzie potrzebne do grania? Tego jeszcze nie wiemy, rownie dobrze mozna sie przyczepic
ze sony nie dodaje kabla do ogladania filmow w rozdzielczosci HD ktory jest wart polowe dysku
twardego do Xboxa, wiec wcale to az tak zle nie wyglada...

Bo jest możliwa rozbudowa, ograniczona ale jest. A przy okazji jakiś czas temu podane zostało (zresztą było na gram), że będzie w obu wersjach wyjście i ma być kabel dołączony do konsoli. Pożyjemy zobaczymy.

Dnia 03.10.2006 o 11:26, Selv napisał:

Nie wiemy tez, na ile predkosc x2 bedzie wykozystana w PS3. Mimo wszystko to jest nowy sprzed
i niewiemy w jakich warunkach bedzie zmuszony pracowac.

Hm. Prędkość x2 można uzyskać praktycznie ma całej płycie. Więc nie będzie tutaj żadnego problemu.

Dnia 03.10.2006 o 11:26, Selv napisał:

W grandie 3 nie gralem, tylko jak pamietam, to tam sa dialogi PODKLADANE POD POSTAC. Tak samo
w Final Fanatasy 10, Star Ocean 2 itp. Dubling naprawde zajmuje sporo miejsca. Co God of War
- nie wiem, nie gralem ale jesli jest tam duzo FMV w duzej rozdzielczosci to MOZE, poza tym,

Nie ważne czy dźwięk czy filmy to może być bez problemu doczytane z płyty. Najważniejszy jest silnik gry i lokacje które muszą mieć jak najwyższy transfer, abyś nie musiał czekać za długo na wczytywanie plansz. Za przykład podam Doom3 który u mnie kiedyś chodził na 800x600 całkiem nieźle dopóki nie doszedłem do drzwi. Po chyba 10 drzwiach dałem sobie z tą grą spokój. I nie obchodziło mnie czy jest miodna czy nie. Miałem dość wczytywania.

Dnia 03.10.2006 o 11:26, Selv napisał:

skad wiesz ile gra naprawde zajmuje miejsca na plycie? Obecnie panuje moda na wstawki na silniku
z gry, powod? Kiedys nie bylo mozliwe wykonanie ich na engine gry (wczesniej 2d, potem sprity)
a dopiero teraz stosonkowo od niedawna mozliwe sa pelne gesty postaci. Dla podparcia mojej
teori, popatrz na ilosc filmikow w FF7, FF8, FF9 i porownaj je z iloscia w FF10 i FF10-2. Roznica
w ilosci i dlugosci filmikow jest bardzo widoczna.

Na necie jest naprawdę dużo obrazów iso. Sa tam wersje FULL i Rip zobacz jakie są różnice. Całkiem spore zawsze. Zresztą chodzi tu o to że lepiej mieć możliwość niż być jej pozbawionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zastanawiałem się nad kupnem Playstation 2, ale kiedy porównałem gatunki gier wychodzące na tę konsolę i na PC, odechciało mi się. Na PC gram głównie w CRPGi,RTSy i strategie turowe, na konsolach nie ma tych gatunków a jeśli są (JRPGi) to moim zdaniem daleko im do ich komputerowych odpowiedników. Nic nie mam do konsol, chciałem tylko stwierdzić, że całe te zamieszanie wokół PS3, śmieszy mnie,pojawienie się tej nextgenowej konsoli nic nie zmieni w świecie gier, zmieni się jedynie jakość grafiki, a "repertuar" będzie taki sam.Gdybym nie posiadał PC, nabył bym Xboxa 360,gatunki gier prezentowane przez te konsołę mniej więcej pokrywają się z PC towymi (FPSy,RPGi).Przerażają mnie natomiast ceny gier na Xboxa 360 (250 - 300 pln)!!!!to jest zdzierstwo jeszcze większe, niż ceny gier na PS2.Wolę już PC ta i gry za 59.90 lub jeszcze tańsze (naprawdę znakomite tytuły), a w ostateczności 99,90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować