Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ekranizacje gier video – część pierwsza

84 postów w tym temacie

Lucas the Great

W ramach poszerzania tematyki i horyzontów, postanowiliśmy zamieścić materiał na temat gier, które wyemigrowały na srebrny ekran. Autorem jest Mejste, jeden z naszych portalowych "młodych wilków". Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj cały tekst "Ekranizacje gier video – część pierwsza" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:15, Mejste napisał:

Słowo wyjaśnienia - nie chwaliłem się tym tekstem tylko zapowiadałem taki tam :P


Aha - jasne :P

Ale serio - gratuluję Ci stary fajnego wyważenia podejścia do tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:15, Mejste napisał:

Słowo wyjaśnienia - nie chwaliłem się tym tekstem tylko zapowiadałem taki tam :P

To zapowiadajcie swoje pomysły najpierw w Sztabie, kapralu. A co będzie, gdy dowództwo nie zaakceptuje waszych ambitnych planów, co? Jak się potem będziecie czuć, gdy koledzy z jednostki zaczną szydzić z was i gwizdać zjadliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:11, Sephirath napisał:

Z ekranizacji tylko Tomb Raider i pierwszy Mortal jako tako dawały radę. Resztę należy pominąć
milczeniem.

Brawo za tekst! Fascynująca lektura! :D

wing commander rulez ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe podróż do przeszłości :)
Ten artykuł przypomniał mi, że faktycznie widziałam Super Mario Bros. i powiem Wam, że w mojej pamięci został zapisany pozytywnie, chociaż głębkoko ukryty. Kiedy spojrzałam na plakat, przypomniałam sobie, że ten zły zmienił się w tyranozaura :)
Cóż, to było dawno :P

A co do Lary Croft 3 to wolę dostać kolejną część Indiany Jonesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:34, TYHE napisał:

A co do Lary Croft 3 to wolę dostać kolejną część Indiany Jonesa.


Jestes tego pewna? Ponoc znowu ma w nim grac Ford. Indiana Jones 4: Mauzoleum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:37, Hegemon napisał:

> A co do Lary Croft 3 to wolę dostać kolejną część Indiany Jonesa.

Jestes tego pewna? Ponoc znowu ma w nim grac Ford. Indiana Jones 4: Mauzoleum?

Może i mauzoleum, ale jakie solidne i eleganckie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - na co czekacie? Ja na pewno na Hitmana - bo wierze, ze to moze byc hit. Halo bedzie, moim zdaniem, dosc sztampowe, nie wspominam juz o filmach Uwe Bolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:46, Hegemon napisał:

A tak na marginesie - na co czekacie? Ja na pewno na Hitmana - bo wierze, ze to moze byc hit.
Halo bedzie, moim zdaniem, dosc sztampowe, nie wspominam juz o filmach Uwe Bolla.

No, filmy Bolla to na pewno sztampowe nie są :D Wybijają się na tle innych - trzy załapały się do pierwszej pięćdziesiątki najgorszych gier wszechczasów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:11, Sephirath napisał:

Z ekranizacji tylko Tomb Raider i pierwszy Mortal jako tako dawały radę. Resztę należy pominąć
milczeniem.


Zgodzę się co do Mortal Kombat. Ale już nie do Tomb Raidera, który był po prostu nudny. A co do udanych ekranizacji na pewno należą jeszcze Super Mario Bros i mój ulubiony ostatnio: Silent Hill. Oczywiście to moje zdanie, ale zapraszam do polemiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na ekranizację Syberii (wątpię by powstała) oraz na ekranizację GTA (też wątpię by powstała) a najbardziej na ekran. HoMM (ponoć ktoś coś tam zaczyna). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:49, Lucas the Great napisał:

No, filmy Bolla to na pewno sztampowe nie są :D Wybijają się na tle innych - trzy załapały
się do pierwszej pięćdziesiątki najgorszych gier wszechczasów :D


Filmow chciales napisac. Bo krytycy sa stronniczy, dostali w dziob na ringu i teraz krytykuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądze że najlepsze byłyby ekranizacje przygodówek oraz RPG bo te mają najlepsze fabuły i najlepiej chyba by pasowały na ekranizację. a swoją drogą czemu w tym tekście pominięto Final Fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:49, Sephirath napisał:

Ja czekam na ekranizację Syberii (wątpię by powstała) oraz na ekranizację GTA (też wątpię by
powstała) a najbardziej na ekran. HoMM (ponoć ktoś coś tam zaczyna). :)


Ekranizacja Syberii byłaby największym ciosem wymierzonym w przygodówki. Bo przecież większość gier przygodówek jest jak film - liniowe, ale za to my kierujemy akcją. Miałby ktoś to nam zabrać? Nie wyobrażam sobie tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 17:53, Hegemon napisał:

> No, filmy Bolla to na pewno sztampowe nie są :D Wybijają się na tle innych - trzy załapały

> się do pierwszej pięćdziesiątki najgorszych gier wszechczasów :D

Filmow chciales napisac.

Oczywiście... Akurat telefon zadzwonił i jakoś mi się taki "skrót myślowy" zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować