Zaloguj się, aby obserwować  
misiaqu8

Serial Zagubieni - premiera na świecie. Spoilery!

1582 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2010 o 20:51, Outlander-pro napisał:


> Bez sensu, bo Hugo przecież widział ducha Jacoba ;P.

No to jest i duch Jacoba co objawia się Hurleyowi i Jacob-dzieciak co wkurza Dymka :P
Że niedużo sensu? Nie możemy tego powiedzieć, bo zbyt mało wiemy, czyli standartowa sytuacja
;P


E tam. Nigdy w Lost nie było, że 1 postać jest w 2 miejscach na raz ;). (Nawet Dymek gdy zmieniał wygląd musiał zmienić się w postać zmarłą). Zresztą jeśli Jacob może zmartwychwstać to po co kandydaci na jego miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2010 o 22:10, Jakli napisał:

E tam. Nigdy w Lost nie było, że 1 postać jest w 2 miejscach na raz ;). (Nawet Dymek
gdy zmieniał wygląd musiał zmienić się w postać zmarłą). Zresztą jeśli Jacob może zmartwychwstać
to po co kandydaci na jego miejsce?


Nie twierdzę, że jest w dwóch miejscach naraz, po prostu raz pojawia się Hurleyowi jako dorosły, raz Dymkowi jako dzieciak. Poza tym może nie zmartwychwstał, a nadal nie żyje ... cholera wie, nie? Nawet nie wiadomo czy Jacob jest człowiekiem, więc trudno gdybać co potrafi a co nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 22:12, Outlander-pro napisał:

Nie twierdzę, że jest w dwóch miejscach naraz, po prostu raz pojawia się Hurleyowi jako
dorosły, raz Dymkowi jako dzieciak. Poza tym może nie zmartwychwstał, a nadal nie żyje
... cholera wie, nie? Nawet nie wiadomo czy Jacob jest człowiekiem, więc trudno gdybać
co potrafi a co nie :P


Tylko, że tylko Hurley widzi zmarłych to raz. Dzieciaka jak się pojawia przy Flocku widzą wszyscy to dwa ;P.
Od kiedy dymek ma takie umiejętności jak Hugo ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2010 o 22:19, Jakli napisał:

Tylko, że tylko Hurley widzi zmarłych to raz. Dzieciaka jak się pojawia przy Flocku
widzą wszyscy to dwa ;P.
Od kiedy dymek ma takie umiejętności jak Hugo ;)?


AaAAAaaaAAAaa !
Nie wiem! ;P
Może Jacob jest super cool i umie się objawić komu chce? Cholera go wie tak naprawdę :P Bo jeśli nie Jacob, to co to za dzieciak? Co mogłoby tak zestresować Dymka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 22:33, Outlander-pro napisał:

Może Jacob jest super cool i umie się objawić komu chce? Cholera go wie tak naprawdę
:P Bo jeśli nie Jacob, to co to za dzieciak? Co mogłoby tak zestresować Dymka? :)


Jakaś ancient cywilizacja, wyznająca Jacoba objawiająca się w momencie jego śmierci i wysyłająca parobka by przypomniał bad assom, że nie wolno zabijać nowego Jacoba? (to jest kandydatów, którzy mają zająć miejsce starego J ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie zdjęcie pokoju scenarzystów. Jak się dobrze przyjrzeć to widać o kim będą następne odcinki http://www.wired.com/magazine/wp-content/images/18-05/ff_lost_2000px_f.jpg

Co do chłopca, to może to być jakaś trzecia "cool" ważna postać na wyspie. Bo oprócz dobrego Jacoba i złego dymka może być też ktoś neutralny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę wzruszający odcinek (6x14). Nie wzruszyłem się tak od czasu

Spoiler

śmierci Charliego

. Ciekawi mnie tylko czy
Spoiler

Lapidus przeżył

ale raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ehh 4 postacie dead. Tego się nie spodziewałem. Sayid został zrespiony tylko po to by wysadzić się bombą? ;d Przykre. Szkoda Jina i Sun. Dramatyczna śmierć. O Lapidusie już nie wspominam, bo ten nawet nie poczuł jak umiera. (walnęła go ta płyta i siup zemdlał). No i Flocke okazał się wrednym ujem, tak jak się wszyscy spodziewali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcinek kapitalny fakt, ale

Spoiler

mnie śmierć Kwonów nie specjalnie wzruszyła. Przede wszystkim dlatego, że to co zrobił Jin było strasznie głupie. Przecież oni mają jeszcze córkę, rozumiem, że ''dżinzuszi'' o tym nie myślał starając się ratować ukochaną, ale czekałem tylko aż Sun powie, że Ji Yeon potrzebuje ojca, a tu nic. W sumie czego można się spodziewać po matce, która zostawia dziecko udając się w podróż na tajemniczą wyspę z dużym prawdopodobieństwem, że nigdy nie wróci. Tak, więc dużo bardziej chwyciła mnie śmierć Charliego, Juliet czy nawet poświecenie Sayida, dlatego, że podczas tamtych scen nie miałem wrażenia sztuczności i nie mruczałem: ''ale to głupie''.
Takie cięcia wśród pierwszoplanowych postaci (Lapidus na lostpedii figuruje jako "Fate Unknown", ale według mnie na 100% zginął) ewidentnie dają odczuć nadchodzący koniec serialu.

Podsumujmy, więc kto został na placu boju:
Spoiler

trzech kandydatów już nie ma Sayid, Locke, Jin/Sun (pewnie już nigdy nie dowiemy się o które z nich dokładnie chodziło) zostali więc Hurley, Jack i Sawyer (przez chwilę bałem się, że kostucha dopadnie też moją ulubioną postać, ale na szczęście nie), jest też Kate która z pewnością kandydatką nie jest, ale jakąś rolę jeszcze odegra skoro dostała kulkę i przeżyła. Jest wkurzony FLocke i Claire, które pewnie będzie się już teraz trzymać jego. Jest Widmore, którego ekipę Smokey porządnie przetrzebił, ciekawe więc jakie ma teraz plany. Jest Desmond, który będzie z pewnością kluczowy dla całej historii. No i są Richard, Ben i Miles, którzy zniknęli dwa odcinki temu w poszukiwaniu ładunków do wysadzenia samolotu i słuch o nich zaginął (chociaż samolot przecież był zaminowany, więc może to oni, a nie Widmore, ale nikła jest szansa by dostali się niezauważeni do środka.) Trudno teraz przewidzieć jak serial się zakończy. Najprawdopodobniej któryś z kandydatów zostanie następcą Jacoba (daje równe szanse Hugo i Jackowi, w Forda mimo całej mojej sympatii do niego nie wierzę) albo twórcy nas czymś zaskoczą, bo w to, że powiedzie się plan FLocke''a i wydostanie się on z Wyspy nie wierzę, choć kto wie?

Ciekawy powinien być następny odcinek
Spoiler

w którym ma się nie pojawić żaden z regularnych bohaterów, więc twórcy pewnie przybliżą nam historię Jacoba i MiB.

A po nim już tylko jeden epizod i finał, który ma trwać jakoś niesamowicie długo (sam już nie wiem, dwie i pół albo nawet trzy godziny). Do finału więc!

PS.
Spoiler

Flash-sidewaye to według mnie całkowicie chybiony pomysł. Myślałem, że po odcinku z Desmondem coś się w nich ruszy i na pozór nawet tak było, ale teraz dalej mamy to samo. Żadnego związku z główną fabułą!


PS2 Długi mi ten post wyszedł, ale po raz pierwszy wypowiadam się tu na temat 6 sezonu, więc trochę trzeba było napisać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że nie dowiemy się

Spoiler

który z Kwonów był kandydatem? Przecież został jeszcze jeden ;)

O tym FLock nie pomyślał.
Podobno po spotkaniu z
Spoiler

Desmondem

ma wyjaśnić się związek między LA X, a czasem właściwym.
A w następnym odcinku
Spoiler

ujrzymy Jacoba w gorszym świetle(według przecieków). Mi wydawał się on trochę podejrzany w odcinku, w którym poznał go Alpert. Najpierw był nieźle wkurzony i miał ochotę go zabić. Patrzył takim ''wściekłym" wzrokiem. Po chwili jednak zaczął z nim rozmawiać i namówił go do stanięcia po jego stronie, na co Ricardo "sprzedał swoją duszę" diabłu(tak go nazywał MiB, ale mógł mieć trochę racji) za nieśmiertelność.


PS.
Spoiler

W ostatnim odcinku mają się pojawić dzieci(Aaron, Ji Yeon, być może Walt i Charle), więc któreś z nich może być kandydatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Wiem, że to trochę głupia prośba, ale chciałbym aby ktoś przybliżył mi fabułę serialu odkąd

Spoiler

wszyscy bohaterowie znów wrócili na wyspę (ponownie się rozbili na życzenie Jacka)

. Ogólnie o co chodzi z tą wyspą? Kto to jest ten Jacob i czym się zajmuje i inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 18:28, revolt505 napisał:

Ech. Wiem, że to trochę głupia prośba, ale chciałbym aby ktoś przybliżył mi fabułę serialu
odkąd

Spoiler

wszyscy bohaterowie znów wrócili na wyspę (ponownie się rozbili na życzenie
Jacka)

. Ogólnie o co chodzi z tą wyspą? Kto to jest ten Jacob i czym się zajmuje
i inne?

No to tak
W trakcie lotu, którego pilotem był znany z 4 sezonu Lapidus, błysnęło i Jack, Kate, Hugo i Sayid przenieśli się do 1977 r. gdzie wcześniej wylądowali na stałe SawyerTeam(ci, którzy nie opuścili wyspy). Są to czasy Dharmy, a SawyerTeam pracują dla inicjatywy, a Sawyer i Juliet są razem. Sawyer załatwia pracę wszystkim oprócz Sayida, którego ludzie z Dharmy uznali za szpiega Innych i zamkneli w więzieniu. Sawyer nie może nic zrobić dla Irakijczyka. Jednak młody Linus robi zamieszanie i wspólnie z Sayidem uciekają do dżungli. Sayid jednak postanawia się zemścić za to co [dorosły]Ben mu zrobił(manipulował nim, zmuszał do zabijania) i strzela do dziecka. Dharma odnajduje Bena w ciężkim stanie, ale Jack odmawia pomocy. Kate i Sawyer zanoszą rannego do innych, a ci go uzdrawiają. Wtem pojawia się Daniel(ten fizyk) i tłumaczy wszystkim, że muszą wysadzić bombę wodorową i nie doprowadzić do katastrofy lotu 815, co ma zmienić przyszłość. Jack i Kate podejmują się tego zadania i pomagają Danielowi odnaleźć jego matkę Elois, która jest jedną z Innych. Nim jednak doszło do porozumienia matka zabija fizyka. Jack tłumaczy jej, że może to zmienić, jeśli zaprowadzi go do bomby. Kate jednak rezygnuje i postanawia przekonać Juliet i Sawyera do powstrzymania Jacka. Rozłożyć bombę na części pomaga Jackowi Sayid. Wynoszą razem rdzeń, ale idąc przez osiedlę Dharmy Sayid zostaję postrzelony. Uciekją jednak dzięki pomocy Jina, Hugo i Milesa. Po drodze na budowę Łabędzia spotykają Sawyera, który z polecenia Juliet pomaga Jackowi. Jack wrzuca bombę do włazu(tego, który prowadzi do bunkra), ale nic się nie dzieję. W tedy do włazu wpada Juliet i ledwo żywa detonuje bombę.
Ale co się stało z Sun, Benem i Lapisudem? Oni rozbili się w czasie teraźniejszym. Locke zmartwychwstał i postanawia zaprowadzić Sun do jej męża. Wcześniej jednak pojawia się dymek, który zmienia się e zmarłą córkę Bena i każe mu bezwzględnie słuchać się Johna. John udaję się z towarzyszami do obozu Innych i zostaje ich przywódcą. Postanawia zaprowadzić wszystkich do Jacoba. tak naprawdę każe Benowi go zabić. Ben słucha go i po spotkaniu Jacoba zabija go nożem. Wtedy zjawia się jakaś Rosjanka Iliana z... ciałem Locka. Okazje się, że ktoś podszył się pod Johna.
Nie wiesz kim jest Jacob? Jacob to pan i władca wyspy, on wydaje rozkazy Innym. Wile razy była o nim mowa w 3 i 4 sezonie. Ben mówił Lockowi, że czesto rozmawia z Jacobem, chodź tak na prawdę nigdy go nie widział. Jacob mieszka w tej czteropalczastej stopie.
Po tym wszystkim wszystko wraca na normalną linię czasową, ale za to zamiast Flashbacków i Flashforwordów mamy alternatywną linię czasową - uboczny efekt wysadzenia bomby.
Sezon 6 leci właśnie na AXN, więc nie będę Ci go streszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 17:15, mati285 napisał:

PS.

Spoiler

Flash-sidewaye to według mnie całkowicie chybiony pomysł. Myślałem, że po odcinku
z Desmondem coś się w nich ruszy i na pozór nawet tak było, ale teraz dalej mamy to samo.
Żadnego związku z główną fabułą!



Moim zdaniem to świetny element tego serialu, w ogóle w historii kina jak dla mnie. Flashbacki, flashforwardy i flashdsidewaye czy jak to się fachowo nazywa. Żaden serial nigdy dla mnie nie będzie tak dobry jak Lost. I jedynie pozostaje mi mieć nadzieję, że kiedyś ta sama ekipa stworzy coś równie genialnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2010 o 23:19, Galadin napisał:

Moim zdaniem to świetny element tego serialu, w ogóle w historii kina jak dla mnie. Flashbacki,
flashforwardy i flashdsidewaye czy jak to się fachowo nazywa. Żaden serial nigdy dla
mnie nie będzie tak dobry jak Lost. I jedynie pozostaje mi mieć nadzieję, że kiedyś ta
sama ekipa stworzy coś równie genialnego.


Mi się tylko marzy, że koniec Lost, nie będzie tak naprawdę końcem i może pojawi się nowy serial, dziejący się w tym samym uniwersum albo coś ;P No bo jakby to miało się już kończyć, skoro jest jeszcze tyle tajemnic do rozwikłania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:24, Outlander-pro napisał:

Mi się tylko marzy, że koniec Lost, nie będzie tak naprawdę końcem i może pojawi się
nowy serial, dziejący się w tym samym uniwersum albo coś ;P No bo jakby to miało się
już kończyć, skoro jest jeszcze tyle tajemnic do rozwikłania? :)


Ja już po 3 sezonie uważałem że większości tajemnic nie wyjaśnią albo zostawią otwarte zakończenie. Byłoby to w sumie sensowne, legenda będzie trwała nadal. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:32, Galadin napisał:

Ja już po 3 sezonie uważałem że większości tajemnic nie wyjaśnią albo zostawią otwarte
zakończenie. Byłoby to w sumie sensowne, legenda będzie trwała nadal. :)

Moim zdaniem większość tajemnic się już wyjaśniła. nie można oczekiwać, że twórcy wezmą nas za debili i będą wszystko tłumaczyć. Nikt nigdy nie powiedział: "Niedźwiedzie polarne były przetrzymywane w klatkach na Hydrze, a po czyśćce uciekły", ale były pokazane klatki, były porównania Sawyera do niedźwiedzi więc chodzi o domyślenie się. Tak samo było z chatą FLocka(nazywaną chatą Jacoba). Nikt nie powiedział dlaczego wokół niej zrobiono krąg z popiołu, ale widzieliśmy, że Dymek nie może go przekroczyć więc to też wyjaśnione. Jest też wiele tajemnic, które się wyjaśniły.
Ale martwię się, że niektóre tajemnice się nie wyjaśnią. Co do Adama i Ewy(szkieletów) powinno się to wyjaśnić w następnym odcinku(historia wyspy), gdyż zostało to niedawno przypomniane przez Jacka i Hugo.
co do dalszego ciągnięcia serialu, to uważam, że powinien się zakończyć. Nie dlatego, że mnie męczy, albo nudzi. Chodzi o to, że twórcy mieli zaplanowane (prawie)wszystko od początku i kontynuacja byłaby denna i nudna tak jak nieplanowane kontynuacje popularnych filmów. kto by chciał, żeby z Lost zrobiła się "Moda na sukces"?
Jednak fajnie by było, gdyby twórcy wzięli się za coś nowego i oryginalnego z takim samym oddanie i kreatywnością, to byłoby super.
PS. Odcinek ostatni nosi tytuł The End, więc to zapewne koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno było mówione że serial 6 zakańcza całą opowieść Lost. Czy to na Lost Comic Con 2009 czy chociażby w wywiadach. Zapewne i tak wszystko nie zostanie rzucone na tacę bo niektóre kawałki fabuły sami musimy se utworzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować