Zaloguj się, aby obserwować  
misiaqu8

Serial Zagubieni - premiera na świecie. Spoilery!

1582 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 13:19, macned napisał:

Podobno to urządzenie to cyfrowy metronom :D Teraz to już nie mam pojęcia o co chodzi.
:O Albo niedopatrzenie ze strony twórców (w co wątpię) i rekwizytorów, albo rzeczywiście
to urządzenie odpowiada za mierzenie pulsu.


być może jest to zapalnik który uaktywni się w momencie gdy Keamy umrze... a właściwie najpewniej tak jest... wygląda na to że Keamy uważa, że gdy on umrze będzie to jedyna okazja by dzięki temu wyzwolić mechanizm "Torch"ingu wyspy (wybaczcie słowotwórstwo ;) chyba wszyscy zrozumieli ;)) Czyli - jeśli keamy zginie - wyspa także.

W ogóle jestem ciekaw co za bytem jest ta "wyspa". Bo locke, eko, ben ciągle ględzą o tej istocie (sic!) a tak naprawdę, ona może wszystko, ma zachcianki nie mające sensu. Kolejna "nadpostać" która nie ma żadnych motywacji tylko istnieje i decyduje. Nie wiadomo czy jest to byt zły czy dobry, jakie są motywy jej działania? Raczej nie przetrwanie, bo skoro jest tak potężna, to może wyrzucić tych "głupich ludzi" i ukryć się gdzieś. A jeśli jest to siła wykorzystywana przez ludzi to właściwie w jakim celu jest wykorzystywana...? Bo wszyscy chcą zdobyć kontrolę nad tą wyspą, ale po jaką cholerę? Dla nieśmiertelności? Nie chcę w to wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat udało mi się obejrzeć 12 odcinek 4 serii i jestem pod dużym wrażeniem!
Po pierwsze, wiemy już, że Oceanic Six musi kłamać ( wiemy to z tego, że Jack powiedział, iż po katastrofie przeżyło tylko 8 osób, a tak naprawdę było to koło 40), ale nie wiemy dlaczego i na czyje zlecenie. Można snuć przypuszczenia, że Jin żyje, tylko dla dobra "sprawy" sfingowano jego śmierć.
Po drugie, poznaliśmy stację Orchidea, która ma inną rolę, aniżeli hodowlę roślin. Znamy też plany Keamy''iego i jego drużyny co do Wyspy oraz plan Locke''a co do obrony Wyspy. Tak BTW- ciekawe jak tego dokonają, czyli jak przemieszczą Wyspę. Poznajemy też losy Oceanic Six w futurospekcjach i wiemy, że tajemnicze liczby będą nękać Hurleya nadal. Bardzo ciekawie zapowiada się część 2 tego odcinka, ponieważ pod koniec części 1 można jeszcze obejrzeć zestawienie wielu wydarzeń oraz snuć więcej domysłów. Powrócił prawdziwy, jedyny i niepowtarzalny LOST!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:19, Budyn napisał:

Można snuć przypuszczenia, że Jin żyje, tylko dla dobra "sprawy" sfingowano jego śmierć.


Wydaje mi się, że O6 (a z pewnością żona Jina) myślą, że on nie żyje.

Zniszczyłeś życie mojemu mężowi.
-To przez ciebie byliśmy w tym samolocie.
-Dwoje ludzi jest odpowiedzialnych za jego śmierć.
-Ty jesteś jedną z nich.

Powyżej masz fragment rozmowy Sun z ojcem. Nie widzę powodu, dla którego Sun musiałaby mścić się na swoim ojcu (owszem, był zły - ale bezpodstawne oskarżanie o spowodowanie śmierci?).

Jeśli założymy, że powyższa wypowiedź jest prawdą, to pozostaje pytanie - kim jest druga osoba odpowiedzialna za śmierć Jina? Podejrzewam, że może to być ktoś z Oceanic6 - np. Jack.

W jednym z poprzednich odcinków była scena jak po urodzeniu dziecka do Sun przychodzi Hurley i jest zadowolony, że nikt inny nie przyszedł. Może to ma jakiś związek z Jinem. Może Sun ma uraz do kogoś z O6.

-Nie wierzę, że przyleciałeś.
-Żartujesz?
-Przyjdzie ktoś jeszcze?
-Nie.
-To dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja staram się dotrzymać obietnicy, którą złożyłem samemu sobie :P Otóż nie obejrzę odcinka 12 teraz lecz poczekam te dwa tygodnie do premiery 13/14x04 i dopiero wtedy obejrzę cały finał za jednym zamachem :) Ciekawe czy wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:41, Igor FCBayern napisał:

A ja staram się dotrzymać obietnicy, którą złożyłem samemu sobie :P Otóż nie obejrzę
odcinka 12 teraz lecz poczekam te dwa tygodnie do premiery 13/14x04 i dopiero wtedy obejrzę
cały finał za jednym zamachem :) Ciekawe czy wytrzymam...


Ja po 12. odcinku obiecałem sobie, że nie będę oglądał trailerów i sneek peaków do 13/14 - jak na razie jeden trailer już widziałem :D Ciężko będzie 2 tygodnie wytrzymać :) Ale szczerze powiedziawszy to 4x12 nie kończy się cliffhangerem więc moje oczekiwanie będzie nieco mniejsze niż np. po 8. odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne postanowienie: żadnych spoilerów i sneak peeków,bo do odcinka 4x12 widziałem chyba 6 co sprawiło,że praktycznie połowę odcinka znałem już przed jego emisją :) Co nie zmienia faktu,że był on świetny.
Spoiler (tak na wszelki wypadek,gdyby ktoś jeszcze miał takie postanowienie jak Igor):
Genialnie zrealizowana konferencja prasowa z O6. Te zbliżenia na twarze rozbitków tuż przed tym,gdy z ich ust padały kolejne kłamstwa i w ogóle cała ta sfingowana historia (nawet zdjęcie). Miód!. Ciekaw jestem kto to wymyślił,bo na pewno nie rozbitkowie. Przeklęte liczby znowu męczą Hurleya, Jack dowiaduje się,że Claire była/jest jego siostrą i później te słowa jej matki do Kate: "Your son is beautiful". Mocne ! No i wreszcie mamy Orchideę,powrócili Inni będzie się działo w finale,co sprawia,że będzie mi jeszcze trudniej wytrwać w postanowieniu :)

PS. C4 na statku to raczej sprawka Keamy''ego czyli miałem rację z miernikiem pulsu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Inni powrócili :) Ta scenka gdzie zabierają Kate i Sayda powalająca. Wydaje mi się, że Desmond, Michael i Jin zginą w wybuchu C4. Takie mam przeczucia. Ale jak Desmond zginie to już LOStów nie oglądam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem - złamałem daną sobie obietnicę i przed chwilą obejrzałem odcinek 12x04 :) Zastanawiam się tylko nad jednym... Dlaczego nie byłem zaskoczony gdy kobieta na pogrzebie powiedziała, że Claire i Jack są rodzeństwem? Ja wiedziałem o tym już od dłuższego czasu... Czy we wcześniejszych odcinkach była o tym mowa? Może mi sie to przyśniło? :P A tak w ogóle to mam rozumieć, że tajemniczą postacią z trumny z finału trzeciego sezonu jest ojciec Jacka? Spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 13:33, Igor FCBayern napisał:

Tak jak przypuszczałem - złamałem daną sobie obietnicę i przed chwilą obejrzałem odcinek
12x04 :) Zastanawiam się tylko nad jednym... Dlaczego nie byłem zaskoczony gdy kobieta
na pogrzebie powiedziała, że Claire i Jack są rodzeństwem? Ja wiedziałem o tym już od
dłuższego czasu... Czy we wcześniejszych odcinkach była o tym mowa? Może mi sie to przyśniło?
:P A tak w ogóle to mam rozumieć, że tajemniczą postacią z trumny z finału trzeciego
sezonu jest ojciec Jacka? Spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego...

To było jeszcze w trzecim sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 13:33, Igor FCBayern napisał:

:P A tak w ogóle to mam rozumieć, że tajemniczą postacią z trumny z finału trzeciego
sezonu jest ojciec Jacka?


Wątpię, przecież Jack był zaskoczony owym pogrzebem, a o pogrzebie własnego ojca raczej pamiętałby. Do tego trzeba dodać, że Jack miał wtedy brodę i był już z Kate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 14:42, Kurammi napisał:

Wątpię, przecież Jack był zaskoczony owym pogrzebem, a o pogrzebie własnego ojca raczej
pamiętałby. Do tego trzeba dodać, że Jack miał wtedy brodę i był już z Kate.

Ano racja. Do tego na pogrzebie nie zjawiło się wiele osób... Z tego co pamiętam to jedynie Jack i Kate byli przy trumnie, a ostatnio widzieliśmy, że na ceremonie przybyło sporo ludzi, w tym O6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie już spoilery do finału. Sam przeczytałem tylko kilka, powstrzymałem sie od sprawdzenia kto jest w trumnie, a te które przeczytałem były przewidywalne. Podobno finał ma być strasznie rozczarowujący jeśli spoilery to prawda, a nie podpucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 13:33, Igor FCBayern napisał:

Tak jak przypuszczałem - złamałem daną sobie obietnicę i przed chwilą obejrzałem odcinek
12x04 :) Zastanawiam się tylko nad jednym... Dlaczego nie byłem zaskoczony gdy kobieta
na pogrzebie powiedziała, że Claire i Jack są rodzeństwem? Ja wiedziałem o tym już od
dłuższego czasu...

Według mnie zaskoczeniem powinna być ta rozmowa, ponieważ odbyła się ona między Jackiem i MATKĄ CLAIRE. Rozumiesz? Przed wypadkiem matka była w śpiączce! A Christian Shepard chciał ją nawet odłączyć.

Dnia 20.05.2008 o 13:33, Igor FCBayern napisał:

Czy we wcześniejszych odcinkach była o tym mowa? Może mi sie to przyśniło?

O tym, że są rodzeństwem nie było mowy dosłownie, ale wiedząc, że Christian jest ojcem Claire łatwo można się było tego domyślić :)

Dnia 20.05.2008 o 13:33, Igor FCBayern napisał:

:P A tak w ogóle to mam rozumieć, że tajemniczą postacią z trumny z finału trzeciego
sezonu jest ojciec Jacka? Spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego...

Z pewnością nie był to on. Jak już wspomniano - Jack miał brodę. Jak na razie futurospekcja z 3 sezonu jest najbardziej oddalonym w czasie wydarzeniem, natomiast najwcześniejsza scena to z 4x12 (w samolocie). W następnym odcinku będzie pokazane dokładnie jak opuścili wyspę.
Słyszałem, że informacja o tym, kto jest w trumnie ma być szokująca (tak mówili ci, co znają treść finału dzięki przeciekom od Lostfan108).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 15:07, macned napisał:

Według mnie zaskoczeniem powinna być ta rozmowa, ponieważ odbyła się ona między Jackiem
i MATKĄ CLAIRE. Rozumiesz? Przed wypadkiem matka była w śpiączce! A Christian Shepard
chciał ją nawet odłączyć.

Szczerze mówiąc nie pamiętam tego motywu, ale coś kojarzę.

Dnia 20.05.2008 o 15:07, macned napisał:

Słyszałem, że informacja o tym, kto jest w trumnie ma być szokująca (tak mówili ci, co
znają treść finału dzięki przeciekom od Lostfan108).

Wydaje mi się, że będzie to ciało kogoś z O6 albo któregokolwiek z pozostałych rozbitków, którzy nadal ŻYJĄ. Ta sama sytuacja co z doktorem ze statku czyli zakrzywienia czasowe itp.

Nie wiem czy już była o tym mowa, ale znamy już tematykę piątego sezonu! Gwoli przypomnienia: sezon pierwszy skupiał się na rozbitkach, drugi na bunkrze, trzeci na Innych, a czwarty zaś na Oceanic 6. Tematem przewodnim piątego sezonu będzie Inicjatywa Dharma! Zapachniało starym, dobrym LOST, co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2008 o 15:41, Igor FCBayern napisał:


Nie wiem czy już była o tym mowa, ale znamy już tematykę piątego sezonu! Gwoli przypomnienia:
sezon pierwszy skupiał się na rozbitkach, drugi na bunkrze, trzeci na Innych, a czwarty
zaś na Oceanic 6. Tematem przewodnim piątego sezonu będzie Inicjatywa Dharma! Zapachniało
starym, dobrym LOST, co? :)

Nie ma się co cieszyć. O 4 serii mówiono, że będzie sie skupiać na ruinach, stopie, itd., a chyba tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem o tym, że:
4 sezon - jak się wydostaną
5 sezon - co będzie jak się wydostaną i po co mają wrócić (i retro/futurospekcje będą z wyspy a nie spoza wyspy, tak jak jest teraz)
6 sezon - co będzie jak wrócą.
Mniej więcej tak ale dawno czytałem więc nie wiem czy to prawda i czy nie pokręciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 15:07, macned napisał:

Słyszałem, że informacja o tym, kto jest w trumnie ma być szokująca (tak mówili ci, co
znają treść finału dzięki przeciekom od Lostfan108).


Ci co wysuwają te spoilery nie wiedzą tak naprawdę kto w ostateczności będzie w trumnie. Nikt z właściwej ekipy na pewno nie ujawnia tajemnic serialu, a statyści z tych scen nic nie wiedzą, bo były one kręcone z udziałem różnych osób w trumnie :D nie wiem kto tam był, nie chcę sobie psuć zabawy, przecież 2 tygodnie czekania lepsze są :D ale info o tym że kręcili kilka osób w trumnie rozłożyło mnie na łopaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:03, Gufs napisał:

> Słyszałem, że informacja o tym, kto jest w trumnie ma być szokująca (tak mówili
ci, co
> znają treść finału dzięki przeciekom od Lostfan108).

Ci co wysuwają te spoilery nie wiedzą tak naprawdę kto w ostateczności będzie w trumnie.
Nikt z właściwej ekipy na pewno nie ujawnia tajemnic serialu, a statyści z tych scen
nic nie wiedzą, bo były one kręcone z udziałem różnych osób w trumnie :D nie wiem kto
tam był, nie chcę sobie psuć zabawy, przecież 2 tygodnie czekania lepsze są :D ale info
o tym że kręcili kilka osób w trumnie rozłożyło mnie na łopaty :D


Może masz rację, ale Lostfan108 jeszcze się nie pomylił ze swoimi doniesieniami, więc jeżeli miał on dostęp do finalnej wersji odcinka i na jej podstawie zrobił streszczenie to pewnie ma dobre informacje. Ja też nie mam zamiaru czytać, ale widząc reakcję innych podejrzewam, że to będzie coś mocnego.

SPOILER
Aha, na DarkUFO pojawiła się ankieta, w której jest kilka typów do trumny i wśród tych osób... nie ma Michaela
/SPOILER

To już jest dla mnie zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2008 o 18:29, macned napisał:

SPOILER
Aha, na DarkUFO pojawiła się ankieta, w której jest kilka typów do trumny i wśród tych
osób... nie ma Michaela
/SPOILER

To już jest dla mnie zaskoczenie.



pfff też mi zaskoczenie ;P Ja obstawiam, że w trumnie będę spreparowane (podłożone) zwłoki Bena Linusa ^^ Czyli nikt nie umrze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować