Zaloguj się, aby obserwować  
misiaqu8

Serial Zagubieni - premiera na świecie. Spoilery!

1582 postów w tym temacie

Powtarzam, że wioska innych jest na głównej wyspie, stacja Hydra jest na drugiej, więc logiczne, że Ethan i Goodwin pobiegli.
A Sayid ani inni pływacy nie zauważyli drugiej wyspy, bo jeszcze nie była uwzględniona w scenariuszu :P i taka jest prawda.
A co do piątego odcinka, to po obejrzeniu go, czułem się wgnieciony w ziemię w równym stopniu co Eko po spotkaniu dymkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piąty odcinek był kapitalny i chyba póki co najlepszy z 3 sezonu!
(UWAGA:SPOILERY,I TO WIELKIEJ WAGI DLA TYCH,CO NIE OGLĄDALI PIĄTEGO ODCINKA!!!)
Rewelacyjna była historia Eko.Widać to po nim,że jest to bardzo skomplikowana postać,która działała w dobrej wierze,i choć popełniał złe czyny,to raz zrobił to dla ocalenia Yemiego (wtedy,gdy zabił tego dziadka,co miał zrobić Yemi),a innym razem dla całej wioski (wymordował tych,co ,,ochraniali" wioskę).I ten potwór zaczął go nękać.Świetna była scena spowiedzi Eko,gdy ten stwierdził,iż jest dumny,bo ocalił brata,że nie zgrzeszył,bo działał w dobrej wierze.Tymczasem wgniatające było stwierdzenie ,,Yemiego":Rozmawiasz ze mną,jakbym był twoim bratem.Eko potem próbował się dowiedzieć,kim on jest,ale w dżungli napotkał...potwora,który go zabija.Szkoda tego bohatera,bo to była jedna z najciekawszych i najfajniejszych postaci w serialu.

(KOLEJNY SPOILER,ALE JUŻ NIECO MNIEJSZEJ WAGI)
Drugim ważnym wątkiem jest choroba Benjamina Linusa,który ma raka.Chciał jakoś ,,oszukać" Jacka,aby ten w końcu zaczął z nimi współpracować i go wyleczył,w końcu Jack to neurochirurg.Ale wie,że mu się nie udało,dlatego prosi go o pomoc.Ale odnoszę wrażenie,że to może być kolejna manipulacja...
Tymczasem Juliet chce zabić Bena!Podobała mi się scena z filmem.Bardzo cwana bohaterka,chociaż w sumie nie wiadomo,komu teraz ufać,nie?


I kwestia potwora:odcinek jest potwierdzeniem teorii,że dymek zmienia postać i potem nęka bohaterów serialu.Ale oczywiście nie robi tego w sposób oczywisty i wyrazisty.Gdy Eko znajduje się w dżungli,na moment przed jego halucynacjami widać szybko przebiegającego potwora.Potem,gdy Eko idzie do rzeki,aby się napić,potwór pojawia się nad nim,ale ucieka,gdyż widzi ludzi,którzy szukali Eko.A w końcu ostatnia wizja z Yemim:najpierw przecież Eko widzi postać swojego brata,a gdy dowiaduje się,że nie rozmawia z nim i chce się dowiedzieć,kto to jest,napotyka potwora,który mu zadaje śmiertelne rany.

Ostatnie słowa Eko:Wy będziecie następni... skierowane do Locke''a i Sayida sugerują,że potwór ten pojawi się jeszcze kilka razy w tym sezonie i być może wyjaśni się,co to jest.I ciekawe,co to za jednooki gostek,który siedzi w jednej ze stacji,a którego widać na ekranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tez zaintrygowalo to ze Ben kazal im biec do rozbitkow ( skoro Ci najpierw musza przeplynac prze morze az do wyspy na ktroej sie rozbili ) i to mi tu nie pasuje
ten kabel to tez ciekawa rzecz nie wiadomo gdzie on biegnie
ja osobiscie uwazam ze Ben tak jak powiedzial jest lepszym klamca od Jamesa i to ze z tej niby malej wysepki wielkosci 2 Alcatras nie ma gdzie uciec to pospolite klamstwo i nic wiecej - apropo jest juz kolejny odcinek od wczoraj - moze dzis go obejze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 17:47, Rafal G napisał:

Ale jak już wspominałem wcześniej pozostaje jeszcze kabel...

Moim zdaniem to zasilanie dla Hydry

boogie85 -->>

Dnia 03.11.2006 o 17:47, Rafal G napisał:

W obecnej serii miała sie wyjaśnić tajemnica potwora (?)
nawiedzajacego wyspę. Jak dotad cisza.

Przecież z tego odcinka dowiedzieliśmy się bardzo dużo.

Dowiedzieliśmy się trochę czym jest czarny dym i wizje nawiedzajace bohaterow
znamy odpowiedz na pytanie gdzie jest cialo ojca Jacka (nie było jej w trumnie, tak samo jak znikneło ciało Yemiego) [demon "wszedl" w nie]


Odcinek bardzo dobry, duzo wątków na raz
W miejsce Walta, Michaela, Eko, Any Lucii i Libby wprowadzono nowe osoby
ciekawe czy na stałe?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2006 o 11:35, Maker3 napisał:

boogie85 -->>
> W obecnej serii miała sie wyjaśnić tajemnica potwora (?)
> nawiedzajacego wyspę. Jak dotad cisza.
Przecież z tego odcinka dowiedzieliśmy się bardzo dużo.

Dowiedzieliśmy się trochę czym jest czarny dym i wizje nawiedzajace bohaterow
znamy odpowiedz na pytanie gdzie jest cialo ojca Jacka (nie było jej w trumnie, tak samo jak
znikneło ciało Yemiego) [demon "wszedl" w nie]

LOL zapewne nie zauważyłeś, ale ja tego posta pisałem we wtorek, czyli przed premierą piatego odcinka. Można powiedzić, że nieświadomiewywołałem temat (nie oglądam spoilerów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś zwiastun 3x06? Aż mi dreszcz po plecach przeszedł jak go oglądałem. Ciekawi mnie tylko ten napis "Season finale". Jak to finał sezonu? A może można to jakoś inaczej rozumieć...

[*] dla Pana Eko. Jedna z niewielu chwil, która mnie naprawdę wzruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że Eko mógł powiedzieć "You''re next" w sensie "Ty będziesz następny". Locke zaś zrozumiał to jako "Wy będziecie następni" (po angielsku zdanie pozostaje bez zmian), więc powtórzył Sayidowi: "My będziemy następni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 11:10, ariwederczi napisał:

A mnie się wydaje, że Eko mógł powiedzieć "You''re next" w sensie "Ty będziesz następny". Locke
zaś zrozumiał to jako "Wy będziecie następni" (po angielsku zdanie pozostaje bez zmian), więc
powtórzył Sayidowi: "My będziemy następni".



Możliwe.Skoro potwór przeprowadził ponowną konfrontację z Eko,to czemu i nie miałby z Johnem?

Aha.I dziwna sprawa,ale w momencie gdy Ben prosi Jacka o przemyślenie sprawy operacji,a dokładnie o tym,że wierzy w Boga,bo mu neurochirurg spadł z nieba (dosłownie:),to słychać ten dźwięk wydawany przez tego stwora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie bardzo podobała scena z Julie i filmem - ja od początku nie lubiłem Benjamina i niech go zabija - ale z 2 strony to ciekawy motyw bo Jack jest lekarzem i prawym człowiekiem i jak sam powiedział "nie jest mordercom" a teraz dostał propozycje pozbycia się typka przez którego zginęło tyle osób - ciekawe co zrobi i jak postąpi
a co do tego dymku to ciekawa była scena (nie pamietam z którego doc. ale w 2 serii ) z Eko jak ten poszedł "szukać" z Charliem figurkiz heroina - wtedy dym podleciał do niego zatrzymał się tuz przed nim i Eko widział tam jakieś wizje
wg. mnie ten dym jest jakimi halucynacjami każdy kogo opęta ma inne halucynacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to odcinek nie byl dla mnie jakis rewelacyjny. Szkoda, ze Eko nie zyje, bo go lubilam. Ten dymek jest rzeczywiscie ciekawy...Ciekawe czy Jack zoperuje Bena... I ciekawe czy Juliet pokazala Jackowi ten film z wlasnej woli, by spzreciwic sie Benowi czy on ja do tego namowil i to kolejna sciema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 18:09, olga2468 napisał:

W sumie to odcinek nie byl dla mnie jakis rewelacyjny. Szkoda, ze Eko nie zyje, bo go lubilam.
Ten dymek jest rzeczywiscie ciekawy...Ciekawe czy Jack zoperuje Bena... I ciekawe czy Juliet
pokazala Jackowi ten film z wlasnej woli, by spzreciwic sie Benowi czy on ja do tego namowil
i to kolejna sciema.



Oglądałem "trailer" (zapowiedz kolejnego odcinka... Kate rozmawia w nim z Jackiem za szybą tak jak na początku ta klientka w blond włosach...i mówi coś że zabiją Sawayera jeśli Jack spróbuje coś zrobić... :) Więc nie wiem co to będzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 19:30, ...TrzCIna... napisał:

co spowodowało tak wielka przerwę?


taki byl plan emisji. najpierw 6 odcinkow a po kilku tygodniach reszta. jest to spowodowane chyba emisja innego serialu i 4 sezon bedzie emitowany tez na takiej samej zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy odcinek byl moim zdanie chyba najlepszy z trzeciego sezonu. Pokazali flashbacki z Kate.
no i Jack zaczal operacje na Benie w trakcie ktorej zaczal szantazowac Innych ze go zabije jak nie uwolnia Kate.
Kate oczywiscie byla w kropce bo wsciekly gosciu (z powodu utraty "zony") wlasnie ma zamiar wpakowac kulke w "Sawyera" w tym samym momencie jak Jack w trakcie operacji mowi do Kate przez walkie-talkie zeby uciekala. Kate bidaka nie potrafi powiedziec Jackowi ze wlasnie maja zabic Sawyera i ze nie moze go zostawic.

Jack niestety pamietajac ze zona go zostawila w przeszlosci dla innego chlopa, nie dba pewnie co sie stanie z "Sawyerem"... tylko aby Kate byla bezpieczna.

Wyszlo na jaw ze ten film ktory pokazala ta Inna Jackowi byl tylko kolejna podpucha Bena.
Jednym slowem dramat byl w tym odcinku bardzo mocny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2006 o 21:03, Buzzard napisał:

Wyszlo na jaw ze ten film ktory pokazala ta Inna Jackowi byl tylko kolejna podpucha Bena.


Dlaczego tak sądzisz, tego do końca nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zgodnie z oczekiwaniami summer finale jak na razie najlepszym odcinkiem. Nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą, że z filmem to ściema. Przecież nic się do końca nie wyjaśniło, a nawet potwierdziło się, że istnieje grupa przeciwna Benowi. Przecież kiedy tylko Ben kładzie się na stół, Danny narzekając na jego decyzje, wbrew niemu idzie zabić Sawyer''a! Nie ma żadnych przesłanek, które wskazałyby, że Juliet oszukiwała - ona przecież sama nie może się ujawnić, cała sprawa miała być "cicha"! Zastanowić się raczej należy, czy ta grupa przeciwników Bena nie jest nawet gorsza od niego samego... W końcu utrzymywał naszą trójkę przy życiu. I jeszcze jedno pytanie: kto jest jest Jacob i co to za lista, którą zrobił??
A co do reszty rozbitków... ciekawe skąd wzięła się wskazówka na kiju pana Eko, no i do czego ona prowadzi??

Teraz sporo czekania na ciąg dalszy, ale po takim odcinku jak ten warto poczekać:) Kolejny może przynieść odpowiedzi na wiele pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować