Zaloguj się, aby obserwować  
ASX76

Hellgate: London - nowa gra twórców Diablo

483 postów w tym temacie

Niom wiele do powiedzenia nie mial:))
Ale tak juz niestety jest,zanim sprobuje to juz opinie wystawi i zadowolony ze zaistnial,jako ktos na forum eeech NeoKids rzadzi :))
Wbrew temu co pisano wczesniej i na ile ta gre obsmarowano niepochlebnymi opisami HG jest kapitalnym h&sem a przy okazji wprowadzane sa zmiany ktore swoj pomysl znajduja na forum glownym i za to cenimy panow z FSS.To ze wydawca nalegal na szybki termin wydania gry(przed swietami) nie wplynelo owszem dobrze na gre,ale to powoli zostaje anulowane hotfixami i patchami,a samo dodanie obecnej lokacji i nowych itemow dodalo niesamowitego klimatu.Gra ma niecale 3 miesiace i intensywnie sie rozwija a co bedzie dalej to juz wylacznie bujna wyobraznia programistow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 23:30, Przemek15-04 napisał:

mam pytanko odnośnie czegoś w rodzaju schowka do przechowywania rzeczy, czy takowy w
tej grze występuje


Na kazdej stacji metra masz schowek w postaci hmmm....skrzynek bagazowych jakie sa na kolei.
Na 1 stacji jest obok sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 08:31, Szaqall napisał:

Wie ktoś czy jest potrzebne połączenie z internetem aby zagrać single w H:L????

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 08:52, Trutral napisał:

> Wie ktoś czy jest potrzebne połączenie z internetem aby zagrać single w H:L????

nie


To dobre wieści bo bym chętnie w to pograł!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 08:31, Szaqall napisał:

Wie ktoś czy jest potrzebne połączenie z internetem aby zagrać single w H:L????


Nie wiem dokładnie czy net jest potrzebny do grania, bo sam nie grałem. :-( Ale jeżeli tak, to pewnie steam tu robi największą rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 14:48, grabopendzik napisał:

> Wie ktoś czy jest potrzebne połączenie z internetem aby zagrać single w H:L????


Nie wiem dokładnie czy net jest potrzebny do grania, bo sam nie grałem. :-( Ale jeżeli
tak, to pewnie steam tu robi największą rolę.


To nie jest gra wymagajaca steama. Wersja w sklepach dziala jak najbardziej bez netu, jednakze radze grac w MP - jest o wiele bardziej spatchowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla osób grających w Hellgate. W nadchodzącym Patchu 2.0 pojawią się wreszcie przedmioty oznaczone 4 gwiazdkami (do tej pory były 3 gwiazdki - Legendary i 5 gwiazdek - Unique). Na dzień dzisiejszy ta klasa przedmiotów opisana jest jako "Mutant", i są oznaczone kolorem fioletowym.

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy będą to Set Items, czyli zestawy przedmiotów, ale biorąc pod uwagę fakt, że dziś trudno wyobrazić sobie cRPG bez setów, myślę, że spokojnie można założyć, iż czterogwiazdkowe przedmioty będą miały cechy setów. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w HGL można grać za darmo i można płacić ale za dużej różnicy tu nie widzę, tak dla płacących jest multiplayerowy dodatek stone helm (czy jakoś tak) ale zastanawiam się czy grę opłaca się kupować?

Aby się upewnić czy to warta moich pieniędzy gra zapytam się o grze:

1.Czy jest jakiś rozdział w grze że można się poczuć jak w diablo że tylko takie stare budynki itp. a nie jak Londyn 21 wieku.
2.Czy gra jest długa.
3.I ostatnie czy jak bym kupił tą grę i bym grał za darmo w multiplayer to dużo było by serverów czy mało?

Więc czekam na odpowiedzi! (ja sądze że gra jest w miarę dobra bo w końcu to gra ludzi z Diablo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0) Dodatek nazywa się Stonehenge Chronicles.

1) Ciężko będzie Ci poczuć się jak w Diablo, właśnie dlatego, że gra jest ulokowana w przyszłości. Większość obszarów to tunele metra, korytarze albo ulice. Jest parę poziomów ulokowanych w budynkach, wyglądających starawo, ale, jak napisałem, jest to naprawdę PARĘ poziomów.

2) Długa... to zależy jak intensywnie grasz. Po pierwsze, przejście jej trochę czasu zajmuje. Po drugie, jak już skończysz "kampanię", odblokowujesz tryb Elite (trudniejszy, i z większą ilością Epickich i Legendarnych potworów, co zwiększa szanse na dobry sprzęt), i masz do wyboru - przejść starą postacią do trybu Nightmare (który jest tylko trudniejszy, bez lepszego sprzętu i bossów), lub zacząć nową postać w trybie Elite (nie możesz przenieść do tego trybu swojej starej postaci). Tak czy siak, skończenie "kampanii" to kilka dni bardzo intensywnego grania, zwykle ma to miejsce około 28-29 poziomu postaci, a maksymalnie jest ich 50, po których z kolei można zdobywać tzw. Rangi (Ranks).

3) Nie ma czegoś takiego jak "servery" w Hellgate. MP jest podzielona na tzw. "instances", które pełnią rolę serwerów. Różnica polega na tym, że wokół siebie widzisz graczy z całego regionu (Europa, Stany Zjednoczone), a nie tylko tych, którzy dołączyli do Twojej gry. Oczywiście możesz dowolnie tworzyć grupy, rozmawiać z ludźmi, handlować. Trudno to trochę wyjaśnić, więc przepraszam, jeśli coś jest niejasne.

Co do tego, czy gra jest dobra... Powiem tak: jeśli planujesz wykupić abonament, pewnie tak. Zapowiadany jest nowy patch (Chronicles of the Abyss), w którym dojdzie sporo nowego sprzętu (m.in. zestawy, których tak brakowało w podstawce), nowe poziomy, nowe umiejętności. Jeśli nie planujesz... no, tu na dwoje babka wróżyła. SP jest lekko skopane, nie ma jak przenosić przedmiotów między postaciami, zdarzają się bugi i wywalenia do windowsów (choć to akurat nie tylko w SP się zdarza:/ ). W MP bez subskrypcji jest lepiej niż w SP, przynajmniej jest system "poczty elektronicznej", dzięki której możesz przesyłać innym swoim postaciom sprzęt.

Niestety, ze względu na politykę firmy, bez subskrypcji nie pograsz sobie w nowe poziomy (o dodatkach dla niepłacących firma milczy, choć kiedyś zapowiadała, że będą), a te, które są w podstawce, po paru przejściach się nudzą, szczególnie, że gra jest liniowa aż do bólu (i to nie tylko w sensie liniowego ułożenia questów, ale sam wygląd poziomów przypomina ciasne korytarze, niezależnie od tego, czy idziesz ulicami, czy tunelami - jest jedna ścieżka od wejścia do wyjścia i koniec.

Ja z Hellgate miałem do czynienia od początku, od wersji alfa, i uważam, że w tej chwili ta gra nie odbiega za bardzo od tego, co było w becie. Całość sprawia dla mnie wrażenie trochę dłuższego tech-demo, i nic więcej. Gra ma potencjał, ale świetna nie jest... Najlepiej ściągnij demo, a dopiero potem decyduj o kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i grałem w demo ale w demie można mieć kilka zbroi ale w tym samym wyglądzie ogólnie gra mi się podoba tylko bracia mówią że gra jest cienka :/ ale jak się troche na google poszpera to można znaleźć coś ciekawego jak na przykład tutaj:
http://www.hellgatelondon.com/
obejrzałem tam filmik i jest parę takich miejsc przypominających środek bram otchłani z Oblivion''a no i gra jest niezła filmiki są dobre i oceniam grę na 8+/10 więc się chyba skuszę i to kupię :) kupił bym tą grę jeśli bym się nie musiał zastanawiać czy kupić crysis czy Hellgate''a? ale oby dwie gry mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu kolejnych filmików z gry zauwarzyłem że w filmiku gra się ludzmi z tego filmiku:
http://pl.youtube.com/watch?v=Y4ID0i7_N0g
gra się tym który mówi coś w 00:40 i mówi do jakiejś kobiety w 00:42 się odwraca do niego.
Więc co się dzieje ze stworzoną przez nas postacią?

To ten filmik z tamtej strony który link podałem w poprzednim poście i jest to filmik gameplaya o nazwie "WETA" pod filmikiem "Stonehenge trailer" i nad filmikiem "Temple Station" więc zobaczcie sami.

I czy w grze można rzucać normalne czary? bo widziałem jak na razie że magowie używali tylko broni palnych a nie czarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gra się ludźmi z tego filmiku. To nic innego, jak intro gry. W Hellgate sam sobie tworzysz postać.

Co do "czarów", to w grze specjalistami od tego są Kabaliści (a konkretnie klasa Evoker), używają oni specjalnych "rękawic" (z braku lepszego określenia), dzięki którym mogą używać swoich mocy.

Ocenianie gry (i to tak wysoko, 8+/10) dopóki w nią nie pograłeś jest trochę ryzykowne. Ja bym do tego tytułu podchodził jednak z rezerwą, ale to oczywiście tylko moja opinia, i Tobie akurat ona może przypaść do gustu. Osobiście lepiej się bawiłem przy Crysisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mniejsza o barwniki ale mam inne pytania:

1.Czy dużo ludzi gra za darmo (oczekiwał bym około 200-250 i było by ok albo chociaż 100 :).
2.Widziałem w filmiku na youtube "End of all hope" z HGL i tam dwie postacie walczą z potworem niczym Diablo lub Balrog i jeśli walczy się z nim w grze to prosiłbym o imię.
3.Czy Blademaster może używać karabinów.
4.Czy patche (z lokacjami nowymi itp.) wychodzą też dla tych co grają za darmo?

No i to są moje pytania może i trudne do odpowiedzenia ale wolę się o parę rzeczy upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować