Zaloguj się, aby obserwować  
ASX76

Hellgate: London - nowa gra twórców Diablo

483 postów w tym temacie

Witam, mam problem z HG:L
Otóż rzecz dzieje się pod sam koniec gry.
Mam zabić

Spoiler

5 kłamstw

.
Otóż zabijam podmioty zadania i... nic. Zero. Null.O ile mi wiadomo, to powinna się ukazać sekwencja filmowa,
Spoiler

a następnie walka z tym ''wielkim zuym''

. Miał ktoś taki problem? To bug czy może zapomniałem użyć czegoś na kimś/czymś ? Nie wiem już co robić. Próbowałem setki razy, za każdym razem to samo. A nie chce mi się przechodzic gry od nowa, żeby sprawdzić czy będzie to samo. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie sobie owy tytuł zakupiłem na promocji za śmieszne pieniądze [jako że multi umarło a ja szukałem czegoś na kilka godzin w singielku] bo całe 39zł ale mam pewien problem, a mianowicie - czy ukazał sie patch do wersji polskiej Hellgatea ?
Bo ten oficjalny 1.2 opisany jako europe-germany niestety z moja wersja nie chce działać prawidłowo [wywala błedne kolumny opisów tzw missing strings + wywala sporo błędów ogólnych np złe modele klas na ekranie startowym itp.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 13:14, Pietro87 napisał:

Własnie sobie owy tytuł zakupiłem na promocji za śmieszne pieniądze [jako że multi umarło
a ja szukałem czegoś na kilka godzin w singielku] bo całe 39zł ale mam pewien problem,
a mianowicie - czy ukazał sie patch do wersji polskiej Hellgatea ?
Bo ten oficjalny 1.2 opisany jako europe-germany niestety z moja wersja nie chce działać
prawidłowo [wywala błedne kolumny opisów tzw missing strings + wywala sporo błędów ogólnych
np złe modele klas na ekranie startowym itp.]


Hmm... Ja mam ten sam patch zainstalowany i nie mam żadnych problemów, spróbuj może jeszcze raz zaistalować gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch zainstalowałem po reinstalu gry, działa poprawnie =)

A dla osób które cierpią na problemy z mocno spadającym frame ratem :
Problem leży w teksturach. Ustawienie very-high jest skiepszczone, gra ładuje tekstury z danej lokacji, wszystkie na raz, w max jakości, kompletnie nie zwalnia zasobów, zapycha pamięć i przy zwalnianiu zasobów następuje 1-3 sekundowy drop do 1-5 fps. Przestawienie tekstur z very high na high kompletnie rozwiązuje problem, przynajmniej na moim configu [co jest iście śmieszne bo mój sprzęt zjada tą gierkę wymaganiami kilkukrotnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 01:00, Pietro87 napisał:

Patch zainstalowałem po reinstalu gry, działa poprawnie =)

A dla osób które cierpią na problemy z mocno spadającym frame ratem :
Problem leży w teksturach. Ustawienie very-high jest skiepszczone, gra ładuje tekstury
z danej lokacji, wszystkie na raz, w max jakości, kompletnie nie zwalnia zasobów, zapycha
pamięć i przy zwalnianiu zasobów następuje 1-3 sekundowy drop do 1-5 fps. Przestawienie
tekstur z very high na high kompletnie rozwiązuje problem, przynajmniej na moim configu
[co jest iście śmieszne bo mój sprzęt zjada tą gierkę wymaganiami kilkukrotnie]


Hmm... A teraz innej beczki , czy wiadomo cokolwiek na temat wydania Hellgate: Tokyo w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej w/w tytul w Polsce sie nie ukaze ,dlatego ze po odkupieniu gry HGL przez firme koreanska nastapily konkretne zmiany(duzy patch z lokacjami i latki) czego my juz nie uswiadczylismy na EU serwerach a Tokyo to juz kontynuacja HGLa.
Po wtopie jaka zaliczyla firma wydajaca HGL w Polsce raczej nie bedzie nadstawiac karku drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 13:29, stg_Olo napisał:

Raczej w/w tytul w Polsce sie nie ukaze ,dlatego ze po odkupieniu gry HGL przez firme
koreanska nastapily konkretne zmiany(duzy patch z lokacjami i latki) czego my juz nie
uswiadczylismy na EU serwerach a Tokyo to juz kontynuacja HGLa.
Po wtopie jaka zaliczyla firma wydajaca HGL w Polsce raczej nie bedzie nadstawiac karku
drugi raz.


Jakiej wtopie? BTW tokyo testują już w korei i japonii, a część niemieckich graczy gra również w niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 20:59, Kapas napisał:

Jakiej wtopie?


Wydanie produktu, który można nazwać co najwyżej wczesną betą, a i to przy dużej dozie dobrej woli? Produktu liniowego aż do bólu? Gdzie każdy level to tak naprawdę korytarz, zmieniają się tylko tekstury na ścianach (wszystkie cztery typy, bodajże)? Gdzie swoboda w wyborze skillów postaci jest tak pozorna, że właściwie mogłoby jej nie być?

Sam byłem fanem HGL. Czekałem na tę grę, byłem moderatorem jednego z największych i najpopularniejszych for jej poświęconych... Do czasu. Przy wersji alfa byłem zachwycony ("tyle możliwości, a to dopiero alfa!"), przy wersji beta lekko zaniepokojony ("eee... ale to już beta, niedługo premiera, czemu to wygląda jak alfa?!"), po premierze czułem się po prostu oszukany. Miałem jeszcze nadzieję, że może odpuszczą sobie abonament, zrobią więcej dodatków, zwiększających możliwości. Cóż, myliłem się.

EA pospieszało ekipę z Flagship, która też swoje zrobiła, by ten tytuł utopić. Taki potencjał tak spiep[ustawa o cenzurze]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 23:59, Ring5 napisał:

EA pospieszało ekipę z Flagship, która też swoje zrobiła, by ten tytuł utopić. Taki potencjał
tak spiep[ustawa o cenzurze]...


Eee tam. Ja kupiłem grę po premierze i ukończyłem bez problemów i frustracji.. Jedyny problem to właśnie monotonia w lokacjach, mimo wszystko jednak bardzo mi się podobała.

I mylisz się, potencjału nie zmarnowano. Obecnie jest już dostępna beta hellgate ressurection, przemianowanego ostatnio na Hellgate: Tokyo. Beta działa na razie tylko na rynku wschodnim ( Korea, Japonia), jest tworzona właśnie przez Koreańczyków, którzy przerobili ją na trochę mmo free to play, ale również rozwinęli singla robiąc w nim 10 aktów zamiast 5 z jedynki.

Kilka gameplayów :

http://www.youtube.com/watch?v=MrqKhZp-bqI

http://www.youtube.com/watch?v=a40i5z6kRdc

http://www.youtube.com/watch?v=4CaIyr30eNc&feature=related

Ponadto jest jakaś tam społeczność skupiona wokół niemieckiej strony http://www.hellgate-resurrection.de/

i oczywiście oficjalna strona gry : http://hg.hanbiton.com/Home/Home.aspx -> jest tam client gry do pobrania, ale chyba blokuje on ip z europy. Jak więc grają w to Niemcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 08:29, Kapas napisał:

Eee tam. Ja kupiłem grę po premierze i ukończyłem bez problemów i frustracji.. Jedyny
problem to właśnie monotonia w lokacjach, mimo wszystko jednak bardzo mi się podobała.


Ukończyć grę można było bez większych problemów, nie mówię tu o bugach. Chodzi o ogólne niedopracowanie całości.

Dnia 23.07.2010 o 08:29, Kapas napisał:

I mylisz się, potencjału nie zmarnowano.Obecnie jest już dostępna beta hellgate ressurection,
przemianowanego ostatnio na Hellgate: Tokyo.


I nadal mamy do czynienia z korytarzami oklejonymi tylko różnymi teksturami. Nie ma żadnej swobody. Popatrz na stareńkie Diablo - do większości miejsc w podziemiach prowadziły co najmniej dwie ścieżki, poziomy na planie kwadratu dawały wrażenie przestrzeni, zachowując jednocześnie klaustrofobiczną atmosferę. A tu? Niby idziemy przez miasto, ale co z tego, skoro mamy "fszystkie czy" rodzaje budynków, z których tylko jeden nie jest zwykłą teksturą, tylko można do niego wejść. O ile rozumiem monotonię w kanałach (bo w końcu czego się po nich spodziewać, jeśli nie kilometrów rur?), o tyle miasto wymaga choć odrobiny różnorodności, o której twórcy chyba jakoś troszkę zapomnieli.

Dodajmy do tego dość dziwny model obliczania "wartości" broni (bo każda broń miała do siebie przypisaną pewną wartość liczbową, którą na początku potraktowano jako obrażenia przez nią zadawane, a dopiero potem okazało się, że to jakaś bliżej niesprecyzowana wartość, obliczana na podstawie statsów broni - zresztą wartość, która nie miała nic wspólnego z faktyczną przydatnością giwerki), wspomniane wcześniej niedopracowane skille (nie oszukujmy się, osoba grająca jako Marksman, na 90% brała zawsze te same skille, bo reszta była mało przydatna), niewielką ilość przedmiotów unikatowych (przy jednoczesnej ich mierności w porównaniu z niektórymi pomarańczowymi czy nawet niebieskimi - a to przecież loot jest najważniejszym elementem w tego rodzaju grach) i mamy receptę na skuteczne skopanie genialnego materiału, z którego mógł powstać hit na miarę Diablo.

Gdyby Flagship nie prowadziło dziwnej polityki, gdyby EA nie pospieszało ich do jak najszybszego wydania gry, gdyby... Mogliśmy dostać grę, która zapoczątkowałaby nowe, świetne uniwersum w świecie gier. Co jakiś czas moglibyśmy dostawać DLC i dodatki, powiększające świat, zmieniając powolutku grę w ogólnoświatową wojnę z demonami, gdzie gracz mógłby śmigać postacią z Londynu do wspomnianego Tokio, potem do Egiptu... i wszędzie coś by się działo. Nowi NPC, nowe misje, nowe lokacje. Mogło być tak pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal Ring5.
Od samego poczatku pilnie sledzilem HGL,beta a potem godziny grania razem w guild.Gra jest fenomenalna,totalna nowosc jezeli chodzi o klony Diablo,w sumie nie przeszkadzaly mi kilometry rur do zwiedzania,po dodatku fajne instancje i w sumie bylo na co czekac bo nastepny patch mial zmienic wiele i niestety juz tego nie doczekalismy :)

Dlaczego wyzej napisalem o w topie polskiego wydawcy........otoz wielu redaktorow ewentualnie ludzikow od PR postepuje strasznie sztampowato jezeli chodzi o gry komputerowe,mysla ze wystarczy napisac ze nowo powstajaca gra jest....
a)jest kontunuacja jakies super mega serii(Diablo)
b)tworza ja ludzie zwiazani z jakas stajnia(Blizz)
c)powiazac gre z jakims niezniszczalnym tytulem(Diablo)
Blad ktory niestety pograza strasznie innowacyjne tytuly w tym przypadku HGL.Jeszcze w trakcie swiezej bety okrzykniety nastepca legendy(Diablo) robiony przez tych samych ludzi(Blizz North) to podzialalo oczywiscie na wyobraznie bardzo duzej rzeszy ludzi wychowanej na Diablo.Niestety wywolalo to koszmarna fale krytyki ze strony fanow serii,ze HGL w niczym diabelkow nie przypomina,ze pojawiaja sie postacie z futurystycznymi broniami,kto to widzial zeby latac z karabinem a nie z lukiem :))) itp.itd.A wystarczylo podejsc do tego jak do calkowicie odmiennej ale rowniez podobnej rozgrywki,nie pisac o nastepcy Mega Hitu.Podobnie zalatwiono kilka innych gier.W zeszlym roku podobna wojna wybuchla a propo Aiona vs WoW.
I tak wokol tego tytula zaczela narastac fala znienawidzenia,garstka ludzi ktorzy zobaczyli cos wiecej w tym tytule(chodzi mi o troszeczke odmienne spojrzenie na h&s)zostali zakrzyczeni przez przeciwnikow i tytul sie nie przyjal.Oczywiscie przyspieszenie daty premiery przez EA jak napisal Ring nie wplynelo dobrze na pierwsze tgodnie grania(bugi,crashe itp) ale tak jest teoretycznie z kazda gra.
Wiekszosc graczy HGL naprawde snula marzenia i widziala oczami wyobrazni dalszy rozwoj gry bo przeciez metropolii z podziemiami nie brakuje.Duzo moich kolegow przenioslo sie na koreanskie serwery(w czym przodowali faktycznie niemcy)i bardzo sobie chwalili dodatek i nowe patche.I zacytuje za Ringiem "moglo byc tak pieknie".......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ukończyć grę można było bez większych problemów, nie mówię tu o bugach. Chodzi o
>ogólne niedopracowanie całości.

Co poprawiono w łatkach.

Nie dementuję tego, że gra jest monotonna - to wina systemu budowy lokacji z kilku klocków...a że dróg jest więcej? co z tego, skoro i tak chodzi o eksterminację przeciwników.

Co do lootu faktycznie, czasem kolorystycznie lepsze przedmioty gorsze są od rzadkich, no ale cóż zdarza się...

A ponaglanie twórców? żadna nowość.

A następca Diablo? To chwyt marketingowy nie od dziś wiadomo, że jeżdżenie na starych markach lepiej się sprzedaje, bo twórcy boją się innowacji.

I dlaczego mówicie, że mogło być tak pięknie? Niedługo po wyjściu patcha 1.2 ( na którym obecnie gram w londona), wyszedł patch 1.3, 1.5 i wreszcie wersja 2.0 która dodawała tokio.

A premiera europejskiej wersji przewidziana jest na październik, do tego sądząc z gameplayów i przetłumaczonej na szybko strony koreańskiej dodano nowych przeciwników, lokacje i loot, a nawet 15 nowych skillów i podzielono to na osobne drzewka. Jak widać można? Można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze ze nie mozna:))
Chodzilo o to ze FSS bylo swieza firma i niestety koszta jakie poniesli podczas pracy nad HGL nie zwrocily sie,wiec odsprzedano prawa do Korei i tam juz pociagnieto dalej prace nad patchami i dalszym rozwojem gry,niestety serwery europejskie i amerykanskie zostaly zamkniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 13:12, Kapas napisał:

I dlaczego mówicie, że mogło być tak pięknie? Niedługo po wyjściu patcha 1.2 ( na którym
obecnie gram w londona), wyszedł patch 1.3, 1.5 i wreszcie wersja 2.0 która dodawała
tokio.


Dlatego, że po paru miesiącach na rynku gra była już praktycznie martwa, jedynie mała grupka zapaleńców, którzy ciągle płacili abonament, sprawiła, że serwerów nie zamknięto po miesiącu. Na dodatek wyrolowano (bo inaczej nie można tego nazwać) wszystkich tych, którzy wykupili dożywotni abonament. Ile pograli? Pół roku? Nawet niecałe. Gra wyszła w październiku IIRC, a w lutym zamknięto serwery. A te patche, o których wspominasz... cóż, mogły wyjść dla wersji SP, gdy Flagship wiedziało już, że tonie, ale nie - z uporem godnym lepszej sprawy obstawali przy olaniu trybu dla pojedynczego gracza.

Dnia 23.07.2010 o 13:12, Kapas napisał:

Jak widać można? Można.


Owszem, można. Po kilkunastu miesiącach prac. I do tego się to wszystko sprowadza - Flagship niepotrzebnie tak szybko wypuściło tę grę. Powinni byli nad nią jeszcze dłuuuugo popracować, a wtedy mielibyśmy do czynienia z prawdziwym hiciorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 20:42, Hell_Ashtar napisał:

Witam, mam problem z HG:L
Otóż rzecz dzieje się pod sam koniec gry.
Mam zabić

Spoiler

5 kłamstw

.
Otóż zabijam podmioty zadania i... nic. Zero. Null.O ile mi wiadomo, to powinna się ukazać
sekwencja filmowa,
Spoiler

a następnie walka z tym ''wielkim zuym''

. Miał ktoś taki
problem? To bug czy może zapomniałem użyć czegoś na kimś/czymś ? Nie wiem już co robić.
Próbowałem setki razy, za każdym razem to samo. A nie chce mi się przechodzic gry od
nowa, żeby sprawdzić czy będzie to samo. Jakieś rady?


Dzisiaj miałem tak samo. Widzę, że nie dostałeś odpowiedzi ale może udało ci się rozwiązać ten problem. Możesz pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 15:40, benjiro napisał:

> Witam, mam problem z HG:L
> Otóż rzecz dzieje się pod sam koniec gry.
> Mam zabić

Spoiler

5 kłamstw

.
> Otóż zabijam podmioty zadania i... nic. Zero. Null.O ile mi wiadomo, to powinna
się ukazać
> sekwencja filmowa,
Spoiler

a następnie walka z tym ''wielkim zuym''

. Miał ktoś
taki
> problem? To bug czy może zapomniałem użyć czegoś na kimś/czymś ? Nie wiem już co
robić.
> Próbowałem setki razy, za każdym razem to samo. A nie chce mi się przechodzic gry
od
> nowa, żeby sprawdzić czy będzie to samo. Jakieś rady?

Dzisiaj miałem tak samo. Widzę, że nie dostałeś odpowiedzi ale może udało ci się rozwiązać
ten problem. Możesz pomóc?


Tak. Zainstalowanie patcha - chyba PATCH 1.2 ważył ok. 200 MB - pomogło. Niestety musiałem grę od nowa przechodzić, bo ten babol widocznie w save''y włazi. I na starych zapisach nawet patch nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2011 o 15:44, Hell_Ashtar napisał:

Tak. Zainstalowanie patcha - chyba PATCH 1.2 ważył ok. 200 MB - pomogło. Niestety musiałem
grę od nowa przechodzić, bo ten babol widocznie w save''y włazi. I na starych zapisach
nawet patch nie pomógł.


Teraz to już w zasadzie dla ciebie musztarda po obiedzie ;-P Ale może ktoś kiedyś zetknie się z podobnym problemem, więc dodam jedynie, że ja przed spatchowaniem zgrałem sejvy/postać do osobnego folderu... I udało się kontynuować grę. Jedynie wspomniane zadanie trzeba było rozwiązywać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam zapaleńców i maniaków Hellgate: London do pomocy przy tworzeniu polskiego, porządnego fansite''u gry. Zainteresowanych zapraszam pod gg:

Spoiler

12646735

. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować