Zaloguj się, aby obserwować  
plushak90

Czy ktoś z was pasjonuje się książkami?

21 postów w tym temacie

Jestem pod wrażeniem ostatnio przeczytanego "Eragona". Za kilka dni zostanie mi druga część tej książki czyli "Najstarszy" i nie mogę się doczekać. A jakie wy czytacie książki moi bracia i siostry forumowicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam zwłaszcza te Morrowindowskie i musze powiedzieć że mam ich całkiem dużą kolekcje...
Tak pozatym mam uczulenie na książki... jak jakąś zobacze to odrazu ślepne HeHe
A tak na serio czytam tylko książki z seri FORGOTTEM REALMS i inne związane z grami np. Diablo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:17, Patryk R napisał:

Lektury szkolne! ostatnią lekturą jaką przeczytałem był "Hobbit czyli tam i z powrotem"


Hobbit był dla mnie jedną z najlepszych LEKTUR. Raczej czytywałem inne książki. Czekam na premiere "Harry potter i ksiaze polkrwi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrazam polozenia sie do lozka bez ksiazki, inaczej nie zasne. A czytam wszystko od ksiazek w swiece Forgotten Realms, przez Wiedzina (za kazdym razem jak koncze to mam znowu na nia ochote), horrory i thrillery Stephana Kinga a a na roznych inny gatunkach konczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak poza lekturami to przeczytałem 5 części Harrego Pottera, dwie Władcy pierścieni i " Czarne okręty pod Troją " to książka na podstawie illiady Homera ( chyba Homera albo kogoś innego niepamiętam dokładnie kto napisał illiadę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 14:12, spider88 napisał:

Na prawie każdym temacie ten sam problem.Chcą ludzie pisać to niech piszą w czym problem ?


W tym, że forum juz jest pełne dubli i nie wiadomo gdzie pisać. Na przyszłość to przed założeniem nowego tematu staraj się sprawdzić czy nie ma już podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:09, liwuniek14 napisał:

Za kilka dni zostanie mi druga część tej książki czyli "Najstarszy"


To jest już ją przetłumaczyli? Za bardzo się nie orientuje, bo gdzieś od 2 tygodni nie byłem w ksiągarni :D

Teraz czytam N. Pierumowa Śmierć Bogów: Księga Hagena i jak na razie jest to bardzo miła książka, choć autor za bardzo rozwinął świat i narazie nazwy i historia bogów/potworów/miast/krain/magów zajmują około 1/3 każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:17, Patryk R napisał:

Lektury szkolne! ostatnią lekturą jaką przeczytałem był "Hobbit czyli tam i z powrotem"


Hobbita czytałem chyba coś koło 4 lat temu i musze powiedzieć, że bardzo mi się podobał. Dużo rzeczy pamiętam do dzisiaj. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:31, kowalov napisał:

Ja sobie nie wyobrazam polozenia sie do lozka bez ksiazki, inaczej nie zasne. A czytam wszystko od ksiazek w swiece Forgotten
Realms, przez Wiedzina (za kazdym razem jak koncze to mam znowu na nia ochote), horrory i thrillery Stephana Kinga a a na
roznych inny gatunkach konczac.


No to co pozazdrościć można, że tak to lubisz, fajnie by było gdyby moja siostra tak miała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:35, Patryk R napisał:

a tak poza lekturami to przeczytałem 5 części Harrego Pottera, dwie Władcy pierścieni i " Czarne okręty pod Troją " to książka
na podstawie illiady Homera ( chyba Homera albo kogoś innego niepamiętam dokładnie kto napisał illiadę )


Ja przeczytałem wszystkie cześci, które do tej pory się ukazała. Musze powiedzieć, że czytania książek J.K Rowlling sprawia mi wielką przyjemność. Z nieceierpliwością czekam na kolejną premiere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak ja wymienie po kolei :
1. Trylogia Mrocznego Elfa (tomy od 1-3)
2. Trylogia Doliny lodowego wichru (tomy od 1-3)
3. Dziedzictwo mrocznego Elfa (tomy od 1-4)
4. Ścieżki Mroku (tomy od 1-4)
5. Trylogia Klingi Łowcy (jak na razie jeden tom :D )
6. Władca Pierścieni (tomy od 1-3)
7. Achaja (tomy od 1-3)
8. Diuna
9. Zapach szkła
10. Sługa Boży
11. Młot na czarownice
12. Miecz Aniołów
13. Krzyżacki poker
14. Mało Dobry
15. Książki z serii Świat Dysku (od Koloru magii do Zbrojnych)
16. Książki z serii Warcraft III (tomy od 1-3)

To są książki które przeczytałem w przeciągu ostatniego mniejwięcej roku (niektóre czytałem 2-gi raz Władca ,Trylogia Mrocznego elfa, Trylogia Lodowego wichru i Ze świata dysku (od koloru magii do tak mniejwięcej 5 tomu) )

::::::::::::::KONIEC::::::::::::::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 13:09, liwuniek14 napisał:

Jestem pod wrażeniem ostatnio przeczytanego "Eragona". Za kilka dni zostanie mi druga część tej książki czyli "Najstarszy"
i nie mogę się doczekać. A jakie wy czytacie książki moi bracia i siostry forumowicze?


Ja też przeczytałam Eragona i Najstarszego. Szczerze polecam te książki wszystkim , w każdym wieku!!! Uwaga: Można się od nich nie oderwać nawet po kilkunastu godzinach czytania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 15:28, Złooty napisał:

> Lektury szkolne! ostatnią lekturą jaką przeczytałem był "Hobbit czyli tam i z powrotem"

Hobbita czytałem chyba coś
koło 4 lat temu i musze powiedzieć, że bardzo mi się podobał. Dużo rzeczy pamiętam do dzisiaj. Polecam.


Dla mnie "Hobbit" był trochę nudnawy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czemu ta ksiązka stała się lekturą. (zwykle nie dają jako lektur książek fantasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam "Serca Atlantydów" pióra Stephena Kinga. Od razu ostrzegam, że to nie horror a bardziej książka psychologiczna, pokazująca świat codzienny i codzienne problemy. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki jakie przeczytałem w ciągu ostatnich 2 miesięcy ;) (niektóre poraz pierwszy, inne klejny raz)

1. "Will" Autor: Sharpe - lekka książka o nauczycielu i sensie egzystencji. Przyjemnie napisana, z elementami komedi i erotyzmu
2. "Al" Wharton - Mój ulubiony pisarz, książka o przemianie bohatera "Ptaśka"
3. "Adieu, Przypadki księdza Grossera" - fajna książka, opisująca życie ksiedza. Zaczyna sie tym, że w dniu kiedy ksiądz ma kryzys wiary przychodzi do spowiedzi facet z podobnym problemem. Ogólnie książka z miłym, delikatnym humorem, opisuje życia polskiego kleru.
Nie jest to w żadnym razie Trwambook, raczej ukazuje stosunek tych osób (także ksieży) którzy nie zgadzają sie z Rydzykiem i LPR-em.
4. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakow - Starsi pewnie czytali (co najmniej opracowanie ) ponieważ jest to lektura. Jest to książka na granicy lekkiego absurdu. Śmiałem sie w niektórych fragmentach w głos
5 "Kod Leonarda..." także czytałem, raczej jako fantazja literacka ;)
6. "Cyfrowa twierdza" także książa D. Browna. Polecam dla lubiących książki detektywistyczno-sensacyjne, i tych lubiących koputery
7. "Pachnidło" Suskind - po prostu warto :D

+ poradnik treningowy oraz podręcznik (do pewnej dyscypliny sportowej -całość ok. 1000str. ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować