Zaloguj się, aby obserwować  
wojteks12

golf !

92 postów w tym temacie

Dobrze, będziesz miał cos co lubisz :)
Ale takich pojedynczych zdań nie ma sensu pisać, jak już chcesz kolegów powiadamiać, to napisz, gdzie ten turniej, o jaką nagrodę itp.
Wiesz, forum to nie czat gdzie co chwilę rzuca sie 5 słówek :)

Tematu nie zamykam, bo o golfie nie ma żadnego.
Ale życzę sobie tutaj już absolutnego spokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, spokój ma być. Jak chciałem żeby był spokój to dostałem degrada. Ale cóż: na Eurosporcie i Eurosporcie 2 leca czasem zawody golfowe. Możesz także wojteksie poczytac w internecie. Tam zawsze coś dobrego znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TYHE skoro jesteś to czy mogłabyś zmienić nazwe na trochę krótszą, tj. chodzi mi o te wykrzykniki.

Żeby nie było offtopu:
Mniej więcej wiem o co chodzi w zasadach ale nigdy nie rozumiem po co na kijach nosi sie te skarpety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 20:43, wojteks12 napisał:

ponieważ są to pokrowce

Śmieszne sformułowanie i poprzez swoją niechlujną składnię jest trochę mylne. Pisz jaśniej. Nie, ze tak wypada, po prostu ułatwiasz innym czytanie. I lepiej nie odpisuj na tą opinię bo za duzo tutaj spamu.

rick90 --> Te skarpety to nie są żadne pokrowce (przynajmniej na takie nie wyglądają), tylko osłonki na dolną część kija aby nie ulegała ona uszkodzeniom, wszak każde uderzenie o ścianę itp. może spowodować uszkodzenie kija, przez co będzie źle wywarzony i piłka poleci tam gdzie nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o pracy caddych (ci od noszenia kijów - nazwy nie jestem pewien :)) oni przecież nic nie muszą robić - wystarczy, że mają mocne ramiona i przytakują biznesmenom z wielkimi tyłkami i w śmiesznych golfiarskich spodniach. minusem takiej roboty jest to, że trzeba sie tęgo naczhodzić po polu (o ile nie ma wózka golfowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caddies (dobrze napisałeś, ale z polską odmianą liczby mnogiej;)) nie mają takiej prostej roboty jak się wydaje. Noszą ciężki wór z kijami, muszą myć piłeczki, pilnować stanu tees (czyli tych malutkich kołeczków z ktorych wybija się piłkę) oraz czasem doradzać golfistom wybór odpowiedniego kija. Wyobraź sobie, że golfista musi wybić piłkę z piasku tuż przy trawie. Nie patrząc na ciebie wyciąga rękę abyś podał mu kij. I zamiast sand wedge''a podajesz mu po namyśle jakiegoś wooda a mu sie to nie spodoba i wtedy możesz liczyć na to, że cię zwolni z pracy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tja, ryzyko wkalkulowane :) a czytałem kiedyśtaki tekst (bodajże w CD-A) że caddy, biorąc darmową lekcję u jakiegoś golfisty (chyba właściciela pola) dostał takim kijem w szczękę przy braniu zamachu przez owego golfistę - bo stał za blisko. skończyło sie na drutowaniu szczęki i pogrzebie zębów.
czyli to jednak niebezpieczny zawód :)
i silne ramiona potrzebne. ile waży taki kij do golfa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 15:39, Azrathel napisał:

i silne ramiona potrzebne. ile waży taki kij do golfa?

Nie mam pojęcia... A propos drutowania szczęk ;) niepisaną zasadą golfistów jest, aby przed oddaniem uderzenia należy wyprostować rękę z kijem i obrócić się 360 stopni dookoła siebie, upewniając się że nikogo nie ma w tej odległości. To zwiększa znacznie bezpieczeństwo (bo zawsze może komuś z rąk wylecieć kij i wkomponować się w twarz widza;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować