Zaloguj się, aby obserwować  
Tomaszek92

Karty Dźwiękowe

245 postów w tym temacie

Witam. Mam problem. Od wczoraj korzystam z finalnej oryginalnej wersji Win 7 X64 Pro. Niestety nie wykrywa mi mojej karty dźwiękowej Sound Blaster Live! 5.1 Byłem zmuszony na podpięcie głośników do zintegrowanej karty dźwiękowej jakiejś Sigma Tel Audio. I tu jest problem, Podłączam cały zestaw 5.1, robię test i wszystkie głośniki wydają dźwięk, wszystko niby dobrze ustawione ale jak włączam muzykę czy cokolwiek to działają tylko 2 przednie głośniki. Subwoofer i tylne głośniki milczą. Pomoże mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 10:22, Citkowsky napisał:

Witam. Mam problem. Od wczoraj korzystam z finalnej oryginalnej wersji Win 7 X64 Pro.
Niestety nie wykrywa mi mojej karty dźwiękowej Sound Blaster Live! 5.1 Byłem zmuszony
na podpięcie głośników do zintegrowanej karty dźwiękowej jakiejś Sigma Tel Audio. I tu
jest problem, Podłączam cały zestaw 5.1, robię test i wszystkie głośniki wydają dźwięk,
wszystko niby dobrze ustawione ale jak włączam muzykę czy cokolwiek to działają tylko
2 przednie głośniki. Subwoofer i tylne głośniki milczą. Pomoże mi ktoś?

śrubuj zainstalować sterownik z visty jak to nie pomoże to zrób taka sztuczkę ze nie włączaj nic co gra wyjmij i włóż wtyczki od subwoofera i tylnich głośników u mnie to działa jak nie pomoże to poszukaj w necie najnowszych sterowników do integry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 21:03, blacklio2 napisał:

Ta karta nie ma sterowników pod Vista/Win7



sound blaster live nie posiada ale zintegrowana karta posiada i mam je na pokładzie. Mimo to dźwięki windowsa, muzyka, filmy itp są odtwarzane tylko na przednich głośnikach. Tył jakimś cudem działa w GTA IV i NFS Shift.
Podczas włączenia testu głośników każdy wydaje głos czyli każdy działa i jest dobrze podłączony.

Ciekawe w czym tkwi problem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 21:24, blacklio2 napisał:

To jedynie ustawienia w oprogramowaniu coś masz sknocone lub nie ustawione



tylko co najciekawsze wszystko niby ustawione na surround 5.1 i błędu nigdzie w ustawieniach nie widzę kurczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jest, kwestia do czego używasz takiej karty, u mnie głównie filmy HD (czyli dźwięk 5.1 ) i względnie muzyka. Często taką kartę podłącza się pod ampli czy wzmacniasz cyfrowo lub analogowo, naprawdę spora jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 11:53, Gordon92 napisał:

Potrzebuje niedrogiej a dobrej karty dźwiękowej. Mam w tej chwili głośniki Logitech X-530
5.1 i na zintegrowanej nie grają najlepiej. Co polecacie?


Takie super karty dźwiękowe są powyżej 500 zł i nie opłaca się aż tyle bulić.
Proponuję kupić nawet używaną i łatwo dostępną Sound Blaster Live 5.1 Creative''a za ok 40 -50 zł.
Instalujesz stery i mixer Audio HQ, potem to konfigurujesz do własnych potrzeb i masz dźwięk...taki że poszybujesz do niebios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zacząłem szukać kart dających możliwość wyprowadzenia dźwięku hd z komputera, który dalej szedl by np. po kablu optycznym do amplitunera. I tak, znalazlem takie coś:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/68892/Podzespoly-PC/Karty-muzyczne/ASUS_Xonar_HDAV13_Deluxe.html

Chodzi mi nie tylko o sam fakt obslugi true hd i dts-hd, ale takze o jakość dźwięku. Co do tego ostatniego to słyszłem, że jeśli o to idzie to przebijają wszystkie Creative''y i np do słuchania muzyki karty Asusa są lepsze, ale wlasnie nie jestem pewien jak to wyglada w rzeczywistosci. Nie chcialbym kupowac karty dzw. za ponad 1100 zł i doznać rozczarowania. Moze ma ktos juz albo mial ta karte, albo jesli choc cos o niej wie to niech będzie łaskawy :) podzielić się swoją opinią. Moje wątpliwosci biorą się np. stąd, że widziałem pare ironicznych komentarzy na forum bądź co bądź dla audiofilów, ale nie wiem na ile to sie pokrywa z prawdą(pewnie żaden z nich nawet jej w zyciu w reku nie mial :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam jakiejś karty dźwiękowej, głównie do filmów i muzyki, ale do gier też by było miło :D Głośnik jakie posiadam to Logitech G51 czyli 5.1. Cena? Tak do ok. 100 zł, w sumie może być używana. Tylko czy znajdę do tej ceny coś co będzie lepsze niż zintegrowana karta? Bo na tej jak włącze dźwięk 5.1 to grają....ehh ta sobie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować