Zaloguj się, aby obserwować  
Tomaszek92

Karty Dźwiękowe

245 postów w tym temacie

Mam właśnie Creative Audigy SB0090. Nie dostałem do niej sterowników. Szukałem wszędzie, ale bez skutków, gdzie można znaleźć jakieś w miarę nowe i pasujące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. ;)
A mógłby mi ktoś powiedzieć w opraciu o własne doświadczenie czyje karty dźwiękowe się lepiej spisują: Asusa czy Creative''a?
Nie jestem może jakimś specem od audio, ale wydaje mi się że np. moja obecna Creative SB X-fi Extreme gamer rzeczywiście wyrzuca z siebie wysokie tony dość nieprzyjemne, cos jakby Cryztalizer z software''u od Creativa był za mocno ustawiony, choć nie jest, a z wogóle wyłączonym tez jest kijowo.
Więc dlatego moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:40, blacklio2 napisał:

jedynie Extreme Audio + Mod X-Fi

Ewentualnie Extreme Music używka ale na PCI


Ok dzięki za odp. poczytam co to warte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 08:42, blacklio2 napisał:

W tej cenie i na PCIe to mizerota, same kastraty


Nie czaję o co chodzi z tym modem X-Fi. Doczytałem się jedynie tyle, że stare Audigy można podkręcić sterownikami od X-fi extreme Audio.

Jak nie na PCIe, to może coś zewnętrznego pod USB? Nie wiem czy warto się tym w ogóle interesować? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 21:09, blacklio2 napisał:

Cristalizera miałem wyłączonego w swojej Extreme Music, zresztą miałem pod ampli podłączonego
wiec spałem spokojnie


Aha, czyli nawet jeżeli się mam słabszą kartę, ale podłączoną pod amplituner to i tak dopiero ampli odpowiada w całości za jakość dźwięku?? Znaczy się karta dźwiękowa nie ma tu na to wpływu? Zakładając, że np. dźwięk idzie kablem optycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Troszkę inaczej w ustawieniach było możliwość przesyłania dźwięku bez konwersji do zew. źródła jakim jest tutaj ampli, karta w tym momencie nic nie obrabia wyłącznie przekazuje sygnał dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:05, blacklio2 napisał:


Troszkę inaczej w ustawieniach było możliwość przesyłania dźwięku bez konwersji do zew.
źródła jakim jest tutaj ampli, karta w tym momencie nic nie obrabia wyłącznie przekazuje
sygnał dalej


Aha, chyba że tak, Ja np. mam takie coś jak Creative Console coś tam tylko, że to jest taki soft specjalnie do "wodotrysków" dla dźwięku, ale było chyba coś jeszcze tylko na win 7 nie było wersji, która by działała, musze sprawdzić, bo w tym co ja mam nie ma żadnej opcji raczej, o której ty wspomniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:15, blacklio2 napisał:

Jest na pewno, chyba w Console Luncher któraś zakładka


Nie chcę wyjść na niekumatego, ale jednak nie wiem, która to zakładka, a nie raz z tego korzystam mówi mi coś tylko z "Digital I/O", ale tam nie ma jakiś sensownych opcji, jes tylko coś takiego: enable bit-matched recording, ale to na 100% nie to, a reszta opcji i zakładek to "poprawiacze" dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2009 o 22:33, blacklio2 napisał:

Czasem to nie jest przy dźwięku DD i DTS?


Wydaje mi się, że w wypadku Creative''a to pojęcie DTS i DD wogóle nie występują, przynajmniej nie ma tych standardów nigdzie w sofcie wymienionych, są tylko EAX-y i inne growe badziewia.

PS. W ogóle ta firma się już wykończyła w kwestii oprogramowania, choćby pod obecny Windows 7 nigdzie nie ma jakichś nowych sterów czy czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować