Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

EMPIK - temat ogólny

911 postów w tym temacie

Jak u Was z dostępnością GTA 4 na Xboxa 360? U mnie w 2 Empikach nie ma po tym tytule śladu (jedynie na PC) jutro wybiorę się jeszcze na drugi koniec miasta do 3 Empiku z nadzieją, że tam będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy korzystałem z zamówień w empiku. Raz w gliwickim empiku taka rezerwacja (rewelacja - dostałem książkę dzień przed premierą), dwa razy zamawiałem na empik.com (tragedia - książkę kupowałem w pre-orderze i dostałem ją 1,5 tygodnia po premierze mimo wysyłki kurierem i w tym czasie kupiłem normalnie w realu albo carrefour 15 zeta taniej na produkcie który kosztował 55 zlotych chyba, za drugim razem zamówiłem rozszerzenie-aktualizację do Wiedźmina i była duuża obsuwa - czekałem chyba 1,5 miesiąca mimo, że miałem czekać 2 tygodnie). Ceny są dużo wyższe, obsługa w sklepach raczej miła (zwłaszcza w gliwicach - w zabrzu w M1 różnie). Ostatnio tylko oglądam i szukam ciekawych pozycji które potem kupuje gdzie indziej. Szkoda, jeszcze parę lat temu to był mój ulubiony sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa w Empiku jest coraz gorsza... Ostatnio, tuż przed Wigilią byłam w Empiku w Manufakturze - znajoma chciała kupić na prezent monetę okolicznościową. Była ona zamknięta w gablotce na kluczyk - pytam się w kasie czy można kupić tą monetę - sprzedawca odpowiada że można i zaraz zadzwoni na dół do innego działu bo tam mają kluczyk. Mija 5 minut... Obsłużył paru klientów i w końcu dzwoni "Zaraz będzie tutaj kolega i otworzy gablotkę". No i czekamy kolejne 10 minut. Sprzedawca znowu gdzieś dzwoni zniecierpliwiony... Pytamy się w akcie desperacji jakiegoś pracownika chodzącego po sklepie. Nie zauważyłyśmy że ma plakietkę "uczę się". Też podszedł do kasy i się pyta... Po kolejnych 10 minutach łaskawie przychodzi pan z kluczami i tłumaczy się tym że nigdzie nie ma kluczy - jest tylko jeden egzemplarz... Jeszcze tylko kolejne 10 minut czekania w kolejce i moneta jest kupiona;p
To mnie naprawdę zdenerwowało i chyba będę książki kupować A gry i tak są z reguły tańsze w Media Marktcie;) w Matrasie - tam zawsze jest zorientowana obsługa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 23:19, The GaM3R napisał:

Empik... nigdy tam nie kupiłem żadnej gry zawsze w media :) minimum 5-10 zł taniej jest
:)

To porównaj ceny gier z Extra Klasyki :P 0 (słownie ZERO) groszy różnicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej promocji -30%. Zauważyliście, że dzień przed startem promocji ceny nagle podskoczyły prawie o 50% na promowane tytuły? Mnie to wygląda na nielegalną praktykę. Tylko zawiadomić rzecznika praw konsumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 08:09, Zagul napisał:

Jaką monetke kupowałeś?


Wiesz to nie ja kupowałam tylko znajoma, bodajże była to limitowana edycja - monety był numerowane, ta zakupiona miała numer 160 z 500;) Na pewno było to związane z jakimś powstaniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 08:41, HumanGhost napisał:

Co do tej promocji -30%. Zauważyliście, że dzień przed startem promocji ceny nagle podskoczyły
prawie o 50% na promowane tytuły? Mnie to wygląda na nielegalną praktykę. Tylko zawiadomić
rzecznika praw konsumentów.

Bo ta cała promocja to jedno wielkie oszustwo... Ktoś nawet założył o tym osobny temat na forum. W każdym razie wygląda to tak, że jeżeli na przykład jakaś gra kosztowała wcześniej 70zł to teraz podniesiono jej cenę do 100zł i objęto promocją -30%. W rzeczywistości gra kosztuje tyle co wcześniej... Dziwi mnie tylko, że tak wielu ludzi się na to nabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 12:36, Igor FCBayern napisał:

Dziwi mnie tylko, że tak wielu ludzi się na to nabiera.


Magia liczb. Jeśli jest napisane, że cena spadła o 30% to ludzie poczytują to jako okazję, nie zastanawiając się od której ceny się te procenty liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 08:41, HumanGhost napisał:

Co do tej promocji -30%. Zauważyliście, że dzień przed startem promocji ceny nagle podskoczyły
prawie o 50% na promowane tytuły? Mnie to wygląda na nielegalną praktykę. Tylko zawiadomić
rzecznika praw konsumentów.


To nie pierwszy raz. Odkąd mam Empik w moim mieście to co jakiś czas widać tam takie "obniżki". Jakiś czas temu CDP zrobiło obniżki 50 i 30 procent. No to idę do Empiku i biorę Lost Planet do ręki, które było objęte promocją 50%. Idę już do kasy i mnie tknęło żeby spojrzeć na cenę. Okazało się, że kosztował 99.90 zł! Pytam się przy kasie czy to cena już po obniżce. Pani odpowiedziała, że tak. Pozostaje tylko się zastanawiać czy premierowy Lost Planet kosztował 200 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 12:43, Daviochlebak napisał:

To nie pierwszy raz. Odkąd mam Empik w moim mieście to co jakiś czas widać tam takie
"obniżki". Jakiś czas temu CDP zrobiło obniżki 50 i 30 procent. No to idę do Empiku i
biorę Lost Planet do ręki, które było objęte promocją 50%. Idę już do kasy i mnie tknęło
żeby spojrzeć na cenę. Okazało się, że kosztował 99.90 zł! Pytam się przy kasie czy to
cena już po obniżce. Pani odpowiedziała, że tak. Pozostaje tylko się zastanawiać czy
premierowy Lost Planet kosztował 200 zł?

Miałem podobną sytuację, tyle że z płytą. W Empiku był napis "Płyty Dire Straits za pół ceny" (czy coś takiego), płyta kosztuje 20 zł - biorę. Zadowolony wracam, patrzę na merlinie ile kosztuje: 20 zł... Czyli, że Empik miał ją 2 razy drożej...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie praktyki to normalka w większości sklepów z jakimkolwiek sprzętem.
Przed promocją podnoszą ceny produktów, które mają być w promocji (lub nawet i całości)
tyle że robią to raczej nie na dzień przed a tydzień/dwa przed.
Potem można chwalić się na plakatach ile to oni nie zbijają z cen. :>
Empik z tym jednym dniem trochę przegiął, ale business is business...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie praktyki to często standard. Najgorsze, że ludzie sami nic z tym nie robią. Zamiast zawiadomić rzecznika praw konsumentów to tylko popsioczą pod nosem i odejdą. Przydałaby się jakaś porządna kara ze strony UOKiK dla Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować