Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

EMPIK - temat ogólny

911 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2009 o 19:15, Amon_Re napisał:

Witam!!


Brawo. Ja także muszę stwierdzić, że jakiś czas temu spotkałem się z podobnymi "rzeczami". Ponad to duża część folii od gier była także lekko zerwana. Jednym słowem: nie polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale daj spokój, przecież ochrona lub ekspedienci nie będą stali przy każdym kliencie, więc to nie wina empiku tylko społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie będą stać przy każdym typie, ale jakby co raz zrobiono tak jak było dawniej w innych normalnych sklepach to by się ludzie oduczyli. Jak gdzieś się coś zniszczyło to trzeba było za to zapłacić, a nie odłożyć na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam takie w miarę nadniszczone produkty nie przeszkadzają ;) Za 5 złoty kupiłem Hellboya, bo miał wypadajac okładkę.
Wynik.
Okładkę przykeiłem, zaoszczedziłem 3 dyszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Zgadzam się w 100%

Wkurzają mnie pokładający się po podłodze "czytelnicy" od 7 boleści - chcesz pcozytać książkę idź do biblioteki.
Komiksy i książki w Empikach są w stanie masakrycznym. Rozwala mnie jeszcze jedna rzecz. Ludzie grają na konsolach tam - rodzaj prezentacji - niech sobie zobaczą. Ale dziś przeszli sami siebie. Jakaś parka grała w jakiegoś singstara lub pochodne i darli ryje - bo juz inaczej tego nazwać nie moge do kawałka Nirvany. Na całym piętrze w Juniorze przy marszałkowskiej ich słychać było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empiki to najdroższe sklepy. Gier tam nie kupuję od dość dawna, a książki rzadko (w zasadzie tylko wtedy, kiedy jakieś kupony rabatowe miałem).
Wszystko o czym piszecie to smutna prawda. Jak zobaczyłem w jakim stanie znajdują się albumy o sztuce, to mi ręce opadły (oczywiście te wystawione do oglądania).
Mam wrażenie, że ta otwartość na społeczeństwo nie jest niczym specjalnie fajnym. Jeden dzikus jest w stanie tam ejść i zniszczyć książki o wartości średniej krajowej w ciągu kilkunastu minut... praktycznie bez konsekwencji. A płacą za to normalni klienci,bowiem wszystko co kupują w Empiku praktycznie przepłacają.
Można tam pójść i obejrzeć pudełko z grą, albo zobaczyć nowości, ale kupować? Już nie...
Konkurencja dawno przegoniła Empik pod względem cen i jakości usług. Niestety część ludzi idzie na łatwiznę - nie chce im się szukać tańszych i lepszych rozwiązań i dopłacają do tego przeżytku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już kupuję w Empiku to najpierw sprawdzam stan kupowanej książki - jeśli dana pozycji ma wiele egzemplarzy na półce, wygrzebuje te zakopane najgłębiej, czytaj te, które są nietknięte przez innych :P Ale i tak sprawdzam stan książki przed zakupem, najważniejsze czy nie ma zagięć rogów i odgięcia okładek. Sam wolę odginać, niż żeby robił to ktoś za mnie xD
Ostatnie zacząłem kupować na Merlinie, tam mam pewność że nikt wcześniej tej książki "nie czytał na podłodze" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 22:12, natanadler napisał:

ciach

Zgadzam się w 100%

Wkurzają mnie pokładający się po podłodze "czytelnicy" od 7 boleści - chcesz pcozytać
książkę idź do biblioteki.


Na ostatnich stronach Gursky''iego i Butcha był taki napis:

Halo, to nie czytelnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 07:38, kovalinho napisał:

Ogólnie to empik jest drogi, zawsze coś 5-20 zł droższe. I to wystarczający powód żeby
tam nie chodzić.

Tak, w medii zawsze jest te 10 , 5 zł taniej więc zawsze tam wybieram się najpierw a dopiero gdy tam nie znajdę gry którą chcę kupić to z konieczności idę do empika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Empiku niestety olbrzymia większość gier jest sprzedawana po startowych cenach dystrybutora. Opłaca się tam w sumie tylko kupować jak robią swoje obniżki albo jakieś promo typu 2+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem, że w jakiejś księgarni widziałem taki napis
"Chcesz przeczytać książkę to ją kup. To nie Empik!"

I wszystko jasne. I zgadzam się, że często trafiają się pogięte książki, dlatego ja już częściej korzystam z ich strony internetowej. Zamawiam, biorę odbiór osobisty w salonie, oszczędzam parę złotych i mam wszystko w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 11:58, Outlander-pro napisał:

Jako ciekawostkę powiem, że w jakiejś księgarni widziałem taki napis
"Chcesz przeczytać książkę to ją kup. To nie Empik!"


ciach

Hehehe podobny napis + rysunek przedstawiający czytającego komiksy pryszczatego dzieciaka jest w jednym z warszawskich sklepów z komiksami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 07:38, kovalinho napisał:

Ogólnie to empik jest drogi, zawsze coś 5-20 zł droższe. I to wystarczający powód żeby
tam nie chodzić.

I z takiego powodu nigdy nie kupóję gier. Czasem idę sobie tylko pooglądać, z nadzieją że będzie coś taniego. Poza tym ja tam widzę gry w TS które już od dawna są w extra klasyce! To jest niezła jazda, czy ktoś to kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj w tym temacie o nagannym stanie produktów które są dostępne w empiku, jednak mimo tego postanowiłem dzisiaj zajrzeć do jednego z punktów tej sieci. I muszę przyznać, że skargi na empik wcale nie były przesadzone. Chciałem kupić tam książkę, jednak gdy wziąłem ją do ręki zauważyłem, że rogi kartek były pozaginane a sama książka w jednym miejscu podarta... Na szczęście niedaleko była księgarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od dostępności towaru (zaznaczyłem ci na jpg-u). Zazwyczaj musisz doliczyć 1 dzień do podanego czasu, ale czasem jest już na drugi dzień. Ja zazwyczaj miałem zamówienie do odbioru tak po 3 dniach.

20090605142419

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować