Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

EMPIK - temat ogólny

911 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2012 o 19:32, Chlorofil napisał:

Dzisiaj z kolei przy zakupie Borderlandsów spotkała mnie po raz pierwszy taka sytuacja:
musiałem dowód pokazać przy zakupie gry :D Myślałem, że go wybrechtam. Naturalnie pokazałem,
a młody ekspedient powiedział, że muszą pytać.

PEGI nie jest objęte Konstytucją w naszym kraju. Także, nie musiałeś mu pokazywać żadnego dokumentu, a on nie miał prawa z tego powodu Ci nie sprzedać gry. Cóż, większość ludzi o tym nie wie, a potem machają dowodem osobistym przed sprzedawcami kupując grę komputerową 16+... Wszystko to jest tylko i wyłącznie zasadą dobrego smaku. Taki sprzedawca, owszem, ma obowiązek poinformować ewidentnego dzieciaka, że GTA nie jest najlepszą grą dla niego i zaproponować coś z np. Kubusiem Puchatkiem, ale nie może mu odmówić sprzedaży tej gry. Bo w tym przypadku, to właśnie wtedy sprzedawca łamie prawo. Co innego gry erotyczne, ale te zgodnie z polskim prawem, muszą mieć wyraźny napis świadczący o zwartości erotycznej. A sama okładka pudełka musi być zasłonięta, tak by móc przeczytać jedynie tytuł produktu. No i dochodzi tutaj jeszcze kwestia sprzedaży gier osobom poniżej 13 roku życia, którym to nie wolno sprzedawać dosłownie nic. Powodem jest to, że przed ukończeniem 13 lat dziecko nie posiada żadnych praw obywatelskich. Sprzedaż jest umową, a taki np 10 latek nie może jej "podpisać", bo nie ma żadnych praw i jego sygnatura jest zwyczajnie nie ważna. Jednak jest to już temat na zupełnie inną dyskusję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 23:23, bobobo napisał:

> http://www.obeznani.pl/s/1/jak-korzystac-z-karty-podarunkowej-empik

Super,wiem jak korzystać z tej karty,ja chciałem wiedzieć czy działa ona też na gry używane,czy
może jest jakieś ograniczenie (nie wiadomo co se empik wymyśli).


Ekhhm można było zadać to pytanie na stronie.
Znając zwyczaje i niezwyczaje Empików to najlepiej będzie jak się dowiesz na miejscu w Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 01:37, bEBZOOl napisał:

PEGI nie jest objęte Konstytucją w naszym kraju.

Dobrze wiedzieć. Co prawda poświęcenie 4 sekund na pokazanie dowodu osobistego nie jest dla mnie żadnym problemem, ale czemu by nie uświadamiać sprzedawców? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś kiedyś kupywał grę w przedsprzeaży w Empiku ? Jak u nich jest z realizacją zamównienia ? Produkt dostaję w dniu premiery kurierem czy też są jakieś opóźnienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 10:04, miodus napisał:

witam czy ktoś kiedyś kupywał grę w przedsprzeaży w Empiku ?


Ja kupiłem Guild Wars 2 w przedsprzedaży. Grę odebrałem w salonie dzień przed premierą. Darmowa dostawa i mam po drodze z roboty. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 10:07, HumanGhost napisał:

> witam czy ktoś kiedyś kupywał grę w przedsprzeaży w Empiku ?

Ja kupiłem Guild Wars 2 w przedsprzedaży. Grę odebrałem w salonie dzień przed premierą.
Darmowa dostawa i mam po drodze z roboty. :-)


ja wybrałem wysyłkę kurierem do domu, no ale skoro w salonie przed premierą była to kurier powinien dotrzeć też podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy zamawiając produkt w przedsprzedaży, musimy płacić od razu, czy podobnie, jak w przypadku gram.pl, zawiadomienie o zapłacie przyślą na kilka dni przed premierą produktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 11:44, kitek0101 napisał:

Wiecie czy jeżeli mam eKartę prezentową do empiku to czy mogę częściowo zapłacić przy
jej użyciu, a częściowo gotówką?


Możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniło się coś w sprawie sprzedazy uzywanych gier konsolowych ? Nadal moge sprzedać jakies stare gry np Killzone 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma najmniejszego problemu. Nie wiem jak było wcześniej, ale aktualnie nie dostajesz fizycznie pieniędzy tylko karte empika na określoną kwotę. Poza tym możesz na stronie empika sprawdzić w jakiej cenie ją od ciebie "odkupią: - Killzone 2 "odkupią" za 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 19:18, maniekk napisał:

Wie ktoś ile pieniążków dostaje pracownik Empiku za miesiąc pracy?


Slyszalem, ze standardowo to najnizsza krajowa, ale to z drugiej reki, wiec niech ktos sie wypowie moze jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamówić coś przez internet, jednakże w Matrasie dana opcja zaznaczona jest na szaro (chodzi mi o odbiór na miejscu z zapłatą przy odbiorze). Czy w Empiku nie bedzie z tym problemów? Byłem na ich stronie ale dalsze informacje dostępne są po zarejestrowaniu (nie chce niepotrzebnego spamu na mailu gdyby nie zagrało).

20130314180723

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy w Empiku nie bedzie z tym problemów? Byłem na ich stronie ale dalsze informacje dostępne są po >zarejestrowaniu (nie chce niepotrzebnego spamu na mailu gdyby nie zagrało).

Z tym nie ma problemów na empiku, a spamu też nie będziesz dostawał, jeśli powyłączasz sobie opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować