Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

EMPIK - temat ogólny

911 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2006 o 21:12, wonski85 napisał:

> Znienawidze empik! Ja nie moge! babka nie chciala mi sprzedac gry od 16 lat Fable! Rozumiem

> jakaś gra od 18 lat! Albo gra erotyczna ale fable! Malo jest gier rpg od 16 lat a moga
w nie
> grac osoby, np. w moim wieku to jest skandal!

wiesz, sprzedawczyni mogła nie wiedzieć o czym jest ta gra, a możesz podać miasto i ew. nazwę
salonu(jeśli jest więcej niż jeden w Twoim mieście)?

w- wa i galeria mokotow. A tak pozatym sa w empikach teraz sprawdzane pegi! I to mnie wkurza. To jakiś nakaz z góry :(. Lol więcej nie kupie gry od 16 lat miejac 13 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(. Lol więcej nie kupie gry od 16 lat miejac 13 ...

w lodzkich empikach nie zwracaja na ograniczenia wiekowe uwagi
wogole

przyklad : kupilem kiedys punishera majac 13 lat :P
i far cry`a majac 14,5

w niektorych empikach chodzi tylko o sprzedanie towaru :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiemi, że nie sprzedano ci gry Fable dozwolonej od 16 roku życia, gdy ty masz tylko 13?

Jesli tak to bardzo dobrze świadczy o pani sprzedawczyni, która jako chyba jedna z niewielu przestrzega ograniczeń wiekowych w grach :/

Brawa dla pani! I się nie denerwuj bo nie masz powodu ani racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 23:57, Mistic napisał:

Rozumiemi, że nie sprzedano ci gry Fable dozwolonej od 16 roku życia, gdy ty masz tylko 13?

Jesli tak to bardzo dobrze świadczy o pani sprzedawczyni, która jako chyba jedna z niewielu
przestrzega ograniczeń wiekowych w grach :/


Żeby czegoś przestrzegać, musi być to obowiązującym regulaminem/kodeksem itp.

Dnia 13.10.2006 o 23:57, Mistic napisał:

Brawa dla pani! I się nie denerwuj bo nie masz powodu ani racji.


Ależ ma. PEGI nie ma w polsce żadnej mocy prawnej, a z tego co mi wiadomo, zasłonięcie się za znaczkiem z wiekiem jest naruszeniem art. 135 Kodeksu Wykroczeń ( http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19710120114).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli w Polsce nie obowiązauje wiekowe limity od PEGI to jest to błąd. Ale tak czy siak, ciesze się, że sprzedawczyni zobaczyła na pudełku cyferke 16+ i odmówiła sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 00:20, Mistic napisał:

Jesli w Polsce nie obowiązauje wiekowe limity od PEGI to jest to błąd. Ale tak czy siak, ciesze
się, że sprzedawczyni zobaczyła na pudełku cyferke 16+ i odmówiła sprzedaży.

no tak bardzo super ^^
ja tam w fable nic takiego nie widze strasznego no ale....
wiesz jak duza czesc graczy musiala by grac w kubusia puchatka ??:P
ja to mam 12 lat.... wlasnie sie na niektore "normalne" gry zalapalem wiekiem ale na szczescie u mnie w Empiku nie ma takich "przychlastow" i se moge kupic diablo,dawn of war,oblivion itp itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, wiec tak... jako ze pracuje w Empiku to sie wypowiem :P Co do wypozyczen, nie jest to zrobione dla czyjejkolwiek wygody czy dlatego ze mamy jakies przywileje. Empik jest nastawiony na obsluge klienta, a zeby to mozliwe bylo sprzedawcy musza znac towar ktory oferuja, logiczne. Tylko ze nikt kopowac nie bedzie plyty, gry, ksiazki czy filmu tylko po to zeby lepiej obsluzyc klienta... :) idac dalej, nalezy czasem przeczytac nudna ksiazke, obejzec glupi film, pograc w "boba budowniczego" :D... Mam nadziej ze to zrozumiale :) A co do Pegi, to ostatnio sie chyba przepisy zmienily i sa konsekwencje jesli zostanie sie przylapanym na sprzedazy towaru osobie ktora kupic go nie powinna... Jakosc, obsluga, i to co dzieje sie po sprzedazy!!! sie liczy, dlatego czasem troche drozej jest :P. Pomijajac to ze tam pracuje uwazam ze to chyba dobry uklad. Moze kiedys bedzie taniej, bo co by nie mowic sie Empik w Polsce rozwija. Co jakis czas jest otwierany nowy salon... tyle, ale sie rozpisalem, mam nadzieje ze zadnej tajemnicy nie zdradzilem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:51, Zauri napisał:

chcialbym sie was zapytac po co chodzicie do empkow??

Dnia 05.10.2006 o 19:51, Zauri napisał:

pograc w gry na konsolach??


W moim białostockim empiku przy konsolach zawsze tanuń dzieciaków, więc nawet gdybym chciał to bym się nie dopchał. Ale nie chce, wolę grać w cieplutkim domu w komfortowych wraunkach, gdzie nikt mnie trąca, nie przeszkadza.

Dnia 05.10.2006 o 19:51, Zauri napisał:

porownac ceny z innych sklepow??


Nie ma sensu. Empik to najdroższy sklep jaki znam. Konkurencyjne jest tylko zamawianie towaru przez internet.

Dnia 05.10.2006 o 19:51, Zauri napisał:

poczytac czasopisma czy ksiazki??


To właśnie najczęstszy cel moich podróży do empiku. Niestety białostocka klitka jest tak ciasna, że nie da się robić tego w miarę naspokojnie, ciągle się ktoś przepycha, ciągle musisz się przesuwać itd. Ale z drugiej strony nie stać mnie na wszystkie interesujące czasopisma, więc korzystam z ich darmowej dostępności i czasem jakiś arytkulik przeczytam. Jeśli chodzi o dział z książkami to są tam tylko chyba dwie małe sofy do czytania, zawsze zajęte, więc odpada.

Dnia 05.10.2006 o 19:51, Zauri napisał:

posluchac muzyki??


Muzyki aż nadto jest w necie.

Dnia 05.10.2006 o 19:51, Zauri napisał:

czy kupowac jak opetany swoje ulubione tytuly


Płyty nie są tanie. Ja niestety bardzo rzadko mogę sobie pozwolić na uzupełnianie kolekcji. I nie radzę robić tego w Empiku, za niektóre płyty można przepłacić nawet 20-30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 17:51, A-cis napisał:

> Hm? Bardzo ciekawe, ale jak to się dokładnie odbywa? Mógłbyś podać więcej szczegółów?
:) Dlaczego np. nie
> listonosz tylko EMPIK Cię zawiadamia o odebraniu przesyłki? :P Rozumiem, że zamawiasz
na ich stronie internetowej. :)
Tak. Zamawiam na ich stronie internetowej. Tam też (przy rejestracji) podajesz swój adres mailowy
i zawiadamiają o odbiorze via mail (a nie przez listonosza :)
Na stronie internetowej masz podane ceny nominalne książek i cenę obniżoną w przypadku zamówienia
internetowego. Można zamówić również przesyłkę do domu, jednak wówczas oczywiście nie jest
to przesyłka bezpłatna. Skoro jednak ktoś i tak chodzi do EMiKu kupować ksiązki, to może się
również wybrać po ich odbiór. EMPiK stale wysyła dostowy do swoich placówek, więc dorzucenie
do tego jednej paczki dla jakiegoś klienta nie sprawia im większego problemu. Dlatego przesyłka
jest bezpłatna.


acha. Dzięki :) Ciekawe jak to jest z grami? Czy na podobnej zasadzie się odbywa? Jeśli tak to super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 07:53, nico5 napisał:

acha. Dzięki :) Ciekawe jak to jest z grami? Czy na podobnej zasadzie się odbywa? Jeśli tak to super :)

Sprawdzałem, że gry również można zamawiać. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa cen (musiałbyś porównać jak wyglada to w sklepach). W każdym razie np. "Kompania braci" czy "Heroes of Might and Magic" kupowane w ten sposób kosztowałyby 89,99 zł.
Acha. Jeśli wartość zakupu przekracza 100 zł, to możesz mieć dostawę bezpośrednio do domu gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juhu!!!!!!!!!!!1

w te niedziele w lodzkim empiku (manufaktura) odbedzie sie turniej w fife 07
oczywiscie na razie beda to eliminacje a potem inny etap a potem

zostanie zlozona kadra reprezentacji polski

yes yes yes

musze jeszcze w piatek sie zapisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w waszych miastach w empikach tez powstaly stanowiska do grania w sims 2 zwierzaki??

odlad te pecety tam stoja wszedzie sa male dziewczynki.
nie zebym mial cos do malych dziewczynek ale przeszkadzaja troszke kupujacym (m.in. mnie)

biegaja, kloca sie , robia kolejki i tlok juz jest mniejszy przy konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, w białostockim empiku to po prostu szok. Wchodzę do sklepu, a tu 7 osoba grupa 10 latków okupuje PS2 z Hitman Blood Money i drugie tyle gra na psp w Lumines. Jedyna czynność, którą można w tym sklepie robić dłużej, to czytanie książki - polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2006 o 23:48, Zauri napisał:

w lodzkich empikach nie zwracaja na ograniczenia wiekowe uwagi

To jeszcze nic, czasem w ogóle nie zwracaja uwagi na wiek. Rówiesnik bez porblemów kupił 2 numery playboya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:14, Marcin-91 napisał:


> w lodzkich empikach nie zwracaja na ograniczenia wiekowe uwagi
To jeszcze nic, czasem w ogóle nie zwracaja uwagi na wiek. Rówiesnik bez porblemów kupił 2
numery playboya.

Heh,ale z nich sprzedawcy!Nie patrzą,co kto kupuje,tylko chcą ksay i nie zwracają uwagi na kupujących i gry jakie kupują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh:/ dzisiaj mieliśmy wycieczkę do Krakowa w ramach wystawy sztuki jako lekcja plastyki. Tak się złożyło, że mieliśmy ponad 1,5 godziny czasu wolnego. Heh:/ z tego godzinę siedziałem w Empiku. To mi się tam podoba, ze sprzedaja starsze gry, np: FlatOut tylko ceny są wysokie, bbo 50 zeta. Ostatnio byłem w Empiku w Bielsku-Białej (tam mieszkam) i był Need for Speed Underground 2 za 139 zł!! Przecież Most Wanted kosztuje 129, a U2 normalnei 50 :] Co robiłem w Empiku?? Grałem na PSP w Bornoita prawdopodobnie, bo nic nie pisało :) Oglądanie gierek też dużo zajęło, ale i tak brakowało Media Markt...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 19:31, Grzyb8 napisał:

Heh,ale z nich sprzedawcy!Nie patrzą,co kto kupuje,tylko chcą ksay i nie zwracają uwagi na
kupujących i gry jakie kupują!


tak,a wszystkiemu winny jest układ ;P
nie uogólniajmy, w każdej organizacji znajdzie się słabsze ogniwo,nawet CDP nie jest we wszystkim najlepszy

Empik to duża firma, ok. 80 salonów, do tego sklep na empik.com,może być tak, że wszędzie jest ok,a jeden salon zawini to przez to wyrabiacie sobie opinię? to tak jakby nienawidzieć mieszkańców Austrii, bo urodził się tam Hitler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idę do Empiku (trzeciego bo w Szczecinie są 3) i patrze a na półkach są gierki z naklejką kup 2 a otrzymasz 3 gratis z super$eller więc biore i idę do kasy - kobieta kasuje i podaje cene za 3. Zwracam się z uwagą że na grach pisze co innego a ona mówi że to stara promocja i nie obowiązuje - według mnie jest to wprowadzanie w błąd klienta bo jedno pisze na pódełku a co innego oni mówią- a ona do mnie że od tygodnia nie zdąrzyli z 10 pudełek (bo tylko tyle gier miało tą naklejke) zerwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować