Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Konsole vs komputery

210 postów w tym temacie

pod względem grania (tak ogólnie) konsola jest jednak lepsza ale nie dla wszystkich, najlepszym argumentem "za" jest fakt że kupując grę na takiego X360 masz 100% pewność płynności i jakości grafiki tzn. że gra ci po prostu pójdzie, a poza tym ten stan trwa ponad 5 lat (jeśli kupujesz konsolę niedługo po premierze) a poza tym cena: tu zależy od modelu, od 1300-1700 (mówię o konsoli i wszystkich najpotrzebniejszych bajerach typu kable HDMI czy dodatkowe kontrolery) no i jeszcze typ rozgrywki; osobiście nie grałem na padzie w strzelanki ale jednak sobie tego nie wyobrażam (i nie wmówicie mi że najlepszy pad jest tak samo precyzyjny jak średniej jakości mysz optyczna... chodź i do konsoli można gryzonia podłączyć ale tu dochodzi cena przejściówki która dla X360 to powyżej 250zł + oczywiście gryzoń) ale konsole oferują bijatyki, gry sportowe, ścigałki i sporo różnorakich gier akcji i zręcznościówek i mniej RPG. Mało jest za to RTS (są jakieś ale znów pad z myszą równać się nie może).

Natomias jeśli chodzi o PieC to koszt "platwormy" jest nieporównywalny (obecnie na samego kompa trzeba wydać około 2500zł żeby maszynka pracowała z przyszłymi grami na full oraz trzeba uwzględnić wymianę np. karty graficznej po roku czy dwóch, oczywiście jeśli chcemy grać na full) W kwestii grania to oczywiście do wyboru mamy przede wszystkim FPS, RPG i RTS a do tego gry sportowe i wyścigowe, ta platforma cierpi moim zdaniem na niedosyt zręcznościówek i totalny brak bijatyk... (jak by się jakaś nowa,dobra sztuka pojawiła to byłby to murowany hit;)

A teraz 2 kategorie w których PC ma niekwestionowaną przewagę:D po pierwsze; prace biurowe ( z tym nie ma najmniejszej dyskusji) oraz... koszt wyświetlacza spełniającego potencjał sprzętu (już śpieszę z wytłumaczeniem;) w przypadku PC jest to monitor (najlepiej CRT...) LCD za około 1000zł (dobra panoramiczna 19") natomias do konsoli "next gen" wypadało by podłączyć minimum 42" telewizor LCD z fullHD :D którego koszt to bagatela 4000zł co dla przeciętnego gracza jest kosmiczną sumą;)

z tych dwóch ostatnich powodów Konsola nigdy nie przebije PC;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 19:27, Harasisi napisał:

np Tekeny ,czy cuś podobnego nie wyjdzie na konsole
przecież teken jest tylko na playstation :/


Cholercia...tam powinno być "na kompa" ,a nie "na konsole"...teraz już rozumiesz sens mojego posta ,czy dalej mam tłumaczyć ?? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 19:27, Gorylas napisał:

Konsola - psujące się, bezużyteczne badziewie.


To chyba tylko starsze wersje ixa 360.

Dnia 01.02.2008 o 19:27, Gorylas napisał:

PC - wielofunkcyjny przyjaciel.


Moze i wielofunkcyjny ale ja wole grać na knsoli i 32 calowym tviku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 19:27, Gorylas napisał:

Konsola - psujące się, bezużyteczne badziewie.
PC - wielofunkcyjny przyjaciel.

Nie wszystkie konsole się psują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleść odpowiedniego tematu jak np "Przejściówki" więc piszę tutaj. Czy jest jakaś prześciówka żebym padem z soniaka PSX mógł sobie pocinać na kompie?? Gdzie takie coś można dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole kompa, bo gry tańsze, bo cs jest :P, bo jest wiele innych fpsów, do których można użyć myszki, bo będzie RA3, bo można surfować wygodnie na necie, bo właśnie sobie obejrzę End of Evangelion :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2008 o 13:33, THE WITCHER1990 napisał:

Nie mogłem znaleść odpowiedniego tematu jak np "Przejściówki" więc piszę tutaj. Czy jest
jakaś prześciówka żebym padem z soniaka PSX mógł sobie pocinać na kompie?? Gdzie takie
coś można dostać?



Na Allegro ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co lepiej kupić do grania konsolę (x-boxa 360, play station 3 lub wii) czy nowego kompa? Przypominam że ja chcę sobie kupić coś do grania. Jak jakąś konsolę to podajcie do tego jeszcze jakieś fajne gry bo ja się nie znam w ogóle na grach konsolowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 11:58, Head Master napisał:

Mam pytanie. Co lepiej kupić do grania konsolę (x-boxa 360, play station 3 lub wii) czy
nowego kompa? Przypominam że ja chcę sobie kupić coś do grania. Jak jakąś konsolę to
podajcie do tego jeszcze jakieś fajne gry bo ja się nie znam w ogóle na grach konsolowych.

Jeśli ja bym miał ci pomóc tutaj to bym kupił konsolę i komputer :P. Ale jak masz już komputer to bym sie zastanowił nad Play Stadion 3. A XBOKSA 360 bym odradzał słyszałem że sie psują a jeśli chcesz jakieś gry na Play Stadion 3 to np. Need for Speed Pro Steet grałem u kolegi w tą grę właśnie na PS3 i na prawdę super opłaca sie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako gracz wychowałem się na Pcecie i na pierwszym doomie.Jedyną konsolą na jakiej grałem są pegasus i PSX
Nie wyobrażam np. RTS na konsoli czy rpg bez myszki i klawiatury .Oczywiście gracza na zachodzie stać zarówno na dobry komputer jak i na konsolę .Na konsoli grają w gry akcji zręcznościówki ,bardzo rzadko w rpg raczej action rpg jakim jest Final fantasy ,a na komputerze grają w RTS czy czyste RPG .A gracza w Polsce mało którego stać na dobry komputer i konsole.Osobiście też bym chciał mieć konsole i pograć w takiego The force Unleashed,ale czy opłaca się kupować konsole dla jednej gry? I to w dodatku po angielsku.Myślę że jakby gry na konsole były tańsze i spolszczane to by więcej graczy rzuciło by się na konsolę .I związku z tym pytam się czy istnieją w innych krajach np.w Niemczech jest wniemieckiej wersji gra i tak samo w innych krajach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 11:58, Head Master napisał:

Mam pytanie. Co lepiej kupić do grania konsolę (x-boxa 360, play station 3 lub wii) czy
nowego kompa? Przypominam że ja chcę sobie kupić coś do grania.

To zależy w jakie gry lubisz grać i ile czasu przewidujesz siedzieć przy każdej z nich.
Jeżeli lubisz grać krótko, szybko, intensywnie i z dużą ilością radochy, to kupuj konsolę. Jeżeli lubisz w grach powoli coś rozgryzać, jakieś strategie, jakieś cRPG lub MMO, to najprawdopodobniej bardziej może Ci pasować komputer z Windows.
Z konsol najprawdopodobniej najwięcej grywalności w kilka osób przy jednej puszce mają gry na Wii, ale niedociągają grafiką do pozostałych dwóch czyli X360 i PS3. Ta ostatnia ma najlepszy jakościowo obraz, za to X360 ma największą obecnie bibliotekę niezłych gier.

Co do samych konkretnych gier, to jest tu więcej dużo lepszych speców, więc się nie wypowiadam.
Najprościej by było gdybyś zebrał wiedzę o kolekcji gier, które chciałbyś na pewno mieć, a dopiero na tej podstawie kupował konkretną konsolę lub komputer.
Poszukaj na forum tematów o konsolach i przejrzyj starsze strony. Na pewno znajdziesz mnóstwo tytułów polecanych przez piszących tu graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko dzieci gadają że konsola/PC jest be, fe itp.
Na rynku jest miejsce dla każdego i każdy sobie może wybrać w co i na czym woli grać opluwanie platform (szczególnie tych, których się nie posiada) jest w internecie nagminne. Ale wojny sprzętowe były zawsze i będą do końca tego świata coś tak czuję! Kiedyś gryźli się w czasopismach komputerowych atarowcy z commodorowcami potem PeCeciarze z amigowacami a teraz mamy wojny PC vs konsole. Dobrze, że większość gier teraz wychodzi na obydwa systemy i jest w co pograć nie zależnie jaki sprzęcik się posiada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odswieżę temat i wypowiem się tutaj. Słyszałem (nawet z wywiadów w obecnym E3) że rynek PC umiera... Cóż to za bzdury? Nie jestem zazdrosnym przeciwnikiem konsol. Ale uwierzcie, PC przetrwa.... Nawet konsole.
Jak to ujął przed chwilą gdzie indziej jeden z gramowiczów Terrorite ( nie będę cytował bo musiałbym wrócić do tego posta ale możliwie najbliżej zaprezentuję tu idee) chyba nie sądzicie że firmy wypuszczają DX10 i coraz to nowsze karty graficzne z megabajerami i przepustowością by jakiejś panience w biurze lepiej się korzystało z arkusza kalkulacyjnego czy office, lub by jakiś architekt miał ułatwienia w planowaniu i wizualizacji projektu? Nie to wszystko jest robione pod gry a takie molochy jak NVIDIA i ATI nie inwestują MILIARDÓW w nowe chipsety i technologie bezcelowo. Więc uwierzcie rynek gier PC ma się nieźle.
Pamiętajcie także o tym, że technologie się bardzo szybko starzeją. Zarówno komputery jak i konsole są "stare" już kilka dni po premierze. Fakt, że z początku xboxa360 jego gry nie wykorzystywały pełnych możliwości maszyn, ale to już gry nadrobiły. Z kompem jest ten luksus, że każdą część można wymienić za stosunkowo znośne pieniądze. Więc parę miesięcy po premierze konsoli kompy już jej dorównują a teraz zostawiają w tyle. Ot możliwości. A konsolowiec jedynie co może zrobić to czekać kolejne 2-3 lata na nową konsolę i żałować (sam pamiętam jak z błyskiem w oku podziwiałem możliwości ps2 kolegi w stosunku do mojego starego kompa. a już kilka miesięcy później i po małym upgradzie kumpel siedział z rozdziawioną japką i patrzył jak gram w grę która w życiu by nie ruszyła na PS2 już nie pamiętam co to było, ale to obrazuje naturalną kolejność rzeczy).Obecnie MASS EFFECT na PC jest już dużo lepszy niż na xboxa360 więc kompy już przegoniły tą konsole i prą naprzód dalej....A xbox? Cóż za 2 może 3 lata wyjdzie nowy i wtedy wyścig ruszy znowu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem PC''tów ... Komputera używam od około 14 lat, i jedyne co mnie wkurza w konsolach to exclusive''y i fanboy''e ... do samych konsol nie mam nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować