Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Konsole vs komputery

210 postów w tym temacie

To prawda PS3 w tej chwili ma najlepsze zabezpieczenia antypirackie na świecie.Czy tą technologie zabezpieczeń nie można wykorzystać na PC?Przecież daradę zrobić podobną lub taką samą..A co do śmierci PCeta(soorry za błędy w poprzednim poście), moim zdaniem takie firmy jak,INtel,Nvidia czy AMD ,nie powinno walczyć ze soba kto pierwszy z monopolizuję rynek.Lecz sprzymieżyć zrobić ogólnofirmową konferencję.I na niej pomyśleć jak zrobic żeby PC znów odzzyskał swoją poozycje jak to było w latach 90.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, jakie zabezpieczenia pirackie? Pirackie wersje gier na PS3 krążą po necie, przy małej pomocy dysku twardego + innego softu (jak w przypadku PSP, tylko tam potrzeba karty pamięci) gry ''z kopii zapasowych'' się odpalają. Jedyne ''zabezpieczenie'' to blu-ray i soft, który przecież można zdowngrade''ować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 10:49, WorldWar3PL napisał:

Przepraszam bardzo, jakie zabezpieczenia pirackie? Pirackie wersje gier na PS3 krążą
po necie, przy małej pomocy dysku twardego + innego softu (jak w przypadku PSP, tylko
tam potrzeba karty pamięci) gry ''z kopii zapasowych'' się odpalają. Jedyne ''zabezpieczenie''
to blu-ray i soft, który przecież można zdowngrade''ować.

Wiesz nawet nie wiedziałem o tym.Ale mam jedno pytanie dlaczego jest tak ogromna skala piractwa na PC a na konsolach prawie ich brak?Myśle że rozwinięcię zabezpieczeń ps3 na PC może coś pomóc.Jako osoba stoje mórem przy PC .Ale taka jest smutna rzeczywistośc.Kiedy na PC zostaną tylko symulatory życia rodzinnego(Sims) i MMORPG które powoli tez wchodzą na konsolę.Potężne twierdze grania na PC znajduja min. w Europie wschodniej ,środkowej czy Azji(szczególnie Chiny).Ale tam skala piractwa jest prawie 90 procentowa ,jedyna orginalna gre w jaką tam grają jest World of Warcraft,a reszta to piracke kopie płyt.Szczerze mówiąc pamiętam jeszcze ''złote czasy" PCeta.I jak producenci gier mówili jak walczyć z piractwem ,prześcigali sie pomysłami.A teraz lub od niedawna to ucichło .Zamiast walczyć z piractwem poddali sie przenosząc produkcje na konsole.
I nie wiem co może odmienic rynek PCtowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo konsole kupują gracze mądrzy ;-)
Chyba każdemu zależy na tym, żeby gwarancji na konsolę nie stracić. Wszystkie te bajki o flashowaniu konsoli, które można cofnąć, można schować pod łóżko i zostawić je tam na najbliższych kilka lat. Skoro konsola będzie zepsuta, to jak niby odwróci się operację flashowania dvd-romu? Taka konsola poleci do M$ i koniec, kaplica ;-)
Podobnie z PS3. Porozkręcamy, zmoddujemy, mamy problem. Przynajmniej linuxa można zainstalować...
Jeżeli chodzi o gry na PC, to tak jak powiedziałeś, sprzedają się głównie Simsy i WoW. Natomiast na mistrzostwach wciąż lubiany jest StarCraft, Counter-strike, Warcraft 3 - oczywiście konsole już szturmują wszelkiego typu mistrzostwa.
Co może odmienić rynek pc-towy? Gracze - jeżeli zaprą i naprawdę, jak jeden mąż, będą kupować a nie kraść, platforma pc odżyje. A jeżeli tak nie będzie... powolutku zacznie schodzić coraz niżej, i niżej, i niżej...
Znacie jakiegoś posiadacza konsoli next-gen, który piraci? Ja znam sporo, a nie. A macie znajomych, którzy grają na PC i piracą? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

Bo konsole kupują gracze mądrzy ;-)
Chyba każdemu zależy na tym, żeby gwarancji na konsolę nie stracić. Wszystkie te bajki
o flashowaniu konsoli, które można cofnąć, można schować pod łóżko i zostawić je tam
na najbliższych kilka lat. Skoro konsola będzie zepsuta, to jak niby odwróci się operację
flashowania dvd-romu? Taka konsola poleci do M$ i koniec, kaplica ;-)
Podobnie z PS3. Porozkręcamy, zmoddujemy, mamy problem. Przynajmniej linuxa można zainstalować...
Jeżeli chodzi o gry na PC, to tak jak powiedziałeś, sprzedają się głównie Simsy i WoW.
Natomiast na mistrzostwach wciąż lubiany jest StarCraft, Counter-strike, Warcraft 3 -
oczywiście konsole już szturmują wszelkiego typu mistrzostwa.
Co może odmienić rynek pc-towy? Gracze - jeżeli zaprą i naprawdę, jak jeden mąż, będą
kupować a nie kraść, platforma pc odżyje. A jeżeli tak nie będzie... powolutku zacznie
schodzić coraz niżej, i niżej, i niżej...
Znacie jakiegoś posiadacza konsoli next-gen, który piraci? Ja znam sporo, a nie. A macie
znajomych, którzy grają na PC i piracą? ;


Mówisz prawdę .Taka np. Korea,gdzie jest ubóstwiany Starcraft i gdzie są na niego ogromne turnieje.Szczerze też byłem piratem,
ale kiedy stać mnie na gry ,już nie jestem..I rzeczywiście to jest prawda że piractwo leży w mentalności gracza.I nawet ogromne zabezpieczenia i tak zostaną przełamane.i dopóki gracze nie zrozumieją jednego,że teraz przy grze nie pracuje 10-20 osób
lecz jest zatrudniany cały sztab ludzi,odpowiedzialny za poszczególne elementy gry.Teraz hit ma budżet produkcji tyle co film średniej klasy, a nawet wyżej np.GTA 4.I dopóki gracze nie będą szanować ogromnego wysiłku twórców jak i cudzej pracy dopóty będzie robić gorzej dla PCtów.

PS.Coś mi przęglądarka nawala,sorry za błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:50, WorldWar3PL napisał:

Porty gier mnie nie odstraszyły, ponieważ zazwyczaj na PC wychodzą... gorsze. Takie Gears
of War. Zbugowane, mnóstwo problemów z nim, sprzedaż znikoma

Bzdura. Był problem z zapisami gry. Rozwiązał je patch. A poza tym gra jest dłuższa.
>Mass Effect?

Dnia 30.07.2008 o 17:50, WorldWar3PL napisał:

Z tego co słyszałem, sporo osób ma z tym problemy

Druga bzdura. Mi tam działa bez problemu.

Dnia 30.07.2008 o 17:50, WorldWar3PL napisał:

na dodatek ten Bring down the sky...
tra-dże-di.

A to już wina CDP, któremu nie chce się dogadać w tej sprawie z Bioware, aby dodatek został wydany do wersji polskiej. Bo angielska wersja jak najbardziej działa.

Dnia 30.07.2008 o 17:50, WorldWar3PL napisał:

Moim zdaniem warto się przesiąść, choćby na próbę.

Ta próba trochę kosztuje. Ale w sumie za rok, dwa, sam planuję kupić PS3. Do tego czasu mam w co grać na PC. I monotonności nie odczuwam :) Swoją drogą, to zabawne...niewiele jest tytułów exlusive, które mają wyłączność na daną konsolę. A Ty tu piszesz o monotonności. To co, Half-Life 2 na PC jest monotonny,ale na Xboxie 360 już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

Bo konsole kupują gracze mądrzy ;-)

Tani "argument" Są inne sposoby by się dowartościować.

Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

Chyba każdemu zależy na tym, żeby gwarancji na konsolę nie stracić. Wszystkie te bajki
o flashowaniu konsoli, które można cofnąć, można schować pod łóżko i zostawić je tam
na najbliższych kilka lat. Skoro konsola będzie zepsuta, to jak niby odwróci się operację
flashowania dvd-romu? Taka konsola poleci do M$ i koniec, kaplica ;-)
Podobnie z PS3. Porozkręcamy, zmoddujemy, mamy problem.

Tu masz rację.

Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

Jeżeli chodzi o gry na PC, to tak jak powiedziałeś, sprzedają się głównie Simsy i WoW.

Kojarzysz studio Relic ? To ci od Homeworlda, Warhammera 40k, Company of Heroes, War Commandera i STALKERA. Nie wydali ŻADNEJ gry na konsoli.
Dwa lata temu jako jedna z niewielu firm w tej branży zanotowała ogromna nadwyżki w przychodach firmy.
Do tego jeszcze dojdzie BioWare, które całkiem nieźle zarobiło na NW 2, i Mass Effect.

Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

Natomiast na mistrzostwach wciąż lubiany jest StarCraft, Counter-strike, Warcraft 3 -
oczywiście konsole już szturmują wszelkiego typu mistrzostwa.
Co może odmienić rynek pc-towy? Gracze - jeżeli zaprą i naprawdę, jak jeden mąż, będą
kupować a nie kraść, platforma pc odżyje. A jeżeli tak nie będzie... powolutku zacznie
schodzić coraz niżej, i niżej, i niżej...

Ano zastój jest, to prawda, sam zamierzam kupić PS3, co nie oznacza że nie będę grał na kompie. To wciąż na nim są najlepsze strategie.

Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

Znacie jakiegoś posiadacza konsoli next-gen, który piraci?

Nie, bo żaden z moich znajomych jej nie posiada (lol)

Dnia 31.07.2008 o 13:38, WorldWar3PL napisał:

A macie
znajomych, którzy grają na PC i piracą? ;-)

Trudno żeby nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:46, Darkstar181 napisał:

> Bo konsole kupują gracze mądrzy ;-)
Tani "argument" Są inne sposoby by się dowartościować.

To przecież było w formie żartu - nie zauważyłeś tego? Daaarkstaaar. Aż TAKI chamski nie jestem.

Dnia 02.08.2008 o 20:46, Darkstar181 napisał:

Dwa lata temu jako jedna z niewielu firm w tej branży zanotowała ogromna nadwyżki w przychodach firmy.
Do tego jeszcze dojdzie BioWare, które całkiem nieźle zarobiło na NW 2, i Mass Effect.

Oj, ale ja nie mówię, że w ogóle nie robią gier na PC. Robią. Sprzedają się. Ale WoW i Simsy tak biją je na głowę, że jak wychodzi taki Warhammer i owszem, daje zyski, to nawet nie wchodzi do Top10.

Dnia 02.08.2008 o 20:46, Darkstar181 napisał:

Nie, bo żaden z moich znajomych jej nie posiada (lol)

Pech ;-)
Edit
Co do monotonności, miałem na myśli oczywiście głównie tytuły exclusive/które w pierwszej kolejności trafiły na konsole. Multiplatform nie brałem w ogóle pod uwagę pisząc te słowa.
Co do Mass Effect - widocznie miałem jakieś dziwaczne informacje (zuy informator, zuy!). Biję się w pierś i krzyczę - moja wina, moja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:46, Darkstar181 napisał:

> Jeżeli chodzi o gry na PC, to tak jak powiedziałeś, sprzedają się głównie Simsy
i WoW.
Kojarzysz studio Relic ? To ci od Homeworlda, Warhammera 40k, Company of Heroes, War
Commandera i STALKERA. Nie wydali ŻADNEJ gry na konsoli.


Nieprawda, "The OutFit" był na konsolach, który wyszedł z pod ich ręki.

Dnia 02.08.2008 o 20:46, Darkstar181 napisał:

Dwa lata temu jako jedna z niewielu firm w tej branży zanotowała ogromna nadwyżki w przychodach
firmy.
Do tego jeszcze dojdzie BioWare, które całkiem nieźle zarobiło na NW 2, i Mass Effect.


A co to ma do rzeczy? Niby BioWare nie robi gier na konsole? Niby ono nie zarabia wydając na nie swoje tytuły? A przychody z Mass Effect i z wielu innych ich pozycji wypuszczonych na konsole od BioWare to "pies"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2008 o 01:37, Liberal L1 napisał:

Nieprawda, "The OutFit" był na konsolach, który wyszedł z pod ich ręki.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Dnia 07.09.2008 o 01:37, Liberal L1 napisał:

A co to ma do rzeczy? Niby BioWare nie robi gier na konsole? Niby ono nie zarabia wydając
na nie swoje tytuły? A przychody z Mass Effect i z wielu innych ich pozycji wypuszczonych
na konsole od BioWare to "pies"?

Jak wyżej. Mass Effect to wyjątek, który wyszedł zresztą stosunkowo niedawno (rok temu na konsole ?)
No i bardzo chciałbym poznać te "wiele innych pozycji " wydanych przez BioWare na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 18:52, Darkstar181 napisał:


> Nieprawda, "The OutFit" był na konsolach, który wyszedł z pod ich ręki.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.


Ale to nie upoważnia Cię do pisania, że twórcy z Relic nie zrobili ŻADNEJ gry na konsole tylko dlatego żebyś mógł ładnie to dopasować do Twojej wydumanej teorii.

Dnia 07.09.2008 o 18:52, Darkstar181 napisał:

> A co to ma do rzeczy? Niby BioWare nie robi gier na konsole? Niby ono nie zarabia
wydając
> na nie swoje tytuły? A przychody z Mass Effect i z wielu innych ich pozycji wypuszczonych

> na konsole od BioWare to "pies"?
Jak wyżej. Mass Effect to wyjątek, który wyszedł zresztą stosunkowo niedawno (rok temu
na konsole ?)
No i bardzo chciałbym poznać te "wiele innych pozycji " wydanych przez BioWare na konsole.


Na przykład: MDK2, Star Wars: Knights of the Old Republic, Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood czy Jade Empire. A w drodze chociażby zapowiedziane: Dragon Age: Origins czy Mass Effect 2. Coś wiele tych wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC o wiele lepsze.
Lepsza grywalność, grafika, gameplay, gry na tą platformę są bardziej dopracowane.

Posiadam PS3, ale widać że w porównaniu z grami na PC to już nie wyrabia. Jedynie ekskluzywne tytuły pokazują jako taki poziom.
Zresztą developerzy obiecują stałą ilość klatek na konsolach co jest całkowitą bzdurą. Na PC wiesz że jak kupisz lepszy sprzęt to masz gwarancję że gra ci będzie lepiej chodzić.

No i PC dostaje za darmo dodatki do gier za które posiadacze konsol muszą płacić.(np. AC II 2 rozdziały zostały wycięte z konsolowych wersji i wydane jako płatne DLC, na PC były od razu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jako posiadacz dobrego PC i PS3, mogę stwierdzić, że nie ma tu lepszej platformy do gier bo każda z nich jest po prostu inna. Jasne, że nowy PC jest potężniejszy, ale pozostaje kwestia tego ile konsola ma już lat i ile kosztuje PC, ale temat technikaliów sobie odpuśćmy.

Co do gier.. obydwie platformy sprzyjają czemu innemu. PC to możliwość 100% oddania się rozgrywce, skupienia się, precyzji itp. Stąd symulatory, strategie itp. Konsole natomiast to głównie wygoda, "luz", imprezy ze znajomymi, karaoke itp.. I takie też charaktery gier królują na tych platformach.

ALE to oczywiście tylko przybliżenie. Bo np. konsole mają Metal Gear Solid, która to seria jest według mnie najlepszą serią gier akcji/fabularnych kiedykolwiek stworzoną, a same gry to jedne z najlepszych gier w jakie w życiu grałem. Natomiast na PC nietrudno znaleźć też np. wyśmienite gry zręcznościowe.

Po prostu - co kto lubi i co komu pasuje. Ja gram i tu i tu, a konsolę wiem, że warto mieć choćby dla samego Metal Gear Solid ;) . Także taka dyskusja dla mnie po prostu nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 00:38, MKRaven napisał:

Generalnie jako posiadacz dobrego PC i PS3, mogę stwierdzić, że nie ma tu lepszej platformy
do gier bo każda z nich jest po prostu inna. Jasne, że nowy PC jest potężniejszy, ale
pozostaje kwestia tego ile konsola ma już lat i ile kosztuje PC, ale temat technikaliów
sobie odpuśćmy.


Sam mam PS3, Xbox 360, Wii i PC. Jak wspomniałeś, każda z nich oferuje coś innego. Zatem konsola nie jest lepsza od PC, ani PC nie jest lepszy od konsoli. Większość wypowiedzi na ten temat wiąże się z tym, że nie każdego stać na posiadanie tak drogiego sprzętu. Dokonujesz wyboru i nie wiedzieć czemu bronisz swojej decyzji przed posiadaczami innego sprzętu, tak jakbyś się miało pomylić.

Komputer jest tylko wtedy mocniejszy od konsoli, gdy jest w miarę technologicznie aktualizowany.

Konsola ma tą małą przewagę, że nie ważne czy ma rok, czy dziesięć lat, nie wymaga zmian i gra obecna, czy też starsza nadal będzie odtwarzana.

PC jest graficznie dokładniejszy i nie jest limitowany pułapem HD.

Gdybym miał tylko jedną konsolę, czy też tylko PC, wcale nie powstrzymywałoby mnie to od uznania zalet innych platform.

Lepsza technologia wcale nie oznacza lepszej jakości gry. Niestety gracze młodsi, którzy nie mieli okazji wychować się na starszym sprzęcie czy też konsoli, nie "dorastali" w raz z rozwijającym się postępem technologicznym. Wskoczyli na wysoką jakość grafiki "od razu" i wszystko co starsze (jakość grafiki) kojarzy się z gorszą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Sam mam PC (3 letni, ale dzięki genialnej karcie GF 8800 GT do dzisiaj mogę grać w nowe tytuły), PS3 i Wii.
Grafika jest ważna, ale grywalność ważniejsza. Wii ma straszącą grafikę, ale dzięki sztuczkom i pomysłowości jest wspaniałą platformą do grania. PS3 ma super tytuły na wyłączność. A na PC gram w RTS-y (ostatnio genialna gierka CoH online) i odkryłem OnLive, który pogodzi wszystkie zwaśnione strony... hehe... to naprawdę działa... mam neta 10 MB/s... i całkiem nieźle to działa, a podobno do Polski wchodzi net 150 MB/s... sprawdźcie sami, większość gier ma 30 minut darmowego triala... http://www.onlive.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 09:56, BluesBoy napisał:

Popieram przedmówcę. Sam mam PC (3 letni, ale dzięki genialnej karcie GF 8800 GT do dzisiaj
mogę grać w nowe tytuły), PS3 i Wii.


Trudno się nie zgodzić.
Sam mam już 3 letni komp [dokładnie miesiąc temu mu stuknęło równe 3 latka], gtxa 260 65nm, e8400, 4gb ram ddr2 800mhz - gram we wszystko co wychodzi, full hd [dla mnie 720p-900p bo 1080 monitor nie obsłuży, max u mnie to 1440/900], ok nie mam dostępu do eye-candy z DX10 i 11 [imho przereklamowane] ale czy to aż tak ważne ?
Dla mnie wszystko co odpalam na swoim poczciwym XP na full ustawieniach i tak wygląda lepiej niż np na konsolach - taki Batman AA, Fallout 3, Divinity 2, ME1-2, DA:O itp itd...
Nie jestem tez wrogiem konsol, posiadam leciwą PS2, GameBoya Advance, w planach zakup x360 po nowym roku lub PS3 [ciągle się zastanawiam która konsa oferuje więcej fajnych exclusiveów, a w sumie kupuję konsolę nowej generacji i tak głównie dla Red Dead Redemption xD]

Ba nawet liczę że na swoim PC szarpnę na max w Wieska2, DA2, ME3 i Deus Ex HR i dopiero po tych tytułach zastanowię się nad zmianą sprzętu [a jak mi jakiś tytuł jednak nie pociągnie, w co wątpię, to zawsze za grosze mogę wymienić np moją gpu na gtxa 460 i mój cpu na jakiegoś quada taktowanego minimum 3.0-3.2 i i tak na upartego bez całkowitej zmiany złomu pogram ^_^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 12:25, Pietro87 napisał:


>> Dla mnie wszystko co odpalam na swoim poczciwym XP na full ustawieniach i tak wygląda

Dnia 20.12.2010 o 12:25, Pietro87 napisał:

lepiej niż np na konsolach - taki Batman AA, Fallout 3, Divinity 2, ME1-2, DA:O itp itd...


Tu masz rację. każda z gier jakie miałem okazje porównac graficznie wygladała lepiej na PC (mam xboxa360)

z drugiej jednak strony, w takiego Fallouta New Vegas gram na konsoli, po serii crashów i uszkodzeniu savów na PC.
Po pracy przyjemniej mi sie też leży przed konsolą i TV, no i problemów z instalacją nie ma. wkłada się płyte i gra.

edit:
wdzięczny jestem konsolom, że ich "przestarzałość" spowolniła parcie twórców na coraz wyższe wymagania sprzętowe gier dzięki czemu na moim dwuletnim kompie spokojnie sobie gram w najnowsze produkcje co najmniej na średnich, a przeważnie na wysokich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować