Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Konsole vs komputery

210 postów w tym temacie

Wiesz kwestia optymalizacji portów z konsoli to już inna bajka =)
O ile np F3 był dla mnie rewelacyjnie zoptymalizowany o tyle widzę new vegas już nie jest taki rewelacyjny [jeden tips - wyłącz na średnie odbicia na wodzie, w f3 po którymś z kolei patchu ta opcja powoduje koszmarne stutteringi, a new vegas pod tym względem jest robiony na identycznym silniku bez najmniejszych zmian]

A zastój technologiczny mnie tez cieszy. Gry wyglądają naprawdę dobrze, poziom konsolowy jest w kwestii oprawy bardzo przyzwoity [nie ma rewolucji ale nikt mi nie powie, że taki batman, red dead redemption czy me to brzydkie gry] a technologicznie wszystko ładnie śmiga na komputerach za 2-3 tysięcy, za swój dawałem 3 lata temu niecałe 3800zł [do wszystkiego dochodziło chłodzenie procka, dosyć mocny zasilacz i dosyć droga obudowa, proc mam skręcony na 4.0] dziś za podobną kwotę kupił by oczywiście lepszy komputer ale suma summarum na obu we wszystko zagra na maks - co niezmiernie uprzyjemnia życie gracza =) [a kto nie ma większej gotówki na dziś dzień i za 2 koła pogra komfortowo]

No i oczywiście pctowe porty, jesli sa dobrze zrobione w kwestii eye-candy biją konsolę nawet najprostrzymi trikami : wyższa rozdzielczość, z reguły lepsze tekstury, niekiedy zupełnie nowe przerobione efekty [np kompletnie inny hdr na konsolach a pc]

Imho erę x360 i ps3 zapamiętamy pewnie jako raj dla graczy zarówno konsolowych jak i pctowych [boli mnie tylko casualowość tytułów, wolał bym jednak żeby gry zajmowały nam te 10-15 godzin więcej jak to było kiedyś z rpgami, a nie jak dziś max 20-25h i finisz, ale to takie moje personalne zboczenie =)]


P.S.

Jak się ma pada do pc można się po robocie równie dobrze rozwalić przed monitorem =)
Ale wiem o co ci chodziło, też czasem lubię odpalić sobie moją poczciwą czarnulę i poszarpać np w Finala czy Tekkena przed telewizorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Dnia 20.12.2010 o 15:13, Pietro87 napisał:

Jak się ma pada do pc można się po robocie równie dobrze rozwalić przed monitorem =)


szczerze mówiąc tam gdzie u mnie stoi komp nie ma fizycznej możliwosci rozwalenia sie przed monitorem ;) no i te 22 cale monitora to jednak trochę mniej niż odpowiednio 32 cale i 42 cale telewizora (bo konsola u mnie w chałupie taka wędrująca jest - zalezy o jakiej porze dnia czy nocy ktos chce grać ;) a że starość nie radość i oczy już nie te wolę z dystansu pocinać na wiekszym ekranie.

tak czy owak, pomiędzy kompem a konsolą trudno stawiać znak równości. PC moim zdaniem górą - o wiele bardziej praktyczny jest - abstrahując od netów itp daje o wiele wiecej możliwosci kombinowania z grą - mody, łatki fanowskie, kody itd. no i cena gier - moim zdaniem podstawowa bolączka konsol. Bo na kompa mam gier tyle, że na dzien dzisiejszy nie jestem w stanie podac ich liczby (1/2 nawet nigdy nie była instalowane) a na xboxa - no cóz coś ok. 20. kazda przechodzona, grana po wielokroć. teraz na niesiony na fali Fallouta NV wybieram się na dniach po konsolową wersję Fallouta 3 (bo w to jeszcze nie grałem - a na półce kurzy sie wersja PC). Ponoć słabszy, ale wsiąkłem w ten klimat ostatnio.
No i perspektywa kolejnych kilkudziesieciu godzin grania w pozycji horyzontalnej jest mi jakoś dziwnie kuszaca hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@castlerock - z tymi cenami gier na konsole bym nie przesadzał. Można używki dobrych gier w doskonałym stanie kupić na allegro za 40-50 zł. Wiem, że producentom jest to nie w smak, ale osobiście uważam stawianie znaku równości między piratami a handlem używkami za skurw@#%ństwo.
Ponadto, jak się weźmie na wstrzymanie, to można nowe gry w dobrej cenie kupić. Ja ostatnio kupiłem zestaw dwóch najnowszych Prinsów of Persja na PS3 za 139 zł. i Date''s Inferno za 69 zł (wcześniej nie miałem czasu ograć, a gry chyba nienajgorsze).
Co do komfortu grania to konsole zostawiają PC daleko w tyle, ale w rts-y i mody sobie nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 11:49, BluesBoy napisał:

@castlerock - z tymi cenami gier na konsole bym nie przesadzał. Można używki dobrych
gier w doskonałym stanie kupić na allegro za 40-50 zł. Wiem, że producentom jest to nie
w smak, ale osobiście uważam stawianie znaku równości między piratami a handlem używkami
za skurw@#%ństwo.
Ponadto, jak się weźmie na wstrzymanie, to można nowe gry w dobrej cenie kupić. Ja ostatnio
kupiłem zestaw dwóch najnowszych Prinsów of Persja na PS3 za 139 zł. i Date''s Inferno
za 69 zł (wcześniej nie miałem czasu ograć, a gry chyba nienajgorsze).
Co do komfortu grania to konsole zostawiają PC daleko w tyle, ale w rts-y i mody sobie
nie pograsz.


zasadniczo masz rację, ale ja osobiście nie lubię używek na konsolę kupować. A Fallout 3 nówka w empiku za 69 zł do wziecia - dzisiaj po robocie wdepne po grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ludzie stawiają temat na zasadzie konsole KONTRA komputery - przecież znacznie sensowniej byłoby zamiast stawiać je naprzeciwko siebie postawić je obok siebie: konsole I komputery. Ja traktuję konsole jako uzupełnienie komputerów i wg mnie służą one do różnych celów. Konsole to wiadomo- gry akcji, strzelanki (bez FPS, wolę w to grać na PC przy użyciu ludzkich kontrolerów :), jRPG, samochodówki (jeśli ma się kierownicę do konsoli, to symulacje, a na padzie arcadówki). Natomiast jak chce pograć w coś bardziej ambitnego, czyli głównie przygodówki, rozbudowane RPG czy strategie, to wybór jest jeden - PC. Aha - bardzo fajne na PC są też różnego rodzaju gierki indie, które można za naprawdę małe pieniądze nabyć głównie na Steamie, a które są znakomitymi odstresowywaczami i potrafią dostarczyć masę radochy :L)
Jak w życiu, tak i w świecie elektronicznej rozrywki ważna jest specjalizacja. Jeśli ktoś to zrozumie i się z tym pogodzi, to zaręczam, że ciśnienie krwi mu spadnie do normalnego poziomu i będzie z gier czerpał samą tylko przyjemność ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się trochę zastał więc nieco odświeżę. Niedawno pojawiła się wypowiedź Richarda Huddy''ego z AMD, który wskazuje winnego słabej wydajności grafiki w komputerach. Jego zdaniem winna jest - a jakże :) - polityka Microsoftu i zastany system Direct X, który mimo wysokiej wydajności krat graficznych nie generuje lepszej jakości grafiki, niż konsole nowej generacji. Pełen tekst dostępny tutaj: http://pclab.pl/news45286.html . Co o tym myślicie - czy faktycznie wina leży po stronie Microsoftu, czy po prostu producenci kart graficznych starają się odbić piłeczkę żeby nie okazało się, że karty montowane w komputerach są mniej wydajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest o tyle lepsza od komputera że można wziąć ją wszędzie gdzie jest kontakt i telewizor a komputer musi mieć monitor i jest nieporęczny ewentualnie laptop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po zagraniu na moim xboxieu nie wyobrażam sobie jak można grać w np GTA IV na kompie albo co gorsze przeniesienie God of War czy Mortal Kombat na PC , przecież to by był 100%towy faceroll na klawiaturze ;d.Z kolei lepiej mi sie gra na komputerze w rożnego rodzaju fps''y i gry strategiczne :D.A jeżeli chcemy pograć z znajomymi to tutaj lepiej sprawdza się konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 19:53, ziomek25 napisał:

Ja po zagraniu na moim xboxieu nie wyobrażam sobie jak można grać w np GTA IV na kompie
albo co gorsze przeniesienie God of War czy Mortal Kombat na PC , przecież to by był
100%towy faceroll na klawiaturze ;d.Z kolei lepiej mi sie gra na komputerze w rożnego
rodzaju fps''y i gry strategiczne :D.A jeżeli chcemy pograć z znajomymi to tutaj lepiej
sprawdza się konsola.

Uwierz mi, że do komputera można podłączyć Pada ;) Sam zaopatrzyłem się w tego od xboxa i używam go właśnie do takich gier jak GTA, AC itp. Można powiedzieć że mam xboxa ale z dużo lepszą grafiką i wszechstronniejszego z darmowym multi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować