Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Konsole vs komputery

210 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 17:11, Metalhead86 napisał:

Ciekawostką jest to, że większość konsolowych ''hitów'' jest multiplatformowa ;).

Tak jest w przypadku Xboxa, a nie PS3. Prawie wszystkie hity na PS3 niewychodza na PCta. Heavenly Sword, Resitance 2, Resistance 1, Killzone 2, Metal Gear Solid 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:03, ja33no napisał:

Emulatory sa legalne, ale gry juz raczej nie (przynajmniej niewszystkie).

Mówię o tych na NES-a, SNES-a, MAME-a i inne starocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:01, ja33no napisał:

> (nie wiem nie śledzę odkąd mam nowego kompa :P) Tak więc nawet z nowym zasilaczem
wyjdzie
> taniej niż PS3.
Mozliwe, o jakies 200 zl, ale dolicz sobie do tego odtwarzacz blueray czyli czyli okolo
800 zl :)


Jak na razie nie widzę sensu kupowania B-R''a, Filmy DVD jak dla mnie mają wystarczająco dobrą jakość, a z instalacją gier z paru DVDików nie widzę problemu.


>Poza tym az do PS4 gry beda wychodzic na PS3 i ja bede w nie gral, a na moim

Dnia 30.07.2008 o 17:01, ja33no napisał:

komputerze juz nieodpale niczego. Oczywiscie grafika bedzie w tedy na PS3 duzo gorsza
niz na PCcie, ale grafika to nie wszystko.


Obecnie większość gier jest robiona na wszystkie ( większość ) platformy, także poziom graficzny jak i wymagania gier do czasu konsol next-next-genowych ;> nie powinny ulec jakiejś większej zmianie. No chyba że twórcy zaczną robić gry stricte PCtowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:14, ziptofaf napisał:

> Emulatory sa legalne, ale gry juz raczej nie (przynajmniej niewszystkie).
Mówię o tych na NES-a, SNES-a, MAME-a i inne starocie.

Tylko ze taki NES kosztuje tylko 60 zl xD. A jest z niego wiecej przyjemnosci niz z emulatora. Pozatym wiekszosc osob ma na tyle "mocny komputer" czyli ktory sie wlacza zeby odpalic takie emulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:12, ja33no napisał:

Masz jakas konsole?

PS2, GBA, ''pegazus'', miałem także Xboksa 360.

Dnia 30.07.2008 o 17:12, ja33no napisał:

Przynajmniej dla mnie gry konsolowe oferuja duzo wiecej niz grafike.
Dla mnie najwazniejsza w grach jest dobra zabawa, ktroa daja mi tytuly typu Heavenly
Sword.

Dla mnie również najważniejsza jest zabawa, ale musi być ona w miarę inteligentna.

Dnia 30.07.2008 o 17:12, ja33no napisał:

Podaj mi jakis tytul ktory wychodzi tylko na PCta i bedzie dobrym RPGiem poza Dragon
Age i Diablo 3?

One same powinny wystarczyć ;). Imho na ''ewolucji'' gier komputerowych, cierpią najwięcej właśnie cRPG''i. Od paru ładnych lat nie widziałem gry tego typu, wartej większej uwagi. Uproszczony Oblivion? Zręcznościowy Gothic III, Jade Empire czy Mass Effect? Co najwyżej Neverwinter Nights 2 trzyma klasę.

EDIT: Resistance hitem? Killzone hitem? Bez przesady. Jeno Metal Gear Solid 4 jest grą świetną - w Heavelny Sword nie grałem, więc nie będę się wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:14, k13 napisał:

Jak na razie nie widzę sensu kupowania B-R''a, Filmy DVD jak dla mnie mają wystarczająco
dobrą jakość, a z instalacją gier z paru DVDików nie widzę problemu.

Ja widze roznice, moze to tylko snobizm a moze tylko dobry telewizor. Tym bardziej ze coraz wiecej jest filmow wydawanych w BR.

Dnia 30.07.2008 o 17:14, k13 napisał:

Obecnie większość gier jest robiona na wszystkie ( większość ) platformy, także poziom
graficzny jak i wymagania gier do czasu konsol next-next-genowych ;> nie powinny ulec
jakiejś większej zmianie. No chyba że twórcy zaczną robić gry stricte PCtowe.

Tak tylko najczesciej sa to slabe gry. Kazda dodatkowa platforma oslabia gre. Gier strikte PCtowych jest cora zmniej, a gier ktore sa tylko na PS3 jest troszke. Resistance 2, 1, Killzone 2, Heavenly Sword, MGS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:18, Metalhead86 napisał:

Imho na ''ewolucji'' gier komputerowych, cierpią najwięcej
właśnie cRPG''i. Od paru ładnych lat nie widziałem gry tego typu, wartej większej uwagi.
Uproszczony Oblivion? Zręcznościowy Gothic III, Jade Empire czy Mass Effect? Co najwyżej
Neverwinter Nights 2 trzyma klasę.

Zgadzam sie z toba w 100%, sam jestem fanem dobrych RPGow. W takie gry jak Gothic 1 czy Neverwinter Night 1 i 2 gram do dzis :), poniwaz niema na rynku zadnych ciakwszych gier tego typu.

PS: Ja Resistance uwazam za bardzo dobra strzelanke. Bardzo intensywna, napewno ciekawsza niz Crysis czy inne nowe FPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2008 o 17:22, ja33no napisał:

Ja widze roznice, moze to tylko snobizm a moze tylko dobry telewizor. Tym bardziej ze
coraz wiecej jest filmow wydawanych w BR.


Nie mówię że nie widać różnicy, bo taką już widać między DVD a HD DVD. Ja tylko mówię ze dla mnie jakość DVD jest wystarczająca by cieszyć ''kinem'' :P. A tak poza tym to filmy puszczam sobie tylko do snu i na drugim monitorze gdy ''pracuje''. Tak więc nie skupiam się na samym oglądaniu, tylko jak już coś to na słuchaniu :P.

Dnia 30.07.2008 o 17:22, ja33no napisał:

Tak tylko najczesciej sa to slabe gry. Kazda dodatkowa platforma oslabia gre. Gier strikte
PCtowych jest cora zmniej, a gier ktore sa tylko na PS3 jest troszke. Resistance 2, 1,
Killzone 2, Heavenly Sword, MGS4.


No niestety ... takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze nawet jezeli bym zotal przy PCtach to watpie zeby tak dobre gry jak Gothic sie jescze powturzyly. Tym bardziej ze producenci Dragon Age powiedzieli ze prawdopodobnie zrobia port swojej gry na konsolach.

EDIT: Bioware bylo jedyna nadzieja PCtowcow puki nieoglosili ze Mass Effect wyjdzie na konsole a ich kolejne gry tez beda mialy prawdopodobnie porty na konsolach. Bozostaje Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, gram na platformie PC od 1996-1997 roku (w międzyczasie krótkie, nieudane próby przesiadki na SNES, PSX, Sega Saturn, PS2). Dopóki nie kupiłem konsoli myślałem, że po prostu zacznę wymiotować od całej tej monotonności. Myślałem, że wyrosłem z gier, że to nie dla mnie, że mam zająć się czymś innym. Kolejne gry, kolejne nudy, co raz większe wymagania, kolejne upgrade''y sprzętu.
Zaryzykowałem.
Rok temu kupiłem konsolę.
Jestem najszczęśliwszym graczem na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:36, WorldWar3PL napisał:

Rok temu kupiłem konsolę.
Jestem najszczęśliwszym graczem na ziemi.

Tak samo jak ja, tylko ja wybralem PS3, pewnie gdybym wybral Xa to tez bylbym tak szczesliwy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:26, ja33no napisał:

> Imho na ''ewolucji'' gier komputerowych, cierpią najwięcej
> właśnie cRPG''i. Od paru ładnych lat nie widziałem gry tego typu, wartej większej
uwagi.
> Uproszczony Oblivion? Zręcznościowy Gothic III, Jade Empire czy Mass Effect? Co
najwyżej
> Neverwinter Nights 2 trzyma klasę.
Zgadzam sie z toba w 100%, sam jestem fanem dobrych RPGow. W takie gry jak Gothic 1 czy
Neverwinter Night 1 i 2 gram do dzis :), poniwaz niema na rynku zadnych ciakwszych gier
tego typu.

PS: Ja Resistance uwazam za bardzo dobra strzelanke. Bardzo intensywna, napewno ciekawsza
niz Crysis czy inne nowe FPSy.

Osobiście nie grałem w Resistance''a więc trudno mi cokolwiek o nim powiedzieć. R2 na screenach wyglądał fajnie, jednak na gameplay''u który widziałem, gra była bardzo powolna, mało dynamiczna :(. Gry na PS3 w które bym sobie z chęcią zagrał to GT5 no i może MGS4 ( choć wygląd głównego bohatera mnie odrzuca ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szczytem ''szczęścia'' jest posiadanie wszystkich 3 konsol next-gen (PS3 w wersji ze wsteczną kompatybilnością, naturalnie!). Za długo już grałem na PC. Niemal brzydzę się każdą grą nań. Nic mnie na nim nie cieszyło, czułem się, jakbym grał na siłę, bo ''prawdziwy gracz zawsze gra do końca''. Teraz takich sytuacji nie ma i moim zdaniem o to przecież chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:36, WorldWar3PL napisał:

Zaryzykowałem.
Rok temu kupiłem konsolę.
Jestem najszczęśliwszym graczem na ziemi.


Też bym chciał się tak poczuć. Niestety... "najlepsze" gry z konsol są poprawiane, ulepszane i portowane na PC.
Grając w te gry i mając świadomość, że to jedne z lepszych tytułów na konsole poprostu boję się tych pozostałych. Tak więc konsoli nie kupiłem... Wprawdzie nie wszystkie "dobre" gry są portowane, ale nie będę wydawał ok. 1000 zł żeby pograć w MGS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:40, WorldWar3PL napisał:

Moim zdaniem szczytem ''szczęścia'' jest posiadanie wszystkich 3 konsol next-gen (PS3
w wersji ze wsteczną kompatybilnością, naturalnie!). Za długo już grałem na PC. Niemal
brzydzę się każdą grą nań. Nic mnie na nim nie cieszyło, czułem się, jakbym grał na siłę,
bo ''prawdziwy gracz zawsze gra do końca''. Teraz takich sytuacji nie ma i moim zdaniem
o to przecież chodzi.

Ja mam podobnie, przechodze wszytskie gry na PS3, a na PCta przeszedlem w calosci tylko Fable, Gothic, GTA3, Max Payne, Call of Duty 2, 4 , MoHAA i Evil Genius. A uwierz mi ze gralem w maaaase gier.
Moze stalem sie mniej wymagajasy ale gry na konsole pomimo tego ze sa nastawione na rozrywke bardziej mnie ciesza, kazdy wybuch, kazda rozwalona glowa mnie cieszy ^^. Wiem ze teraz nieznajde nic na PCta co by mnie cieszylo lub wzruszylo. Pozostaja tylko dobre ksiazki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:44, H311diver napisał:

Też bym chciał się tak poczuć. Niestety... "najlepsze" gry z konsol są poprawiane, ulepszane
i portowane na PC.
Grając w te gry i mając świadomość, że to jedne z lepszych tytułów na konsole poprostu
boję się tych pozostałych. Tak więc konsoli nie kupiłem... Wprawdzie nie wszystkie "dobre"
gry są portowane, ale nie będę wydawał ok. 1000 zł żeby pograć w MGS4.

Ulepszane i portowane ;). Chyba tylko Mass Effect i Gears of War. I to tylko dlatego ze M$ leci na kase ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porty gier mnie nie odstraszyły, ponieważ zazwyczaj na PC wychodzą... gorsze. Takie Gears of War. Zbugowane, mnóstwo problemów z nim, sprzedaż znikoma (przez co gracze sami sobie wbili gwóźdź do trumny, bo przez to być może GoW 2 zostanie przy X360). Mass Effect? Z tego co słyszałem, sporo osób ma z tym problemy - na dodatek ten Bring down the sky... tra-dże-di.
Moim zdaniem warto się przesiąść, choćby na próbę. Jeżeli czujesz naprawdę ogromną monotonię jeżeli chodzi o gry, bierz konsolkę w ciemno.
/////
Prosiłbym o zauważenie, iż wszystkie moje posty w tym temacie są pisane na zasadzie ''moim zdaniem'' i ''na podstawie MOICH doświadczeń''. Wielu graczy ma różne gusta, ale jako, że przy pc''tach spędziłem spory kawał swojego życia uważam, iż na te śmieszne znaczki w moich postach warto przynajmniej zwrócić uwagę.
////
ja33no
Nie chodzi tylko o pieniądze, ale o podtrzymanie Windowsa przy życiu. ;-) Chociaż w sumie wychodzi na jedno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:00, MLODY2K6 napisał:

Czesc.

Również witam ;-)

Dnia 30.07.2008 o 18:00, MLODY2K6 napisał:

Smigasz na LCD TV czy Monitorku??? tak z czyste ciekawosci pytam

Chwilowo (przynajmniej taką mam nadzieję) gram na 17'' CRT monitorku, rozdziałka 1380x768 (Teoretycznie identyczną możemy spotkać na telewizorach HDReady).
Kiedy myślałem, że mam świetny obraz, poszedłem do kolegi z eksem-keksem i podłączyłem do HDReady TV. Szczena mi opadła. Także, jeżeli masz możliwość gry na telewizorze HDReady, a nie na monitorze, nawet nie zadawaj takich pytań ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować