Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Konsole vs komputery

210 postów w tym temacie

@WorldWar3PL

Dziwne ... z GoW ani z MF nie miałem żadnych problemów, a sprawdzałem na wszystkich trzech komputerach jakie mam w domu ;) ... a czy wielu narzeka to ja nie wiem. Trudno mi to stwierdzić nie wiedząc ile kopii gier się sprzedało ani tego ile osób posiadających oryginały ma z nią problemy ... podawali gdzieś takie dane ?
A co do dodatku to nie wiem o co ci idzie. ;P

Jeśli idzie o monotonie to ja właśnie ją widzę patrzą na gry konsolowe ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim X-ie gram na monitorze LCD 22" 1680x1050 ale mam hdready. Tak sie zastanawialem wlasnie nad zakupem czegos duuzego np SAMSUNG 40" A551 FULL HD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc. A grając? ;-)
Szczerze? Miałem (nie)przyjemność grać w wersję Gears of War na PC. Moim zdaniem totalne nieporozumienie. Multiplayer również został drastycznie zmieniony - jest jakiś... szybszy, bardziej chaotyczny. Nie, żeby to była za szybka gra dla mnie (powstała taka? ;-)), tylko zrobił się z tego jeden, wielki bałagan.
W dodatku naprawdę współczuję Ci gdy mam świadomość, że wykonujesz cięcia lancera bez czucia tych potężnych wibracji. Czegoś takiego prędko nie można zapomnieć.
MLODY2K6
Telewizor, moim zdaniem, zawsze będzie lepszym wyborem niż monitor. Oprócz samej wygody, obraz po prostu powala na kolana. Jeśli masz znajomych z takimi telewizorkami, leć do nich z konsolą, a przekonasz się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:05, k13 napisał:

Jeśli idzie o monotonie to ja właśnie ją widzę patrzą na gry konsolowe ;P

Ja posiadam 10 gier i zadna niejest podobna do drugiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:07, WorldWar3PL napisał:

Telewizor, moim zdaniem, zawsze będzie lepszym wyborem niż monitor. Oprócz samej wygody,
obraz po prostu powala na kolana. Jeśli masz znajomych z takimi telewizorkami, leć do
nich z konsolą, a przekonasz się sam.

Ja posiadam dobry monitor LCD 20 calowy panoramiczny i telewizor HD ready 32 cale. Chcialem miec konole w pokoju wiec podlaczylem do monitora, powiem tak tragedia, teraz granie na tak malym ekranie wydaje mi sie dziwne i bardzo niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:07, WorldWar3PL napisał:

Patrząc. A grając? ;-)


Cóż ja kupuje gry gdy "widzę" że mi się podobają ;P

Dnia 30.07.2008 o 18:07, WorldWar3PL napisał:

Szczerze? Miałem (nie)przyjemność grać w wersję Gears of War na PC. Moim zdaniem totalne
nieporozumienie.


Proszę o więcej informacji ;P

Multiplayer również został drastycznie zmieniony - jest jakiś... szybszy,

Dnia 30.07.2008 o 18:07, WorldWar3PL napisał:

bardziej chaotyczny. Nie, żeby to była za szybka gra dla mnie (powstała taka? ;-)), tylko
zrobił się z tego jeden, wielki bałagan.


Cóż na mulit grałem tylko w Coop''a ... reszta trybów mi się nie podobała ( wole CoD''a 4 i UT3 )

Dnia 30.07.2008 o 18:07, WorldWar3PL napisał:

W dodatku naprawdę współczuję Ci gdy mam świadomość, że wykonujesz cięcia lancera bez
czucia tych potężnych wibracji. Czegoś takiego prędko nie można zapomnieć.


Od wibracji mnie ręce bolą ;P ( zostanę przy klawiszach ^^ )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 17:50, WorldWar3PL napisał:

Porty gier mnie nie odstraszyły, ponieważ zazwyczaj na PC wychodzą... gorsze. Takie Gears
of War. Zbugowane, mnóstwo problemów z nim, sprzedaż znikoma (przez co gracze sami sobie
wbili gwóźdź do trumny, bo przez to być może GoW 2 zostanie przy X360). Mass Effect?
Z tego co słyszałem, sporo osób ma z tym problemy - na dodatek ten Bring down the sky...
tra-dże-di.
Moim zdaniem warto się przesiąść, choćby na próbę. Jeżeli czujesz naprawdę ogromną monotonię
jeżeli chodzi o gry, bierz konsolkę w ciemno.


Zarówno GoW jak i ME to według mnie bardzo przeciętne tytuły, które nie tylko nic nie wnoszą do gatunku, ale wręcz idą wstecz. NIe miałem z nimi żadnych problemów, a jednak nie przypadły mi do gustu. Pozytywnie zaskoczył mnie jedynie Assassin''s Creed, który pomimo wtórnej rozgrywki przedstawiał świeży i interesujący pomysł. Miałem kiedyś PS i krótko PS2. To były zupełnie inne gry, j-rpegi i inne szalone japońskie wymysły. Teraz nowe konsole oferują ten sam styl gier co od zawsze PC. Wcześniej to były dwa różne światy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:08, ja33no napisał:

> Jeśli idzie o monotonie to ja właśnie ją widzę patrzą na gry konsolowe ;P
Ja posiadam 10 gier i zadna niejest podobna do drugiej :).


ja posiadam ponad 150 gier PC''towych i też nie odczuwam monotonii ... jedynie niedosyt ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:19, k13 napisał:

ja posiadam ponad 150 gier PC''towych i też nie odczuwam monotonii ... jedynie niedosyt

Kiedys gry niebyly monotonne, ja mowie o ostatnich tytulach, ciagle to samo. Oczywiscie pojawilo sie pare tytulow ktore cos wniosly np. Dawn of War, Portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 18:06, MLODY2K6 napisał:

Ja na swoim X-ie gram na monitorze LCD 22" 1680x1050 ale mam hdready. Tak sie zastanawialem
wlasnie nad zakupem czegos duuzego np SAMSUNG 40" A551 FULL HD


Odradzam. Jeżeli chcesz coś naprawdę dużego, to nie LCD, a plazma. Zero smużenia, naturalna czerń, szerokie kąty widzenia. Od niedawna sam taką posiadam (Panasonic TH-37PV8P) i jest po prostu super. Z tym wypalaniem obrazu to też bujda - zdarza się tylko podczas wielogodzinnego oglądania jednego kanału w TV, a i wtedy znika po kilkunastu minutach, jak zmieni się kanał. Tyle, że tutaj liczy się firma - Panasonic i Hitachi. Inne produkują szajs.

@ WorldWar3PL
Do PC-ta też można dokupić pada. I wtedy wibracje w Gears of War działają jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:05, ja33no napisał:

> ja posiadam ponad 150 gier PC''towych i też nie odczuwam monotonii ... jedynie
niedosyt
Kiedys gry niebyly monotonne, ja mowie o ostatnich tytulach, ciagle to samo. Oczywiscie
pojawilo sie pare tytulow ktore cos wniosly np. Dawn of War, Portal.


No ale co nam teraz pozostaje ... jedyne czym nas mogą ''zaskoczyć'' to mieszaniem gatunków gier, ale widzę że to dla twórców jest zbyt ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plazma jest dla mnie za droga. Wiec niestety ale wiem jak dziala X360 na PANASONIC TH-42PY85P i to jest dopiero zabawka ale 4800zl trzeba dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 19:41, MLODY2K6 napisał:

Plazma jest dla mnie za droga. Wiec niestety ale wiem jak dziala X360 na PANASONIC TH-42PY85P
i to jest dopiero zabawka ale 4800zl trzeba dac


Em, ale niekoniecznie musisz brać Full HD. Różnic w wyświetlaniu w ogóle nie ma (zresztą i tak niektóre gry pod X''a 360 działa w niskich rozdzielczościach np. Devil May Cry 4 i bodajże GTA4), a wychodzi nawet 1500-2000 zł taniej.
Taki model Panasonic TH-42PV7P (Viera) kosztuje 2999 zł na komputroniku, więc pewnie da się go dostać nawet za 2500 zł. A to już chyba sensowna cena za taką jakość obrazu jaką ma plazma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ME, to się zgodzę, ale w przypadku GoW polecam zagrać na X360. Zupełnie inne odczucia niż na PC, w sumie sam nie wiem czemu. Na konsolce, gra niczym wybitna. Przekonaj się sam, gorąco polecam :)
ziptofaf
Ale sam wiesz, że to nie to samo, bo sterowanie przecież doskonale przystosowano do myszki+klawiatury. Nawet po podłączeniu pada to zupełnie inna gra. Rly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:12, WorldWar3PL napisał:

Jeżeli chodzi o ME, to się zgodzę, ale w przypadku GoW polecam zagrać na X360. Zupełnie
inne odczucia niż na PC, w sumie sam nie wiem czemu. Na konsolce, gra niczym wybitna.
Przekonaj się sam, gorąco polecam :)
ziptofaf
Ale sam wiesz, że to nie to samo, bo sterowanie przecież doskonale przystosowano do myszki+klawiatury.
Nawet po podłączeniu pada to zupełnie inna gra. Rly.



Tylko czekać aż dodadzą wibracje do myszek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty to sobie obejrzyj w lusterku lepiej "FULLHD".
Różnica jest naprawdę minimalna, w końcu to 1080p oraz 1080i.
Poza tym, to gier które wykorzystują sygnał 1080i jest naprawdę niewiele(na X360 zaledwie kilka).

Tak wiem co mówię, bo miałem przez 2 tygodnie X360 a potem PS3. Teraz stwierdziłem że zostanę przy swoim kompie i kupiłem sobie pada od X360(GENIALNY!), a gry mam w HD(czasem w Full HD jak mi karta pozwala).
Tak więc zapytam jeszcze raz: Czy PC-ty naprawdę umierają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:47, k13 napisał:

Tylko czekać aż dodadzą wibracje do myszek :P


Kiedyś chyba były wibrujące myszki ale się nie przyjęły. Ja nie lubię wibracji. :D Pada na pc mam bez wibracji, a kierownicę z vibration feedback, ale wyłączonym. Na plejkach też wyłączałem bo strasznie mnie to irytowało. Jak tak sobie biegałem i beznamiętnie biłem ludzi to pad szamotał się w łapie, co najmniej jak by w grze wybuchła bomba atomowa. Choć wibracja przy masakrze piłą lancera pewnie była by i fajna, ale jednak jestem na nią uczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:06, H311diver napisał:

> Tylko czekać aż dodadzą wibracje do myszek :P

Kiedyś chyba były wibrujące myszki ale się nie przyjęły. Ja nie lubię wibracji. :D Pada
na pc mam bez wibracji, a kierownicę z vibration feedback, ale wyłączonym. Na plejkach
też wyłączałem bo strasznie mnie to irytowało. Jak tak sobie biegałem i beznamiętnie
biłem ludzi to pad szamotał się w łapie, co najmniej jak by w grze wybuchła bomba atomowa.
Choć wibracja przy masakrze piłą lancera pewnie była by i fajna, ale jednak jestem na
nią uczulony.


Wibracje na Wheel''u są fajne, ale jak już chyba powiedziałem, od wibracji w padzie ręce mnie bolą :| ... pewnie to dla tego że pada używam raz na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kompa to sie nie martwie, mam takiego jak jest w opisie. Poprostu chcialem kupic sobie TV full HD bo ogladam filmy w tych rozdzielczosciach i chcialbym wykorzytsac do tego wlasnie TV bo na monitorze to mam skalowanie na 1680x1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować