Zaloguj się, aby obserwować  
Lex

najlepsze filmy

61 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2006 o 14:44, Smugller napisał:

1. Leon Zawodowiec
2.Leon Zawodowiec
3.Leon Zawodowiec
4. Matrix(seria)



a i jeszcze epoka lodowcowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w losowej kolejności :)))

1. W mgnieniu oka 10. Kod dostepu
2. Matrix seria 11. 28 dni pozniej
3. Leon zawodowiec 12. Equilibrium
4. Final Fantasy 13. Telefon
5. Moulin Rougue 14. Gladiator
6.Władca Pierścieni seria 15. Underworld 1 i 2
7.Resident Evil 16. Man on fire
8.Gothica 17. Wyspa
9.Stygmaty i wiele innych :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o wielu moich filmach teraz zapomniałem, ale to będzie jakoś tak :
1. Star Wars (stara trylogia)
2.Mumia
3.Matrix 1
4.Chronnicles of Narnia (taka przyjemna bajka)
5.The Lord of the Rings
6.Leon Zawodowiec
Jak mi się przypomni więcej to napisze. Nie jest tak że jedynka to najlepsze miejsce
(chociaż w tym przypadku tak jest), tylko wszystkie te filmy są u mnie na równi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam komedie... a wiec moj ranking:

1. Straszny film (seria)
2. Maska (czemu nikt tu o tym filmie nie wspomina?)
3. Shrek
4. How High (gibon na horyzoncie :)))) )
5. Pingwiny z Madagaskaru ("Rico, kobita nic nie widziala..." :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Star Wars w ogóle i Stargate (nie jestem w stanie rozstrzygnac co kocham bardziej)
2. The Hunt for Red October
3. Johnny Mnemonic
4. Impostor
5. Screamers
6. Private Ryan
7. Enemy at the gates
8. Interview with a vampire
9. Fight Club
10. Bourne identity (supremacy jeszcze nie widzialem)

Lista nie jest przypadkowa. Dokładnie taka jest moja czołówka (pierwsze 3 na 100% w takiej kolejności a potem miałem trochę wątpliwości co do miejsc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Star Wars ( najlepsza jest V i III)
2. Jamakasi
3. Ścigany (z Harisonem Fordem)
4. Władca Pierścieni
5. Transporter
6. Maska
7. Vinci
8. Shrek
9 Matrix
10. Gladiator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to filmy :

Shrek 2

Shrek is back (DVD)

Shrek is back

"Shrek 2" to na dzien dzisiejszy najbardziej dochodowa animacji wszech czasów. Film, bijąc po kolei rekordy kasowe podbił serca widzów i krytyków stając się jednym z największych przebojów kinowych tego roku.

Teraz "Shrek 2" triumfuje również na wideo i DVD. Przez trzy dni w samych tylko Stanach sprzedano ponad 12 milionów sztuk płyt i kaset z filmem. I nie ma w tym nic dziwnego. Mimo kąśliwych uwag niektórych widzów i krytyków, "Shrek 2" to przykład doskonałego kina rozrywkowego, które może nie przewyższa oryginału, ale na pewno nie jest od niego gorsze.

"Shrek 2" ukazuje się w edycji jednopłytowej oraz specjalnej, mieszczącej się na dwóch krążkach. Od strony technicznej oba wydania (pierwsze płytki są identyczne) prezentują się nieźle, choć można mieć zastrzeżenia do obrazu, w którym niekiedy chyba przesadzono z kompresją. Dźwięk zapisany w formacie DD 5.1 (oczywiście opcjonalnie można wybrać polski dubbing) prezentuje się bez zarzutu.

"Shrek 2" wypełniony jest dodatkami, których zarówno na jedno, jak i dwupłytowym wydaniu znalazła się naprawdę pokaźna ilość. Choć muszę przyznać, że moje pierwsze zetknięcie z płytkami nie było miłe. Po włożeniu krążka do czytnika okazało się bowiem, że przed uruchomieniem menu muszę obejrzeć zwiastuny filmów "Rybki z ferajny" oraz "Madagaskar". Co gorsza trailerów tych nie można "przeskoczyć", a co najwyżej przewinąć.
Nie lubię takich praktyk, gdyż płacąc wcale niemałe pieniądze za film nie płacę za reklamówki. Tego rodzaju trailery można umieszczać w dodatkach, gdzie mogę, ale nie muszę ich oglądać. Zmuszanie widza do zapoznania się z nimi uważam za totalne nieporozumienie.

Najważniejszym z dodatków zawartym na pierwszej płycie jest z całą pewnością nowe zakończenie zatytułowane "Idol w Zasiedmiogrodzie". Po finałowym przyjęciu bohaterowie filmu spotykają się po raz kolejny by wziąć udział w spontanicznie zorganizowanym konkursie "Idola", w którym jurorami są Shrek, Fiona i Simon Cowell. Każda z postaci śpiewa inną piosenkę, a o ostatecznym zwycięstwie decyduje widz wybierając pilotem swojego laureata. Po włożeniu płytki DVD do domowego komputera możemy dodatkowo obejrzeć plakat promujący zasiedmiogrodzkiego Idola, wydrukować karty wyników, przeczytać informacje o uczestnikach oraz obejrzeć ich fotosy.

Sporo miejsca na płycie zajmują również materiały filmowe poświęcone realizacji "Shreka 2". Z dodatków "Nowinki techniczne w filmie Shrek 2", "Poznaj obsadę", "Poznaj Kota w butach" oraz "Muzyka w filmie Shrek 2" dowiemy się jak powstawał film, muzyka do niego oraz jak aktorzy nagrywali swoje kwestie. Wszystkie te materiały mają charakter promocyjny, zatem wypowiedzi aktorów i ekipy ociekają od pochwał.
Jako uzupełnienie warto zajrzeć do "Wpadek technicznych", w których znalazły się sceny z błędami. Tylko tam zobaczyć możecie ''żywy'' kapelusz Kota w butach, czy bohaterów z nienaturalnie długimi rękami.
Do gustu przypadł mi również "Dziennik Zasiedmiogrodzki" - dodatek, w którym znalazły wycinki z wydawanej w Zasiedmiogrodzie gazety codziennej. Możemy dowiedzieć się z niej między innymi jak media opisywały perypetie księżniczki Fiony i jej męża oraz zobaczyć kilka naprawdę niezłych reklamówek (moją ulubioną jest plakat filmu "Lethal Arrow 4" z Robin Hoodem i Małym Johnem w rolach głównych).

"DreamWorks Kids" to dział przeznaczony w całości dla dzieci. Szkoda tylko, że jest to zarazem jedyna część płyty, w której nie wszystkie dodatki zostały przetłumaczone. W dodatku znajdziemy m.in. "Pokój muzyczny Shreka", czyli listę wszystkich piosenek wykorzystanych w filmie wraz z linkami do scen, w których się pojawiają oraz bezpośredni dostępy do ulubionych scen oraz wideoklip do piosenki "Accidentaly in Love" zepołu Conting Crows. Dzieciom zapewne najbardziej spodoba się "Dom gier ciastka", gdzie obok interaktywnej mapy Zasiedmiogrodu znalazły się również proste gry.

Listę dodatków zawartych na pierwszej płycie zamykają dwa komentarze. Autorami pierwszego są Kelly Asbury i Conrad Vernon - reżyserzy, drugiego producent Aron Warner oraz montażysta Mike Andrews. Szczególnie polecam wysłuchanie pierwszego z wymienionych, gdyż dzięki niemu dostrzeżecie w filmie wiele szczegółów, na które być może nigdy byście nie zwrócili uwagi.

Na drugiej płycie dodatków jest nieco mniej, co nie znaczy jednak, że są mniej interesujące. Krążek otwiera wideoklip do piosenki Kota w butach składający się z fragmentów filmu oraz scen pokazujących Antonio Banderasa przy nagrywaniu utworu w studio.
Z dodatku "Naucz się rysować" dowiemy się jak krok po kroku narysować podobizny bohaterów filmu "Shrek 2", a w "Naucz się bekać ze Shrekiem i Fioną" przejdziemy szybki kurs bekania w pięciu językach obcych: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.
Ci, którym spodobała się zasiedmiogrodzka wersja Idola na pewno z dużym zainteresowaniem obejrzą "Realizację Idola z Zasiedmiogrodu" - filmowy dodatek opowiadający nie tylko o realziacji materiału, ale również wyjaśniający czym kierowano się dobierając piosenki wykonywane przez każdego z bohaterów.
Bardzo ciekawy jest dodatek zatytułowany "Dookoła świata z filmem Shrek 2" poświęcony innym wersjom językowym filmu, który przetłumaczono w sumie na 33 języki. Aktorzy z Tajwanu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, czy Niemiec opowiedzą o swojej pracy, będziemy mieli również okazję wysłuchać fragmentów nagranych przez nich dialogów. Szkoda tylko, że w dodatku tym zabrakło miejsca na polską obsadę dubbingu.

Listę dodatków zawartych na drugiej płycie zamyka "Od scenopisu na ekran" - prezentacja kolejnych procesów powstawania filmów, od wstępnych szkiców, aż po gotowy obraz.

"Shrek 2" to jeden z tych filmów, które powinny znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika X Muzy. Doskonała zabawa w solidnym wydaniu. Polecam.


Cinderella story:


Skazywana przez swoją macochę na wykonywanie najcięższych prac domowych Sam znajduje ucieczkę od niewesołęj rzeczywistości w internetowej korespondencji z tajemniczym uwodzicielem. Niebawem będzie miała okazję poznać go osobiście, na wielkim balu maskowym w swojej szkole...


i
\Wielki Pdryw


Jak poślubić milionera (kino)

"Money, money, money, must be funny, in the richmen''s world" śpiewał przed laty szwedzki kwartet Abba. Do świata bogaczy można się dostać na kilka sposobów jeśli się w nim nie urodziło. Jedna droga to słynny amerykański sen - od pucybuta do milionera. Niestety jest to bardzo trudna ścieżka, a idący nią musi mieć dużo samozaparcia i szczęścia.
Można też ożenić się z "pieniędzmi" - jest to sposób łatwiejszy, bo wymaga mniej zachodu. Ale i ten plan ma poważną wadę - małżeństwo zawarte dla dolarów, a nie dla miłości może być więzieniem. Chyba, że... potrwa tylko jeden dzień.
Taki jest właśnie plan działania olśniewającej Max Conners i jej równie pięknej córki Page - bohaterek nowego filmu Davida Mirkina "Wielki podryw".


Schemat działania obu pań jest prosty. Matka kusi i uwodzi mężczyznę, gdy ten nie może się oprzeć jej wdziękom i chce spędzić z nią noc, stawia jeden warunek: ślub. Po pięknej i kosztownej ceremonii panna młoda zasypia, zanim małżeństwo jest skonsumowane. Rano natomiast "przyłapuje" świeżo poślubionego męża na gorącym uczynku ze swoją córką Page. Żąda rozwodu i okrągłej sumy jako rekompensaty. Potem Max zmienia kolor włosów, miasto i szuka nowej ofiary. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie... urząd podatkowy - Max i Page dowiadują się, że są winne fiskusowi kilkaset tysięcy dolarów. Jedynym sposobem na jej zdobycie jest wielkie polowanie na grubą rybę, którą jest wiekowy William Tensa - arogant i nałogowy palacz.

"Wielki podryw" ogląda się bardzo miło i przyjemnie, przynajmniej przez pierwszą godzinę. Potem tempo filmu trochę siada, a zakończenie niemiłosiernie rozwleka się na pół godziny. Przynajmniej trzy razy miałam wrażenie, że film się skończy.
Największą siłą obrazu jest nie scenariusz, ale obsada aktorska. Na uznanie zasługuje przede wszystkim Gene Hackman, grający palacza Tensę. Jest odrażający, arogancki, nieustannie kaszle, a mimo to wzbudza sympatię widza. Tą rolą Hackman potwierdza swoją wszechstronność i ogromny talent komediowy. Jego gra była na tyle sugestywna, że na bardzo długo odechciało mi się choćby spoglądać w stronę papierosów.
Podobał mi się również występ Sigurney Weaver, dotąd kojarzonej raczej z rolami twardych kobiet, a nie uwodzicielskich wampów. Max w jej wykonaniu jest afektowana, sztuczna, a przez to bardzo zabawna. Weaver świadomie i z wyczuciem przerysowuje swoją bohaterkę, co czyni jej występ interesującym. Świetne jest też jedno z wcieleń Max - Olga, która mówi z silnym rosyjskim akcentem, przekręcając niektóre słowa.
Uznanie należy się również Anne Bancroft, grającej przedstawicielkę urzędu podatkowego, która nawet z małej roli potrafi zrobić perełkę.
Słabo natomiast wypada - nie tylko na tle starszych kolegów - Jenniffer Love Hewitt, urocza "dziewczyna z sąsiedztwa" i ulubienica nastoletnich Amerykanów. Nie wiem na ile jest to kwestia scenariusza, a na ile gra Hewitt - Page jest płaska, jednowymiarowa i zupełnie nieprzekonująca. Być może to sygnał od scenarzystów, którzy poprzez postać młodej panny Conners, chcą pokazać współczesnego dwudziestolatka, zainteresowanego wyłącznie pieniędzmi i mającego bardzo mało zainteresowań.

"Wielki podryw" to zabawna komedia ze świetnymi kreacjami aktorskimi, choć trochę za długa. Moim zdaniem warto się wybrać na nią do kina, zwłaszcza gdy świat jest ponury, smutny i zimny, lecz nie jest to pozycja obowiązkowa.


to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:02, Sandwich napisał:

Dla mnie najlepsza była seria Kompania Braci, ale po tym najbardziej lubię Shreka 1 i 2. ;)

Chciałem Cię poprawić nie seria tylko sieral Kompania Braci. Ale Ty też dobrze napisałeś, ale pamiętaj, jeżeli to jest serial to pisz że to serial a nie seria, jeżeli jest to np Matrix czy Władca Pierścieni to możesz napisać że to sria. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:39, PAPISHON napisał:

> Dla mnie najlepsza była seria Kompania Braci, ale po tym najbardziej lubię Shreka 1 i
2. ;)
Chciałem Cię poprawić nie seria tylko sieral Kompania Braci. Ale Ty też dobrze napisałeś, ale
pamiętaj, jeżeli to jest serial to pisz że to serial a nie seria, jeżeli jest to np Matrix
czy Władca Pierścieni to możesz napisać że to sria. Pozdrawiam :)



Dziękuję o poprawienie. Również pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka filmów uważam za świetne i to są filmy (kolejność losowa) które uważam za the best.Oto filmy które zapamiętam do końca życia: "Skazani na Shawshank",za całą historię.."Leon Zawodowiec", "Wasabi: Hubert Zawodowiec"- za piękne sceny walki i za parę tekstów,Matrix- całą trylogię,-za fabułę i walkę, "K-Pax"- za niesamowitą historię,"American beauty"- za fabułę,historię statystycznego amerykanina który nagle przechodzi przemianę,"AI- sztuczna inteligencja" -za pomysł i fabułę,"Bezsenność"- za fabułę,"Shrek"- za parodię bajki dla dzieci,"Nic do stracenia"-za świetne teksty i urzekła mnie historia głównego bohatera;),"Edi"- za pokazanie co w życiu ważne, "Życie jak kromka chleba"-to trzeba obejrzeć,"Braveheart"- za wojnę niczym z Medievala II ;),"Upadek"- za całość, "Wróg u bram"- za świetne przedstawienie wojny,"Jeniec: tak daleko jak nogi poniosą"-też za całość.Uff..to chyba większość..jeśli coś obejrzę lub sobie przypomnę to znów napiszę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moje ulubione filmy w kolejnosci losowej
Matrix trylogia
Powrót do przyszłosci I,II,III
Vinci
Shrek
Haker polski film z Bartoszem Obuchowiczem
Potop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są tylko nieliczne filmy które uwielbiam ogłądać:
Szeregowiec Ryan
Władca Pierścieni (wszystkie części)
Czas Surferów- świetna polska komedia, jeżeki ktoś nie oglądał to polecam
Terminator 1 oraz Terminator 2<<trójka moim daniem była do kitu>>
Wszystkie filmy z Jasiem Fasolom
Ace Ventura- wszystkie części
Maska
Gladiator
Truman Show
Helikopter w Ogniu
Bruce Wszechmogący
Gruby i Chudszy
Kevin sam w domu oraz w NY
Oraz wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy
Sprzedawcy 2
Dogma
Jay i Cichy Bob kontraatakują
Jay i Cichy Bob: Do Dagrasso
W pogoni za Amy
Szczury z supermarketu
Gladiator
Truman Show
Telemaniak
Piękny Umysł
Szeregowiec Rayan
Wróg u Bram
Lost
Prison Break

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kategorii Fantazy oskara Jedirulez otrzymują Gwiezdne wojny
W kategorii filmu wojennego wygrywa Helikopter w ogniu wraz z Wrogiem u bram
W kategorii filmu animowanego oskara otrzymuje Shrek
Reszte kategori sobie podaruję.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować