Zaloguj się, aby obserwować  
Keymil

kto gra na kodach

140 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 20:40, rada napisał:

o,o,o o to przyklad choleryki


Absolutnie się nie zgadzam - ot denerwujące jest to, że ktoś wypowiada się w imieniu wszystkich czyli takze w moim.

PS: Kody są dla lamerów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:51, Markus89 napisał:

Absolutnie się nie zgadzam - ot denerwujące jest to, że ktoś wypowiada się w imieniu wszystkich czyli takze w
moim.

Jasne, że nie ma prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich. Mnie to wszystko jedno czy ktoś gra z kodami, czy bez. Choć zawsze grając bez cheatów jest większa satysfakcja i można powiedzieć, że faktycznie samemu się przeszło grę.

Dnia 09.10.2006 o 20:51, Markus89 napisał:

PS: Kody są dla lamerów :P

Dla mnie bardziej lamerami są ci, którzy korzystają z kodów, a mówią że tego nie robią.
Żebyśmy źle się nie zrozumieli, to nie jest aluzja do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:51, Markus89 napisał:

> o,o,o o to przyklad choleryki

Absolutnie się nie zgadzam - ot denerwujące jest to, że ktoś wypowiada się w imieniu wszystkich
czyli takze w moim.

PS: Kody są dla lamerów :P

a ty nie mow kto jest lamerem a kto spoko ziomalem nie grającym na kody tylko uczciwie jak ojczyzna nauczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem coś takiego: Od dawna gram bez kodów z jednym wyjątkiem. Oczywiście chodzi o Septerra Core. Po prostu raz na jakiś czas mam sobie w to ochotę zagrać, a ci co w to grali wiedzą, jakie to jest wnerwiające jak co dwie sekundy spotykasz wroga ( a to nie jest gra akcji tylko coś w rodzaju turówki) a potem po ciężkiej walce dowiadujesz się że musisz jeszcze raz przez ten teren przejść, a wrogowię się cudownie odnowili:/ Więc dlatego walcze tam tylko albo jak mi się zachce, albo jak sotkam nowy rodzaj wrogów. Oczywiście nie mówię o bosach i postaciach ważnych dla fabuły, bo z nimi walczę normalnie. Bo ten kod służy do tego, że jak wciskasz ctrl + F3 to wszyscy wrogowie automatycznie giną. Ja po prostu w tej grze gram dla fabuły a nie po to żeby co dwie minuty spotykać przeciwników, po pół godzinie dojść do następnego miejsca, wziąść gwizdek czy inną kość a potem znowu pół godziny się męczyć. Ale w innych przypadkach z kodów nie korzystam, chyba że to błędy w grze:) ale żadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni raz używałem kodów całe........pół roku temu! [Tu aplauz i wiwaty na moją cześć ;)]
Swoją drogą jeżeli już cheatować, to najlepiej te kody samemu sobie zrobić (Cheat Engine, Magic Trainer Creator). Wtedy daje to większą satysfakcję..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gram na kodach od czasu do czasu ale nie dla przejścia trudnego poziomu tylko dla większej zabawy z np.nieograniczoną ilością broni oczywiście używam ich tylko jak już przejdę grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tłukłem kody do każdej gry jak leci, teraz wogóle ich nie używam poza drobnymi wyjątkami. Takim przypadkiem kiedy uważam użycie kodów za dobre, jest gra przez neta w BG po formacie bez zapisków z kumplem :) umawiamy się że robimy wypasione postacie na cheatach i gra się spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:44, rada napisał:

a pozatym nie wierze ze jest ktos taki co ani razu nie wpisal kodu


Ja też w to nie wierzę. :P Kody zawsze były i będą używane przez graczy. Różnica jest tylko taka, że jedni używają ich rzadko, a inni częściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram na kodach i nigdy nie grałem , jak gdzieś utknę to albo odkładam grę na jakiś czas albi całkowicie
gram tylko w strategie i rpg oraz symulatory (lotu i rajdówki) więc używanie w tych grach kodów jest bez sensowne. Cóż dla mnie gra to jak by wyzwanie i jak nie mogę sobie z nią poradzić to wychodzi że jestem cienki - nie miszę się dowartościowywać kodami. Czasem wystraczy trochę uporu :)
A tak wogóle to obecne gry są dość łatwe na normalnych poziomach trudności wiec dziwie się czemu używa się "kodów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak z kodami to akurat prawda bo i psują rozgrywke ( strategie i rpg ) lub urozmaicają ( GTA od 3 do San Andreas) w grach takicha jak strategie kodów nie używam lecz wiadomo jak czasami się zachciewa zrobić rzeżnie to wstukuje kilka gotów w GTA i jest spoko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 15:04, nico5 napisał:

> a pozatym nie wierze ze jest ktos taki co ani razu nie wpisal kodu

Ja też w to nie wierzę. :P Kody zawsze były i będą używane przez graczy. Różnica jest tylko
taka, że jedni używają ich rzadko, a inni częściej :)

oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z jakichś powodów jestem za Całkowicie Niemodyfikowaną Rozgrywką ;) . Co znaczy to mądre sformułowanie? Gra bez użycia kodów, wklepywania czyichś save''ów, wszelkich "trzecich programów" czy wreszcie modów*. Wolę grać w grę taką, jaką ją stworzył producent. Raz, że większa satysfakcja. Dwa, że umożliwia to właściwą ocenę tego, w co też przyszło nam zagrać :) .
_____
*Mody... hm... to zależy, czasem ich używanie potrafi zwiększyć znacznie przyjemność z gry czy też-przedłużyć ją, poprawić płynące z niej wrażenie i takie tam, mlasku-mlasku. Więc nie tyle jestem przeciw nim, co akurat z jakichś (sam nie wiem właściwio, czemu ;) ) powodów ich nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam kodów po tym, jak przejdę grę na kilka sposobów i wszystkie poziomy trudności. GTA to gra stworzona do użwania kodów:D Bo co to za przyjemnośc, gdy wygrasz najtrudniejszą grę z kodami i będziesz się chwalił kumplom jakiś ty boski itp. Rozumiem, że jak bez kodów to satysfakcja ogromna no i wtedy JEST się naprawdę czym pochwalic. A potem gra z kodami dla czystej zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, granie na "czitach" jest zupełnie bez sensu. Samo granie ma przynosić satysfakcję, a na nią składa się zarówno trudność rozgrywki, jak i fakt poradzenia sobie z problemami. Używanie kodów całkowcie tę przyjemność niweluje (bo co to za przyjemność grać na "godzie" i przyjmować na klatę nieskończoną ilość pocisków/ ciosów mieczem). Uważam, że każdy szanujący siebie gracz, powinien grać, polegając tylko na własnych zdolnościach, a nie na sztucznych ułatwieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 18:53, Cossack777 napisał:

Moim zdaniem, granie na "czitach" jest zupełnie bez sensu. Samo granie ma przynosić satysfakcję,
a na nią składa się zarówno trudność rozgrywki, jak i fakt poradzenia sobie z problemami. Używanie
kodów całkowcie tę przyjemność niweluje (bo co to za przyjemność grać na "godzie" i przyjmować
na klatę nieskończoną ilość pocisków/ ciosów mieczem). Uważam, że każdy szanujący siebie gracz,
powinien grać, polegając tylko na własnych zdolnościach, a nie na sztucznych ułatwieniach.


Zgadzam się z twoją wypowiedzią, mam własną teorię na temat używania tzw. "cheatów" w grach komputerowych.

Otóż kiedy takie dziecko (nie obrażając nikogo) siądzie przed monitorem i zauważy że sztuczna inteligencja bije jego szare komórki na łeb na szyję to się wścieka. Jak wszyscy wiemy, kiedy małe dziecko się wścieknie sięga po niekonwencjonalne, aczkolwiek proste sposoby. Nagle przeczyta na stronie gry (tak, musi użyć google :)) o cheatach na nieśmiertelność, zachwyca go myśl bycia niepokonanym i... ciągnie to za sobą przykre konsekwencje, takie jak uznanie danej gry za nudną.

Zauważyliście może że im starsi są gracze tym mniej cheat''ów używają ? Ja sam kiedyś byłem oszustem (używającym kodów ofcourse) jakich mało i wyrosłem z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:59, Luxter napisał:

Mysle, ze gra bez kodow jest ciekawsza, ale dla zabawy owszem:):) Ale wkurzaja mnie ludzie,
ktorzy graja tylko na kodach!! Tragedia...

Pozdrawiam

Racja Bez kodów lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować