Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Patriotyzm

423 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2007 o 11:16, gaax napisał:

To niestety nie jest takie proste. Aby rządziła jednostka, musi być wybitna, a takich nam obecnie brakuje w > polityce.

A kto mówi o tych gościach w sejmie i senacie? Króla wzięłoby się z jakiegoś rodu szlacheckiego. Dziś ludzie mają wykształcenie, zauważ, że prawie wszystkich. Tylko w sejmie nie mają matury.
Szlachcic rządziłby Polską lepiej, tym bardziej, że wybrałoby się najlepszego.

Dnia 17.02.2007 o 11:16, gaax napisał:

Pewny nie, ale uważam, że tak właśnie by było. Dlaczego? Ano dlatego ludzie mają skłonności
do uproszczeń.

Napewno nie. Jeszcze raz powtarzam, jeśli władca ma łeb na karku, to nie nacjonalizm nie zmieni się w faszyzm.
W Niemczech się zmienił, bo tego chciał Hitler. Proste i logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 11:59, Mogrim napisał:

Zgadza się, tylko powiedz proszę, jaka konkretna decyzja tego rządu miała jakikolwiek wpływ
na opisywane przez Ciebie sytuacje?


Np rozbudowa Katowic, to decyzje prezydenta miasta, wojewody, ale ich raczej nie zaliczamy do tego rządu.
Nie wiem jak odpowiedzieć Ci na pytanie, ale może Ty mi odpowiedz. Samo się to wszystko robi? Samo rusza do przodu? Ktoś chyba musi coś robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.02.2007 o 12:23, Vaxinar napisał:

Napewno nie. Jeszcze raz powtarzam, jeśli władca ma łeb na karku, to nie nacjonalizm nie zmieni
się w faszyzm.
W Niemczech się zmienił, bo tego chciał Hitler. Proste i logiczne.

To jest właśnie największe niebezpieczeństwo rządów jednostki - nieodpowiedni władca. A jaką masz gwarancję wyboru dobrego władcy? Żadnej tak samo jak dobrych posłów, ale ci jeśli okażą się beznadziejni to po 4 latach ich zmienimy. Znasz obecnie szlachcica o którym powiesz "o, ten to byłby dobrym władcą, współczesnej Polski"? Ja nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.02.2007 o 12:28, Vaxinar napisał:

Nie wiem jak odpowiedzieć Ci na pytanie, ale może Ty mi odpowiedz. Samo się to wszystko robi?
Samo rusza do przodu? Ktoś chyba musi coś robić.

Jest coś takiego jak koniunktura gospodarcza,gospodarne samorządy, środki unijne i napływ inwestorów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 12:30, gaax napisał:

To jest właśnie największe niebezpieczeństwo rządów jednostki - nieodpowiedni władca. A jaką
masz gwarancję wyboru dobrego władcy? Żadnej tak samo jak dobrych posłów, ale ci jeśli okażą
się beznadziejni to po 4 latach ich zmienimy. Znasz obecnie szlachcica o którym powiesz "o,
ten to byłby dobrym władcą, współczesnej Polski"? Ja nie znam.


To nie jest raczej odpowiednie miejsce na dyskusję na temat mojego poglądu wyższości monarchii nad demokracją.
Gwarancji to nigdy nie ma, ale rodów szlacheckich jest u nas naprawdę dużo, a Ty mówisz tak jakbyś je wszystkie znał. I zarazem wszystkich szlachciców i magnatów należących do tych rodzin. Wystarczy poszukać, dobrze poszukać i znaleść kogoś odpowiedniego. Nie musi być to władca wybitny, grunt dobry żeby był. A syna jego wtedy odpowiednio uczyć, szkolić, aby był lepszy jeszcze od ojca.

Dnia 17.02.2007 o 12:30, gaax napisał:

Jest coś takiego jak koniunktura gospodarcza,gospodarne samorządy, środki unijne i napływ inwestorów

Tylko, żeby te unijne dotacje wykorzystać też trzeba myśleć, a niektórzy tego nie potrafią (nie to co wojewoda śląski). Połowa województ jeszcze nie wie na co przeznaczy kase i się pieniądzę mogą zmarnować. Idioci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 12:28, Vaxinar napisał:

Nie wiem jak odpowiedzieć Ci na pytanie, ale może Ty mi odpowiedz. Samo się to wszystko robi?
Samo rusza do przodu? Ktoś chyba musi coś robić.


Święte słowa - ktoś to musi robić. A robią to przedsiębiorcy mali, średni, którym rząd wcale nie pomaga (wysokie koszty pracy!). Jeśli coś się kręci, to jest to zasługa przedsiębiorczości ludzi, samorządów, ew. jakichś dopłat z unii. Nie jest kaczofobem, ale prawda jest taka, że ten rząd nie zrobił po prostu nic. I wcale nie twierdzę, że poprzednie rządy w tej materii były lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odswieżyć ten topic ponieważ widzę że nikt tu nie zagląda (czyżby niebyło patriotyzmu tutaj ?) Ja się cieszę że mieszkam w takim kraju jak Polska. To że jest mała płaca biedota i bezrobocie to nieznaczy że trzeba zaraz przeklinać matkę Polskę...Ja gdy zobacze swastykę którą nawet dla żartów narysował kolega zaraz podchodzę a on ją gumuje...nie lubie txt wolę niemcy od Polski...co to ma być ? Ja się cieszę że jestem patriotą i mogę żyć w takim kraju jak Polska...oddam życie za matkę Polskę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jestes takim patriota to zacznij pisac Matka z duzej litery
Matka Polska
Kazdy kto decyduje sie teraz mieszkac w Polsce jest patriota bo chyba tylko patriotyzm moze utrzymac tu ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska, Polską, a ja i tak po skończeniu szkoły wyjeżdżam za granicę. Aha, moim zdaniem w Polsce tylko jedna rzecz (no może nie jedna ale...) jest dobra, a mianowicie to, że można z niej wyjechać. Oczywiście nie mam nic do naszego kraju, ale odstrasza mnie w nim kilka rzeczy m.in. słaba płaca (jeśli w ogóle pracę jakąś się znajdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko ta jedna rzecz jest dobra ?? A kultura ? Kultura też jest dobra ;) Co prawda młodzież jej nie szanuje ale ja staram się ją jeszcze utrzymać przy życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:19, Cesarro napisał:

A czemu tylko ta jedna rzecz jest dobra ?? A kultura ? Kultura też jest dobra ;) Co prawda
młodzież jej nie szanuje ale ja staram się ją jeszcze utrzymać przy życiu...


No tak jeszcze kultura, lecz przecież napisałem w nawiasie, że: "no może nie jedna ale..." (no właśnie zawsze jest jakieś "ale"). A co do młodzieży to sam mam 16 lat i co do tego, że moi rówieśnicy nie za bardzo szanują polski język i kulturę to w pełni się zgodzę.

Ps. Na drugi raz odpowiadaj na posta, wtedy będę wiedział, że ktoś coś do mnie napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:15, spam to ja napisał:

Polska, Polską, a ja i tak po skończeniu szkoły wyjeżdżam za granicę. Aha, moim zdaniem w Polsce
tylko jedna rzecz (no może nie jedna ale...) jest dobra, a mianowicie to, że można z niej wyjechać.

No to wyjeżdżaj,i nie wracaj.
Przepraszam za to co napisze,ale według mnie ten kraj jest niszczony właśnie przez takich ludzi jak Ty. Nie próbują rozwiązać problemów,tylko przed nimi uciekają. Zawsze będziesz w życiu tak robił?

Dnia 30.03.2007 o 16:15, spam to ja napisał:

Oczywiście nie mam nic do naszego kraju, ale odstrasza mnie w nim kilka rzeczy m.in. słaba
płaca (jeśli w ogóle pracę jakąś się znajdzie).

Paradoksalnie,jeśli ludzie wciąż będą wyjeżdżać,to miejsc pracy będzie coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 16:37, Darkstar181 napisał:

No to wyjeżdżaj,i nie wracaj.

Mam taki zamiar.

Dnia 30.03.2007 o 16:37, Darkstar181 napisał:

Przepraszam za to co napisze,ale według mnie ten kraj jest niszczony właśnie przez takich ludzi
jak Ty. Nie próbują rozwiązać problemów,tylko przed nimi uciekają. Zawsze będziesz w życiu
tak robił?

Wiem, że "nasz" kraj jest niszczony przez takich jak ja, ale cóż poradzę na to, że chcę dobrze zarobić i żyć w innym kraju. A tak poza tym urodziłem się w Niemczech lecz czuję się polakiem, ale takich warunków jakie są w Polsce nie zniosę (tak jak i wszyscy inni którzy jak już powiedziałeś "niszczą" ten kraj.

Dnia 30.03.2007 o 16:37, Darkstar181 napisał:

Paradoksalnie,jeśli ludzie wciąż będą wyjeżdżać,to miejsc pracy będzie coraz więcej.

No i dobrze. Przynajmniej jak wyjadę to będzie z tego jakiś pożytek (praca dla przyszłych pokoleń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rozumiem rozumowanie Darkstara181 i uważam, że dzisiaj patriotyzm zanikł. Ludzie! Wy sobie sprawy nie zdajecie jakie macie szczęście być Polakami! Móc żyć w kraju z taką historią. O tą wolność, naszą i waszą, ktoś kiedyś walczył, a niektórzy zachowują się jakby o tym zapomnieli... myśląc tylko o pracy i byle sie luksusem obstawić. Ok! Wyjeżdżajcie dalej! Niech zostaną tylko ci co mają godność nazywania się Polakami. Ja jestem DUMNA że jestem Polką. Jeśli wyjadę - to tylko w celach turystycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem patriotą?... Byłem... Ale... Kiedy... Do... Władzy... Doszedł... Giertych... To się... Wkurzyłem.... I już nie jestem patriotą. Niektórzy ludzie mają taki wpływ. Szczególnie on... Ten znienawidzony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest złe podejście do sprawy.
Inne kraje starego kontynentu też mają wspaniałą historię, więc zdanie, że to szczęście być Polakiem jest moim zdaniem bez sensu.
Dalej - jeżeli się wyjeżdża za granicę np na studia to nie oznacza zaraz, że nie jesteś patriotką, że zdradziłaś naród i kraj. To zupełnie nie tak. Oczywiście inna kwestia jest w czasie wojny.
Patriotyzm to miłość ojczyzny, trochę tak jak miłość matki. Możesz mieć w czystej teorii parę "matek", ale jest tylko ta jedna, która CIę urodziła.
Matkę nieraz opuszczasz, ale czy jest to oznaka, że przestajesz ją kochać? Nie. To samo z ojczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 17:06, Madia napisał:

Osobiście rozumiem rozumowanie Darkstara181 i uważam, że dzisiaj patriotyzm zanikł. Ludzie!
Wy sobie sprawy nie zdajecie jakie macie szczęście być Polakami! Móc żyć w kraju z taką historią.
O tą wolność, naszą i waszą, ktoś kiedyś walczył, a niektórzy zachowują się jakby o tym zapomnieli...
myśląc tylko o pracy i byle sie luksusem obstawić. Ok! Wyjeżdżajcie dalej! Niech zostaną tylko
ci co mają godność nazywania się Polakami. Ja jestem DUMNA że jestem Polką. Jeśli wyjadę -
to tylko w celach turystycznych

Tylko wiesz co, pierwsze to historią człowiek się nie wyżywi, a drugi to ja już mam dość słuchania o historii, ciągle tylko mydlone są nam oczy "naszą piękną historią"... nie wiem czy ona jest w sumie taka piękna, pełna zatraconych szans, a później wielki upadek, który był zwieńczeniem niewykorzystanych szans i głupiej dumy narodowej. Trudno, aby ktoś żył w kraju szczęśliwy tylko i wyłącznie z powodu historii, a płace za niektóre prace dla wykwalifikowanych pracowników są śmieszne, jak się dowiedziałem w trakcie praktyk ile zarabia pracownik w Inspekcji Handlowej ( wcześniej mi odpowiadała taka praca, w miarę w moim kierunku kształcenia, fajna, oraz można zrobić coś pożytecznego), to mi by było wstyd rozmawiać o zarobkach z kolegą, który prasuje na kasie w Carrefourze... a odpowiedzialność nieporównywalnie większa...
Słysząc o komuchach, Solidarności, bitew rycerskich, Polsce od morza do morza, jak to pięknie ginęliśmy za "ojczyznę" to zbiera mi się na wymioty, dość mam przywoływania ciągle tylko historii, rozdrapywania ran z przeszłości, wmawiania nam, że jesteśmy jakimś Chrystusem narodów i w związku z tym cokolwiek nam się należy... Fajnie o historii należy pamiętać i nie popełniać tych samych błędów, ale nie można żyć tylko historią.
Osobiście zamierzam wyjechać za granicę tylko na kilka miesięcy na wakacje, bo mogę choć trochę podszkolić język, zwiedzić inne miejsca, a przede wszystkim zarobić nieporównywalnie więcej niż w Polsce. W Polsce nie jest tak, źle jak się mówi, żyje się coraz lepiej, ale rozumiem tych, którzy wyjeżdżają, patriotyzm to nie to, aby głupio zginąć z flagą w ręku, a żyć i zrobić coś sensownego, wyjechać za granicę, dorobić się, wrócić do kraju z pieniędzmi i reprezentować godnie kraj za granicą. Nie widzi mi się życe z granicą, bo brak mi nawet czasami tego polskiego "brudu i smrodu" tych dziurawych dróg, krajobrazu, wielu rzeczy, a za granicą część Polaków jakaś taka dziwna jest... spotkałem takich, którzy byli naprawdę wporzadądku, ale też takich, którzy chcieli by cię zdptać, aby mogli się choć an chwilę wybić ciut wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie prócz Dziadów, które zostały mocno przez np Miłosza skrytykowane mówi Ci się, że jesteśmy Chrystusem narodów? Bo chyba nigdzie, troszkę przesadziłeś.
A Polacy o swojej historii to chyba gówno wiedzą, jak widzę gościa ze Stalinem w avatarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem i nie byłem patriotą. Według mnie ważniejsza jest wolność, a nie to w jakim kraju żyję. Poza tym gdyby przyszło umierać za nasz kraj, to ja dziękuję za walkę w imieniu kaczyńskiego, zwłaszcza że on siedział by bezpiecznie na tyłku w jakimś bunkrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować