Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Patriotyzm

423 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2006 o 14:36, gaax napisał:

Powiedz mi dlaczego oceniasz naród przez pryzmat polityków? A w jakim kraju onisą lubiani i
szanowani? Myślisz, że takiemu Węgrowi fakt, że premier powiedział o wyborcach, że się dali
nabrać na jego obietnice przeszkadza w byciu patriotą?

>Dlaczego? bo to przez polityków żyje się bardzo żle przez nieudolne prawo. A w innych krajach przynajmniej można zarabić pieniądze na utrzymanie rodziny a tu człowiek płaci tylko politykom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:59, Darth PeTeR napisał:

>Dlaczego? bo to przez polityków żyje się bardzo żle przez nieudolne prawo. A w innych krajach
przynajmniej można zarabić pieniądze na utrzymanie rodziny a tu człowiek płaci tylko politykom.


Zastanów się nad tym co mówisz. I powiedz mi czy można to zmienić. I czy to kto nami rządzi nie jest m.in. wynikiem takiego rozumowania (patrz frekwencja wyborcza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mamy taki rząd, jaki samy sobie wybieramy. Dlatego zawsze nawołuję do wyborów ludzi inteligentnych, którzy mają opory przed pójściem do urny "bo to zawsze durniów wybierają".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 17:10, gaax napisał:

> >Dlaczego? bo to przez polityków żyje się bardzo żle przez nieudolne prawo. A w innych
krajach
> przynajmniej można zarabić pieniądze na utrzymanie rodziny a tu człowiek płaci tylko politykom.


Zastanów się nad tym co mówisz. I powiedz mi czy można to zmienić. I czy to kto nami rządzi
nie jest m.in. wynikiem takiego rozumowania (patrz frekwencja wyborcza).

>Masz racje ludzie wybierają żąd a potem się skarżą się ze jest żle,a myślisz że dlaczego wybierają a puzniej żałują że nie tak miało być bo akurat w czasie kampani wyborczej politykom cudownie przypominają się problemy ludzi i obiecują"gruszki na wierzbie"a jak zostają radnymi ,posłami(nie wszyscy)zapominają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzkośc jest głupia. Nie patrzy na to co było, nie patrzy na to co koandydat reprezentuje. Nie patrzy na nic, słucha tylko i wierzy takiemu Lepperowi, że ten rzeczywiscie da każdemu 500zł. A póxniej są problemy, bo on dał te 500zł, ale tylko sobie i rodzinie.
Patriotyzm? Patriotyzm jest całkowicie zbedny. Odkąd Polska weszła do UE naszą ojczyzną jest całe UE. W każdej chwili mozemy wyjechać i podjąć pracę tam, możemy tam zamieszkać. Patriotyzm liczy się tylko w przypadku obrony kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej patriotyzm chyba sprawdziłby się tylko w czasie wojny , a teraz co ? unia jest naszą ojczyzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie.
Dlatego śmieszy mnie Giertych z tymi swoimi poglądami, podobnie śmieszy mnie cały LPR i MW. Oni nie zdają sobie sprawy z tego w jakich czasach my żyjemy. Ja prawdopodobnie w kraju zostanę, ale nie dlatego, że jestem patriotą, ja po prostu wolę zostać przy rodzinie. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 10:57, tosz napisał:

w chwili obecnej patriotyzm chyba sprawdziłby się tylko w czasie wojny , a teraz co ? unia
jest naszą ojczyzną


Moim skromnym zdaniem nie masz racji.
Patriota patrotą jest zawsze, w czasie wojny i pokoju. Bez względu na stan gospodarczo - polityczny państwa. To tak samo jak z miłością do matki, kochasz ją bez względu na to czy jest piękna czy mniej piękna, czy zdrowa czy chora.
Unia jest tylko związkiem łączącym kraje, nie naszą ojczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony w samym kraju mamy biedę, ogromne bezrobocie, nieudolne służby

Dnia 12.11.2006 o 14:12, spectralheaven napisał:

bezpieczeństwa, korupcję i absurdalne prawa.
W dzisiejszych czasach bycie Polakiem nie napawa dumą.


Bezrobocie powodem do wstydu z powodu swojej narodowości? Bezrobocie to nie wina nieudolności Polaków (chociaż brak pracy wśród niektórych zapewne jest tym spowodowany) tylko najzwyczajniej w świecie trasformacją ustrojową.
Ci, którzy mówią że patriotyzm jest potrzebny tylko podczas wojny radzę iść po rozum do głowy. Patriotyzm to nie jest coś co pojawia się automatycznie w momencie ataku na państwo, więc jeśli nie ma go przed wojną to i podczas niej zbyt wiele go nie będzie. To jest indywidualna sprawa każdego człowieka, ale ja uważam to za coś pozytywnego i jak najbardziej potrzebnego. To nie jest jakieś łapanie za szabelke i nacjonalizm, ale kierowanie się choćby interesem państwa będąc politykiem czy mając na to jakiś wpływ. Niektórzy po prostu źle rozumieją to pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2006 o 21:52, Vaxinar napisał:

> w chwili obecnej patriotyzm chyba sprawdziłby się tylko w czasie wojny , a teraz co ?
unia
> jest naszą ojczyzną

Moim skromnym zdaniem nie masz racji.
Patriota patrotą jest zawsze, w czasie wojny i pokoju. Bez względu na stan gospodarczo - polityczny
państwa. To tak samo jak z miłością do matki, kochasz ją bez względu na to czy jest piękna
czy mniej piękna, czy zdrowa czy chora.
Unia jest tylko związkiem łączącym kraje, nie naszą ojczyzną.

teraz ja się nie zgadzam , matkę masz tylko jedna a ojczyznę mozesz zmieniać jak rękawiczki, teraz jesteś obywatelem Polski jutro Belgii a za rok jeszcze innego kraju - logiczne no nie
patriotyzm nie ma racji bytu w chwili obecnej , nie ma o co walczyć jest globalizacja , łączenie narodów ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 20:48, tosz napisał:

teraz ja się nie zgadzam , matkę masz tylko jedna a ojczyznę mozesz zmieniać jak rękawiczki,
teraz jesteś obywatelem Polski jutro Belgii a za rok jeszcze innego kraju - logiczne no nie

To się pogląd - każdy ma inne. To logiczne, że skoro ja nie zgadzam się z Twoimi, to Ty z moimi.
Nie mogę zmienić ojczyzny, a jak rękawiczki, ponieważ to ktaj, z którego się wywodzisz, Twoje korzenie i tak dalej. Ojczyzna to nie jest to samo co obywatelstwo, bo to faktycznie mogę zmieniać.

Dnia 23.12.2006 o 20:48, tosz napisał:

patriotyzm nie ma racji bytu w chwili obecnej , nie ma o co walczyć jest globalizacja , łączenie narodów ,

Ma rację bytu i jest w wielu krajach obecny. Niektórzy są przeciwni globalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 20:48, tosz napisał:

teraz ja się nie zgadzam , matkę masz tylko jedna a ojczyznę mozesz zmieniać jak rękawiczki,
teraz jesteś obywatelem Polski jutro Belgii a za rok jeszcze innego kraju - logiczne no nie

No teraz to ja się nie zgodzę ;p Raz że obywatelstwo sobie możesz zmieniać tak tylko w teorii, a dwa matkę w zasadzie też może się zmienić poprzez adopcję. Z tym, że rodzonej matki nie zmienisz, tak samo jak swojej ojczyzny. Ojczyzny nie zmienisz, jedynie obywatelstwo.

Dnia 23.12.2006 o 20:48, tosz napisał:

patriotyzm nie ma racji bytu w chwili obecnej , nie ma o co walczyć jest globalizacja , łączenie
narodów ,

Czy patriotyzm musi być walką? Czy nie może istnieć tylko dlatego, że trwa proces globalizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 20:58, gaax napisał:

Czy patriotyzm musi być walką? Czy nie może istnieć tylko dlatego, że trwa proces globalizacji?


Gość myli patriotyzm z nacjonalizmem. Nie tylko on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 20:59, Vaxinar napisał:

Gość myli patriotyzm z nacjonalizmem. Nie tylko on.

Co ciekawe sam nacjonalizm nie jest w sobie zły, ale niebezpieczny. Przy nim łatwo ksenofobię, nietolerancję, czy szowinizm. Jednak wcale nie musi mieć pejoratywnego znaczenia. Obecnie jest stoi na jednej półce z nazizmem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) patriotyzm nie ma racji bytu w chwili obecnej , nie ma o co walczyć jest globalizacja , łączenie

Dnia 23.12.2006 o 20:48, tosz napisał:

narodów ,

Zawsze jest o co walczyć. Przykładowo: koło twojego domu ma powstać zakład utylizacji odpadów, a ty walczysz o to żeby go tam niebyło bo będzie śmierdzieć i takie tam. To też jest patriotyzm tylko że odnoszący się do "małej" ojczyzny. Poczucie przynależność do tych małych ojczyzn jest silne. Globalizacja owszem zmniejsza podziały miedzy narodami ale całkowite ich zniesienie bardzo długo potrwa.

Co do różnicy miedzy patriotyzmem a nacjonalizmem, imo:

Patriotyzm to ciągłe dążenie do samodoskonalenia się pewnego środowiska, grupy społecznej. Zaczynając od najmniejszej komórki społecznej (rodziny), na Narodzie kończąc.

Nacjonalizm ma te same cele co patriotyzm ,można powiedzieć ze w jego skład wchodzi patriotyzm, ale do osiągnięcia celu stosuje trochę inne środki. Nacjonalizm pomija dobro mniejszych społeczności skupiając się na Narodzie. Ponadto w odróżnieniu od patriotyzmu nie szanuje dobra innych Narodów, jest agresywny. Można powiedzieć że jest drapieżnikiem ;).

Nazizm to juz inna kwestia bo jest to bardziej ustrój niż ideologia przynajmniej dla mnie. Nazizm składa sie właśnie z ksenofobii, rasizmu, nacjonalizmu, totalitaryzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 23:24, Narodowiec napisał:

Patriotyzm-Uczucie
Nacjonalizm-Doktryna

hmm co do nacjonalizmu mogę się zgodzić ale czemu dla ciebie patriotyzm to tylko uczucie ? możesz wyjaśnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować