Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Patriotyzm

423 postów w tym temacie

No tak, ale właśnie na tym szczególnym przypadku chciałem się skupić;) Jeśli coś takiego ma miejsce tzn że w młodych ludziach tkwi potencjał. Masz absoluytną rację, ale trzeba się zastanowić jak przerwać to błędne koło. A żeby to zrobić trzeba pokoleniowych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:50, gaax napisał:

A czujesz się mniejszy od posłów? Ja nie :)


Większe to może i tak, ale mniejszy napewno nie. :)
Ale dowalił, jak łysy grzywką o kant kuli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:50, gaax napisał:

W polityce nie ma miejsca na miłość do ojczyzny. To zależy od społeczeństwa. A czujesz się
mniejszy od posłów? Ja nie :)


Nie no nie czuję się mniejszy... Nie wtym sensie... Poprostu oni mają władzę (niestety) ja nie mam takiej jak oni... O to chodzi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:50, gaax napisał:

W polityce nie ma miejsca na miłość do ojczyzny. To zależy od społeczeństwa. A czujesz się
mniejszy od posłów? Ja nie :)


Właśnie rządzenie powinno polegać na miłości do ojczyzny. Bo jak napisał Pustelnik88 "Niech sejm i posłowie zacznął kochać Polskę, a nie swe portfele i stołki" . Tak mogą postępować tylko ludzie, którzy nie kochają swojej ojczyzny albo po prostu nic ich nie obchodzi los kraju . Dopóki mieliśmy na "stołkach" ludzi patriotycznych to Polska zaczęła się podnosić z kryzysów, których wiele w historii naszego kraju. Jak do władzy dochodzlili, których obchodziła tylko kasa i interesy to doprowadzali Polskę do upadku. Proste. Jak już napisałam, jest wiele takich przykładów (chociażby w XVIII w.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w wielkim błędzie. Prezentujesz jakieś utopijne myślenie, nie wiem czy mnie rozumiesz. Nie mówię, że polityk nie może kochać ojczyzny, być patriotą, ale w polityce jako zjawisku uczucia nie występują. Nigdy nie występowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 00:04, gaax napisał:

Jesteś w wielkim błędzie. Prezentujesz jakieś utopijne myślenie, nie wiem czy mnie rozumiesz.
Nie mówię, że polityk nie może kochać ojczyzny, być patriotą, ale w polityce jako zjawisku
uczucia nie występują. Nigdy nie występowały.


No cóż, może ty i ja inaczej rozumiemy działania władców naszego kraju... (albo inaczej nam to tłumaczono na historii w szkole)....
Co do tego "utopijnego myślenia" to no comments.. (nawet nie rozumiem o co ci chodziło i nie chcę rozumieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 00:11, natkasuper1 napisał:

No cóż, może ty i ja inaczej rozumiemy działania władców naszego kraju... (albo inaczej nam
to tłumaczono na historii w szkole)....


Tu nie o to chodzi. Rozumiecie działania władców tak samo, ale władca nie ma byc patriotą, on ma robić dobrze, aby w kraju było dobrze. A działania naszych władców nie są dobre.
Facet ma rację. Dodam Ci jeszcze, że patriotyzm narodu nie zależy od patriotyzmu władców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się "afera" z Codename: Panzers... Jak przeczytałem o co chodziło po raz pierwszy to ryknąłem śmiechem. I nadal się śmieję kiedy przypomina mi się o tym...
Hahahahahaha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 16:20, Tajemnic napisał:

Przypomina mi się "afera" z Codename: Panzers... Jak przeczytałem o co chodziło po raz pierwszy
to ryknąłem śmiechem. I nadal się śmieję kiedy przypomina mi się o tym...
Hahahahahaha...

O czym ty wogóle gadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2006 o 22:49, nocnyszakal5 napisał:

O czym ty wogóle gadasz?

Chodzi mi o to co zrobili z Codename: Panzers
Wg. mnie - powinniśmy być patriotyczni, jednak zanim zaczniemy coś opluwać (vide Codename: Panzers Phase One) powinniśmy się dowiedzieć o co tak naprawdę chodzi. Oczywiście nie sugeruję, że chodzi tutaj o osoby z tego forum. Chodzi mi raczej o wszystkie gazety, polityków itd. którzy do Codename: Panzers przyjęli od razu wariant zachowania "polowanie na czarownice" zanim dowiedzieli się o co naprawdę chodzi.
Więc: Patriotyzm jest wspaniałą rzeczą, jednak musi iść w parze z dociekliwością oraz znajomością tematu. Wiem, może brzmi to trochę dziwnie, ale nie potrafię wyrazić tego innymi słowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 10:13, Tajemnic napisał:

Więc: Patriotyzm jest wspaniałą rzeczą, jednak musi iść w parze z dociekliwością oraz znajomością
tematu. Wiem, może brzmi to trochę dziwnie, ale nie potrafię wyrazić tego innymi słowami.

No faktycznie dziwnie, bo z poprzedniego wywodu nie wynika to dalsze stweidzenie o znajomości tematu, a przynajmniej ja tego nie dostrzegam. Może spróbuj się jaśniej wyrazić? Może masz coś ważnego do przekazania, ale komunikacja sprawia problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2006 o 11:37, gaax napisał:

No faktycznie dziwnie, bo z poprzedniego wywodu nie wynika to dalsze stweidzenie o znajomości
tematu, a przynajmniej ja tego nie dostrzegam. Może spróbuj się jaśniej wyrazić? Może masz
coś ważnego do przekazania, ale komunikacja sprawia problemy...

Więc tak: Nie atakujmy kogoś z powodu patriotyzmu jeśli nie wiemy o co chodzi.
Patriotyzm jest bardzo ważny dla Polaków (przynajmniej tak mi się wydaje), jednak jesteśmy także przewrażliwieni na tym punkcie. Bardzo wiele osób słysząc o tym, że tak i tak mówią o Polsce (może być to nawet wiadomość zmyślona) od razu ruszy z oburzeniem na tych kto tak i tak mówi. (nie sprawdzając o co w tym właściwie chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 13:47, Tajemnic napisał:

Więc tak: Nie atakujmy kogoś z powodu patriotyzmu jeśli nie wiemy o co chodzi.


No właśnie ja nadal nie wiem o co chodzi. Patrioci mają nie atakować, czy patriotyzm ma nie być atakowany?

Dnia 12.11.2006 o 13:47, Tajemnic napisał:

Patriotyzm jest bardzo ważny dla Polaków (przynajmniej tak mi się wydaje), jednak jesteśmy
także przewrażliwieni na tym punkcie.


A dla jakiegoś narodu nie jest? Przewrażliwieni czyli jacy? Czym ta nadwrażliwość się przejawia?

>Bardzo wiele osób słysząc o tym, że tak i tak mówią o

Dnia 12.11.2006 o 13:47, Tajemnic napisał:

Polsce (może być to nawet wiadomość zmyślona) od razu ruszy z oburzeniem na tych kto tak i
tak mówi. (nie sprawdzając o co w tym właściwie chodzi)


Tak i tak. Bardzo konkretnie. Może chociaż powiedz czy chodzi o pochwałę czy krytykę? I nazwij jakoś te strony, nie wiem - patriotami i ich przciwnikami, jakokolwiek. Może mam dziś niż intelektualny, ale nie mam pojęcia o czym mówisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem patriątą(przynajmniej na razie)napewno nie w tym kraju gdzie ludzie śą okradani przez polityków różenej maści. I obawiam się że to się nie zmnieni:(. Mugłbym pisać w nieskończonośc co jest nie tak ale to nie ma sensu bo chyba rozumiecie o co mi chodzi(czytaj bezrobocie korupcja, kłamliwe obietnice itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 13:47, Tajemnic napisał:


> No faktycznie dziwnie, bo z poprzedniego wywodu nie wynika to dalsze stweidzenie o znajomości

> tematu, a przynajmniej ja tego nie dostrzegam. Może spróbuj się jaśniej wyrazić? Może
masz
> coś ważnego do przekazania, ale komunikacja sprawia problemy...
Więc tak: Nie atakujmy kogoś z powodu patriotyzmu jeśli nie wiemy o co chodzi.
Patriotyzm jest bardzo ważny dla Polaków (przynajmniej tak mi się wydaje), jednak jesteśmy
także przewrażliwieni na tym punkcie. Bardzo wiele osób słysząc o tym, że tak i tak mówią o
Polsce (może być to nawet wiadomość zmyślona) od razu ruszy z oburzeniem na tych kto tak i
tak mówi. (nie sprawdzając o co w tym właściwie chodzi)



Bzzzzzttt wrong... Patriotyzm był/jest ważny dla starszego pokolenia ludzi tych co pamiętają czasy wojny i tych co dziś mają po 40-50 lat, dla młodego pokolenia patriotyzm jest tylko pojęciem w słowniku i coraz częściej ludzie wstydzą się, że pochodzą z takiego kraju jak Polska, no ale trudno się im dziwić skoro jesteśmy pośmiewiskiem całej Europy. Tak jak to ktoś kiedyś powiedział "Polska jest Meksykiem Europy", bo z jednej strony mamy państwo, które jest w NATO, EU, ONZ, aktywnie wspiera działania USA w walce z terroryzmem, starając się wyjść na ich największych sprzymierzeńców, z drugiej strony w samym kraju mamy biedę, ogromne bezrobocie, nieudolne służby bezpieczeństwa, korupcję i absurdalne prawa.
W dzisiejszych czasach bycie Polakiem nie napawa dumą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego oceniasz naród przez pryzmat polityków? A w jakim kraju onisą lubiani i szanowani? Myślisz, że takiemu Węgrowi fakt, że premier powiedział o wyborcach, że się dali nabrać na jego obietnice przeszkadza w byciu patriotą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować