Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Patriotyzm

423 postów w tym temacie

Ja uważam, że Polska to "zuo". Nic tutaj nie ma, prócz niemoralnej polityki, chamstwa i oszustów. W rządzie siedzą same pasibrzuchy i kłócą się o swoje, nie o nasze. Byle tylko im było dobrze, nie społeczeństwu. I te małe zarobki.
Minimum wychodzi na rękę 690 zeta, bodajże. To jest żart jakiś! I często ludzie tyle zarabiają w tym kraju. Nie dziwie się, że wyjezdzaja ludzie bo tutaj nie ma przysłości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ja patrzę na ten wiecznie rozkopany Kraków to aż mi się przykro robi... takie ładne miasto a wszędzie roboty drogowe. A u mnie na dzielnicy to i tak dziurawe drogi... echh Polska nasza Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 10:48, Madia napisał:

Przyznaję, jednak ja nie mogę się po prostu pozbyć wrażenia, że ludzie, którzy wyjeżdżają bo tu
zarabiają za mało na luksus (nie mówie o tych co wyjeżdżają bo muszą, często nielegalnie) po
prostu uciekają z tonącego okrętu zwanym POLSKA.

Jak to mówiła moja prababcia: „Nie pomogą szczere chęci - z g**na bata nie ukręci.” Jeden marynarz nie jest w stanie zatkać palcami wszystkich dziur, kilku też nie da rady, bo może się okazać, że wszyscy zatykają tę samą dziurę. Ale wystarczy, że kapitan zacznie dobrze dowodzić i może się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patriotyzm hmmm. Roman G chciał żeby w szkołach była lekcja patriotyzmu zamiast godziny wychowawczej według mnie to jest ciiińńńńki pomysł czego mamy się na nim niby uczyć ?? ale zdrugiej strony może bedzie się wliczać do sredniej każdy by miał poszustce to bym wtedy naprawde był patiotyczny wow ...
Roman g stego co wiem ten pomysł ściągnoł z ameryki tam około 60 % ludności to patrioci wow ...
gdyby u nas wzrusł poziom ludzi patiotycznych to może troche mniej polakó wyjeżdżało by za granice !!!
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 11:32, Łeber napisał:

Ja uważam, że Polska to "zuo". Nic tutaj nie ma, prócz niemoralnej polityki, chamstwa i oszustów.
W rządzie siedzą same pasibrzuchy i kłócą się o swoje, nie o nasze. Byle tylko im było dobrze,
nie społeczeństwu. I te małe zarobki.
Minimum wychodzi na rękę 690 zeta, bodajże. To jest żart jakiś! I często ludzie tyle zarabiają
w tym kraju. Nie dziwie się, że wyjezdzaja ludzie bo tutaj nie ma przysłości!

wogule najlepiej niech cała polska ucieknie z tej polski i niech tam zostaną tylko politycy może to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 20:07, xwx napisał:

wogule najlepiej niech cała polska ucieknie z tej polski i niech tam zostaną tylko politycy
może to dobry pomysł


No rację masz bo najlepiej mówić, że jest źle itd i uciekać. A taki przykład. Mówi się, że szkoły źle obecnie przygotowują. A młodzież? Nic się nie uczy, a nauczyciel przecież nic za nas nie zrobi. A co do pozostających polityków: ja zostaję w Polsce. Jak wyjadę to tylko turystycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2007 o 10:29, Krakers15 napisał:

Zabrzmi to trochę egoistycznie, ale IMO najważniejsze jest zapewnienie sobie środków do życia,
później można myśleć o patriotyzmie.

Prawda,tylko że spora większość wyjeżdża nie dlatego,że nie ma środków do życia,tylko dlatego,że po prostu będą więcej zarabiać...bez przesady, głód w Polsce nie panuje:)
>Jeszcze jedno – to, że ktoś wyjechał
>na stałe nie musi oznaczać, że nie jest patriotą.
A wytłumaczysz mi dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dumny z tego że jestem Polakiem. Co z tego że tutaj jest pełno złodziejów i oszustów? Przecież w każdym kraju tacy są. W Polsce jest więcej normalnych ludzi niż bandytów. Nie będę się wprowadzał w kompleksy przez nich. Podobnie z politykami moherami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 09:59, Darkstar181 napisał:

Prawda,tylko że spora większość wyjeżdża nie dlatego,że nie ma środków do życia, tylko dlatego, że po prostu
będą więcej zarabiać...bez przesady, głód w Polsce nie panuje:)

Wiesz, nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej. Jeżeli mogą zarabiać więcej za taką samą pracę, to dlaczego mają nie skorzystać?

Dnia 01.04.2007 o 09:59, Darkstar181 napisał:

>Jeszcze jedno – to, że ktoś wyjechał na stałe nie musi oznaczać, że nie jest patriotą.
A wytłumaczysz mi dlaczego?

Skąd mam wiedzieć? Patriotyzm to chyba miłość do ojczyzny, a nie przywiązanie do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam odmaiana patriotyzmu poprzez fiskus nie odpowiada, jeżeli po studiach nie będę miał pracy, któa będzie mi wystarczała na moje potrzeby, aby żyć w miarę godnie, czyli jakieś 1300-1500 zł, to zacznę rozglądać się powoli w stronę Wlk.Brytanii... Politycy wolą się bawić w teczki, agentów, czy inne zagrywki, które młodzi mają w większości w d..., albo im się już przejadły, to się nie ma co dziwić, że ludzie wolą jechać za granicę. Niektórym to nie dziwię się w ogóle, że wyjeżdżają, lekarz po ciężkich studiach zarabia mniej niż robotnik na budowie? toż to kpina.
Moja wersja patriotyzmu, to jeżel już się jedzie za granicę, to nie robić złej reklamy Polsce. Teraz jak byłem w Anglii, to było kilka osób, które postanowiły nie wracać do Polski, dzięki Urzędowi Skarbowemu - który przypomniał sobie o nich i wyciągnął rękę po asę, jaką zarabiali w Anglii, większości reakcja była taka -"Pier..., nie po to zapier... całe dnie harując tutaj, aby teraz sk..., którzy nic mi nie pomogli w znalexieniu pracy, a jeszcze stwarzali problemy, oddawać moje pieniądze, nie chcą, abym wydawał w Polsce kasę, to nie niech spier.....! ptzynajmniej tutaj nie muszę liczyć od 1 do 1."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 10:29, Krakers15 napisał:

Wiesz, nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej. Jeżeli mogą zarabiać więcej za
taką samą pracę, to dlaczego mają nie skorzystać?


No racja czemu nie skorzystać. ale w pogoni za kasą zapominamy o najważniejszych wartościach. Przecież przeważnie wyjeżdżając zostawiamy bliskie nam osoby. I skazujemy na tęsknotę nie tylko siebie, ale i bliskich, którzy zostają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w polsce nie jest tak żle ja winnych państwach takich jak : nigeria
tam bieda aż piszczy nawet najwiękśi patioci wyjeżdżją do innych krajów
a wy nażekacie na polske!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 17:16, xwx napisał:

no w polsce nie jest tak żle ja winnych państwach takich jak : nigeria
tam bieda aż piszczy nawet najwiękśi patioci wyjeżdżją do innych krajów
a wy nażekacie na polske!!!


O przepraszam ja nie najeżdżam! Od razu mówie, że ja z Polski na stałe nie wyjeżdżam co już kilka razy powtarzałam. Jestem dumna, że jestem Polką. Bardzo źle nie jest, chociaż też można by było prowadzić Polskę lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 17:16, xwx napisał:

no w polsce nie jest tak żle ja winnych państwach takich jak : nigeria


Jasne, że są kraje, w których jest gożej niż tutaj, ale czyto powód do dumy bo jak dla mnie to nie bardzo.
Co za filozofia ścigać się z zawodnikami gorszymi od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 18:35, Genosuke napisał:

> no w polsce nie jest tak żle ja winnych państwach takich jak : nigeria

Jasne, że są kraje, w których jest gożej niż tutaj, ale czyto powód do dumy bo jak dla mnie
to nie bardzo.
Co za filozofia ścigać się z zawodnikami gorszymi od siebie.



Zafrze mpżna sie potknąć
nie zawsze jest sie leprzym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 18:37, marcin112 napisał:

Zafrze mpżna sie potknąć
nie zawsze jest sie leprzym


Fakt można. Moim zdaniem powinniśmy porównywać się do krajów, które gospodarczo są podobnie rozwinięte jak nasz, a nie do krajów trzeciego świata, czy krajów, które na ten rozwój miały więcej czasu my do tej pory mieliśmy na to kilkanascie lat dlatego niepowinniśmy również porównywać się do Niemiec czy Wlk. Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 18:48, marcin112 napisał:

A ja mysle ze trzeba się poruwnywać do krajów lepiej rozwinietych aby dąrzyc do doskonałości.


Jasne trzeba dążyć do doskonałości, ale moim zdaniem nie należy narzekać, że w Polsce nie jest tak dobrze jak
w Anglii bo oni mieli na to więcej czasu niż my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować