Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Patriotyzm

423 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2007 o 19:10, Genosuke napisał:

No wojen i przede wszystkim nie mieli komunizmu, czyli mieli więcej czasu nie?

A nasz upadek, rozbiory i to co później, to też wina naszych wcześniejszych błędów, po prostu jedni lepiej, a drudzy gorzej wykorzystywali swoje szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 19:22, kordzio1 napisał:

> No wojen i przede wszystkim nie mieli komunizmu, czyli mieli więcej czasu nie?
A nasz upadek, rozbiory i to co później, to też wina naszych wcześniejszych błędów, po prostu
jedni lepiej, a drudzy gorzej wykorzystywali swoje szanse


No tak można by teraz gdybać jaką wielkość miała by obecna Polska gdyby rządzili nami inni ludzie. Ale wg mnie te rozbiory itd to może i były nasze błędy nie wiem. Ja nie gdybam co by było: jestem dumna z naszej Polskiej historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 19:22, kordzio1 napisał:

A nasz upadek, rozbiory i to co później, to też wina naszych wcześniejszych błędów, po prostu
jedni lepiej, a drudzy gorzej wykorzystywali swoje szanse


Zgadzam się całkowicie.

Madia

>No tak można by teraz gdybać jaką wielkość miała by obecna Polska gdyby rządzili nami inni ludzie. Ale wg mnie te rozbiory itd to może i były nasze błędy nie wiem. Ja nie gdybam co by było: jestem dumna z naszej Polskiej historii

Ja też jestem z niej dumny, ale wydaje mi się, że nie powinniśmy do niej podchodzić całkowicie bezkrytycznie bo pewne sprawy można było zrobić znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze nasze pokolenie nie będzie umierało za ojczyznę i nie będzie jej chciało ratowac . moze to pesimistyczne ale sami zobaczcie jak nasza młodzież jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

historia, jak historia, każdy kraj w Europie ma jakąś zazwyczaj dość pokręconą, z historii dumny się czuć nie mogę, bo ja do tej historii nie dokładałem swojego ziarnka. Większość narodów ma ciekawe historie, więc specjalnie mnie ta historia nie rusza, często to co było w znacznej mierze naszą porażką, to funkcjonują jako nasze sukcesy w naszej świadomości. Dla meni patriotyzm to dbanie o to, aby teraz Polakom było lepiej, a niezwracanie się ciągle w stronę przeszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 19:33, Genosuke napisał:


Madia
>
Ja też jestem z niej dumny, ale wydaje mi się, że nie powinniśmy do niej podchodzić całkowicie
bezkrytycznie bo pewne sprawy można było zrobić znacznie lepiej.


Ja nie twierdze że trzeba do niej podchodzić bezkrytycznie. Było jak było. Można było lepiej albo gorzej. A co do naszej młodzieży... cóż.. świata niestety nie zmienimy, alefaktem jest, że dzisiejsze podejście młodzieży do Polski jest dalekie od dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu, nie będziemy mieli okazji się o tym w najbliższej przyszłości przekonać. Pokój na świecie pozwala skupiać się na rozwoju nauki i rozrywce. A za szczyt patriotyzmu wśród młodzieży uchodzi kupowanie tylko polskiego piwa ;)
Teraz wojna to nie miecz i tarcza, ale banknot i moneta, miłością do ojczyzny można wykazać się głównie wspierając polskie marki... Tak mi, jako 16-latkowi, się wydaje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 19:41, Ryan Kam napisał:

Uwazam ze nasze pokolenie nie będzie umierało za ojczyznę i nie będzie jej chciało ratowac
. moze to pesimistyczne ale sami zobaczcie jak nasza młodzież jest ;/

Nie będą umierali bo i po co? gdzie i jak mają niby umierać, zawsze się jednoczymy jak przychodzi ktoś trzeci, kto chce nam dopierdzielić. Walka w regularnej armii jest teraz bez sensu, wystarczy spojrzeć na konflikty, gdzie po jednej stronie jest mniejsza, dobrze wyszkolona i wyposażona armia, a po drugiej więcej ludu, ale gorszy sprzęt, słabe wyszkolenie...
Sądzę, że mimo wszystko, gdyby przyszło co do czego to i do partyzantki i do regularnej armii nie zabrakło by ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 19:41, Ryan Kam napisał:

Uwazam ze nasze pokolenie nie będzie umierało za ojczyznę i nie będzie jej chciało ratowac
. moze to pesimistyczne ale sami zobaczcie jak nasza młodzież jest ;/


Fakt podejście znakomitej większości młodzierzy do ojczyzny nie jest najlepsze. Myślę jadnek, że znalzłoby się trochę osób, które mogłyby za Polskę zginąć. Znam wiele osób z naszego pokolenia, którym Polska nie jest obojętna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za szczyt patriotyzmu wśród młodzieży

Dnia 01.04.2007 o 19:51, Krozin napisał:

uchodzi kupowanie tylko polskiego piwa ;)
Teraz wojna to nie miecz i tarcza, ale banknot i moneta,


No tak... lepsze to piwo polskie niż zachodnie :D a co do wojny.. to się zgadzam... chociaż ostatnio czytałam, że im bardziej kraje sie zbroją to tym bardziej wzrasta głód.. a to nie o to chodzi... przepraszam za odbiegnięcie od tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie dobrze, że nie trzeba się już martwić o granice, tatarów i zastanawiać się nad tym, co ta knują rusini, tylko sobie przy obiedzie porozmawiać o tym, kto kogo wykupił? Też można się oczywiście martwić, że rosjanie rynek gazu zmonopolizują, że niemcy nam wykupią ziemie... no ale przecież nikt nie ginie i każdy może dowolnie planować swoją przyszłość. Przecież o to walczyli wszyscy odpowiadający naszym wyobrażeniom patrioci, z szablą w ręku, koniem pod tyłkiem, łzą w oku i "Bogurodzicą" na ustach ;)
PS Tylko mi się nie czepiać, że szabla i "Bogurodzica" to w innych czasach bywały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tyle lat walczyliśmy o wolność, żeby mieć to co mamy teraz. A jak to mamy to tyle ludzi narzeka. prawda jest taka, że gdyby nie poświęcenie tylu ludzi to ja bym nawet słowa po polsku nie mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 20:13, Madia napisał:

No tak. Tyle lat walczyliśmy o wolność, żeby mieć to co mamy teraz. A jak to mamy to tyle ludzi
narzeka. prawda jest taka, że gdyby nie poświęcenie tylu ludzi to ja bym nawet słowa po polsku
nie mówiła.


Gdyby Piłsudzki skończył jako kolejny powstaniec, po tym jak jego próby wyzwolenia Państwa Polskiego zakończyły się klęską, mówilibyśmy po niemiecku albo rosyjsku.

Swoją drogą, masowa emigracja na wyspy pokaże, jak to jest z tym patriotyzmem i w jaki sposób się on przejawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 20:27, Krozin napisał:

Gdyby Piłsudzki skończył jako kolejny powstaniec, po tym jak jego próby wyzwolenia Państwa
Polskiego zakończyły się klęską, mówilibyśmy po niemiecku albo rosyjsku.

Swoją drogą, masowa emigracja na wyspy pokaże, jak to jest z tym patriotyzmem i w jaki sposób
się on przejawia.


No tak ja mówiłabym po niemiecku... ale zabór by to był austriacki (zakładając że zostało by tak jak po zaborach)
No w sumie racja bo patriotyzm się może przejawiać na różne sposoby... nie tylko trzeba tu żyć, żeby być patriotą (chyba, że wyjeżdża się za większą kasą mimo iż tu się nieźle zarabia bo tego MIMO WSZYSTKO nie mogę zrozumieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 20:27, Krozin napisał:

Swoją drogą, masowa emigracja na wyspy pokaże, jak to jest z tym patriotyzmem i w jaki sposób
się on przejawia.


Wy nic nie wiecie, ale ja przejrzałem polskich emigrantów, oni mają plan stanowić w Anglii największą mniejszość narodową, w końcu dojść do władzy i zaanektować Wlk. Brytanie do Polski ;].
A tak serio to wielu do emigracji zmusza brak pracy we własnym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 19:52, kordzio1 napisał:

Sądzę, że mimo wszystko, gdyby przyszło co do czego to i do partyzantki i do regularnej armii
nie zabrakło by ludzi


miejmy taką nadzieję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować