Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Patriotyzm

423 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2007 o 22:36, Genosuke napisał:

Dokładnie tak jesteśmy tak biernijak niektóre społeczeństwa afrykańskie i co gorsza ta bierność
jest coraz większa, więc albo trzeba się wziąć do roboty i zachowywać się jak na obywatela
demokratycznego państwa pzystało, albo wszyscy pojedźmy za granicę. Co do tych co wyjeżdżają
za granicę to trochę to rozmiem, ale uważam, że są lepsze forny okazywania niezadowolenia z
tego co się dzieje z krajem niż wyjazd za granicę. Choć jak napisałem kilka postów wcześniej
niektórzy nie mają wyboru.


A wiesz co jest najgorsze?... że te "bierne społeczeństwa afrykańskie" gdyby miały warunki takie jak my Polacy, walczyli by o swój kraj! u nich jest taka bieda i niedostatek, że nie mają sił by cokolwiek robić, ale w Polsce jest pokarm i dobra sytuacja, a ludzie i tak maja sprawę naszego kraju w d.... Gdyby tamci mieli to co jest tutaj, walczyli by o to jak tygrysy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 22:39, reaven1 napisał:

A wiesz co jest najgorsze?... że te "bierne społeczeństwa afrykańskie" gdyby miały warunki
takie jak my Polacy, walczyli by o swój kraj! u nich jest taka bieda i niedostatek, że nie
mają sił by cokolwiek robić, ale w Polsce jest pokarm i dobra sytuacja, a ludzie i tak maja
sprawę naszego kraju w d.... Gdyby tamci mieli to co jest tutaj, walczyli by o to jak tygrysy.


I ty mówisz, że nie jesteś patriotą. Jesteś tylko nie podoba ci się to co obecna i być może poprzednie władze z tym krajem robią i robiły, a moim zdaniem miłość do władzy nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Patriotyzm to troska o ojczyznę, a nie ślepe podążanie za tym co mówią kaczki, romek i andriu. Moim zdaniem jestes patriotą tak samo jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 22:45, Genosuke napisał:

I ty mówisz, że nie jesteś patriotą. Jesteś tylko nie podoba ci się to co obecna i być może
poprzednie władze z tym krajem robią i robiły, a moim zdaniem miłość do władzy nie ma nic wspólnego
z patriotyzmem. Patriotyzm to troska o ojczyznę, a nie ślepe podążanie za tym co mówią kaczki,
romek i andriu. Moim zdaniem jestes patriotą tak samo jak ja.


Może i masz rację... boli mnie to co ludzie, którzy nie mają w ogóle pojęcia o polityce, robią z naszym krajem, krajem, który kiedyś budził respekt i szacunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 22:47, reaven1 napisał:

Może i masz rację... boli mnie to co ludzie, którzy nie mają w ogóle pojęcia o polityce, robią
z naszym krajem, krajem, który kiedyś budził respekt i szacunek...


Dokładnie! Mnie z resztą też, bo gdyby w naszym rządzie nie było kilku konkretnych głów a na ich miejscu pojawiły się osoby, które zamiast obietnic na prawdę zajęłyby się się konkretnie naszym krajem byłoby lepiej.
Moim zdaniem powinno się znacznie obniżyć pensje polityków- zarabiają multum kasy, a co robią za to?- podwyższają podatki! To jest karygodne! A niektóre ustawy bądź pomysły są i śmieszne i żałosne zarazem. Nie ma się co dziwić, że popularne u nas jest wyjeżdżanie z kraju do pracy np. w Anglii- tam nie ma polskich wiadomości, w których mówiono by/pisano by o "dokonaniach" naszego rządu- ludzie się nie stresują i nie myślą: "Czy wymyślą coś bardziej beznadziejnego, co pogorszy nasz kraj?". Czasem, gdy oglądam serwisy informacyjne przekleństwa mi się nasuwają na usta kiedy powiedzą co też nasi rządowi herosi popełnili znowu. Chciałbym, aby choć raz w żadnym serwisie informacyjnym nie wspomniano ani słowa o polityce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 23:00, Mastexx100 napisał:

Dokładnie! Mnie z resztą też, bo gdyby w naszym rządzie nie było kilku konkretnych głów a na
ich miejscu pojawiły się osoby, które zamiast obietnic na prawdę zajęłyby się się konkretnie
naszym krajem byłoby lepiej.
Moim zdaniem powinno się znacznie obniżyć pensje polityków- zarabiają multum kasy, a co robią
za to?- podwyższają podatki! To jest karygodne! A niektóre ustawy bądź pomysły są i śmieszne
i żałosne zarazem. Nie ma się co dziwić, że popularne u nas jest wyjeżdżanie z kraju do pracy
np. w Anglii- tam nie ma polskich wiadomości, w których mówiono by/pisano by o "dokonaniach"
naszego rządu- ludzie się nie stresują i nie myślą: "Czy wymyślą coś bardziej beznadziejnego,
co pogorszy nasz kraj?". Czasem, gdy oglądam serwisy informacyjne przekleństwa mi się nasuwają
na usta kiedy powiedzą co też nasi rządowi herosi popełnili znowu. Chciałbym, aby choć raz
w żadnym serwisie informacyjnym nie wspomniano ani słowa o polityce!


Taak to prawda, Jaką władzą możemy sie pochwalić?...prezydentem, który hymnu polskiego nie umie?, człowiekiem, który do obywatela powiedział "spieprzaj dziadu"?, który robi obciach naszemu krajowi na arenie międzynarodowej? Czy może esesmańcowi Giertychowi, za grosz nie mającemu pojęcia o edukacji?... to jest parodia i potwarz dla polskiej godności i pamięci o czasach, w których liczyliśmy się na świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rozsądnych polityków w rządzie był jeden w miarę: minister o brony narodowej Radosław Sikorski, a swą normalność zawdzięcza chyba temu, że wczesniej pracował w Anglii. No lae bracia zobaczyli, że zbyt rozsądny i się go pozbyli.

>Czasem, gdy oglądam serwisy informacyjne przekleństwa mi się nasuwają na usta kiedy powiedzą co też nasi rządowi herosi popełnili znowu. Chciałbym, aby choć raz w żadnym serwisie informacyjnym nie wspomniano ani słowa o polityce!

Ech marzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panie kolego :PP Osobiście mam wrażenie, że z naszego kraju drwi się a nie szanuje. Non-stop jakieś afery, bezsensowne lustracje- i po co to komu?! Niech sami siebie zlustrują a później niech spróbują coś zrobić z naszym krajem, choć pewnie z lustracji wyszłoby, że już w wieku 2 lat donosili SB :PP

P.S. Esesmaniec- dobrze powiedziane, a co najważniejsze bliskie prawdy :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 23:07, Genosuke napisał:

>Czasem, gdy oglądam serwisy informacyjne przekleństwa mi się nasuwają na usta kiedy powiedzą
co też nasi rządowi herosi popełnili znowu. Chciałbym, aby choć raz w żadnym serwisie informacyjnym
nie wspomniano ani słowa o polityce!

Ech marzenie...


To jak sprawienie by telewizja TRWAM nie miała nic wspólnego z kościołem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem! Radosław Sikorski był bardzo dobrym ministrem, ale los chciał, że ptaszęta (wiadomo o co chodzi no nie) muszą zaspokoić swoje ambicje zdymisjonowali go, a na jego miejsce dali osobę, która przestraszyłaby się pistoletu na wodę i otoczyłaby się dwoma tuzinami ochroniarzy na jej widok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 23:12, reaven1 napisał:

To jak sprawienie by telewizja TRWAM nie miała nic wspólnego z kościołem...


Ech celne, celne. To co zakładamy partię polityczną ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 23:10, Mastexx100 napisał:

Dokładnie Panie kolego :PP Osobiście mam wrażenie, że z naszego kraju drwi się a nie szanuje.
Non-stop jakieś afery, bezsensowne lustracje- i po co to komu?! Niech sami siebie zlustrują
a później niech spróbują coś zrobić z naszym krajem, choć pewnie z lustracji wyszłoby, że już
w wieku 2 lat donosili SB :PP


Sam fakt co myślą o nas Niemcy... albo Francuzi ostatnio... a te gazociągi przez Polskie terytorium bez możliwości z korzystania z tego gazu... czy to nie paradoks?... Europa nas nie szanuje i robi z nami co chce, a my im tylko du.. liżemy

Dnia 01.04.2007 o 23:10, Mastexx100 napisał:

P.S. Esesmaniec- dobrze powiedziane, a co najważniejsze bliskie prawdy :DD


Heh a nie wygląda na takiego zmutanciałego szwaba?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 23:13, Genosuke napisał:

> To jak sprawienie by telewizja TRWAM nie miała nic wspólnego z kościołem...

Ech celne, celne. To co zakładamy partię polityczną ;].


Będziemy pierwsza partią Anty-polityczną:P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry przykład z Rosją! Widać to ciągle- im bardziej Polska się stara, tym bardziej Rosja ma nas gdzieś. Z resztą kto by słuchał ''zwierząt, na które się poluje''- władców kraju, w którym afera pogania aferę, którą napędza jeszcze inna afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 23:18, Mastexx100 napisał:

Bardzo dobry przykład z Rosją! Widać to ciągle- im bardziej Polska się stara, tym bardziej
Rosja ma nas gdzieś. Z resztą kto by słuchał ''zwierząt, na które się poluje''- władców kraju,
w którym afera pogania aferę, którą napędza jeszcze inna afera.


Afera to druga nazwa naszego kraju... nigdzie indziej nie ma tylu przekrętów i problemów jakie wywołuje władza, co chwile tylko szukają na siebie haków, masą lustracji i wyciąganiem brudów. Politycy zamiast walczyć z problemami narodu walczą sami ze sobą...a my cierpimy ich prywatną wojnę o władze i pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że druga nazwa naszego kraju to Afera- to zbyt dobre określenie, lecz sądzę, że całkiem dobrym byłoby Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mały offtop, ale O.S.T.R. świetnie komentuje to co się dzieje z naszym państwem na swojej nowej płycie polecam.

Co do przykładu z Rosją to faktycznie mają nas gdzieś, ale to również wina ich Polityki. Tylko, że my im na nic nie jesteśmy potrzebni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 23:22, Mastexx100 napisał:

Ja bym nie powiedział, że druga nazwa naszego kraju to Afera- to zbyt dobre określenie, lecz
sądzę, że całkiem dobrym byłoby Porażka.


Nie chciałem być aż takim pesymistą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 23:27, reaven1 napisał:

> Ja bym nie powiedział, że druga nazwa naszego kraju to Afera- to zbyt dobre określenie,
lecz
> sądzę, że całkiem dobrym byłoby Porażka.

Nie chciałem być aż takim pesymistą:)


Ja też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 23:23, Genosuke napisał:

Co do przykładu z Rosją to faktycznie mają nas gdzieś, ale to również wina ich Polityki. Tylko,
że my im na nic nie jesteśmy potrzebni.


No my stoimy im tylko na drodze pomiędzy, nimi a Niemcami:P szczerze mówiąc jesteśmy dla nich tylko terenem granicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować