Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Muzyka Filmowa

594 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2007 o 15:38, Mroczny Joga napisał:

Mam pytanie czy ktoś widział sundtrack z najnowszego resident evil :D?


Ja niestety nie. A można spytać kto robił muzykę?

A, tak btw... W pierwszej części tego filmu kapela znana poniekąd jako Marilyn Mason, nagrała naprawdę świetne kawałki idealnie pasujące do filmu. Polecam szczególnie "Seizure Of Power".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie geniuszem muzyki filmowej jest Hans Zimmer. Każda jego kompozycja jest prawdziwą rozkoszą dla ucha :)
http://hans.zimmer.filmweb.pl/
Gladiator, King Arthur, Crimson Tide, The Rock, Last Samurai, Pearl Harbor, Pirates of Caribbean, Tears of the Sun, to tylko niektóre świetne soundtracki tego kompozytora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:21, Mroczny Joga napisał:

Niezła :D Film chyba nie leciał w kinach :>?

wszędzie leciał prócz polski w p[olsce nawet na dvd nie wydali tylko musiałem z amazona kołować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że swego czasu podobała mi się muzyka z "Uciekających kurczaków".Również i soundtrack "Small Soldiers" skomponowany przez śp. Jerry''ego Goldsmitha dawał popalić uszom :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OOO takiego tematu szukałem ;];]

Ja mogę polecić muzykę z Filmu LOTR cała saga dobra muzyka jest też ja bynajmniej mam i słucham całej sagi muzycznej z piratów z karaibów "Król Artur" "Braveheart" "Kod Da Vinci" "Star Wars" ja nawets słucham Muzyke z filmu "Rocky" "Batman Begins" i wszystkie Kawałki świetnego kompozytora Hansa Zimmera są świetne ...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podobają się scieżki dzwiękowe z Lord of the Rings(trylogia), Pirates of the Carribean(trylogia), Lost:Zagubieni, Star Wars (all).;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy utwór filmowy jaki w życiu słyszałem (jak na razie), to ścieżka dźwiękowa z "Ostatnigo Mohikanina". Paluszki lizać. Aż mnie ciarki przechodzą gdy tego słucham (dosłownie). To chyba jedyna piosenka która mnie wzrusza, w niewielki stopniu ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem akurat teraz dodać coś od siebie. ;-)
Dwóch ludzi ... tylko dwóch ludzi : Hans Zimmer i Randy Edelman

Jezu ... jak to ktoś kiedyś napisał : nazwać mistrzami ludzi tworzących taką muzykę, to zdecydowanie za mało. :-|
Nota bene są dwa takie filmy, na których za pierwszym razem szczerze i rzewnie płakałem jak bóbr, mimo że miałem wtedy ponad 25 lat (a były to jeszcze lata dziewięćdziesiąte). Ba, do dzisiaj jak wspominam pewne utwory muzyczne i utożsamiam z nimi konkretne sceny z tych filmów, łzy nadal pojawiają się w moich oczach. A dodam jeszcze, że jeden z tych filmów jest filmem animowanym. :-|
A powodowane było to, i nadal jest powodowane, głównie za sprawą PIĘKNEJ muzyki autorstwa w.w. Panów, która wywołuje w człowieku tak głębokie uczucia. Momentami nie da się jej ocenić słowami ... trzeba ją poczuć.
Tytułów owych filmów podawał Wam nie będę ... sami się ich domyślcie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 17:55, Anjinsan napisał:

Ja takie wzruszenia przeżywam słuchając tematu z "Czas patriotów" w wykonaniu Clannadu. Szczerze
polecam. Wokal po prostu niebiański.


Aż żal i wstyd się przyznać, ale nawet samego filmu nie za bardzo kojarzę. :-?
Niemniej, skoro rzeczywiście jest tak jak piszesz, to zdecydowanie trzeba to będzie nadrobić. Także dzięki za cynk. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki zespół wykonuje tytułowy utwór "Woke up this morning" w serialu Rodzina Soprano? A już całkiem szczęśliwy będę jeśli jeszcze poda tytuł płyty (z tym kawałkiem) i info gdzie to coś można w Polsce kupić :) Z góry THX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować